Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (347)Книжкові видання та компакт-диски (318)Журнали та продовжувані видання (935)
Пошуковий запит: (<.>U=К9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стельмах Н.В. 
Автоматизація технологічного підготовлення складального малосерійного виробництва електромеханічних приладів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / Н.В. Стельмах ; НТУ України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.8-64
Шифр НБУВ: РА370606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Левченко А.Д. 
Автоматизація технологічного процесу виготовлення засобів індикації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / А.Д. Левченко ; Наук.-виробнич. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено метод і принципи підвищення якості засобів індикації на прикладі лінійно-колористичних газоаналізаторів - індикаторних трубок (ЛКГ - ІТ) завдяки створенню системи автоматизованого керування технологічним процесом виготовлення ЛКГ - ІТ. Створено та досліджено інформаційну модель ЛКГ - ІТ, за якою у процесі моделювання засіб індикації розглядається як об'єкт автоматизованого технологічного процесу виготовлення. Наведений підхід дає змогу структурувати технологічний процес виготовлення виробів, формалізувати та оптимізувати його проведення та створити концептуальну модель технологічного процесу, інваріантну реальному технологічному процесу зборки ЛКГ - ІТ. Запропоновано комплексний критерій оцінки якості його проведення, який дає змогу на базі логічної схеми проектування та принципів декомпозиції структурування процесу формалізувати завдання керування, сформувати необхідну концепцію щодо оперативного керування обладнанням з урахуванням міжетапного узгодження технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К964.5 +
Шифр НБУВ: РА328924

Рубрики:

      
3.

Яценко І.В. 
Вдосконалення технології електронної обробки та якості оптичних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / І.В. Яценко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Подано результати теоретично-експериментальних досліджень теплофізичних процесів електронної обробки виробів з оптичного скла і кераміки з урахуванням екстремальних зовнішніх умов їх експлуатації. Розроблено математичні моделі для розрахунку характеристик екстремального термовпливу на поверхню виробів з оптичної кераміки за умов їх експлуатації. Наведено результати досліджень поведінки виробів на лабораторно-випробувальному устаткуванні, що моделює умови експлуатації. Розроблено математичні моделі процесів нагрівання, термозміцнення й оплавлення виробів під впливом стрічкового електронного потоку (СЕП). Проведено експериментальні дослідження та запропоновано експериментально-статистичні моделі для оцінки впливу керованих параметрів СЕП, одержаних на електронно-технологічному устаткуванні, на технологічні характеристики процесу обробки. На базі нових математичних й експериментально-статистичних моделей і спеціально розроблених двох пакетів прикладних програм створено методологію для прогнозування небезпечних ділянок на поверхні виробів за умов їх експлуатації. Здійснено практичне впровадження результатів наукового дослідежння на вітчизняних і зарубіжних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.42 +
Шифр НБУВ: РА345517

Рубрики:

      
4.

Денисюк Р. О. 
Взаємодія твердих розчинів Cd1-xMnxTe з іодвмісними (I2-метанол, I2-диметилформамід) та іодвиділяючими (H2O2-HI-розчинник) травильними композиціями: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.21 / Р. О. Денисюк ; Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г563.3,0 + К960.2
Шифр НБУВ: РА370240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Заверач Є.М. 
Електрохімічний сенсор для визначення вмісту галогеноводнів у повітряному середовищі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Є.М. Заверач ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено електрохімічний сенсор для визначення вмісту галогеноводнів у повітряному середовищі екологічно небезпечних виробництв. Досліджено електрохімічну поведінку пористого титану та каталітично активних електродів на його основі в кислих хлоридних електролітах. Відзначено, що розроблений діоксидномарганцевий газодифузійний електрод на титановій основі, придатний для використання в сенсорних системах. Даний електрод характеризується стабільними функціями відгуку потенціалу від pH у кислих хлоридних електролітах у безструмовому режимі та катодного струму за постійного потенціалу під впливом галогеноводню, який адсорбується з повітряного середовища. Встановлено, що за умов адсорбційного граничного струму галогеноводню на газодифузійному діоксидномарганцевому електроді в кислому середовищі за постійного потенціалу відбувається зміна механізму електродної реакції, яка супроводжується переходом від рідиннофазового до протонно-електронного твердофазового відновлення діоксиду марганцю. Створено сенсор галогеноводнів гальванічного типу, дія якого базується на відновленні диоксиду марганцю на індикаторному електроді та окисненні нестехіометричного диоксиду марганцю на допоміжному електроді. Встановлено метрологічні характеристики розробленого сенсора. Сенсори галогеноводнів Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" використано російськими та іншими зарубіжними приладобудівними фірмами для розробки та виробництва сучасних портативних газоаналізаторів для визначення концентрації хлороводню ("Грант-7") та фтороводородню в повітрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К964.15
Шифр НБУВ: РА312116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Тітаренко О.В. 
Забезпечення якості поверхневого шару на етапі напівчистової обробки термопластичних полімерних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / О.В. Тітаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано, обгрунтовано та реалізовано новий підхід до вибору раціональних параметрів процесу фрезерування термопластичних полімерних матеріалів, який передбачає врахування особливостей розподілу тепла у поверхневому шарі, змін його внутрішнього енергетичного стану та формування мікрогеометрії поверхні, що дозволяє забезпечити стабільні фізико-механічні властивості матеріалів на етапі напівчистової обробки та підвищити її продуктивність. На підставі результатів експериментальних досліджень теплових явищ процесу фрезерної обробки визначено вплив параметрів режиму різання і властивостей різального інструменту на стан поверхневого шару полімерних матеріалів, що дозволило одержати регресійні залежності температури на обробленій поверхні. Доведено, що регулювання теплофізичної дії на даний шар полімерів доцільно виконувати за рахунок зміни геометричних параметрів інструмента та параметрів зрізу. З використанням розроблених математичних моделей для випадку нелінійного та нестаціонарного процесу розповсюдження тепла під час обробки полімерів фрезеруванням установлено залежність температури у тонких поверхневих шарах матеріалу від фізичних і технологічних параметрів процесу обробки, що дозволило оцінити ступінь їх деструкції та науково призначити припуски для чистових операцій. Установлено взаємозв'язок між термомеханічним станом обробленої поверхні полімерів до її обробки, особливостями її мікрогеометрії та структури, а також характером зміни ентальпії, температури склування та товщиною дефектного поверхневого шару. Надано характеристику структурних перебудов у цьому шарі полімерів, сформованому за різних теплофізичних умов механічної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К967.2 + Л710.52 +
Шифр НБУВ: РА356335

Рубрики:

      
7.

Денисюк П.Ю. 
Інформаційне та математичне забезпечення САПР гідравлічних мікроелектромеханічних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / П.Ю. Денисюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичне, інформаційне та лінгвістичне забезпечення для систем автоматизованого проектування (САПР) гідравлічних мікроелектромеханічних систем. Описано математичну модель рідинного термоактюатора для компонентного рівня даного проектування, на основі використання рівняння Ван-дер-Ваальса для визначення тиску газо-рідинної суміші на пружний елемент мікропристрою, що допомагає підвищити ефективність та точність вихідних результатів. Вдосконалено математичні моделі мікропомп з п'єзоелектричним та електростатичним приводами, в яких використовуються рівняння в часткових похідних для визначення прогину та напружень в тонкій мембрані, проаналізовано вихідні параметри з різним конструктивним виконанням пружного елемента. Зазначено, що інформаційне та лінгвістичне забезпечення, які складаються з структури даних та формату опису конструкцій мікрогідравлічних пристроїв, допомогло вдосконалити бібліотеку математичних моделей та розширити функціональні можливості БД САПР за допомогою використання XML-формату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К929.5 +
Шифр НБУВ: РА352747

Рубрики:

      
8.

Аннєнкова Н.Г. 
Історико-науковий аналіз розвитку приладобудування України як складової машинобудівного комплексу у 80-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Н.Г. Аннєнкова ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено тенденції науково-технічного розвитку приладобудування України в 1980-і рр. Показано специфіку й особливості управління галуззю, рівень її розвитку за умов радянської системи господарювання. Розкрито вплив інноваційної діяльності галузі на технічний рівень вітчизняного виробництва, а також розв'язання окремих проблем соціальної сфери. Зроблено аналіз основних видів галузевої продукції для споживачів, а саме: засобів вимірювання, аналізу, обробки й одержання інформації, устаткування регулювання, автоматичних і автоматизованих систем управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К9 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340855

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Скицюк В.І. 
Контроль та керування процесом торкання для підвищення якості виробів приладобудування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / В.І. Скицюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено технологічні прийоми та способи дотикання інструменту до деталі за умов лезової металообробки на засадах нової теорії дотикання. Створено математичну модель процесу дотикання та траєкторії руху інструменту за умов "присутності" інструменту біля деталі, за допомогою яких визначено оптимально обрану траєкторію та результативну точність. Класифіковано способи дотикання за умов жорсткого та м'якого контактів інструменту та деталі. Доведено ефективність застосованих теоретичних засад загальної теорії. На базі проведеного аналізу розроблено принципи побудови високочутливих датчиків до процесу дотикання на засадах індукційного електромагнітного первинного перетворювача. Розроблено алгоритми функціонування керуючих систем (CNC) на засадах запропонованої методології. Створено прилади, що виконують контроль дотикання та методи їх застосування, надають можливість контролю практично всіх необхідних випадків дотикання у лезовій металообробці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-7с-1 + К92
Шифр НБУВ: РА312566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Колесніков О.В. 
Легування як метод керування теплофізичними властивостями кристала та розплаву при вирощуванні сцинтиляційних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.В. Колесніков ; НАН України; Ін-т монокристалів. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено метод модифікації теплофізичних характеристик кристалів і розплавів CsI:Tl і NaI:Tl за рахунок легування. Встановлено закономірності впливу домішкового складу матеріалу на стабільність процесу росту великогабаритних кристалів, швидкість кристалізації й якість монокристалічних злитків, одержаних методом витягування з розплаву на затравку. Показано, що введення в кристал і розплав домішок, що поглинають теплове випромінення, дозволяє збільшити інтенсивність тепловідводу від фронту кристалізації за рахунок збільшення радіаційної складової, за цього підвищується аксіальний температурний градієнт біля фронту кристалізації та температура в об'ємі та на поверхні розплаву. Показано, що в якості критерію, який дозволяє оцінити перебіг процесів тепломасообміну у разі вирощування, може використовуватися динаміка зміни температури керувального нагрівача. Розроблено та впроваджено систему керування ростовою установкою, що має високі експлуатаційно-технічні характеристики. Визначено вплив технічних і технологічних факторів на точність роботи системи керування діаметром зростаючого кристала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К967.2 +
Шифр НБУВ: РА367960

Рубрики:

      
11.

Алєксєєв М.О. 
Метод автоматизованого проектування технологічних процесів на основі інтегрування конструкторської і технологічної інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / М.О. Алєксєєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено новий інтегрований інтелектуальний метод автоматизованого проектування технологічних процесів механічної обробки деталей приладів, що дозволяє сформувати замкнутий, інформаційно нерозривний, двонаправлений цикл конструкторської та технологічної підготовки виробництва. З'ясовано, що даний процес грунтується на запропонованому принципово новому методі зазначення технічної інформації на тривимірних кресленнях деталей безпосередньо на етапі конструкторського проектування за допомогою кольорового кодування технічних вимог, що забезпечує формування комплексних моделей деталей приладів, які містять обсяг конструкторської та технологічної інформації, достатній для прийняття автоматизованим шляхом економічно обгрунтованого рішення про структуру технологічних операцій обробки поверхонь проектованих деталей приладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К96-64
Шифр НБУВ: РА331051

Рубрики:

      
12.

Плотников О.О. 
Метод і прилади підвищення точності технологічного обладнання з ЧПК при виготовленні деталей приладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / О.О. Плотников ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено метод та прилади атестації та внесення корекцій на координатні переміщення робочих органів технологічного обладнання з числовим програмним керуванням (ЧПК) з метою підвищення точності та продуктивності виготовлення деталей приладів. Проаналізовано теоретичні передумови та визначено можливості одержання високої точності та продуктивності механічної обробки за умов існуючого парку устаткування на приладобудівних підприємствах України. Для фрезерних верстатів з ЧПК запропоновано новий метод підвищення точності на засадах побудови "зонної точності". Розроблено нову методику вимірювання похибок координатних переміщень і внесення корекції в програму керування верстатом. Для запропонованого та дослідженого методу підвищення точності розроблено математичну модель і алгоритми керування всією системою верстата, що дозволяє складати конкретні програми керування для будь-якого фрезерного верстата з ЧПК. Проведено дослідницькі роботи за виробничих умов за іспитами працездатності розроблених приладів і запропонованої методики врахування похибок координатної системи верстату у програмі керування верстату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.13-5 + К630.2-52-082 +
Шифр НБУВ: РА348321

Рубрики:

      
13.

Філіппова М.В. 
Методи та засоби автоматизованого проектування технології складання вісесиметричних складальних одиниць оптико-механічних приладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / М.В. Філіппова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вирішено задачу підвищення ефективності процесу проектування технології складання вісесиметричних складальних одиниць оптико-механічних виробів шляхом використання автоматизованої системи проектування технологічних процесів механоскладальних робіт. З використанням методів аналізу та синтезу, теорії множин і математичної логіки розроблено принципи формування інформаційних і математичних моделей та імітаційного моделювання за умов проектування технології механоскладальних робіт. Розроблено методи класифікації оптико-механічних виробів та їх технологічного поділу за складовими елементами. Розроблено маршрути й операції, які враховують реальні умови виробництва, з їх використанням створено таблиці і методику формування маршруту складання конкретного виробу з урахуванням його конструкторсько-технологічних особливостей. На базі одержаних інформаційних моделей і створених алгоритмів розроблено автоматизовану систему проектування технології складання оптико-механічних виробів "Оптик", з використанням якої, а також системи твердотільного проектування SolidWorks, є можливим комплексне вирішення задачі складання цих виробів та одержання технологічної документації. Впровадження результатів дослідження - автоматизованої системи проектування технологічних процесів складання - дозволяє підвищити продуктивність праці технологів-проектувальників у 2 - 2,5 разів і поліпшити якість прийняття технологічних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К942 +
Шифр НБУВ: РА351744

Рубрики:

      
14.

Писаренко К.Ю. 
Міжнародно-правові аспекти участі України у боротьбі із незаконним обігом наркотичних засобів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / К.Ю. Писаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан правовідносин у сфері міжнародного співробітництва у боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Розроблено пріоритетні заходи протидії поширенню наркоманії та злочиності, пов'язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Висвітлено питання забезпечення виконання взятих Україною міжнародних зобов'язань у даній сфері. Проаналізовано актуальні правові питання протидії наркобізнесу як злочину міжнародного характеру. Обгрунтовано можливості використання міжнародного досвіду з метою удосконалення внутрішнього законодавства та національної стратегії України. Визначено характер і специфіку транснаціональних злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів. Охарактеризовано основні етапи формування міжнародної нормативної бази, проаналізовано діяльність сучасної міжнародної інституційної системи у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків. Обгрунтовано необхідність удосконалення механізму правового регулювання протидії даним видам злочинності шляхом координації зусиль міжнародного співробітництва. Виявлено закономірності формування в суспільстві, зокрема серед молоді, нерийнятного ставлення до наркоманії як явища та підвищення ефективності чинного механізму запобігання її розповсюдженню. Розглянуто форми та методи участі України у міжнародній боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К916.881.3 +
Шифр НБУВ: РА357714

      
15.

Замірець О.М. 
Моделі та методи інформаційної підтримки організаційних структур управління створенням виробів приладобудування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Замірець ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено узагальнення та удосконалення існуючих і розроблено нові методи та засоби організаційної та інформаційної підтримки процесів проектування нової техніки як теоретико-прикладного базису створення системи підтримки прийняття рішень (СППР) інтегрованої АСУ проектною організацією, орієнтованої на підвищення ефективності. Синтезовано універсальну адаптивну структуру системи автоматизованого управління, яка включає контури розвитку організації, середньотермінового планування та оперативного управління процесом проектування. Розроблено оптимізаційні математичні моделі вирішення задач формування портфеля замовлень та об'ємно-календарного графіка виконання проектних робіт з урахуванням багатокритеріальності й обмеженості ресурсів, заснованих на методології локальних ресурсних профілів. З використанням теорії прецедентів розроблено структуру засобів та технологій інформаційної підтримки процесів проектування складних виробів, яка включає в себе математичну модель та інструментальні засоби формування на етапі ескізного проектування множини можливих проектних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К92 +
Шифр НБУВ: РА343500

Рубрики:

      
16.

Планковський С.І. 
Наукові основи створення високоресурсних термоемісійних катодних вузлів обладнання для плазмової обробки матеріалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.07 / С.І. Планковський ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 32 с. — укp.

Розроблено, експериментально обгрунтовано та реалізовано концепцію створення високоресурсних катодних вузлів з застосуванням стійких до отруєння емісійних матеріалів і комплексного врахування їх властивостей у разі проектування та призначення режимів роботи обладнання для плазмової обробки матеріалів. Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень. З застосуванням методів математичного моделювання, аналітичних і числових методів математичної фізики розв'язано задачі проектування катодних вузлів. Проведено математичне моделювання з застосуванням сучасних скінченноелементних САЕ-пакетів і систем автоматизованого проектування. З використанням методів електронної мікро-, спектроскопії, оптичних методів виміру температури проведено експериментальні дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж624-5 + К967/968 +
Шифр НБУВ: РА363400

Рубрики:

      
17.

Тимошенко 
Оптимізація параметрів процесу вирощування кристалів AIBVII із розплаву безперервним методом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Микола Миколайович Тимошенко ; НАН України; Інститут монокристалів. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.143.1в641.8,022 + К967.2 + В381.531,022
Шифр НБУВ: РА363342

Рубрики:

      
18.

Воронкін Є.Ф. 
Оптимізація умов отримання напівпровідникових кристалів CdTe, Cd(Zn)Te, ZnSe(Te) та детекторів на їх основі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Є.Ф. Воронкін ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + К967.2 +
Шифр НБУВ: РА367944

Рубрики:

      
19.

Проц Л.А. 
Особливості механічної обробки акустооптичних монокристалів парателуриту та тетраборату літію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Л.А. Проц ; Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості механічної обробки акустооптичних монокристалів парателуриту та тетраборату літію, наслідком яких є підвищення продуктивності обробки, зниження витрат абразивів та гарантоване досягнення необхідних показників якості оптичних деталей з урахуванням екологічності обробки. Показано, що наукову базу рішень склала концепція спрямованої зміни дії абразивного впливу вільного абразиву в зоні обробки та розробка на цій підставі ефективних процесів механічної обробки монокристалів (від розрізання до полірування) та нових інструментів і пристроїв. Наведено технологічний регламент процесу виготовлення оптичних деталей з монокристалів, ріжучий інструмент, методику застосування абразивів та складові абразивної суспензії, режими процесів шліфування та полірування, метод контролю якості кристалів, спосіб і пристрій для вирощування кристалів з урахуванням їх оброблюваності та спосіб безпечного зберігання токсичних відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.42 +
Шифр НБУВ: РА344218

Рубрики:

      
20.

Клочко М.М. 
Оцінка стану технологічного процесу виготовлення деталей динамічно настроюваних приладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / М.М. Клочко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні засади оцінки та прогнозування стану технологічного процесу на базі двопараметричної системи, а також визначення коефіцієнтів рівнів енергетичного навантаження інструмента, що підвищує точність виготовлення надточних деталей динамічно настроюваних приладів. Створено метод визначення та контролю стану технологічного процесу виготовлення деталей надточних приладів, який полягає в експрес-аналізі впливу зносу різального інструмента (перехідного процесу врізання різального інструмента в деталь, зношування, руйнування) на точність виготовлення деталей на підставі дослідження вібраційної та електромагнітної складових динаміки процесу різання, що надає можливість прогнозування критичної або аваріаційної ситуації даного процесу. Розроблено аналітичну модель формалізованого опису розподілу енергетичних навантажень на різальний інструмент під час виготовлення надточних деталей типу "вісь" на токарних верстатах з числовим програмним керуванням, яка передбачає проведення аналізу залежності енергії процесу від параметрів процесу різання. Визначено засади прогнозування стану процесу обробки. Створено та досліджено принципи дії двопараметричного вимірювача вібраційної та електромагнітної складових динаміки даного процесу, з урахуванням якої здійснюється аналіз точності торкання різального інструмента до деталі та контроль зміни стану різального інструмента під час виготовлення деталі. Розроблено теоретичні засади методу плинного контролю стану процесу виготовлення деталі, що полягає у періодичному визначенні абсолютних значень зносу різального інструмента, який контролює двопараметрична система.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.415.1 +
Шифр НБУВ: РА352244
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського