Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1648)Реферативна база даних (19861)Книжкові видання та компакт-диски (12904)Журнали та продовжувані видання (8222)
Пошуковий запит: (<.>U=З970$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 780
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кеберле Н. Г. 
Обчислювальні методи верифікації темпоральних обмежень цілісності в процесі управління змінами в онтологіях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Н. Г. Кеберле ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано формальну модель динаміки знань про предметну область, що враховує темпоральну структуру, в межах якої розвивається динамічна предметна область. Розроблено метричні темпоральні логічні числення для формального подання моделі динаміки знань. Для розроблених числень на базі методу семантичних табло побудовано методи перевірки виконуваності формул. Формалізовано поняття темпорального обмеження цілісності в межах моделі динаміки знань. Розроблено обчислювальний метод верифікації темпоральних обмежень цілісності, який базується на методах перевірки виконуваності формул метричних темпоральних числень. Запропоновані моделі та методи використано для перевірки якості моделей знань в процесі управління змінами в онтологіях інформаційних систем підтримки технічної підготовки виробництва. Розроблено прототип програмного комплексу підтримки процесу автоматизованої верифікації темпоральних обмежень цілісності, заданих на етапі специфікації модифікацій у процесі управління змінами в онтологіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.50-01
Шифр НБУВ: РА380819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лісіцина О. С. 
Методи ідентифікації сигналів в каналах передачі даних: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О. С. Лісіцина ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено метод ідентифікації шумоподібного сигналу, що використовує векторно-топологічні решітки. Встановлено метод ідентифікації сигналу з максимальною правдоподібністю: сигналу-маяка для систем, у яких сигнальний простір складається з одного вектора, сигналу-синхропослідовності для систем, у яких сигнальний простір складається з множини взаємозалежних векторів, сигналу-преамбули для цифрових систем передачі даних за умов не стаціонарності каналу передачі даних. Розкрито метод ідентифікації синхропослідовностей послідовностей швидкого пошуку, визначено найбільш ефективну конструкцію послідовностей швидкого пошуку. Висвітлено метод відшукування шумових і шумоподібних послідовностей шляхом пошуку рівновіддалених між собою векторів, запропоновано метод формування М-послідовностей на основі математичної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32-01
Шифр НБУВ: РА382713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Переяславська С. О. 
Організація самостійної пізнавальної діяльності майбутніх учителів інформатики в умовах застосування мультимедійних елементів дистанційного навчання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. О. Переяславська ; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання організації самостійної пізнавальної діяльності студентів і визначено стан її розробленості в науковій літературі та перспективи подальшого дослідження. Сформульовано поняття організації самостійної пізнавальної діяльності майбутніх вчителів інформатики за умов застосування мультимедійних елементів дистанційного навчання (МЕДН). Розкрито сутність і дидактичні функції МЕДН. Теоретично обгрунтовано технологію організації самостійної пізнавальної діяльності майбутніх вчителів інформатики за умов застосування МЕДН. Експериментально перевірено ефективність технології організації самостійної пізнавальної діяльності майбутніх вчителів інформатики за умов застосування МЕДН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)3-2 + Ч23 р30-267
Шифр НБУВ: РА380341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Мохаммед К. Мохаммед 
Методи і моделі оцінки ефективності застосування бездротових сегментів в інформаційних системах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Мохаммед К. Мохаммед ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Розв'язано науково-практичну задачу розробки нових методів і моделей оцінки ефективності застосування бездротових сегментів в інформаційних системах. Запропоновано розглядати групи параметрів для опису обміну даними в бездротовому сегменті. Розроблено ітераційний метод оцінки ефективності застосування бездротового сегмента в інформаційній системі підприємства, що передбачає формування, порівняння та вибір раціонального варіанта структури сегмента з урахуванням попередньої оцінки його функціональної ефективності. Сформовано узагальнений критерій оцінки. Розроблено модель оцінки функціональної ефективності. Запропоновано імітаційну модель процесів функціонування бездротового сегмента на основі полінгової системи зі штучно введеною по-"кадровою" обробкою. Запропоновані метод і моделі оцінки ефективності застосування бездротового сегмента в інформаційній системі впроваджені на підприємстві та в організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-01
Шифр НБУВ: РА382905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Біштаві Т. Ю. 
Обчислювальні методи ідентифікації моделей в задачах прогнозування телетрафіку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Т. Ю. Біштаві ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Для ідентифікації моделей характеристик телетрафіку розроблено та реалізовано проект прототипу автоматизованої системи ідентифікації на основі продукційної експертної системи. Розроблено моделі часових рядів обсягу об'єднаного телетрафіку з урахуванням його особливостей. Розроблено мову специфікації задач аналізу та прогнозування часових рядів в межах інтелектуальної системи прогнозування. На базі розроблених моделей і методів автоматизовано процес ідентифікації моделі у ході прогнозування телетрафіку, що дозволило виключити людину з процесу моделювання за задовільного рівня прогнозу, знизити час моделювання характеристик телетрафіку, забезпечити вирішення завдання ідентифікації в реальному масштабі часу та рекомендувати результати дослідження для використання в системах управління процесами передачі даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3
Шифр НБУВ: РА382585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лавренюк С. І. 
Методи оцінювання та прогнозування доступності інформації в грід-системах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / С. І. Лавренюк ; НАН України, Ін-т кібернетики ім. В.М. Глушкова. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами аналізу ризиків порушення безпеки даних у вибраній грід-системі та дослідження характеристик грід-системи розроблено методи та моделі оцінювання параметрів грід-системи. Розроблено й експериментально перевірено методи оцінювання та прогнозування доступності грід-систем. Розроблено систему проведення тестування грід-систем і збору параметрів функціонування грід-системи. На основі розширеного поняття грід-сервісу розроблено грід-сервіс статистичного прогнозування, що розв'язує задачі оцінювання та прогнозування стану параметрів грід-систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.26-01 + З970.31-01
Шифр НБУВ: РА384188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Амер Тахсин Саламех Абу-Джассар 
Моделі та методи аналізу сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Амер Тахсин Саламех Абу-Джассар ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 16 с. — укp.

Вдосконалено апарат Е-мереж, як засіб імітаційного моделювання сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних мереж. Введено додаткові типи переходів і позицій, необхідних для створення моделей розподілених сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних систем. Одержало подальший розвиток апарат йсовірносно-часових графів (ЙЧГ) як засіб аналітичного моделювання протоколів інформаційного обміну з врахуванням їх особливостей. Розроблено метод аналізу ЙЧГ, що спрощує процедуру одержання необхідних для оцінювання ймовірносно часових характеристик математичних моделей. Розглянуто розвиток метод моделювання розподілених сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних систем, який базується на комплексному використанні Е-мереж, ЙЧГ і похідних функцій, що дозволяє підвищити повноту та розширює коло процесів у розподілених сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.315-01
Шифр НБУВ: РА381161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чунарьова А. В. 
Методи підвищення ефективності захищених інформаційно-комунікаційних систем на основі ідентифікації кодових конструкцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.21 / А. В. Чунарьова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження відомих методів завадостійкого канального кодування/декодування інформаційних потоків сучасних систем захисту інформації. Вперше розроблено метод ідентифікації та відновлення кодових конструкцій, що дозволяє підвищити достовірність і цілісність інформаційного потоку даних систем захисту інформації. Вперше розроблено метод визначення інформативних складових сигналу за введення заданої функції невизначеності. Вперше розроблено структурну та математичну модель процедури статистичних правил прийняття рішення у задачах декодування повної кодової конструкції захищених інформаційно-комунікаційних систем. Розроблено програмно-апаратний комплекс реалізації розроблених методів, моделі, методик з урахуванням забезпечення достовірності та цілісності керуючих кодових конструкцій захищених інформаційно-комунікаційних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.8 + З970.40
Шифр НБУВ: РА383937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мохаммад Абделхаді (Алхаж Мох'д) Алхіхі 
Дослідження метрик маршрутизаторів глобальних мереж передачі даних: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Мохаммад Абделхаді (Алхаж Мох'д) Алхіхі ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено математичну модель маршрутизатора за протоколом RIP, що складається з інтерфейсів маршрутизатора, функціонує в активному та пасивному режимах і дозволяє врахувати рівні мережевого протоколу та рівні протоколів маршрутизації. Удосконалено узагальнену метрику маршрутизації, що дозволяє оптимізувати вибір маршруту передачі даних на основі врахування часу затримки, пропускної здатності каналу, стійкості маршруту, дозволяє одержання адитивної, мультиплікативної й увігнутої метрики. Вперше запропоновано та досліджено метод маршрутизації в системі зі змінними параметрами, що дозволяє мінімізувати число помилок маршрутизації. Запропоновано та досліджено модель маршрутизатора в системі Simulink, що дозволяє відстежувати поведінку маршрутизатора за різних параметрів обслуговування черг і врахувати окремі складові метрики маршрутизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-016.5
Шифр НБУВ: РА384785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Толюпа С. В. 
Дослідження функціонування інфокомунікаційних мереж нового покоління на основі інтелектуальних технологій: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.02 / С. В. Толюпа ; Держ. ун-т інформац.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Досліджено застосування сенсорних і нейротехнологій під час побудови інфокомунікаційних мереж нового покоління. Розроблено структуру інтелектуальної системи управління інфокомунікаційними мережами на верхньому рівні моделі мережі нового покоління. Розроблено методику застосування комплексного підходу до рішення задач діагностики систем передачі даних (СПД) на підставі інтелектуальних технологій. Розроблено метод багатокритеріальної оптимізації інфокомунікаційних мереж нового покоління з різними параметрами, враховуючи багатовимірність та багаторівневість структури мережі. Розроблено методику синтезу структури розподіленої системи прийняття рішень за відновлення функціонування мережі. Запропоновано формалізовані постановки та конструктивні методи вирішення часткових задач синтезу, які, на відміну від існуючих, дозволяють враховувати кількісні й якісні початкові дані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.315
Шифр НБУВ: РА382662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сергієнко А. М. 
Моделі, методи та засоби синтезу обчислювальних систем для обробки потоків даних: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.05 / А. М. Сергієнко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 32 с. — укp.

Розроблено методи синтезу конвеєрних обчислювальних систем (ОС) через відображення просторового графа синхронних потоків даних у структуру ОС і розклад виконання операцій у ній, який забезпечує за заданого періоду виконання алгоритму в L тактів мінімізацію тривалості тактового інтервалу, об'єму пам'яті, а також апаратних витрат, включаючи кількість процесорних елементів, їх регістрів, мультиплексорів, з'єднань. Розроблено методи синтезу конвеєрних ОС для програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС), проектування ОС з використанням мови VHDL, відображення алгоритмів обробки синхронних потоків даних з операторами керування, спосіб синтезу буферних схем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.60-01 + З970.2-01 + З972-02-5-05
Шифр НБУВ: РА381262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Жабіна В. В. 
Методи і засоби підвищення ефективності реалізації дрібнозернистого паралелізму в системах реального часу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / В. В. Жабіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблеми прискорення алгоритмів реального часу з дрібнозернистою структурою та забезпечення відмовостійкості обчислювальних систем, побудованих на базі надвеликих інтегральних схем. Обгрунтовано можливість прискорення виконання послідовності залежних за даними операцій у системах з безпосередніми зв'язками між обчислювальними модулями. Запропоновано виконувати операції в режимі суміщення за допомогою обчислювальних модулів, що здійснюють паралельну обробку розрядів операндів у надлишкових системах числення з великою основою. Розроблено новий метод обробки інформації в обчислювальних системах, керованих потоком даних, що дозволяє прискорювати обчислення за рахунок збільшення інтенсивності завантаження обчислювальних модулів шляхом динамічного формування паралельних потоків команд. Показано можливість прискорення відновлення працездатності таких систем у разі відмови обчислювальних модулів шляхом вдосконалення засобів контролю тривалості операцій та автоматичної реконфігурації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.73-01
Шифр НБУВ: РА382423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ігнатенко Є. Г. 
Підвищення ефективності функціонування вузлів телекомунікаційних мереж із кластерною архітектурою: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Є. Г. Ігнатенко ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

Запропоновано динамічний алгоритм управління вхідним потоком для підвищення ефективності функціонування високонавантажених вузлів телекомунікаційних мереж (ТКМ) з кластерною архітектурою. Розроблено математичні моделі вузла кластерної мережі, надходження й обробки інформаційних запитів у даній мережі, які враховують особливості кластерної обробки та класу запиту. Вдосконалено методику короткострокового прогнозування поведінки інформаційного потоку в ТКМ з кластерною архітектурою, що дозволяє підвищити адаптивність моделі до флуктуацій трафіка та підвищити точність прогнозу. Запропоновано адаптивний алгоритм моніторингу стану вузлів ТКМ з кластерною архітектурою, який враховує флуктуації вихідного потоку. Розроблено динамічний алгоритм управління вхідним потоком в ТКМ з кластерною архітектурою з урахуванням прогнозованої поведінки інформаційного потоку й адаптивного моніторингу стану вузлів мережі. Зазначено, що цей алгоритм забезпечує підвищення ефективності функціонування вузлів за умов високої інтенсивності мережевого навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5
Шифр НБУВ: РА384604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шпортько О. В. 
Підвищення ефективності стиснення кольорових зображень у форматі PNG: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / О. В. Шпортько ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності стиснення без втрат у растрових графічних форматах (на прикладі формату PNG), що використовують предиктори, словниковий алгоритм LZ77, контекстно-незалежне кодування та їх комбінації за допомогою вдосконалення та врахування взаємодії даних і застосування альтернативних чи нових методів та алгоритмів кодування. Вдосконалено метод пошуку однакових послідовностей потоку даних шляхом вибору найкоротших хеш-ланцюгів і метод точного розрахунку розмірів блоків динамічних кодів HUFF. Для зменшення коефіцієнтів стиснення у затвердженому стандарті формату PNG у середньому на понад 3.9 % вперше реалізовано післяпроцесний метод скорочення розміру стиснутого блоку у форматі DEFLATE і метод попереднього аналізу зображень з розбиттям на мінімальні й однорідні блоки рядків. Розроблено методи для генерування різницевих кольорових моделей з цілими та з дійсними коефіцієнтами, вдосконалено структуру розкладу алгоритму LZ77 та використано палітру для групового статистичного кодування, що дозволяє у випадку їх сумісної реалізації з алгоритмом коригування значень предиктора в середньому зменшити коефіцієнт стиснення більше, ніж на 12 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-015.0
Шифр НБУВ: РА381218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Афонін А. О. 
Повні методи пошуку виведення в системах логічного програмування: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.01 / А. О. Афонін ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розроблено новий секвенційній підхід до побудови машинно-орієнтованих числень в класичній логіці першого порядку, які не вимагають проведення попередньої сколемізації. Даний підхід дозволяє довести секвенційний варіант теореми Ербрана, який використовує оригінальне поняття допустимої підстановки та веде до побудови сімейства секвенційних числень для пошуку виведення без сколемізації. Досліджено на коректність і повноту досить ефективне цілеорієнтоване числення секвенційного типу, що не вимагає проведення попередньої сколемізації, а також цілеорієнтовані секвенційні числення для випадку сколемізації. Зокрема, побудовано коректне та повне числення літеральних дерев. Встановлено зв'язок числення літеральних дерев з добре відомими SLD-резолюцією, вхідною резолюцією, лінійною резолюцією та методом елімінації моделей, що використовуються в багатьох системах логічного програмування. Цей зв'язок дає засоби побудови їх повних розширень в логіці без рівності. Вивчено можливість вбудовування в них, зі збереженням коректності та повноти, парамодуляційної техніки для випадку роботи з рівністю, що враховує напрямок дії парамодуляції. Досліджено резолюційні та парамодуляційні стратегії лінійного типу для упорядкованих диз'юнктів, що використовують ослаблений варіант правила факторизації, доведено їх коректність і повноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.5-018
Шифр НБУВ: РА382610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Швідченко І. В. 
Побудова криптостеганосистем для розв'язання задач інформаційної безпеки: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.01 / І. В. Швідченко ; НАН України ; Ін-т кібернетики ім. В.М. Глушкова. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено існуючі стеганоаналітичні методи виявлення наявності даних у контейнерах-зображеннях, запропоновано технологію їх ефективного використання. Вперше розроблено стеганографічний алгоритм на базі методу сегментації поділ/злиття, що приховує інформацію у контейнері з невеликою кількістю кольорів і монотонними областями за наявності в каналі зв'язку пасивного порушника. Вдосконалено стеганографічний алгоритм приховання інформації у спектральній області, який стійкий до активної атаки JPEG стискання з втратами. Запропоновано модель криптостеганографічної системи, яка узгоджує статистичні характеристики даних, одержаних на виході криптографічних алгоритмів з статистичними характеристиками контейнера-зображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403
Шифр НБУВ: РА382735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Терещенко В. М. 
Побудова єдиного алгоритмічного середовища для розв'язування комплексу задач обчислювальної геометрії: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.05.01 / В. М. Терещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 28 с. — укp.

Розроблено нову алгоритмічну модель - модель єдиного паралельно-рекурсивного алгоритмічного середовища, яка вирішує важливу наукову проблему створення єдиних ефективних засобів комп'ютерного моделювання та візуалізації як основи цілісної ефективної методології для розробки нових поколінь CAD/CAM систем. Основою запропонованої моделі є узагальнений паралельно-рекурсивний алгоритм на основі стратегії "розділяй та володарюй", який використовує спільні для усього комплексу задач алгоритмічні засоби: структуру даних (зважена зчеплена черга), процедури злиття, кроки попередньої обробки та розбиття. На основі узагальнення принципу редукції розроблено загальний підхід до встановлення оцінок складності та проектування ефективних алгоритмів розв'язування задач обчислювальної геометрії, інформатики та прикладної математики. Запропоновані підходи застосовано до розв'язування задач обчислювальної геометрії, моделювання процесів теплофізичних процесів зварювання, регіонального аналізу та розпізнавання образів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.630-018
Шифр НБУВ: РА382587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Майданюк І. В. 
Методи і засоби підтримки статистичних експериментів з GL-моделями при розрахунку показників надійності відмовостійких багатопроцесорних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / І. В. Майданюк ; НТУУ "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено методи та засоби, застосування яких дозволять підвищити ефективність розрахунку ймовірності безвідмовної роботи (ІБР) відмовостійких багатопроцесорних реконфігуровних систем ВБС керування. Розрахунок базується на методі статистичних експериментів з графологічними моделями (GL моделями). На підставі порівняльного аналізу за різними параметрами обгрунтовано вибір використання саме 2р-моделі для розрахунку ІБР. Запропоновано модифікацію відомого методу, а також новий алгоритм формування функцій базових ребер 2р моделі, показано, що зазначені методи мають меншу складність. Запропоновано співвідношення для GL моделей, що дозволяють прогнозувати складність моделей небазових ВБС ще до проведення процедури модифікації. Запропоновано автономний апаратний генератор двійкових векторів заданої ваги, побудований на базі керованих зсувних регістрів. Обгрунтовано доцільність застосування такого рішення для моделювання станів системи. Запропоновано структуру спеціалізованої обчислювальної системи розрахунку ймовірності безвідмовної роботи ВБС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.221-021.1
Шифр НБУВ: РА381902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Каушан Т. М. 
Дидактичні умови організації самостійної роботи майбутніх фахівців з комп'ютерних наук у політехнікумі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Т. М. Каушан ; Крим. гуманіт. ун-т. — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність упровадження в навчальний процес ВНЗ І - ІІ рівнів акредитації дидактичних умов організації самостійної роботи майбутніх фахівців з комп'ютерних наук із застосуванням підходів особистісно орієнтованого, контекстного навчання на підставі поглиблення математичної підготовки. Визначено критерії (мотиваційний, змістовий, операційний, творчий) і показники сформованості вмінь і навичок щодо організації та проведення студентами самостійної роботи, охарактеризовано рівні самостійності (низький, середній, високий). Розроблено модель організації самостійної роботи майбутніх фахівців з комп'ютерних наук за умов кредитно-модульної системи організації навчального процесу. Уточнено понятійно-термінологічний апарат проблеми дослідження, зокрема, сутність понять "самостійна робота студентів", "самостійна пізнавальна діяльність", "самоосвіта", "самостійність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА381596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського