Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (222)Книжкові видання та компакт-диски (79)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К342$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Савєнков Ю. Д. 
Вдосконалення інтегрованої схеми ресурсозберігаючих технологій для виробництва і розливання міді вогневого рафінування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / Ю. Д. Савєнков ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено властивості міді вогневого рафінування, які використані під час математичного моделювання та у разі обгрунтування механізму гойдання кристалізатора. Розроблено заходи щодо вдосконалення технології та параметрів процесу розливання міді вогневого рафінування на машинах напівбезперервного лиття заготовки. Для умов ливарно-прокатного цеху ВАТ "Артемівський завод по обробці кольорових металів" виконано та впроваджено рекомендації щодо режимів осциляції та конструктивних параметрів кристалізатора, що дозволило підвищити якість заготовки та впровадити ресурсозберігальну схему виробництва міді вогневого рафінування з брухту низької якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.171 + К342.18
Шифр НБУВ: РА376250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Боголєпов А.А. 
Вилучення U(VI) та Со(II) з використанням поліетиленіміну та етилендиамінтетраоцтової кислоти з об'єктів навколишнього середовища: автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / А.А. Боголєпов ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості вилучення U(VI) та Co(II) з об'єктів довкілля з використанням поліетиленіміну (ПЕІ) та етилендиамінтетраоцтової кислоти (ЕДТА). Показано зв'язок між формами знаходження U(VI) та Co(II) у розчині і процесами, що відбуваються на поверхні алюмосилікатів. Виявлено, що наявність комплексоутворюючих лігандів зменшує величини сорбції металів в результаті утворення їх аніонних форм. Визначено константи утворення комплексів металів з функціональними групами поверхні мінералів. Встановлено вплив гумінових речовин, зв'язаних з їх поверхнею, на величини сорбції та десорбції U(VI) та Co(II). Запропоновано формулу розрахунку коефіцієнтів затримання металів у баромембранних методах очищення з використанням визначених констант стійкості комплексів U(VI) та Co(II) з ПЕІ, які не залежать від його структури й молекулярної маси. На підставі визначення ефективності дії десорбуючих реагентів для дезактивації грунтів від сполук U(VI) та Co(II) запропоновано амонійні солі ЕДТА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6,022 + К342.3 + К345.41 +
Шифр НБУВ: РА354275

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Криштоп Ю. Г. 
Кінетичні та термодинамічні особливості початкових стадій електрокристалізації цинку: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / Ю. Г. Криштоп ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технолог. ун-т". — Д., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі гальваностатичних і потенціостатичних експериментів запропоновано модель утворення зародків цинку в чистому розчині та в розчині, що містить добавку полімерної тетраалкіламонієвої солі, на ізотропному піровуглецевому електроді, де враховано зв'язок термодинамічних і кінетичних закономірностей процесу з кристалографічною неоднорідністю електрода. Для потенціостатичних умов визначено перенапруги переходу та кристалізації стадії формування критичного пересичення. Розраховано локальну швидкість потенціостатичного фазооутворення в довільний момент електродного процесу та підтверджено концепцію природної дисперсії значень локальної швидкості нуклеації. Методом гальваностатичного транзієнту потенціалу досліджено вплив процесу UPDЦOPD переходу на утворення моношару цинку на залізному електроді. Доведено, що електрокристалізація в області пересичення в системі відбувається без стадії фазоутворення й інтерпретується як розвиток місць росту, що утворюються у разі осадження поверхневого сплаву Zn-Fe в області UPD. На основі цих даних запропоновано електрохімічний спосіб низькотемпературного знежирювання сталевих виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63,0 + К342.544
Шифр НБУВ: РА381983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лабяк 
Локальне вилучення нікелю та цинку із промислової води гальвановиробництв імпульсним електролізом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Оксана Володимирівна Лабяк ; Український держ. хіміко- технологічний ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.244.1 + К342.544.1 + К663.086.9
Шифр НБУВ: РА311479

Рубрики:

      
5.

Гнатушенко О. В. 
Нові технології електрошлакової плавки некомпактних відходів алюмінієвих і мідних сплавів та їх рафінування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / О. В. Гнатушенко ; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О. Патона. — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.14 + К343.14
Шифр НБУВ: РА384590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Наумик В. В. 
Розвиток теоретичних основ отримання якісних виливків з мідних та нікелевих сплавів в умовах керованої кристалізації: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.16.04 / В. В. Наумик ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 34 с. — укp.

Досліджено розвиток теоретичних основ одержання в процесі керованої кристалізації якісних виливків з міді, мідних і нікелевих сплавів за неодноразового використання матеріалів. Вдосконалено існуючі та створено нові технологічні процеси й обладнання для їх здійснення. Розвинуто теоретичні основи реалізації керованої кристалізації з рафінуванням розплаву міді під час вакуумної плавки та механізму кристалізації міді в графітовій формі. Показано можливість використання технологічного вороття жароміцних нікелевих сплавів. Розроблено методи вимірювання теплопровідності металічних матеріалів під час різних температур і в різному агрегатному стані. Одержано відповідні залежності для алюмінію рідкометалевого кристалізатора. Розроблено методи оперативного контролю теплопровідності. Надано спосіб і сконструйовано установку для фізичного моделювання кристалізації виливків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.103 + К232.203 + К342
Шифр НБУВ: РА377492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чернюк О.В. 
Сульфатна технологія електролітичного відокремлення компонентів мідно-срібних сплавів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.В. Чернюк ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Експериментально та математичним моделюванням доведено можливість ефективного промислового рафінування сплавів міді з великим вмістом срібла в мідно-сульфатному електроліті з домішками олефінових сполук. Визначено процеси та явища, внаслідок яких у разі електролізу на промислових густинах струму можна одержувати високочисті катодні осади міді та шлам срібла. Запропоновано принципово нову ефективну й екологічно безпечну технологію електролітичного розподілення компонентів мідно-срібних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж698 + К342.144 + К344.2
Шифр НБУВ: РА317049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Древаль Л. О. 
Термодинамічні властивості рідких сплавів міді та заліза з хромом, кобальтом та нікелем: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Л. О. Древаль ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше методом високотемпературної ізоперіболічної калометрії досліджено ентальпії змішування розплавів систем Cu - Fe - (Cr, Co, Ni) за 1873 К. Методами фізико-хімічного аналізу досліджено фазові перетворення у сплавах системи Cu - Fe - Cr. У межах CALPHAD-методу проведено нові термодинамічні описи подвійної системи Fe - Co та потрійних систем Cu - Fe - (Cr, Co, Ni). Виконано моделювання меж фазових перетворень за участю розшарованих розплавів. Проведено теоретичне оцінювання концентраційних областей одержання сплавів з особливими типами структур і температурно-концентраційних меж утворення пересичених твердих розчинів у процесі загартування з рідини. Розраховано термодинамічні функції змішування розплавів у всій концентраційній області. У досліджених системах визначальну роль відіграють парні взаємодії між компонентами, а внесок потрійної взаємодії є невеличким і не визначає характеру відхилень функцій змішування від ідеальності. В області повної змішуваності компонентів внесок ідеальної складової енергії Гіббса домінує над надлишковою складовою цієї енергії. Зростання позитивних значень надлишкової енергії Гіббса та зменшення абсолютних значень ідеальної енергії Гіббса зі зниженням температури призводить до зменшення термодинамічної стабільності рідкої фази та її розшарування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.03-13 + К342.103-13
Шифр НБУВ: РА382398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Журило А.Г. 
Технологія одержання якісних безперервнолитих заготовок дрібного перерізу із вторинної міді з застосуванням розробленого процесу її виплавки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / А.Г. Журило ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено уявлення про процес окиснення розплаву вторинної міді під час плавки з відкритим дзеркалом металу та встановлено залежності змінення вмісту кисню на всіх етапах виплавки та обробки розплаву. Виявлено залежності зміни вмісту кисню від виду шихти, що використовується, тривалості процесу та температури перегріву розплаву. Досліджено вплив різного складу флюсів на газонасиченість розплаву залежно від температури перегріву розплаву та способу наведення флюсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.1 + К616.33,32 +
Шифр НБУВ: РА325385

Рубрики:

      
10.

Горностай О.Б. 
Технологія перероблення нікельвмісних розчинів цементацією магнієм: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.Б. Горностай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Створено технологію переробки вторинних нікельвмісних розчинів, які утворюються внаслідок кислотного розчинення твердих нікелевих відходів. Розроблена технологія грунтується на контактному осадженні (цементації) нікелевого порошку на магнітній стружці, що дозволяє значно зменшити енерговитрати, здійснити процес у простому обладанні, повністю переробити розчини в товарні продукти та забезпечити високі техніко-економічні показники й екологічність виробництва. Визначено кінетичні та технологічні закономірності процесу контактного осадження нікелю з вторинних розчинів нікелю сульфату на магнієвій стружці. Вивчено вплив основних технологічних параметрів даного процесу (температури, гідродинамічних умов, складу початкового розчину, площі металу-цементатора) на ступінь вилучення <$Eroman Ni sup 2+> з розчину, швидкість процесу та якість одержаного нікелевого порошку. Визначено оптимальні значення цих параметрів. Доведено можливість та встановлено умови переробки магнію гідроксиду, який утворюється як побічний продукт у процесі контактного осадження нікелю, в супутній товарний продукт - магнію оксид. На підставі одержаних експериментальних даних розроблено технологічний режим і технологічну схему переробки нікельвмісних розчинів з одержанням дрібнодисперсного порошку нікелю, магнію оксиду та солі Туттона та проведено техніко-економічний аналіз запропонованої технології, на підставі якого показано її економічність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.2 + К390.1 +
Шифр НБУВ: РА364415

Рубрики:

      
11.

Желавська Ю.А. 
Удосконалення електрохімічних технологій переробки сполук кобальту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Ю.А. Желавська ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.3 +
Шифр НБУВ: РА323595

Рубрики:

      
12.

Донський Д.Л. 
Удосконалення технології електролізу нікелю з розведених відпрацьованих розчинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Д.Л. Донський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Одержано адсорбційні характеристики адсорбентів на основі даної глини з різними домішками та з використанням різних способів обробки. Визначено, що адсорбція на запропонованому матеріалі здійснюється завдяки збільшенню кількості мікропор у шаруватих структурах і утворенню на поверхні гранул часткових зарядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.244 +
Шифр НБУВ: РА334309

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського