Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (455)Книжкові видання та компакт-диски (139)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=К663.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Цеховський М.В. 
Вихрострумові перетворювачі для засобів контролю товщини діелектричних покриттів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / М.В. Цеховський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Розв'язано науково-прикладну задачу вдосконалення вихрострумового методу, пристроїв та систем для перетворення товщини діелектричних покриттів. Розроблено програмно-апаратні засоби для автоматизації процесу контролю товщини діелектричного покриття, оптимальні плани їх застосування під час досліджень систем, пристроїв і технологічних процесів. Удосконалено вихрострумовий метод перетворення товщини діелектричних покриттів на металевих поверхнях виробів. Описано конструкції пристроїв для перетворення товщини. Отримано поліноміальні математичні моделі вихрострумового перетворювача. Визначено ступінь впливу конструктивних параметрів на основні техніко-економічні показники, раціональні конструктивні параметри перетворювача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-7с33-5 +
Шифр НБУВ: РА352772

Рубрики:

      
2.

Васильєва О. О. 
Електроосадження антифрикційних покриттів на основі свинцю із метилсульфонатних електролітів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.03 / О. О. Васильєва ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено наукові основи технології електроосадження антифрикційних покриттів (АФП) сплавами на основі свинцю (Pb - Sn(10%) і Pl - Sn(8%) - Cu(2%)) з метилсульфонатного електроліту, а також встановлено основні закономірності їх електроосадження. Виявлено, що ефект сумісного впливу парціальних процесів у разі електроосадження сплаву Pl - Sn (типу механічної суміші кристалів), обумовлений зниженням швидкості виділення олова внаслідок ускладнень, що виникають за його кристалізації на сторонній (свинцевій) підкладці. Розроблено й освоєно за промислових умов нову екологічно безпечну високопродуктивну технологію нанесення АФП сплавами свинець-олово та свинець-олово-мідь на вкладиші підшипників ковзання з використанням метилсульфонатних електролітів. З'ясовано, що АФП сплавами свинцю, які осаджуються з запропонованого електроліту, не поступаються за своїми експлуатаційними характеристиками осадам, одержаним за традиційною технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.68
Шифр НБУВ: РА384736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сорока О. Б. 
Методологія оптимізації зносостійких покриттів за критеріями міцності і роботоздатності: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.02.04 / О. Б. Сорока ; Ін-т пробл. міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України. — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну проблему створення методології оптимізації зносостійких покриттів за критеріями міцності та роботоздатності на основі системного підходу, відповідно до якого на кожному з рівнів системи - в підсистемах конструювання покриттів, технологічного забезпечення та формування виробу з покриттями залежно від умов експлуатації запропоновано формувати елементи та їх властивості таким чином, аби забезпечити проходження адаптаційного етапу з мінімальним руйнуванням робочих поверхонь і мінімальним зносом. Виділено напрями створення поверхонь з прогнозованою адаптацією та керованим напружено-деформованим станом (НДС): формування стійкої природи конструкції покриттів, підготовка поверхні під покриття, формування хімічно-активних покриттів. Доведено можливість керованого впливу на властивості робочих поверхонь виробів з покриттями, рівень і знак залишкових напружень, а також НДС у системі основа - покритя у ході експлуатаційного навантаження. Запропоновано критерії для вибору розмірів ділянок дискретних покриттів за умов адгезійної та когезійної міцності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.68
Шифр НБУВ: РА381400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бушма О.І. 
Моделювання процесів взаємодії лазерного випромінювання з дисперсними матеріалами при лазерному та гібридному лазерно-плазмовому нанесенні покриттів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / О.І. Бушма ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено процеси лазерного та гібридного лазерно-плазмового нанесення покриттів. Розроблено фізико-математичні моделі лазерного та комбінованого нагрівання частинок дисперсних матеріалів, на підставі яких визначено нові способи керування тепловими характеристиками напилюваних частинок. Удосконалено теорію взаємодії лазерного випромінювання з дрібнодисперсними частинками. На основі розв'язання задачі дифракції електромагнітної хвилі на неоднорідно нагрітій сферичній частинці одержано формули для розрахунку характеристик поглинання та розсіювання лазерного випромінювання напилюваними частинками. Запропоновано математичну модель лазерного та лазерно-плазмового нагрівнаня частинок дисперсних матеріалів і показано, що лазерне нагрівання керамічних частинок характеризується істотною неоднорідністю температурного поля й оптичних властивостей матеріалу частинки. Доведено можливість керування температурним полем напилюваних частинок, за рахунок відповідної комбінації лазерного та плазмового нагрівання. Розроблено математичну модель процесів руху та нагрівання окремих частинок за умов лазерного, плазмового та гібридного напилювання керамічних покриттів. Дану модель узагальнено на випадок урахування розсіювання та поглинання лазерного пучка всією сукупністю напилюваних частинок. Запропоновано конструкцію та створено дослідний зразок інтегрованого лазерно-дугового плазмотрона непрямої дії, призначеного для нанесення покриттів. Доведено перспективність його використання для напилювання різноманітних керамічних і металевих матеріалів, а також для нанесення алмазних та алмазоподібних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05 + К663.6 +
Шифр НБУВ: РА360075

Рубрики:

      
5.

Савуляк В.І. 
Наукові засади формування на сплавах заліза композиційних металокарбідних шарів зі стабільними структурами та підвищеними триботехнічними характеристиками: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.І. Савуляк ; НАН України. Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2004. — 39 с. — укp.

Розроблено наукові засади формування на сплавах заліза композиційних металокарбідних шарів зі стабільними структурами і підвищеними триботехнічними характеристиками. На основі системного підходу сформульовано принципи стабільності структур композиційних матеріалів триботехнічного призначення. За допомогою імітаційного моделювання композиційних структур та дослідження нестаціонарних теплових полів і термічних напружень сформульовано основні вимоги щодо матеріалу. З використанням термодинамічного підходу розроблено фізико-хімічні засади визначення параметрів та умов формування зносостійких композиційних матеріалів і покриттів з метало-вуглецевих компонентів у вигляді порошків, волокон або тканин за наявності екзотермічних ефектів, що базуються на розгляді відкритих систем з урахуванням обміну з зовнішнім середовищем тепловими потоками та масою. Запропоновано експериментально підтверджені методи визначення температурного інтервалу синтезу карбідів, умов евтектичного плавлення та утворення матеріалу або покриття з литими евтектичними структурами. Досліджено структури та фізико-механічні властивості сформованих покриттів, які показали високу зносостійкість (зносу I = 5 - 15 мкм/км, коефіцієнтів тертя 0,1 - 0,25 залежно від складу та структури). Здійснено промислове випробування розроблених технологічних процесів для формування зносостійких поверхневих шарів на деталях з залізовуглецевих сплавів, нанесення зносостійких покриттів і для відновлення деталей транспортної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.68 +
Шифр НБУВ: РА331733

Рубрики:

      
6.

Клименко С.А. 
Основи лезової обробки зносостійких захисних покриттів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / С.А. Клименко ; НАН України. Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.68

Рубрики:

      
7.

Архіпова Т.Ф. 
Підвищення експлуатаційних характеристик залізовуглецевих сплавів шляхом фазових та структурних перетворень за участю цементиту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Т.Ф. Архіпова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено цементит у структурі залізовуглецевих сплавів. Виявлено підвищення мікротвердості цементиту після загартування та доведено відсутність впливу матриці, яка його оточує, на дане підвищення. На основі аналізу розподілу елементів між фазами та урахування впливу легувальних елементів на температуру ледебуритного й аустеніто-графітного евтектичних перетворень визначено діаграми потрійних систем Fe - C - Cr та Fe - C - Mn в області евтектики. Розглянуто механізм розшарування зневуглецьованого цементиту на суміш стехіометричного цементиту та надтонких прошарків аустеніту під впливом тепла лазерного опромінювання. Розповсюджено теорію спінодального розшарування для пересиченого вуглецем аустеніту та зневуглецьованого цементиту в системі аустеніт - цементит. Розроблено рекомендації для використання результатів досліджень у практиці кристалізації виливок та термообробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К663.68
Шифр НБУВ: РА312145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Савчук П.П. 
Розробка композиційних антифрикційних матеріалів на основі епоксидних смол, неорганічних і органічних наповнювачів для динамічно навантажених вузлів тертя: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / П.П. Савчук ; Технологічний ун-т Поділля. — Хмельницький, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.65 + Л749.7

Рубрики:

      
9.

Коновал 
Розробка композиційних матеріалів систем TiCrC і TiCrB2 з металевими зв'язками для нанесення зносостійких покриттів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Володимир Павлович Коновал ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.1 + К663.65
Шифр НБУВ: РА356109

Рубрики:

      
10.

Куроптєва К.О. 
Розробка нормативної бази комплексної оцінки якості жаростійких покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / К.О. Куроптєва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 19 с. — укp.

За результатами теоретичних досліджень встановлено, що на експлуатаційну надійність покриттів, нанесених методами газотермічного напилювання та вакуумного осадження, найбільше впливає міцність зчеплення покриття з основою та мікротвердість. Наведено розрахункову методику, за допомогою якої можна проводити порівняльний аналіз якості покриттів і оцінювати дефектність нанесеного покриття з урахуванням взаємозв'язку контрольованих характеристик. Запропоновано структуру забезпечення комплексної оцінки якості жаростійких покриттів: технічні умови на виріб; нормативну документацію на конструкційні матеріали для нанесення покриттів, стенди й устаткування для проведення випробувань, порядок проведення випробувань жаростійких покриттів, розрахункові методи оцінки якості та відповідне програмне забезпечення. Розроблено нормативну документацію, яка регламентує порядок проведення комплексної оцінки якості жаростійких покриттів. Для підтримки прийняття рішень щодо вибору матеріалу та технології нанесення покриття, а також оцінки його якості розроблено алгоритм, порядок дій якого включає встановлення класу деталі, умов її експлуатації, визначення критичних властивостей покриття, його дефектності, а також відповідності технічним, економічним та екологічним вимогам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.66-18
Шифр НБУВ: РА321101

Рубрики:

      
11.

Тунік 
Розробка складу та дослідження газотермічних антифрикційних покриттів з добавками твердих мастил: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Алла Юріївна Тунік ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033 + К663.65
Шифр НБУВ: РА317595

Рубрики:

      
12.

Кравченко 
Структура та властивості захисних гібридних покриттів TiN/Al2O3 та TiN/Cr/ Al2O3: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Юлія Анатоліївна Кравченко ; Сумський держ. ун-т. — Суми, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-18
Шифр НБУВ: РА352860

Рубрики:

      
13.

Терпій Д.М. 
Структура та фізичні властивості боридних плівок, отриманих ВЧ-магнетронним розпиленням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.М. Терпій ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2004. — 18 с. — укp.

Залежно від умов фазоутворення та механізму зростання плівки, обумовлених змінами характеру розподілу адатомів за енергіями, визначено три характерних режими роботи систем ІПР, які на практиці зручно розрізняти за значеннями параметра pd. Запропоновано механізм переносу розпиленої речовини на поверхню підкладки, що дозволяє за допомогою комп'ютерного моделювання одержувати дані про характеристики потоків атомів, які конденсуються, і здійснювати якісне прогнозування структури та властивостей одержаних плівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + К663.033.057.2 + К663.63 +
Шифр НБУВ: РА334760

Рубрики:

      
14.

Маковкін О. М. 
Тертя та зношування інструментальних матеріалів зі зносостійкими покриттями: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.04 / О. М. Маковкін ; Хмельницький національний університет. — Хмельницький, 2009. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413 + К663.68-18
Шифр НБУВ: РА369237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шатрава О.П. 
Управління формуванням антифрикційних наплавочних шарів з композійних матеріалів на основі Fe - Cu при дії лазерного випромінювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / О.П. Шатрава ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення експлуатаційної стійкості деталей машин, що працюють за умов високих навантажень та обмеженого або повністю відсутнього змащування шляхом використання композиційних лазерних покриттів, які мають високі антифрикційні та зносостійкі властивості. Виявлено, що за умов лазерного нагріву та швидкого охолодження можна отримувати рівномірно-розподілені композиційні структури типів: тверда матриця - м'які включення; м'яка матриця - тверді включення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.65
Шифр НБУВ: РА316963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Дорогань Т.Є. 
Фазові перетворення в електроосаджених сплавах молібдена і вольфрама: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.Є. Дорогань ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 14 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування фазового складу електролітично осаджених сплавів молібдена і вольфрама та порівнянню даних щодо структури сплавів, одержаних методами електрокристалізації та загартування розплаву з високими швидкостями охолодження. Розвинуто напрямок прогнозування структури та властивостей сплавів внаслідок аналізу спільних закономірностей нерівноважної кристалізації. Розроблено спосіб електроосадження аморфних сплавів вольфраму з металами групи заліза та спосіб осадження зносостійких покриттів на основі хрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.104.3 + К663.65

Рубрики:

      
17.

Дудка О.І. 
Формування боро- та борохромомістких покриттів триботехнічного призначання лазерною обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.І. Дудка ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розроблено боро- і борохромомісткі покриття та технології їх формування лазерною обробкою у режимі легування та термоциклювання, призначених для підвищення зносо- та корозійної стійкості деталей вузлів тертя. На основі використання комплексу аналітичних та експериментальних робіт розроблені параметри технологічних процесів лазерного легування, оплавлення і термоциклювання. При цьому можна отримувати боромісткі покриття із заданим фазовим складом, структурою та службовими характеристиками. Розроблені боромісткі покриття можна застосувати при виготовленні деталей, які поєднують високу зносостійкість при підвищених температурах і корозійну стійкість, що в кінцевому підсумку дозволить підвищити термін експлуатації деталей в реальних умовах експлуатації у 1,5-5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.7 + К663.65

Рубрики:

      
18.

Чорна Г.О. 
Формування зносостійких металокарбідних покрить з використанням екзотермічних сумішей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Г.О. Чорна ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено та досліджено метод формування на деталях металокарбідних зносостійких покрить, який грунтується на використанні екзотермічних сумішей та дозволяє економити матеріальні ресурси. Наведено результати дослідження механізму процесів синтезу матеріалів і покрить в сумішах з тугоплавких карбідостворюючих металів (Cr, V, Mo, W) та вуглецю. Показано, що для реалізації таких процесів необхідно здійснювати підігрів сумішей і запропоновано методику розрахунку цієї температури. Склад суміші розраховується на підставі рівнянь балансу мас і умов рівноваги фаз. Визначено умови одержання матеріалів і покрить з евтектичною структурою. Запропоновано фізичну модель процесів синтезу металокарбідних матеріалів у відкритій системі деталь - суміш - газова фаза. Показано, що нижньою межею температурного інтервалу процесів формування металокарбідних покрить є температура протікання в системі процесів відновлення та карбідизації. Верхня межа вибирається залежно від екзотермічності суміші, необхідних експлуатаційних характеристик деталі з покриттям. Розроблено методики та запропоновано технологічні схеми нанесення покрить на деталі, які працюють за різних умов. Проведено випробовування покрить на зносостійкість й визначено технологічні параметри формування металокарбідних покрить з високою зносостійкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.68
Шифр НБУВ: РА314575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Джамаль Ібрагім Мансур 
Формування триботехнічних характеристик евтектичних покриттів з використанням їх метастабільних станів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Джамаль Ібрагім Мансур ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення зносостійкості деталей вузлів тертя шляхом керування формуванням властивостей евтектичних покриттів з нестабільною структурою. Вивчено структуру і фазовий склад плазмових, електроіскрових та іонно-плазмових евтетичних покриттів. Установлено закономірності їх утворення залежно від умов нанесення покриттів. Показано, що у плазмових і електроіскрових покриттях внаслідок розвитку дифузійних процесів за відпалу та термоциклювання відбуваються фазові перетворення, що супроводжуються наближенням структури та фазового складу до стану термодинамічної рівноваги. Це дає змогу підбирати такі параметри термообробки евтектичних покриттів, за яких у разі заданих реальних умов тертя зношення пари тертя буде мінімальне. За таким рядом можна розмістити покриття за зростанням ступеня відхилення від рівноважного стану та дисперсності структури, а методи їх нанесення - за підвищенням питомої потужності процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413 + К663.6-18 +
Шифр НБУВ: РА355663

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського