Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (130)Книжкові видання та компакт-диски (114)
Пошуковий запит: (<.>U=Л749.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Дмітрієва Н.В. 
Вогнебіостійкі епоксидні композиційні матеріали для дерев'яних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Н.В. Дмітрієва ; Харк. держ. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З метою підвищення вогнебіостійкості дерев'яних конструкцій розроблено епоксидні композиційні матеріали з поліпшеними експлуатаційними властивостями на базі застосування залізоалюмінієвих оксидів, активованої базальтової луски, моноамонійфосфату та біоцидної домішки на основі гуанідину. Встановлено, що введення наповнювачів залізоалюмінієвих оксидів і активованої базальтової луски до 20 мас.ч. дозволяє значно знизити швидкість втрати маси під час контакту матеріалу з розжареним стрижнем. З'ясовано, що у разі використання активованої базальтової луски швидкість втрати маси знижується в 13 разів у порівнянні з ненаповненим епоксиполімером. Обгрунтовано раціональне поєднання наповнювачів моноамонійфосфату та активованої базальтової луски. Показано, що використання даної епоксидної композиції дозволяє одержати I групу вогнезахисної ефективності деревини. Встановлено грибостійкість нових епоксиполімерів й обгрунтовано можливість їх використання як захисного покриття для дерев'яних конструкцій і споруд, уражених цвілевими грибами. Ефективність вогнебіозахисних композицій підтверджено розрахунком параметрів розвитку пожежі у приміщеннях з їх використанням. Доведено високі пожежозахисні властивості розроблених вогнебіозахисних покриттів ЕБЖАМО-1 та ЕБОБ, які віднесено до I - II групи вогнезахисної ефективності. Показано їх здатність зменшувати середньооб'ємну температуру у зоні розвитку пожежі. Встановлено математичні залежності зміни захисних властивостей вогнебіостійких епоксиполімерів від складу композицій. Розроблено технологічну інструкцію та технічні умови на епоксиполімер ЕБОБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 + М130.37-3 +
Шифр НБУВ: РА340451

Рубрики:

      
2.

Пустовойтова О.М. 
Гідроізоляційні покриття на основі акрилових полімерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.М. Пустовойтова ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень фізико-механічних властивостей акрилових полімеррозчинів, що включають домішки, які підвищують їх когезійну й адгезійну міцність. Когезійну міцність визначено на зразках акрилового полімеррозчину під час стиску, вигину, а адгезійну міцність - у разі рівномірного відриву металевих штампів, приклеєних до бетону, та зрізу. На базі дослідження корозійної стійкості акрилового полімеррозчину виявлено, що тривала дія різноманітних агресивних середовищ не справляє суттєвого впливу на структуру полімеррозчину, а механічні властивості знижуються на 14,7 %. Підтверджено результатами спектрального аналізу наявність молекулярних зв'язків між акриловим полімеррозчином і введеними домішками. За допомогою термічного аналізу встановлено характер впливу домішок на термостійкість акрилових полімеррозчинів. Виявлено, що теплові ефекти та характер швидкості протікання деструкції можна регулювати шляхом використання домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 + Н360.75
Шифр НБУВ: РА313156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Букетов А.В. 
Закономірності впливу обробки енергетичними полями зв'язуючого і наповнювачів на властивості епоксикомпозитних матеріалів для захисних покриттів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / А.В. Букетов ; НАН України. Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення експлуатаційних характеристик епоксикомпозитних матеріалів і захисних покриттів на їх основі завдяки попередній обробці інгредієнтів матриці енергетичними полями. Досліджено й обгрунтовано механізм впливу магнітної, електроіскрової, ультразвукової обробки та ультрафіолетового опромінення на властивості композитів, що містять наповнювачі різної фізичної природи. Наведено теоретичне та практичне обгрунтування динаміки перебігу фізичних і хімічних процесів під впливом енергетичних полів на межі поділу фаз "епоксидний олігомер - наповнювач", внаслідок чого навколо наповнювача формуються зовнішні поверхневі шари значної протяжності та з високим ступенем зшивання. На підставі проведених досліджень розроблено режими модифікування епоксидних композицій, дисперсного та волокнистого наповнювача, а також матеріали для захисних покриттів з високими експлуатаційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 +
Шифр НБУВ: РА353057

Рубрики:

      
4.

Левицький В.В. 
Закономірності впливу ультрафіолетового опромінення і модифікування наповнювачів на властивості епоксикомпозитних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.В. Левицький ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

На підставі дослідження впливу модифікування дисперсних частинок компонентами пластифікованого епоксидного зв'язувача встановлено, що змочування дисперсних частинок епоксидним олігомером з наступною їх термічною обробкою суттєво поліпшує фізико-механічні та теплофізичні властивості композитів. Встановлено, що природа волокнистого та дисперсного наповнювача, а також нова технологія модифікування композицій (модифікування частинок дисперсного наповнювача епоксидним олігомером з наступним ультрафіолетовим опроміненням композиції), прискорюють перебіг процесів структуроутворення матеріалів і підвищують їх когезійну міцність. Методом математичного планування експерименту визначено оптимальний склад і технологічні режими комплексного модифікування дисперсних частинок і композицій в цілому, що дозволяє спрямовано керувати кількістю полімера, який переходить у стан зовнішніх поверхневих шарів, що сприяє підвищенню експлуатаційних характеристи композитів. З метою зменшення повзучості матеріалів за умов впливу агресивних середовищ обгрунтовано необхідність використовувати двошарові епоксидні композитні "гібридні" матеріали, які містять скляні та базальтові тканини. Для покращення експлуатаційних характеристик композитів наведено рекомендації щодо використання у вигляді проміжного шару опроміненого ультрафіолетом пластифікованого епоксидного зв'язувача, що містить попередньо модифіковані епоксидним олігомером дисперсні частинки наповнювача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.28-382 + Л749.7 +
Шифр НБУВ: РА368898

Рубрики:

      
5.

Бачинський В.В. 
Захисно-акумулюючі покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.В. Бачинський ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано новий підхід до розв'язання задачі стосовно захисту навколишнього середовища, людей, будинків і споруджень від впливу сильнодіючих отруйних речовин (СДОР), що полягає у превентативному нанесенні на поверхні будівельних об'єктів захисно-акумулюючих покрить (ЗАП), здатних незворотньо поглинати СДОР. Розроблено механізм одержання капілярно-ніздрюватої структури покриття за рахунок використання ніздрюватого наповнювача, показано процес акумулювання сильнодіючих отруйних речовин у покритті. З'ясовано можливість швидкого плівкоутворювача ЗАП для будь-якого типу СДОР. Установлено, що дифузійна рухливість СДОР, що приникає в ЗАП, знижується за рахунок зсуву функції розподілу активаційних параметрів десорбції у напрямку більших значень. Визначено, що іммобілізація СДОР плівкою покриття досягається наданням покриттю власної капілярно-ніздрюватої структури за рахунок надлишкового (у межах припустимого об'ємного складу) його наповнення гідрофільним наповнювачем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 + Н360.7 +
Шифр НБУВ: РА328333

Рубрики:

      
6.

Савчук П. П. 
Наукові і технологічні основи створення та керованого функціонування епоксидних композитів з різним ступенем наповнення: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.02.01 / П. П. Савчук ; НАН України, Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М. Францевича. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Класифіковано епоксидні композиційні матеріали (ЕКМ)-системи на низько-, середньо- та високонаповнені, для кожної із груп показані домінуючі ознаки впливу, які відображаються на їх функціональних властивостях. Шляхом виділення структурних і функціональних складових ЕКМ і зв'язків між ними запропоновано моделі побудови полімерних систем з різним ступенем дисперсного наповнення. Узагальнено принципи створення та керованого функціонування ЕКМ-систем, а також методи їх контролю та діагностики властивостей. Розроблено основні варіанти управління процесами структуризації епоксидних композитів. Встановлено, що введенням у полімерну матрицю модифікаторів, а в полімерматричну мультинаповнену систему інгредієнтів, які виконують армувальну функцію, одержано матеріали із стабільними фізико-механічними характеристики в діапазоні низького, середнього та високого наповнення, а застосуванням високодисперсних добавок - досягнуто відповідні експлуатаційні характеристики на завершальному етапі їх створення. Проаналізовано методи регулювання триботехнічних характеристик ЕКМ варіюванням інгредієнтів системи (якісна та кількісна складові). Проведено дослідно-промислову перевірку та впроваджено розроблені матеріали з різним ступенем наповнення, різного функційного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7
Шифр НБУВ: РА375431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Золотий Р.З. 
Оптимізація складу епоксикомпозитів за впливом на їх властивості зовнішніх поверхневих шарів навколо часток наповнювача: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Р.З. Золотий ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2008. — 21 с. — укp.

За розробленою методикою досліджено вплив дисперсних часток наповнювачів різної природи в епоксикомпозитах на геометричні розміри та характеристики структури зовнішніх поверхневих шарів на межі поділу фаз наповнювач - зв'язувач. Встановлено, що залежно від природи дисперсних часток на межі поділу фаз формуються зовнішні поверхневі шари з різним ступенем зшивання та протяжністю, які визначають властивості композитних матеріалів і покриття на їх основі. Досліджено вплив природи наповнювача на швидкість структуроутворення й об'єм зовнішніх поверхневих шарів у процесі формування епоксикомпозитів. Вперше з використанням розробленого методу оптичного аналізу геометричних розмірів і характеристик структури зовнішніх поверхневих шарів у композитних матеріалах досліджено ступінь зшивання матриці навколо наповнювача у зовнішніх поверхневих шарах. Встановлено вплив введених у зв'язувач двокомпонентних наповнювачів різної природи на підвищення ступеня зшивання матриці у зовнішніх поверхневих шарах і підвищення експлуатаційних характеристик епоксикомпозитів. На підставі результатів експериментальних досліджень створено нові композитні матеріали та покриття на їх основі з підвищеними експлуатаційними характеристиками, стабільними у процесі роботи обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-382 + Л749.7 +
Шифр НБУВ: РА360328

Рубрики:

      
8.

Гринишин О. Б. 
Основи технологій одержання модифікованих нафтополімерними смолами бітумів та захисних покрить: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.07 / О. Б. Гринишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 40 с. — укp.

Розроблено метод модифікування нафтових бітумів нафтополімерними смолами (НПС). Вивчено основні закономірності та запропоновано механізм процесу сумісного окиснення іудронів і нафтополімерних смол, а також процесу компаундування товарних бітумів і НПС. Розроблено метод одержання нафтополімерних смол з функційними групами (карбоксильними, гідроксильними, епоксидними) та використано їх для модифікування бітумів і створення захисних покрить. Запропоновано наукові основи технології процесів одержання НПС з функційними групами, а також бітумів, модифікованих нафтополімерними смолами. Встановлено можливість практичного використання нафтополімерних смол для модифікування бітумів і одержання захисних покрить.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л546.4 + Л749.7
Шифр НБУВ: РА381624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чихіра І.В. 
Розробка епоксидних композитних матеріалів для покриттів, модифікованих ультразвуковим полем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / І.В. Чихіра ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2007. — 24 с. — укp.

Вперше встановлено й обгрунтовано позитивний вплив комплексної ультразвукової обробки на попередній стадії формування композитів, суть якої полягає в обробленні окремо епоксидної композиції на повітрі, а волокнистого наповнювача у водному середовищі. Доведено, що застосування такої обробки з подальшим введенням твердника, за умов оптимального вмісту дисперсного наповнювача феромагнітної природи - газової сажі, на 20 - 35% підвищує адгезійну, когезійну міцність і модуль пружності епоксидних композитних матеріалів (КМ), незалежно від хімічної природи волокон тканин. Розроблено адгезійний шар, що першим наноситься на металеву основу, який містить 60 мас. ч. діоксиду титану та 40 мас. ч. коричневого шламу на 100 мас. ч. епоксидної смоли ЕД-20. Розроблено технологію формування епоксикомпозитів з використанням комплексної ультразвукової обробки волокнистого наповнювача у водному середовищі й епоксидних композицій з дисперсними частками на повітрі. На підставі проведених досліджень розроблено нові багатошарові захисні покриття для захисту технологічного устаткування від корозії та спрацювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 +
Шифр НБУВ: РА348517

Рубрики:

      
10.

Спіріна-Смілка О. Ю. 
Розробка епоксидних полімерних композиційних матеріалів низькотемпературного отвердіння для вогнезахисту будівельних конструкцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.02 / О. Ю. Спіріна-Смілка ; Харк. нац. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 + Н307.6 + Н5-082.04
Шифр НБУВ: РА385913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бадищук 
Розробка епоксикомпозитів модифікованих зовнішніми полями для захисту устаткування від корозії і спрацювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Василь Ігорович Бадищук ; Луцький держ. технічний ун-т. — Луцьк, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.4 + Л749.7
Шифр НБУВ: РА342830

Рубрики:

      
12.

Тотосько О.В. 
Розробка епоксикомпозитних покриттів модифікованих електроіскровим гідроударом з поліпшеними експлуатаційними характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.В. Тотосько ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2006. — 21 с. — укp.

Проаналізовано позитивний вплив електроіскрового гідроудару на експлуатаційні характеристиками епоксикомпозитів, наповнених полідисперсними наповнювачами різної магнітної природи. Доведено, що використання електроіскрової обробки епоксидної смоли з подальшим введенням пластифікатора, твердника та біодисперсного наповнювача з оптимальним вмістом забезпечує підвищення фізико-механічних і теплофізичних властивостей композитів на 10 - 20 %, адгезійних - на 20 - 38 %. Досліджено кінетику зростання внутрішніх напружень на різних етапах формування композитів на основі спеціально розробленої методики. Описано технологію формування епоксикомпозитних матеріалів та покриттів, а також технологію модифікації електроіскровим легуванням основи з подальшою обробкою електроіскровим гідроударом інгредієнтів епоксидної матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.4 + Л749.7 +
Шифр НБУВ: РА342695

Рубрики:

      
13.

Савчук П.П. 
Розробка композиційних антифрикційних матеріалів на основі епоксидних смол, неорганічних і органічних наповнювачів для динамічно навантажених вузлів тертя: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / П.П. Савчук ; Технологічний ун-т Поділля. — Хмельницький, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.65 + Л749.7

Рубрики:

      
14.

Гуменецький Т.В. 
Розробка нових антикорозійних покриттів на основі епоксинафтополімерних композицій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Т.В. Гуменецький ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

З метою розробки нових антикорозійних покриттів досліджено суміщення та взаємодію епоксидіанової смоли ЕД-20 з малеїнізованими нафтополімерними смолами, отриманими полімеризацією побічних продуктів процесу піролізу нафтохімічної сировини і подальшою їх модифікацією малеїновим ангідридом. Вивчено вплив концентрацій компонентів, ступеня малеїнізації нафтополімерних смол та умов взаємодії на глибину протікання реакції, розкрито її механізм. Вивчено корозійно-електрохімічні та фізико-механічні характеристики епоксинафтополімерних покриттів в робочих середовищах. Розроблено та оптимізовано рецептуру епоксинафтополімерних композицій і дано рекомендації для створення нових антикорозійних покриттів з підвищеною стійкістю до агресивних середовищ, які є відносно дешевими, мають широку сировинну базу та знайдуть застосування в багатьох галузях промисловості України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7-37

Рубрики:

      
15.

Єфременкова Н.А. 
Товарознавча оцінка епоксидних лакофарбових матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Н.А. Єфременкова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розв'язано проблему отримання епоксидних лакофарбових покриттів з покращаними споживчими властивостями. Розглянуто питання про використання кремнійорганічного модифікатора та наповнювачів з голчастою структурою кристалів. Проаналізовано залежність між властивостями епоксидних лакофарбових покриттів та їх складом. На підставі проведених досліджень та математичної обробки результатів визначено композицію з оптимальним вмістом модифікатора. Проведено комплексну товарознавчу оцінку якості розроблених лакофарбових матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 +
Шифр НБУВ: РА350933

Рубрики:

      
16.

Сім'ячко О.І. 
Товарознавча оцінка кремнійорганічних покриттів, модифікованих поліакрилатами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / О.І. Сім'ячко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблему одержання кремнійорганічних покриттів холодного сушіння з покращеними фізико-механічними та захисними властивостями. Установлено, що для вирішення даної проблеми доцільно вводити до складу кремнійорганічної лакофарбової композиції як модифікатор поліакрилат. Досліджено залежність властивостей ненаповнених даних покриттів від умісту поліакрилу. На підставі апроксимації та багатокритеріальної оптимізації одержаних експериментальних даних визначено оптимальне співвідношення кремнійорганічного та акрилового плівкоутворювачів у композиції. Розроблено рецептуру та проведено комплексну товарознавчу оцінку кремнійорганічних модифікованих покриттів, наповнених карбонатом кальцію та каоліном Просянівським. Доведено, що розроблені покриття з вмістом акрилового модифікатора мають вищі фізико-механічні та захисні властивості в порівнянні з немодифікованими кремнійорганічними покриттями холодного сушіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 +
Шифр НБУВ: РА324981

Рубрики:

      
17.

Черняк Л.В. 
Товарознавча оцінка пентафталевих лакофарбових покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Л.В. Черняк ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено закономірності процесів взаємодії пентафталевих зв'язувальних речовин з кремнійорганічними модифікаторами різної хімічної активності. Доведено можливість одержання покриттів з покращеними захисними властивостями шляхом механохімічної активації пентафталевих зв'язувальних речовин кремнійорганічними додатками з використанням наповнювачів силікатної породи. Запропоновано математичні моделі, які описують залежність фізико-механічних та експлуатаційних властивостей розроблених покриттів від вмісту кремнійорганічного модифікатора. Розроблено рецептури лакофарбових композицій та проведено товарознавчу оцінку нових лакофарбових матеріалів (ЛФМ) на базі пентафталевих зв'язувальних речовин. Кількісно оцінено експлуатаційну надійність модифікованих пентафталевих емалей на підкладках різної хімічної природи до дії чинників зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7
Шифр НБУВ: РА326911

Рубрики:

      
18.

Миронюк О. В. 
Формування щільних тонкошарових структур у системі полімер - алюмосилікат - карбонат: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / О. В. Миронюк ; Нац. техн. ун-т "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Вперше сформульовано умови одержання щільних структур тонкошарових композицій на основі вітчизняних алюмосилікатних і карбонатних наповнювачів з урахуванням геометричної конфігурації частинок та їх гранулометричного розподілу. Експериментально доведено, що суттєве підвищення щільності, бар'єрних і механічних властивостей покриттів системи полімер - алюмосилікат - карбонат досягається за рахунок введення до їх складу ексофолійованого монтмориллоніту. На прикладі полімерів різної хімічної активності - стиролбутилметакрилатного та поліметилфенілсилоксанового - досліджено закономірності процесу формування структури міжфазного шару полімер - наповнювач з урахуванням розвиненості й енергетичного стану поверхні наповнювачів. З'ясовано вплив термодинамічної сумісності компонентів системи плівкоутворювач-розчинник на процеси формування мікроструктури покриття, його щільність, захисні й експлуатаційні властивості. Розроблено комплексний підхід до створення тонкошарових композицій полімер - алюмосилікат - карбонат з максимальним ступенем ущільнення структури. Розроблено склади захисних покриттів антикорозійного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7-3
Шифр НБУВ: РА382472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Мережко Н.В. 
Формування якості нових лакофарбових покриттів на основі кремнійорганічних зв'язувальних речовин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.08 / Н.В. Мережко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Досліджено проблеми формування якості нових лакофарбових кремнійорганічних покриттів із заданими властивостями. На підставі всебічних товарознавчих досліджень вивчено фізико-хімічні властивості наповнювачів різного хімічного складу та походження, розглянуто шляхи їх застосування в поєднанні з кремній-органічними зв'язуючими речовинами для отримання поліфункціональних захисних покриттів. Вперше виявлено закономірності процесів взаємодії модифікованих техногенних наповнювачів різного складу і будови з поліорганосилоксанами. Доведено ефективність поєднання механоактивації та хімічного модифікування з метою регулювання в широкому діапазоні властивостей систем наповнювач - зв'язуюча речовина. Запропоновано наукову концепцію спрямованого підбору компонентів і регулювання процесів взаємодії між ними під час виготовлення, формування та експлуатації лакофарбових покриттів. Встановлено, що найвагомішими чинниками, які впливають на якість наповнених композицій, є хімічний склад наповнювачів, їх структура, фізико-хімічні властивості поверхні та умови їх поєднання, а також фізико-хімічні властивості зв'язуючих речовин. Розроблено рецептури, проведено комплексну товарознавчу оцінку нових лакофарбових покриттів на основі кремнійорганічних зв'язуючих речовин за різних умов практичного використання. Запропоновано достовірні методи прогнозування довговічності та надійності лакофарбових покриттів нових видів, проведено апробацію за умов промисловості, розроблено нормативну документацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7-106
Шифр НБУВ: РА318823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського