Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (636)Книжкові видання та компакт-диски (670)Журнали та продовжувані видання (488)
Пошуковий запит: (<.>U=Л82$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Миронова Н.Г. 
Розроблення технології сухих сніданків профілактичного та дієтичного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Н.Г. Миронова ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розроблення технології сухих сніданків з додаванням пшеничних зародків, спіруліни, порошку топінамбуру. Визначений оптимальний вміст цих добавок в різних зернових сумішах та запропоновані раціональні параметри екструдування. Досліджено біохімічні перетворення компонентів сировини в процесі екструзійного оброблення. Визначено вплив кверцетину, вітамінного преміксу та рослинних добавок на швидкість процесу самоокислення сухих сніданків при зберіганні. Продукти із спіруліною пройшли клінічну апробацію. Основні результати роботи знайшли промислове впровадження на Бориспільському заводі продовольчих товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.047

Рубрики:

      
2.

Ковбаса В.М. 
Наукове обгрунтування високотемпературної екструзії природних біополімерів та розроблення раціональних технологій харчоконцентратів і хлібопродуктів поліпшеної якості: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.01 / В.М. Ковбаса ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1998. — 41 с. — укp.

Містяться результати теоретичних і експериментальних досліджень застосування високотемпературної екструзії для виробництва нових харчових продуктів. Для інтенсифікації процесу запропоновані способи підготовки сировини - оброблення струмами надвисокої частоти, інфрачервоним випромінюванням, солодорощенням. Розроблена технологія виробництва сухих сніданків лікувально-профілактичної дії та подовжених термінів зберігання. Встановлена ефективність застосування екструдованого пшеничного борошна і крохмалю для перероблення борошна із заниженими хлібопекарськими властивостями. Здійснено впровадження запропонованих технологій у виробництво, приводяться дані медико-біологічних досліджень і ефективності нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.047

Рубрики:

      
3.

Мардар М.Р. 
Товарознавча оцінка формованих круп, збагачених біологічними добавками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / М.Р. Мардар ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням створення нових видів продуктів для профілактичного харчування населення і товарознавчої оцінки їх якості. В роботі розрахована рецептура, проведена оцінка споживчих якостей готових виробів, визначена їх харчова і енергетична цінність, а також показані зміни, що відбуваються з харчовими волокнами (ХВ) і іншими біополімерами в процесі отримання і наступної кулінарної обробки формованих круп. Отримані результати стали теоретичною передумовою для обгрунтування можливості і доцільності збагачування формованих продуктів ХВ та іншими біологічними добавками для надання їм певних фізіологічних ефектів. Вивчені зміни основних показників якості формованих круп в процесі зберігання і встановлено, що вони є продуктами тривалого зберігання. Досліджені особливості основних етапів процесу отримання збагачених формованих круп, а також представлений їх асортимент і класифікація за функціональним призначенням в залежності від виду внесених добавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823-9

Рубрики:

      
4.

Лаксірі Аззеддін 
Дослідження гігротермічних і масообмінних властивостей зернобобових культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.05 / Лаксірі Аззеддін ; Одес. держ. мор. ун-т. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Містяться результати досліджень гігротермічної рівноваги та коефіцієнтів внутрішнього масопереносу зернобобових культур. У роботі використано метод характеристичних кривих для узагальнення експериментальних ізотерм сорбції і аналітичний метод визначення коефіцієнтів внутрішнього масопереносу у зернині та зерновому насипу бобових культур. Отримано диференціальні рівняння нестаціонарної тепломасопровідності і межових умов у потенціалах d і Т, які придатні для графоаналітичних методів розрахунку зовнішньої масовіддачі. Отримано таблиці рівноважного вологоутримання та коефіцієнти внутрішнього масопереносу, а також теплові d-H-діаграми рівноважного вологоутримання сої, гороху, квасолі та сочевиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.91-106

Рубрики:

      
5.

Калашнік 
Автоматизована система контролю та обліку зерна на підприємствах зернопереробної промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Дмитро Вікторович Калашнік ; Кіровоградський держ. технічний ун-т. — Кіровоград, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л82-5-05
Шифр НБУВ: РА305693

Рубрики:

      
6.

Моргун В.О. 
Наукові основи технологій виробництва пшеничного борошна і крупи підвищеної харчової цінності: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.02 / В.О. Моргун ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню засобів підвищення харчової цінності пшеничного борошна і крупи на основі доцільного використання периферичних частин зерна в суміші з борошном. Для характеристики сировинної бази в роботі вивчено хімічний склад і технологічні властивості пшениці і продуктів її переробки по різних регіонах України. Встановлено, що периферичні частини зерна характеризуються підвищеною протеолітичною, ліполітичною, оксидоредуктазною і пониженою beta-амілазною активностями і в сумішах із сортовим борошном здатні підсилювати біохімічні процеси хлібопекарського виробництва, укріплювати клейковину і поліпшувати якість хліба. Розроблено технології виробництва нових сортів борошна, крупи нешліфованої і пластівців з підвищеним вмістом оболонкових продуктів зерна. На всі нові зернові продукти розроблені і затверджені ТУ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822

Рубрики:

      
7.

Друзьєва А.К. 
Технологія первинної обробки зерна соризу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / А.К. Друзьєва ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджено фізико-технологічні, гігроскопічні, біохімічні та мікробіологічні властивості, а також теплофізичні характеристики зерна соризу як об'єкту сушіння та зберігання. Розроблено режими сушіння зерна соризу для різноманітних приладів та умов сушіння. Отримано математичний опис закономірностей сушіння зерна соризу для змінних режимних параметрів. Запропоновано режими очищення і зберігання зерна соризу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.9
Шифр НБУВ: РА307920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Жегалюк О.В. 
Розробка технології виробництва круп'яних продуктів із зерна соризу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / О.В. Жегалюк ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2000. — 15 с. — укp.

На підставі теоретичних та експериментальних досліджень з розробки технологій виробництва крупи та пластівців із зерна соризу обгрунтовано можливість ефективного його використання для виробництва нових харчових продуктів. Вперше розроблено режими воднотеплової обробки зерна соризу у процесі його лущення та виробництва пластівців. Науково обгрунтовано структуру технологічних процесів, режими обробки зерна соризу на різних етапах технологічного процесу виробництва крупи та пластівців. Визначено хімічний склад та споживчі властивості нових видів харчових продуктів високої біологічної цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823
Шифр НБУВ: РА309665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Альбощий В.М. 
Розробка методів і засобів підвищення пожежної безпеки сховищ рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.М. Альбощий ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до питання запобігання та ліквідації процесів термічної активності (від раннього виявлення до ліквідації). Розроблено математичний апарат, що дозволяє за параметрами газоповітряного середовища надсилосного простору виявити процес термічної активності продукту, який зберігається, та визначити міру його розвитку, завдяки чому створено метод раннього виявлення процесів термічної активності рослинної сировини (РС) за зміною концентрації діоксиду вуглецю. Теоретично доведено можливість знищення осередків самонагрівання РС безпосередньо в сховищі. Розроблено метод ліквідації процесів самонагрівання та самозаймання - безпечне вивантаження, процедуру оцінки потрібної кількості сил і засобів для її здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-45н68
Шифр НБУВ: РА313269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кобилінська О.В. 
Розроблення раціональних технологій харчоконцентратів швидкого приготування на основі екструдованої сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.В. Кобилінська ; Укр.держ. ун-т харчових технологій. — К., 2000. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні модифікуючі процеси, які забезпечують підготовленість сировини для використання у продуктах швидкого приготування на основі крохмалемісткої сировини, обробленої методом високотемпературної екструзії. Доведено, що оброблення крохмалемісткої сировини ІЧ-випромінюванням суттєво інтенсифікує модифікуючий вплив екструдування. На основі вивчення процесів, що відбуваються під час взаємодії екструдованих матеріалів з водою, запропоновано схему утворення структури продукту в процесі відновлення харчоконцентрату на основі екструдату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.047 + Л975
Шифр НБУВ: РА310473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Скидан О.Ю. 
Математична модель для управління технологічним процесом зволоження зерна на базі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.Ю. Скидан ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено математичну модель для управління технологічним процесом зволоження зерна на базі нечіткої логіки, яка дозволяє досягти максимальної якості виробленої продукції. Модель дозволяє розрахувати параметри, через зміну яких здійснюється управління технологічним процесом зволоження зерна із врахуванням важливих зовнішніх факторів (збільшення температури зерна та вмісту води). Запропоновано модель, не чутливу до змін у технологічному процесі, адекватність якої надає можливість настройки за рахунок використання функцій належності. Наведено метод інтеграції апарата настройки моделі у математичний апарат моделі, завдяки чому досягається реалізація функцій "самонавчання" моделі. На основі розроблених моделей створено експертну систему, яка представляє собою комп'ютерну програму, що може працювати окремо - у режимі інтелектуальної підтримки оператора-технолога, або у складі єдиної системи управління виробництвом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.032.2
Шифр НБУВ: РА317499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Жигунов Д.О. 
Розробка технології виробництва зародкового продукту із зерна пшениці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Д.О. Жигунов ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2001. — 17 с. — укp.

Встановлено можливості підвищення ефективності харчового використання природних ресурсів зерна на підставі удосконалення технології відбору зародка на борошномельних заводах у процесі сортових помелів пшениці. Досліджено вміст зародка в зерні та потоках зернопродуктів. Розглянуто характер і ступінь впливу технологічних факторів (вологості зерна, режимів здрібнювання) на системах первинного здрібнювання на вихід зародкових пластівців і продуктів. Розроблено технології відбору нових видів харчових продуктів під час сортових помелів (зародкових продуктів великого та дрібного). Встановлено, що отримані продукти мають високу харчову цінність, це обумовлює доцільність їх використання в хлібопекарській промисловості для поліпшення якості виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.09
Шифр НБУВ: РА315732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Світий І.М. 
Система підтримки прийняття рішень з управління процесами зберігання зернових мас на підприємствах галузі хлібопродуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.М. Світий ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено систему підтримки прийняття рішення (СППР) технолога зерносховища під час зберігання зерна. Показано, що процедура підтримки прийняття рішення (ППР) включає ідентифікацію інформаційного стану об'єкта, діагностику ситуації прийняття рішення за перевищенням прогнозованими втратами в масі сухої речовини зерна нормованого значення, оцінку ефективності й оптимізацію варіантів рішення за економічним критерієм. Запропоновано критерій діагностики ситуації, яка вимагає прийняття рішення (СПР) для діагностування активізації біологічних процесів у зерновій масі (ЗМ) на ранніх стадіях їх розвитку шляхом прогнозування методом імітаційного моделювання та критерій ефективності застосування технологічних прийомів для оцінки ефективності й оптимізації варіантів рішення (ВР), що дозволяє на підставі прогнозування втрат в масі сухих речовин у результаті реалізації ВР і розрахунку витрат на реалізацію цих ВР, оцінити їх ефективність. Створено СППР щодо зберігання ЗМ, яка включає процедури діагностики СПР, оцінки ефективності ВР та оптимізації обраного ВР, що дозволяє на підставі критеріїв діагностики СПР і ефективності ВР реалізувати всі основні етапи процесу ППР технолога зерносховища зі зберігання ЗМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-6
Шифр НБУВ: РА316016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Левченко Е.П. 
Інтенсифікація технологічного процесу подріблення зерна на комбікорм у відцентрово-ударному млині: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.05.11 / Е.П. Левченко ; Луган. держ. аграр. ун-т. — Луганськ, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено процес здрібнення зерна у відцентрово-ударному млині. Розглянуто питання підвищення його ефективності шляхом оптимізації технологічних параметрів. Результати теоретичних та експериментальних досліджень використано для розробки та виготовлення відцентрово-ударного млина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.04-5
Шифр НБУВ: РА315806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гросул 
Механіко-технологічні основи процесів та агрегатного устаткування для виробництва круп: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / Леонід Гнатович Гросул ; Одеська держ. академія харчових технологій. — О., 2002. — 37 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823-5
Шифр НБУВ: РА320659

Рубрики:

      
16.

Шапіро М.В. 
Прилади і методи виміру вологості зерна та продуктів його переробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.В. Шапіро ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові основи синтезу контурних резонансних перетворювачів з індуктивними давачами, що функціонують з навантаженням у вигляді RC-моделі вологого продукту. Запропоновано класифікацію, методику дослідження та виконано дисперсійний аналіз факторів, що впливають на похибку вимірювання вологості. Одержано оцінку вкладів факторів у результуючу похибку, виявлено домінуючий характер впливу насипної маси та необхідність його придушення алгоритмічними засобами. Наведено методи, засоби для придушення та стабілізації впливаючих факторів. Запропоновано методику структурно-параметричної ідентифікації регресійних алгоритмів вимірювального перетворення та знайдено оптимальні за точністю алгоритми. На підставі проведених досліджень розроблено серійні прилади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-106-1с-5 +
Шифр НБУВ: РА322249

Рубрики:

      
17.

Чабанова О.Б. 
Сушіння вівсяної крупи у завислому шарі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.Б. Чабанова ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено тепло-масообмін у процесі сушіння, вплив основних факторів на процес, гідродинамічний стан, рівноважний вологовміст і термодинамічні параметри вологопереносу, гідротермічну обробку, біохімічні, мікробіологічні та споживчі властивості вівсяної крупи у процесі сушіння, активність ферментів, вільнорадикальні процеси під час сушіння та зберігання крупи. Отримано математичний опис закономірностей кінетики сушіння даної крупи. Розроблено інженерну методику розрахунку сушильної установки завислого шару для вівсяної крупи продуктивністю 100 кг випаруваної вологи за годину. Запропоновано спосіб отримання швидко розварюваної крупи. Промислова апробація підтвердила економічну ефективність результатів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.3
Шифр НБУВ: РА320947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Янюк Т.І. 
Удосконалення технології преміксів з використанням пшеничних зародків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Т.І. Янюк ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Удосконалено та науково обгрунтовано технологію виробництва преміксів з використанням біологічно активної кормової домішки - пшенічних зародків, вивчено їх біохімічні, мікробіологічні, теплофізичні та гігроскопічні властивості. Розроблено режими оброблення електромагнітними хвилями міліметрового діапазону та сушіння пшеничних зародків з метою стабілізації їх якості. На підставі вивчених властивостей зародків досліджено вплив їх на фізико-технологічні властивості преміксів, виготовлених на основі пшеничних висівок. Запропоновано технологію виробництва пшеничних зародків, розраховано економічну ефективність впровадження даної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.1/9
Шифр НБУВ: РА319101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Д'яченко Ю.Ю. 
Електричний двопараметровий метод та реалізуючий його пристрій для контролю вологості зернистих матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Ю.Ю. Д'яченко ; Нац. тех. ун-т "Харк. політех. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено двопараметрові електричні методи та реалізуючі їх пристрої для контроля за вологістю зернистих матеріалів (ЗМ). Виведено формули для розрахунку частотних залежностей електричних параметрів матеріалу частинки ЗМ за експериментальними даними. Отримано вираз для розрахунку електричних параметрів об'єму ЗМ, що складається з частинок у формі еліпсоїдів обертання, розрахунку активної та реактивної провідності частинки та міжчастинкового простору ЗМ за параметрами об'єму ЗМ. Визначено електричні параметри ЗМ, що корелюють з абсолютною вологістю та густиною ЗМ. На підставі отриманих результатів розроблено алгоритм розрахунку вологості ЗМ за ємністю та активною провідністю вимірювального перетворювача з ЗМ. Запропоновано функціональну схему вологоміра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-106-1с-5
Шифр НБУВ: РА317104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Борщевська Л.А. 
Використання побічних продуктів переробки сої в технології виробництва комбікормів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Л.А. Борщевська ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше визначено повний хімічний склад і поживність окари, а також фізико-технологічні та теплофізичні властивості сухої окари. Розроблено раціональні режими сушіння вологої окари та режими зберігання окари різних видів. Запропоновано нову технологію зберігання та використання окари у сухому та замороженому вигляді. Значну увагу приділено рецептам і раціонам кормів для годівлі сільськогосподарських тварин і птиці з введенням сухої, свіжої та розмороженої окари. Запропоновано технологічну лінію підготовки та введення окари у виробничий процес виготовлення комбікормів і раціонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.43 + Л824-37
Шифр НБУВ: РА320948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського