Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (1706)Книжкові видання та компакт-диски (637)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.632$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скаковська А.М. 
Функціонально-статистична модель розпізнавання зображень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / А.М. Скаковська ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено нову функціонально-статистичну модель та адаптивні методи розпізнавання електронно-оптичних зображень. Показано, що запропонована модель дозволяє підвищити ефективність класифікаційного розпізнавання зображень шляхом налагодження електронно-оптичної системи без участі людини-оператора. На підставі системного аналізу розроблено спеціальне математичне та програмне забезпечення для систем штучного інтелекту. На базі запропонованої функціонально-статистичної моделі створено алгоритм і програмний інтерфейс розпізнавання зображень з урахуванням суб'єктивних особливостей досліжень. Удосконалено автоматизовану технологію опрацювання даних, використання якої у поєднанні з комплексом методів і моделей розпізнавання образів і теорії нечітких множин дозволяє застосовувати апаратно-програмний комплекс, що складає основу досліджень у процесі синтезу електронно-оптичних систем штучного інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4-01 +
Шифр НБУВ: РА363203

Рубрики:

      
2.

Капшій О.В. 
Удосконалення математичної моделі прихованого марковського дерева в задачах попередньої обробки та компресії зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Капшій ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Удосконалено математичні моделі та методи попередньої обробки та втратної компресії, які базуються на статистичному описі даних у вейвлет-просторі з застосуванням апарату прихованих марковських моделей. Розвинуто теорію опису зображень у вейвлет-просторі з використанням моделі прихованого марковського дерева. Удосконалено методи визначення параметрів моделі та методи опису статистичних характеристик окремих вейвлет-коефіцієнтів, що дозволило покращити якість роботи методів фільтрації зображень. Проаналізовано властивості моделі та їх видозміни, що дозволило удосконалити методику сегментації напівтонових і кольорових текстурних зображень, а також застосувати апарат прихованого марковського дерева до задач втратної компресії даних. На підставі результатів числового моделювання запропонованих методів фільтрації, сегментації та компресії показано ефективність внесених змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632 +
Шифр НБУВ: РА344779

Рубрики:

      
3.

Машталір В.П. 
Точково-множинні методи обробки і розпізнавання зображень: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.23 / В.П. Машталір ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему обробки інформації за умов природної або організованої багатозначності з позицій властивостей неоднозначності - застосування точково-множинних методів, що з необхідним ступенем деталізації зіставляють окремим елементам деякі множини з заданими властивостями. У теоретичному аспекті створено уніфікований дослідний апарат обробки та тематичної інтерпретації внаслідок різного роду багатозначності. Результати роботи забезпечують синтез точково-множинних методів з необхідним рівнем узагальнення та абстрагування або напроти - диференціації та конкретизації. Створено передумови щодо раціонального проектування програмно-апаратних засобів, розвитку середовищ підтримки прийняття рішень в організаційно-технічних системах, коли ступінь деталізації, обсяги даних і час обробки є критичними факторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632
Шифр НБУВ: РА319729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рябоконь Д.І. 
Технологія побудови тривимірних моделей неперервних поверхонь за стереопарами зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Д.І. Рябоконь ; Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем НАН України та М-ва освіти і науки України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано технологію побудови тривимірних моделей неперервних поверхонь за неідеальними стереозображеннями. Створено нові ефективні за швидкодією та потребами пам'яті алгоритми обробки стереозображень неперервних поверхонь на базі використання сучасних методик вирішення задач оптимальної розмітки. Запропоновано нову інтелектуальну технологію зйомки, комп'ютерного розпізнавання та візуалізації стереозображень неперервних поверхонь на базі використання сучасних апаратних мультимедійних засобів персональних комп'ютерів і нових алгоритмів обробки стереозображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-015.0 +
Шифр НБУВ: РА337723

Рубрики:

      
5.

Антощук С.Г. 
Теоретичні та реалізаційні основи створення адаптивно-критеріальних систем побудови інформаційних технологій обробки візуальної інформації в АСУ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / С.Г. Антощук ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади формування адаптивно-критеріальних систем побудови інформаційних технологій обробки візуальної інформації (ВІ) з метою підвищення їх ефективності, уніфікації, достовірності та надійності прийняття рішень, а також ступеня автоматизації обробки ВІ в АСУ різного прикладного застосування. На базі запропонованої функціонально-інформаційної моделі розроблено систему показників якості й ефективності. Створено ряд моделей подання та обробки ВІ на основі інформаційного підходу, з використанням яких сконструйовано базис гіперболічного вейвлет-перетворення (ГВП), розроблено методи виділення контурів і бінаризації з регульованою деталізацією у просторі ГВП, а також ієрархічний структурно-статистичний спосіб ідентифікації. Запропоновано ітераційний метод пошуку екстремумів на базі ГВП, з використанням якого створено нові способи виявлення характерного фрагменту, виділення характерних точок і навчання нейтронних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-018.4 + З970.632 +
Шифр НБУВ: РА335218

Рубрики:

      
6.

Крилов В.М. 
Структурно-статистична ідентифікація геометричних об'єктів та текстур в автоматизованих системах управління та перетворення інформації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.М. Крилов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 31 с. — укp.

Висвітлено методи підвищення ефективності автоматизованих систем переробки і розпізнавання зображень. Досліджено методи виділення і аналізу контурів розпізнавання об'єктів і текстур, використання властивостей і моделей зорового аналізатора для підвищення ефективності цифрових відеокомплексів. На базі даних методів розроблено проблемно-орієнтовані системи екологічного моніторингу водної поверхні й автоматичного розпізнавання маркування тепловиділяючих збірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632
Шифр НБУВ: РА321140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Косаревич Р.Я. 
Структурно-інваріантні алгоритми опису та розпізнавання зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.Я. Косаревич ; Нац. агентство з питань інформатизації при Президентові України, Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено методи побудови формального опису та класифікації зображень на основі геометричної форми об'єктів. Запропоновані алгоритми належать до класу структурно-інваріантних методів, які використовують інформацію про точки локальних екстремумів кривизни на контурі об'єкта. Розроблені методи грунтуються на інваріантних властивостях таких точок і формують описи об'єктів та проводять класифікацію в результаті певних перетворень, застосованих до цих точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

      
8.

Гороховатський В.О. 
Структурно-ієрархічні методи аналізу та розпізнавання зображень в умовах впливу просторових завад: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.23 / В.О. Гороховатський ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 33 с. — укp.

Висвітлено проблеми розпізнавання зображень відеооб'єктів за умов їх зміни під дією геометричних перетворень і просторових перешкод зовнішнього середовища з застосуванням розроблених структурно-ієрархічних методів. Запропоновано модель локально-просторової подібності під час зіставлення структурних описів на підставі голосування. Синтезовано ієрархічний метод розпізнавання за умов складного фону шляхом побудови інтегрального опису. Розроблено метод побудови й оцінки подібності описів для ознак стратифікованого уявлення. Обгрунтовано принцип оптимізації розроблених методів розпізнавання на базі статистичних критеріїв, розв'язано задачу оптимального вибору параметрів. Розроблено метод фільтрації для елементів описів з застосуванням кластеризації у просторі перетворень. Увагу приділено моделям стиснення структурних описів і методам побудови ієрархії з використанням багаторівневих ознак. З використанням запропонованих методів розв'язано ряд прикладних задач, зокрема, ідентифікації протяжних об'єктів різного типу, візуального моніторингу, контролю якості з застосуванням магнітних вимірювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4
Шифр НБУВ: РА372474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Дідух Л. А. 
Створення інформаційної технології захисту цінних паперів на основі кодуючих структур Адамара: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Л. А. Дідух ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено новий метод кодування зображень, що полягає у виготовленні принципово нового типу графічного елемента захисту, який складається з кодованого зображення та його ключа, які під час накладання відтворюють кодоване зображення із вдвічі більшою роздільною здатністю. Визначено типи базових матриць Адамара розмірності 4 х 4, вивчено їх властивості та проведено класифікацію. Під час формування кодувальних структур великих розмірів запропоновано головне правило кронекерового множення, згідно якого за довільного вибору різних типів матриць Адамара як множників, кодувальна структура мінімальної розмірності повинна формуватися матрицею типу М. Реалізовано виготовлення кодованого зображення та його ключа для двобічного друкування суміщених зображень, кодованого зображення з автономним ключем, різні варіанти виготовлення світлого кодованого зображення, кодування двох графічних зображень, одне з яких друкується УФ-фарбами. Розроблено комп'ютерну програму для виготовлення друкарських форм і відбитків кодованих зображень за умов виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + З970.632
Шифр НБУВ: РА377089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Занько Н.В. 
Створення інформаційної моделі кольороподілу на основі нових методів цифрової обробки зображень: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.06 / Н.В. Занько ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено проблему комп'ютерного проектування нормалізованих технологічних процесів кольоровідтворення на стадії додрукарських процесів. Розроблено принципово нові методи додрукарської цифрової обробки кольорових зображень у просторі Adobe RGB (1998) на підставі визначення нелінійності друкарського процесу. Одержано загальне векторне рівняння автотипного синтезу кольорів на додрукарському відбитку за 16-ма базовими векторами - кольору паперу, кольорів тріадних фарб, їх подвійного та потрійного накладання, а також накладання четвертої чорної фарби. Обгрунтовано можливість реалізації нового принципу кольороподілу зображення оригіналу, що базується на відтворенні будь-якого кольору двома кольоровими фарбами та чорною, залежно від місцезнаходження кольору на CaS-діаграмі. Для забезпечення максимальної подібності кольорів на оригіналі та відбитку розроблено та програмно реалізовано нову інформаційну модель кольороподілу, що дозволяє враховувати характеристики реального друкарського процесу на стадії додрукарської підготовки форм. Розроблено спеціальну комп'ютерну програму "ICaS КолірДрук-1", яка дозволяє підготувати кольороподілені зображення для растрування та виводу на фотоплівку або прямого запису на формну основу. Показано, що дана програма дає можливість у процесі підготовки зображень до друку враховувати колірні характеристики реальних тріадних фарб, баланс тріадних фарб для відтворення нейтрально-сірих кольорів і різні технологічні режими виготовлення форми чорної фарби, спосіб виготовлення друкарських форм, тип паперу та спосіб друку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-015.0 +
Шифр НБУВ: РА367216

Рубрики:

      
11.

Вовк О.Л. 
Статистичні методи кластеризації для систем контекстного пошуку зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Л. Вовк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено статистичний ієрархічний агломеративний (СІА) метод для виділення регіонів зображення за колірною подібністю. Запропонований метод базується на бітовій масці взаємозв'язків та рангів колірних компонент центрів кластерів. Наведено аналітичні та експериментальні оцінки часової й просторової складності за допомогою розробленого методу. Проведено експериментальні дослідження щодо оцінки якості кластеризації зображень. Здійснено порівняння СІА методу з найбільш поширеним статистичним методом k-середніх для виділення регіонів зображень. Доведено перевагу СІА методу для оцінки затрат процесорного часу на кластеризацію зображень, визначено його недоліки у процесі визначення затрат оперативного простору. Під час оцінювання якості кластеризації зображень конкуруючими методами виявлено перевагу СІА методу за двома з трьох критеріїв, результати оцінки згідно з третім критерієм у середньому однакові для обох методів. На базі СІА методу створено систему контекстного пошуку зображень в електронних колекціях. Проведено експерименти з оцінки точності контекстного пошуку зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01 +
Шифр НБУВ: РА348138

Рубрики:

      
12.

Бобух В.А. 
Синтез обчислювальних структур для обробки відеоінформації у реальному часі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.А. Бобух ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання обробки відеоінформації у реальному часі, а саме: виконання кольорової корекції, мікшування, стиснення та фільтрації, а також щодо засобів підвищення надійності захисту відеоінформації від несанкціонованого доступу. Запропоновано методи виконання зазначених операцій обробки зображень, застосування яких дозволило зменшити кількість параметрів, що зберігають або передаються, у порівнянні з табличними засобами, за збереження гнучкості й універсальності. Дані методи використано в інфрачервоній системі спостереження за станом трубчастих печей, що обертаються на феронікелевому виробництві та у експериментальних зразках систем обробки відеоінформації. Запропоновано методики ідвищення швидкодії та покращання статистичних характеристик генератора випадкових послідовностей на базі фізичного датчика як елемента системи обробки відеоінформації, що визначає її стійкість до несанкціонованого доступу, що дозволило з необхідною швидкістю одержувати випадкові послідовності, що відповідають міжнародному стандарту A1S-31. Дані методи використано у програмно-апаратних акредитованих центрах генерації та сертифікації ключів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632,5 +
Шифр НБУВ: РА350830

Рубрики:

      
13.

Толок О.В. 
Синтез візуальних образів локальних геометричних характеристик багатовимірних функцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / О.В. Толок ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Розроблено новий метод дослідження поверхні функції з використанням спеціальних образів. Зазначено, що даний метод складається з двох етапів. На першому етапі за допомогою алгоритму рекурсивного уточнення на області визначення здійснено обробку функції аналітичного, кусково-аналітичного або дискретного вигляду, що дозволяє побудувати растрові візуальні образи зображення геометричних властивостей (диференціальних характеристик) досліджуваної поверхні функції. Запропоновано визначення даних образів як візуальних М-образів (образів-моделей) функції, встановлено їх відмінність від звичних зображень поверхні функції. На другому етапі розглянутого методу замість функції використано її М-образи, що дозволяють алгоритмізувати процедуру дослідження поверхні функції. Розглянуто способи побудови візуальних М-образів для функцій у двовимірному і тривимірному просторі, запропоновано алгоритми визначення диференціальних характеристик її поверхні (екстремальних точок, траєкторії градієнтного спуску, зростання-убування, знака опуклості). Сформульовано принципи переходу до дослідження фунцій багатовимірного простору. Створено і впроваджено у наукових установах і вищих навчальних закладах систему рекурсивного аналізу образних компонентів "Ранок".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г181.3 + З970.632 +
Шифр НБУВ: РА329727

Рубрики:

      
14.

Ахметшина Л.Г. 
Сегментація та підвищення якості низькоконтрастних зображень на основі локально-адаптивних відображень: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.23 / Л.Г. Ахметшина ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Теоретично розроблено й експериментально досліджено локально-адаптивні інтелектуальні методи обробки низькоконтрастних зображень, які дозволяють забезпечити підвищення чуливості, роздільної здатності та стійкості процедур фільтрації та сегментації звичайних і багатопараметрових (багатоспектральних) низькоконтрастних зображень за умов апріорної невизначності характеристик системи їх формування, спектральних і статистичних характеристик перешкод й корисного сигналу (об'єкта інтересу) та його розташування. Розроблено теоретичні засади та методи обробки низькоконтрастних зображень на основі визначення нових локально-адаптивних відображень та їх математичних перетворень (трансформації), що дозволяє адаптувати функцію перетворення до функції розподілу яскравісних характеристик вихідних зображень з метою підвищення потенційної чутливості й роздільної здатності візуального аналізу. Розроблено адаптивний метод підвищення якості низькоконтрастних зображень - селективної фільтрації комбінованих шумів (структурних і вимірювальних) за умов апріорної невизначеності їх спектральних і статистичних характеристик та ядра інтегрального перетворення системи формування зображення. Розроблено методи синтезу нових інформативних характеристик, що забезпечують адаптивне підвищення чутливості аналізу низькоконтрастних зображень без наявності апріорної інформації про розташування можливого об'єкта інтересу з одночасною стабільністю до дії структурних шумів. Розроблено теоретичні засади та методи підвищення чутливості та вірогідності сегментації, узагальнено запропоновані підходи щодо аналізу низькоконтрастних зображень за умов різного роду невизначеності. Створено методику нейромережевого синтезу результативного "композитного" зображення на основі багатовимірного ансамблю сформованих характеристик. Вивчено специфіку застосування розроблених методів на моделях і зображеннях різної фізичної природи, обгрунтовано умови їх ефективної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01 +
Шифр НБУВ: РА362137

Рубрики:

      
15.

Ковтун І.В. 
Сегментація зображень на основі достатніх умов оптимальності в NP-повних класах задач структурної розмітки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / І.В. Ковтун ; Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем НАН України та МОН України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання розмітки зображень, а також можливості знаходження точного розв'язку відповідної оптимальної задачі, під назвою задачі розмітки. Запропоновано знаходження частини точного розв'язку для задачі розмітки, яка у загальному випадку є NP-повною, за відповідних достатніх умов. Розроблено модель текстурного зображення, на підставі якої розглянуто байєсівські задачі розпізнавання з різними штрафними функціями. Наведено метод знаходження наближеного розв'язку задачі для адаптивної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632 +
Шифр НБУВ: РА336574

Рубрики:

      
16.

Герцій О.А. 
Розробка обчислювальної схеми "грубої" - "точної" обробки зображень для системи розпізнавання образів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.А. Герцій ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено схеми "грубої" та "точної" обробки напівтонових зображень, методів та алгоритмів компактного розпізнавання зображень людських облич і астрофізичних об'єктів. Створено комп'ютерну систему розпізнавання образів. Розглянуто теоретичні та практичні питання реалізації простих обчислювальних алгоритмів на основі контурного препарування зображень з урівноваженням контурних препаратів. Показано, що "груба" схема обробки служить для попереднього опису, а "точна"- для контурного препарування, формування урівноважуючих кривих з кореляційним аналізом і мережевою класифікацією зображень. Обгрунтовано ефективність використання запропонованих алгоритмів розпізнавання для класів об'єктів, що досліджуються. На підставі використання запропонованих алгоритмів рекурсивного контурного препарування та формування бінаризованих препаратів з наступним їх урівноваженням проведено компактне представлення зображень і наступне їх ефективне розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4
Шифр НБУВ: РА315232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Поплавський О. А. 
Розробка методів і комп'ютерних засобів обробки динамічних зображень для підвищення ефективності прогнозування їх характеристик: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О. А. Поплавський ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено метод тунелювання характеристик об'єктів динамічних зображень з автоматичною корекцією границь тунелю в комп'ютерних системах збору та контролю інформації, який дозволяє підвищити ефективність прогнозування параметрів об'єктів. Висвітлено метод січення для контролю форми плям лазерних пучків в реальному часі, який дозволяє швидко порівнювати зображення на приналежність до певного класу в комп'ютеризованих системах діагностування та контролю параметрів динамічних зображень. Розроблено метод визначення центру об'єкту зображення з підвищеною точністю, який дозволяє підвищити ефективність прогнозування зміни положення центрів динамічних об'єктів. Досліджено метод паралельно-ієрархічного перетворення на базі мережевої структури обробки інформації для паралельних комп'ютерних систем, що, в порівнянні з існуючими підходами, дає можливість підвищити ефективність обробки вхідної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01
Шифр НБУВ: РА379731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
18.

Райд Фатхі Різігалла Сахавне 
Розробка методів і комп'ютерних засобів ідентифікації особи за зображенням долоні людини в системах контролю доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Райд Фатхі Різігалла Сахавне ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Створено метод ідентифікації людини за зображенням її долоні з метою використання в системах контролю доступу. Для досягнення поставленої мети використано метод аналізу кругової гістограми, створено метод визначення опорних точок моделі ознак та розроблено систему ознак для ідентифікації, які є інваріантними до афінних перетворень, що дало можливість зменшити вартість і покращити функціональність системи. На підставі результатів тестування розроблених та реалізованих методів й алгоритмів встановлено ефективність їх використання у задачах ідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.632.4 +
Шифр НБУВ: РА343081

Рубрики:

      
19.

Лау Г. 
Розробка завадостійких методів ідентифікації кольору при обробці зображень у вбудованих системах розпізнавання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Г. Лау ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Показано можливість і доцільність побудови об'єктивно-орієнтованих систем розпізнавання за загальною технологією мікроелектромеханічних систем, що дозволяє створювати мініатюрні системи для роботи у реальному часі. Визначено вплив завад приймача на спотворення кольорових зображень у системах обробки інформації та створено алгоритми обробки, які не вимагають юстування приймача зображення. Розроблено аналітичні залежності для визначення впливу освітленості та спотворень приймача на зображення з метою вибору інформаційного критерію, що дає змогу зменшити до мінімума їх вплив на систему обробки. Розроблено новий метод визначення належності пікселів зображення інформаційному фрагменту кольорового зображення, описаному одночасно у площині зображення, просторі кольору та двовимірному частотному просторі кольору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632 +
Шифр НБУВ: РА338594

Рубрики:

      
20.

Місуно 
Розробка і дослідження векторних представлень інформації для задач пошуку і класифікації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Іван Семенович Місуно ; НАН України; Інститут проблем математичних машин і систем. — К., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.624 + З970.632.4
Шифр НБУВ: РА346213

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського