Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (163)Книжкові видання та компакт-диски (125)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>U=Л362.09$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Терещенко 
Дезактивація стічних вод, що містять радіоізотопи цезію- 137 і стронцію- 90: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Оксана Миколаївна Терещенко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.092.2
Шифр НБУВ: РА311333

Рубрики:

      
2.

Аміров Р.З. 
Інформаційно-вимірювальна система ідентифікації типорозмірів брикетів при пакетуванні радіоактивних відходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.З. Аміров ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання зменшення невикористаного об'єму контейнерів пакування радіоактивних відходів шляхом створення методології кодування типорозмірів брикетів і створення на її основі інформаційно-вимірювальної системи ідентифікації типорозмірів брикетів у реальному часі. Розвинуто напрямок залучення методів кодування та розпізнавання образів для підвищення ефективності інформаційно-вимірювальної системи ідентифікації типорозмірів брикетів комплексу з переробки радіоактивних відходів, яка забезпечує мінімізацію невикористаного об'єму контейнера за рахунок планування набору брикетів і реалізує концепцію безлюдної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.093
Шифр НБУВ: РА316406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дікарєв О.О. 
Особливості міграції тритію в зоні активного водообміну (на прикладі Київського сховища радіоактивних відходів): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 21.06.01 / О.О. Дікарєв ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 2010. — 14 с. — укp.

Досліджено запаси тритію у навколишньому середовищі внаслідок емісії з аварійних сховищ. Встановлено параметри атмогеоміграції водних форм тритію, що визначаються рядом техногенних і природних бар'єрів. Досліджено динаміку формування радіогідрогеохімічної аномалії тритієвого забруднення підземних вод. Розроблено прогноз виходу фронту аномалії з концентрацією, вищою за діючі в Україні нормативи, у зону розвантаження. Проведено ретроспективний аналіз формування аномалії тритієвого забруднення верхньочетвертинного-верхньоеоценового водоносного горизонту. Вивчено розподіл водних та органічно зв'язаних форм тритію у грунтовому профілі та деревинному ярусі лісових екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) н6,022 + Л362.09
Шифр НБУВ: РА374903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Колябіна І.Л. 
Особливості розподілу урану та стронцію в матеріалах захисного шару приповерхневих сховищ радіоактивних відходів: Автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / І.Л. Колябіна ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Визначено особливості розподілу урану та стронцію у матеріалах нижнього захисного шару (НЗШ) приповерхневих сховищ твердих радіоактивних відходів (ТРВ). Досліджено механізм фіксації урану та стронцію компонентами даного шару за прогнозованих умов приповерхневих сховищ ТРВ. Розвинуто й адаптовано до методу мінімізації енергії Гіббса, виконано реалізацію у рамках програмного комплексу GEM та верифікацію моделей сорбції урану і стронцію на оксидах кремнію: монтморилоніті та гідроксиді Fe (III). Для опису поглинання речовин піщано-глинистими породами з декількома сорбентами розроблено фізико-хімічну модель "ефективних фаз", яка дозволяє одночасно враховувати сорбцію на мінералах однакового хімічного складу з різними термодинамічними властивостями. Оцінено умови, які потенційно можуть виявитись у НЗШ під впливом інших конструкційних елементів сховища. Установлено основні закономірності розподілу Sr та U(VI) у мінеральних компонентах НЗШ сховищ ТРВ. Визначено основні механізми фіксації урану та стронцію у нижньому захисному шарі залежно від фізико-хімічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР)51-43 + Л362.093.09 +
Шифр НБУВ: РА351930

Рубрики:

      
5.

Черкашина Н. І. 
Технологія одержання сорбційних матеріалів на основі лігніну для утилізації рідких радіоактивних відходів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / Н. І. Черкашина ; Севастоп. нац. ун-т ядер. енергії та пром-сті. — Севастополь, 2011. — 16 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено безводний метод механохімічної модифікації лігнінованої сировини, який дозволяє значно збільшити сорбційну й іонообмінну ємності, визначено оптимальні параметри його здійснення, запропоновано структурну схему молекули лігніну після модифікації. Розроблено технологію одержання сорбенту ФОЛІОКС-КМП (кісточковий модифікований порошковий). Вперше запропоновано математичну модель процесу очистки рідких радіоактивних відходів сорбентом ФОЛІОКС-КМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3 + Л362.092.204-3
Шифр НБУВ: РА385437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шабалін Б.Г. 
Штучні аналоги мінералів - матриці для безпечної ізоляції радіоактивних відходів ядерної енергетики: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 21.06.01 / Б.Г. Шабалін ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Розглянуто проблеми убезпечення ізоляції фракціонних високоактивних відходів, що утворюються в результаті переробки відпрацьованого ядерного палива. Проаналізовано сучасний стан поводження з відпрацьованим ядерним паливом і рідкими високоактивними відходами, розкрито головні стратегії та підходи до вирішення проблем, пов'язаних з їх безпечною ізоляцією. Обгрунтовано доцільність використання матриць на основі штучних аналогів мінералів для убезпечення ізоляції таких відходів. Проаналізовано мінерально-геохімічні дані щодо найбільш стійких рідких та акцесорних мінералів, як природних аналогів матриць, та визначено найбільш перспективні матриці для актиноїд- і лантаноїдвмісних відходів і відходів, що містять цезій і стронцій. Досліджено їх трансформацію й особливості міграції урану, торію та рідкоземельних елементів за умов захоронення матриць у глибинних сховищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-431 + Л362.09
Шифр НБУВ: РА374997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського