Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (339)Книжкові видання та компакт-диски (437)Журнали та продовжувані видання (556)
Пошуковий запит: (<.>U=Л77$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Барило О.Г. 
Вогнебіозахист тканин і паперу просочувальною композицією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.Г. Барило ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Установлено умови захисту тканин та паперу від загоряння та біологічного руйнування з застосуванням просочувальної композиції на основі фосфату сечовини з полігексаметиленгуанідинфосфатом (ФСГ-1). Теоретично встановлено й експериментально підтверджено межові умови переведення легкозаймистих тканин і паперу у важкозаймистий стан шляхом їх обробки вогнебіозахисною композицією ФСГ-1. Проведено розрахунок швидкості вигоряння матеріалів та оцінювання зміни інтенсивності теплового потоку на матеріал за наявності вогнезахисних речовин. За методом інфрачервоної спектроскопії встановлено та морфологічними дослідженнями підтверджено, що вогнебіозахисна композиція являє собою нову комплексну сполуку фосфату сечовини з полігексаметиленгуанідином. З використанням методу газової хроматографії встановлено, що під час термодеструкції вогнебіозахищених тканин і паперу зменшується кількість горючих газів. На підставі даних експериментальних досліджень підтверджено результати розрахунку оптимальної концентрації компонентів у водному розчині просочувальної композиції. Одержано залежність ефективності вогнезахисту від вмісту просочувальної композиції та хімічної природи тканин і паперу та встановлено, що така композиція забезпечує необхідний рівень їх біостійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.83 + Л779.78 +
Шифр НБУВ: РА340849

Рубрики:

      
2.

Мовчанюк О.М. 
Дослідження процесу розмелювання целюлози на дискових млинах з використанням алмазовміщуючої гарнітури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.22 / О.М. Мовчанюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано процес розмелювання та зносу алмазовміщуючої гарнітури. Досліджено вплив ряду основних факторів на якість та економічність розмелювання. Розроблено технологію розмелювання целюлози з використанням алмазовміщуючої гарнітури, а також стержньову модель алмазовміщуючої гарнітури і механізм абразивного зносу ножів у процесі її примусового припрацювання та експлуатації. Проведено дослідження впливу ряду основних технологічних і конструктивних факторів на якість та економічність розмелювання хвойної та листяної целюлози, що заклали передумови для обгрунтованого вибору параметрів гарнітури і раціональних режимів процесу розмелювання. Отримано залежності інтенсивності, характеру та економічності розмелювання від зернистості, конструкції ножа гарнітури, концентрації маси і питомого навантаження на кромки ножів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л779.011-5

Рубрики:

      
3.

Трембус І. В. 
Одержання солом'яних волокнистих напівфабрикатів органосольвентними способами делігніфікації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / І. В. Трембус ; "Київський політехнічний інститут", національний технічний університет України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л774.503
Шифр НБУВ: РА369652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Студінський В.А. 
Паперова промисловість України (ХVІ - ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.А. Студінський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено особливості виникнення, становлення та розвитку паперової промисловості України в XVI - XX ст. Обгрунтовано зміст поняття "папірня", висвітлено особливості розвитку паперового виробництва різних організаційних форм - цехового, мануфактурного, фабричного та індустріального. Здійснено періодизацію історії формування паперової галузі України, визначено характерні ознаки виділених етапів. Розглянуто вплив соціально-політичних суспільних явищ на розвиток окремих видів виробництва та галузі в цілому, простежено взаємозв'язок її ресурсно-сировинного та виробничо-екологічного забезпечення. Узагальнено процес формування та розвитку галузевої науки протягом XX ст. Обговорено питання перспективності паперової промисловості й обгрунтовано шляхи удосконалення сучасних підходів щодо вивчення історії галузі та систематизації джерельної бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-231 + Л779 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334587

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ляліна Н.П. 
Первинна переробка соломи безнаркотичних конопель з метою одержання целюлозовмісних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Н.П. Ляліна ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасні технології вирощування та первинної обробки безнаркотичних конопель. З метою одержання конопляної сировини з найкращими показниками якості розроблено технологію вирощування даної рослини. Розроблено програмне забезпечення для встановлення кількісних залежностей фізико-механічних характеристик соломи від агротехнічних чинників вирощування безнаркотичних конопель. Теоретично та експериментально досліджено вплив різних способів одержання конопляної трести на її якісні показники. Установлено, що найбільш придатну тресту конопель (з показниками якості: виходом волокна - 38,5 - 45,3 %, міцністю - 20,3 - 26,5 даН, гнучкістю - 23,8 - 29,7 мм) можна одержати способом розстилу з застосуванням хімічних композиційних матералів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л774.5-3 +
Шифр НБУВ: РА330197

Рубрики:

      
6.

Камель Г.І. 
Підвищення ефективності транспортно-завантажувальної системи безперервного варіння целюлози шляхом вибору раціональних конструктивних, технологічних та експлуатаційних параметрів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.12 / Г.І. Камель ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 37 с. — укp.

З метою вирішення проблеми підвищення техніко-економічної ефективності систем промислового трубопровідного транспорту розроблено принципово новий клас роторних живильників - конічні трибосистеми, робочі органи яких не мають рухомих механічних частин, що сприяє підвищенню показників надійності та довговічності даних пристроїв. Доведено, що використання конічних трибосистем дозвояє повністю автоматизувати процес транспортування та завантаження тріскою варильного котла. Обгрунтовано шляхи підвищення надійності, продуктивності, терміну роботи та безаварійної безпеки транспортної системи, а також технології безперервного варіння її роторних живильників. Розроблено структурно-алгоритмічні схеми та математичні моделі транспортної системи, завантаження варильного котла тріскою, пропарочної камери, слідкуючої системи за рівнем тріски у варильному котлі та рівнем лугу у живильній трубі. Обгрунтовано шляхи поліпшення динамічних характеристик живильника. Досліджено закономірності зносу конічних поверхонь його деталей залежно від їх продуктивності, конструктивних особливостей та експлуатаційних параметрів. Удосконалено конструкцію та запропоновано раціональні технологічні способи ремонту обладнання. Обгрунтовано оптимальні рішення, які збільшують надійність, продуктивність, термін роботи та безаварійність експлуатації живильника, запропоновано його нову конструкцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л774.03-44 +
Шифр НБУВ: РА363128

Рубрики:

      
7.

Коваль О.С. 
Розробка методів і засобів ресурсозбереження у виробництві паперу і картону з макулатури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.С. Коваль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 22 с. — укp.

Вивчено взаємний вплив скопу, катіонних і аніонних флокулянтів, кукурудзяного, фосфорованого та катіонних крохмалів, бентоніту на якість картону, одержаного з макулатурної маси, на рівень забрудненості підсіткових вод. З'ясовано умови повторного використання виділених під час освітлення зворотних вод осадів у виробництві за використання допоміжних хімічних речовин. Розроблено методи катіонування крохмалю за допомогою доступних реагентів (уротропіну, меламіну, триетаноламіну й епіхлоргідрину) для одержання ефективних зміцнювальних домішок, які поліпшують процеси формування та якість картону за умов зменшення об'ємів відходів. Вивчено вплив флокулянтів, а такох взаємний вплив останніх і фіксувальних засобів на процеси формування паперу та картону. Установлено умови підвищення продуктивності папероробних машин, поліпшення утримання маси на сітці, що забезпечує зменшення об'ємів відходів та зниження забрудненості зворотних і стічних вод. Установлено вплив різноманітних компонентів композицій макулатурної маси, яка використовується у виробництві, на рівень забрудненості цих вод, ефективність їх освітлення за використання коагулянтів і флокулянтів. Установлено умови інтенсифікації та підвищення ефективності очищення зворотних вод за методами відстоювання, фільтрування, магніто-сорбційним методом і методом флотації з використанням коагулянтів і флокулянтів з метою зниження водоспоживання виробництва, зменшення об'ємів стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л777.094 +
Шифр НБУВ: РА346739

Рубрики:

      
8.

Черьопкіна Р.І. 
Розробка способів отримання целюлози підвищеного виходу з деревини тополі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.22 / Р.І. Черьопкіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані й експериментально підтверджені варіанти нейтрально-сульфітного та кисло-бісульфітного способів варіння, що забезпечують одержання якісної целюлози з виходом до 60 - 66 % з деревини канадської тополі. Показано позитивний вплив антрахінону на процес делігніфікації деревини за нейтрально-сульфітного варіння, проведеного в слабколужному середовищі. Вивчено вплив повторного використання відпрацьованого лугу за нейтрально-сульфітного варіння та можливість його використання як технічних лігносульфонатів. Показано можливість вибілювання целюлоз, одержаних нейтрально-сульфітним і кисло-бісульфітним способами, перекисом водню. Досліджено паперотворні властивості невибілених і вибілених целюлоз. Показано придатність целюлоз, одержаних нейтрально-сульфітним і кисло-бісульфітним способами, для виробництва паперу для офсетного друку та підпергаменту. Запропонвано принципові технологічні схеми одержання целюлози підвищеного виходу з деревини тополі нейтрально сульфітним без просочування та кисло-бісульфітним способами. Наведено техніко-економічне обгрунтування практичної реалізації розроблених нейтрально-сульфітного та кисло-бісульфітного способів одержання целюлози підвищеного виходу з деревини канадської тополі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л774-3 +
Шифр НБУВ: РА348792

Рубрики:

      
9.

Дейкун І.М. 
Розробка технологій одержання лляної целюлози для хімічної переробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.22 / І.М. Дейкун ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 22 с. — укp.

Виявлено вплив основних технологічних параметрів (витрат реагентів, температури, тривалості процесу, pH середовища та використання каталізатору "Антрахінон") на процес одержання целюлози для хімічної переробки за різних методів делігніфікації лляних відходів. Уперше розраховано кінетичні параметри (константи швидкості та енергії активації) натронної делігніфікації лляних відходів. Проведено порівняльний аналіз процесів вибілювання лляної целюлози хлорвмісними та безхлорними реагентами: хлорною водою, діоксидом хлору, перекисом водню. Визначено оптимальні витрати реагентів та розроблено режими та схеми вибілювання лляної целюлози, які забезпечують її необхідну якість. Вивчено вплив умов варіння та вибілювання на молекулярно-масовий розподіл невибілених і вибілених лляних целюлоз. З'ясовано значущість основних параметрів нітрування стосовно ефективності етерифікації целюлози та якості одержаного лакового колоксиліну. Установлено оптимальні значення складу нітрувальної суміші, температури та тривалості процесу нітрування. Розроблено рецептуру нітроцелюлозного лаку марки НЦ-218 з лляного лакового колоксиліну. За визначеними оптимальними режимами делігніфікації та вибілювання розроблено принципові технологічні схеми одержання лляної целюлози для хімічної переробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.09 + Л774.5-37 +
Шифр НБУВ: РА339875

Рубрики:

      
10.

Резвих Н. І. 
Удосконалення технології обробки стебел безнаркотичних конопель: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / Н. І. Резвих ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2010. — 24 с. — укp.

Визначено основні відмінні характеристики анатомічної та морфологічної будови стебел соломи та хімічного складу волокна безнаркотичних однодомних конопель, що є теоретичним підгрунтям вдосконалення холодноводного способу одержання трести. Розроблено математичні моделі, які дозволяють визначити оптимальні параметри процесу холодноводного мочіння та одержати тресту безнаркотичних однодомних конопель з нормованим ступенем оброблюваності та волокно з високими показниками гнучкості та розривного навантаження. Встановлено технологію механічної обробки стебел безнаркотичних однодомних конопель із застосуванням операції подрібнення стебел трести до відрізків даної довжини. Одержано однорідне за довжиною коноплеволокно з лінійною щільністю 0,6 - 1,0 текс і вмістом костриці та смітних домішок 1,2 - 1,6 %. Визначено сфери подальшого застосування конопляних волокон і розроблено їх класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л774.5 + М322
Шифр НБУВ: РА376496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського