Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (512)Книжкові видання та компакт-диски (430)Журнали та продовжувані видання (527)
Пошуковий запит: (<.>U=Л92$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євлаш В.В. 
Технологія сухого харчового концентрату на основі крові забійних тварин та його використання у виробництві солодких збивних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / В.В. Євлаш ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню і розробці технології нової харчової добавки - сухого харчового концентрату із крові забійних тварин, модифікованої оксидом вуглецю. В основу технології покладено новий принцип виробництва продуктів із крові - з використанням заданого співвідношення форм гемоглобіну, що містить залізо у двох- і трьохвалентному стані, що визначає поліфункціональне призначення концентрату, як джерела гемового заліза, яке легко засвоюється, та харчового коричневого барвника. Одержано комплекс даних про харчову та біологічну цінність, показники безпеки та функціонально-технологічні властивості концентрату. Обгрунтовані та розроблені технології нових збивних солодких виробів з використанням концентрату із крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л929.2

Рубрики:

      
2.

Авдєєва Л.Ю. 
Вдосконалення технології комбінованих м'ясних продуктів з використанням рослинних білків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Л.Ю. Авдєєва ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що найефективніше інактивація інгібіторів травних ферментів відбувається у разі двостадійного оброблення нативного соєвого насіння (гідротермічного та паротермічного). Розроблено технологічні рекомендації щодо цих режимів, що надало змогу вдосконалити технологію виробництва соєвої пасти. Установлено вплив режимів гідротермічного оброблення на водо- та жироутримувальну здатність соєвої пасти та комбінованих м'ясо-рослинних фаршів. Показано, що запропоноване двостадійне гідротермічне оброблення насіння сої дає змогу одержати продукт з високою водо- та жироутримувальною здатністю завдяки розвинутій капілярно-пористій структурі, яка виникає внаслідок денатурації білків. Установлено, що соєва паста надає фаршу більшу в'язкість і щільність, унаслідок чого збільшується ефективна в'язкість комбінованих м'ясних фаршів з її додаванням, що дає можливість цілеспрямовано впливати на консистенцію готових виробів. Науково обгрунтовано та експериментально підтверджено рецептуру комбінованого м'ясного продукту з використанням запропонованої соєвої пасти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л928-3 +
Шифр НБУВ: РА324781

Рубрики:

      
3.

Аль-Аламі Мохаммед Хасан Махмуд 
Розробка методу еколого-енергетичної оцінки технологій охолодження і зберігання охолодженого м'яса: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.14 / Аль-Аламі Мохаммед Хасан Махмуд ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.21

Рубрики:

      
4.

Асауляк А. В. 
Розробка технології ковбасних виробів зі зниженим вмістом нітриту: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / А. В. Асауляк ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено можливість зниження масової частки нітриту натрію в варених ковбасах за рахунок використання денітрифікувальної культури Staphylococcus carnosus. Обгрунтовано технологічні аспекти її використання та встановлено раціональні строки зберігання варених ковбас зі зниженим вмістом нітриту. Визначено раціональну масову частку нітриту натрію в варено-копчених ковбасах. Шляхом дослідження особливостей розвитку стартових культур Staphylococcus carnosus та Lactobacillus plantarum визначено необхідну кількість бактеріальної закваски. Доведено позитивний вплив бакзакваски на показники якості, харчову цінність і безпеку варено-копчених ковбас зі зниженим вмістом нітриту та у процесі їх зберігання. Визначено раціональну масову частку нітриту натрію в сирокопчених ковбасах. Підібрано оптимальне співвідношення культур Staphylococcus carnosus, Lactobacillus plantarum та Bifidobacterium animalis, які входять до складу комплексної бактеріальної закваски. Відзначено їх позитивний вплив на органолептичні, функціонально-технологічні та мікробіологічні показники сирокопчених ковбас зі зниженим вмістом нітриту. Проведено математичну обробку даних та встановлено оптимальні масові частки нітриту натрію у ковбасних виробах. Визначено економічну ефективність від упровадження результатів досліджень на м'ясопереробних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927-3
Шифр НБУВ: РА376657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Волошин 
Технологія комплексної харчової добавки на основі боєнської крові: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Павло Валентинович Волошин ; Харківський держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л929.2 + Л987
Шифр НБУВ: РА327888

Рубрики:

      
6.

Гарбуз 
Розробка технології м'ясних виробів з використанням зернових культур: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Віктор Григорович Гарбуз ; Одеська національна академія харчових технологій. — О., 2007. — 14 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927
Шифр НБУВ: РА352424

Рубрики:

      
7.

Гащук О.І. 
Розробка технології реструктурованих шинкових виробів з використанням текстурованого квасолевого борошна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / О.І. Гащук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Створено та науково обгрунтовано технологію одержання текстурованого квасолевого борошна та установлено рекомендований вміст у рецептурах комбінованих реструктурованих шинкових виробів зі свинини. Визначено, що за використання нової білкової домішки під час збереження органолептичних характеристик комбінованої шинки оптимізується її амінокислотний склад, знижується собівартість у порівнянні з традиційними виробами. Розроблено нормативну документацію стосовно виробництва текстурованого квасолевого борошна та комбінованих реструктурованих шинкових виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л926-3 +
Шифр НБУВ: РА337281

Рубрики:

      
8.

Головко М.П. 
Наукове обгрунтування та розробка технології продуктів харчування, збагачених на кальцій, з використанням продуктів переробки харчової кістки: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.16 / М.П. Головко ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 33 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено технологію виготовлення продуктів харчування, збагачених біоорганічними сполуками остеокальцію з використанням продуктів переробки харчової кістки. Запропоновано наукову концепцію та можливі напрями її реалізації. Науково обгрунтовано та розроблено технологію переробки харчової кістки у харчовий продукт - напівфабрикат кістковий харчовий (НКХ), створення композиційної емульсійної системи на його основі. Визначено закономірності змін гістологічної структури кісткової тканини у процесі гідротермічної обробки за умов надлишкового тиску та побудовано кількісну модель залежності динаміки відносного об'єму відкритих пор від часу за умов гідротермічної обробки харчової кістки, з використанням якої розв'язано задачу дифузії білкових речовин у бульйон. Запропоновано теоретичну модель процесу динаміки напруження зсуву тканини кістки, розпушеної під час гідротермічної обробки. Комплексно досліджено вплив НКХ та композиції мінерально-білково-жирової (КМБЖ) на фізико-хімічні, функціонально-технологічні, структурно-механічні, мікробіологічні характеристики паштетних систем і м'ясних фаршів. Розроблено наукові основи технології виготовлення паштетних печінкових мас і м'ясних січених виробів з використанням НКХ і КМБЖ. Визначено основні показники якості та безпеки розробленої продукції. Проведено заходи щодо впровадження розроблених технологій на підприємствах м'ясопереробної промисловості та ресторанного господарства України. Доведено економічну ефективність прийнятих рішень. За результатами медико-біологічних досліджень доведено засвоюваність біоорганічного остеокальцію організмом лабораторних тварин. Доведено радіозахисні властивості НКХ. З використанням даних, одержаних внаслідок проведення клінічних досліджень, рекомендовано використовувати НКХ у комплексі з традиційною терапією для профілактики розвитку кісткових захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л929.7 +
Шифр НБУВ: РА359962

Рубрики:

      
9.

Горбань В.Г. 
Технологія фаршу з яловичини ферментованої та кулінарних виробів на його основі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / В.Г. Горбань ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологію одержання фаршу з яловичини з підвищеним вмістом білків сполучної тканини, ферментованої композицією протеолітичних ферментів (КПФ) і кулінарних виробів на його основі. Проаналізовано літературні дані щодо створення КПФ і використання ферментативної модифікації м'яса яловичини з підвищеним вмістом білків сполучної тканини протеолітичними ферментами, а також технології натуральних січених і комбінованих м'ясних кулінарних виробів з ферментованої м'ясної сировини. Обгрунтовано доцільність одночасного використання двох протеолітичних ферментів у КПФ, призначеної для ферментативної модифікації яловичини з підвищеним вмістом сполучної тканини. Визначено співвідношення протеолітичних ферментів протомегатерину Г20Х і папаіну у КПФ. Досліджено функціонально-технологічні властивості фаршу з яловичини ферментованої, а також хімічний склад, біологічну цінність, мікробіологічні й органолептичні показники розробленого фаршу з яловичини ферментованої (ФЯФ). Обгрунтовано умови та терміни його зберігання в охолодженому та замороженому станах. Розроблено рецептурний склад і технологічні режими виробництва натуральних січених і комбінованих м'ясних кулінарних виробів на основі ФЯФ. За результатами експериментальних досліджень вивчено комплекс їх якісних характеристик. Розроблено нормативну документацію на нові види кулінарної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.8 +
Шифр НБУВ: РА353340

Рубрики:

      
10.

Кайнаш А.П. 
Технологія м'ясних продуктів з овочевими добавками: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / А.П. Кайнаш ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Установлено перспективність використання овочевої сировини за умов виробництва комбінованих м'ясних виробів. Досліджено структуру та мікроструктуру комбінованих систем, а також фактори, що впливають на їх структуроутворення. Розроблено технологію варених і ліверних ковбас з овочами. Рецептури ковбас розроблено з використанням методу математичного моделювання за основними показниками харчової та біологічної цінності. Запропоновано відповідну нормативно-технічну документацію. Досліджено мікробіологічні та фізико-хімічні показники варених і ліверних ковбас з овочами. На підставі результатів цього дослідження обгрунтовано строки зберігання. Визначено, що у разі збереження якісних показників нових виробів у порівнянні з традиційними підвищується біологічна цінність, знижується енергетична цінність і собівартість. Розроблені технології апробовано та впроваджено на підприємствах м. Лебедин на Сумщині й Одеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927-3 +
Шифр НБУВ: РА356795

Рубрики:

      
11.

Кандалей О.В. 
Технологія м'ясних кулінарних виробів функціонального призначення з використанням фукусів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / О.В. Кандалей ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологію виготовлення м'ясних кулінарних виробів з використанням морських водоростей фукусів, що дозволяє створити нові вироби функціонального призначення. Розроблено загальні принципи одержання м'ясних функціональних виробів. Вивчено фізико-хімічні та технологічні властивості фукусів. Установлено їх вплив на якісні характеристики модельних харчових композицій м'ясного фаршу. Науково обгрунтовано параметри технологічного процесу та запропоновано технологію м'ясних виробів з фукусами підвищеної поживної цінності. Досліджено якість і безпечність розроблених виробів. Проведено комплексну оцінку якості м'ясних кулінарних виробів з фукусами. Здійснено оцінку їх конкурентопридатності. Розроблено та затверджено нормативну документацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.3-3 +
Шифр НБУВ: РА349527

Рубрики:

      
12.

Коваленко 
Наукові основи технології переробки м'ясної сировини з використанням ферментних препаратів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.16 / Валентина Олексіївна Коваленко ; Харківський держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2009. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л92-101
Шифр НБУВ: РА366016

Рубрики:

      
13.

Ковальчук В. А. 
Розвиток наукових і практичних засад інтенсифікації роботи споруд для флотаційної та біологічної очистки стічних вод м'ясопереробних підприємств: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.04 / В. А. Ковальчук ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2011. — 36 с. — укp.

На підставі встановленої залежності між ефективністю флотаційної очистки та початковим розподілом розмірів частинок забруднень, одержано практично цінні залежності між основними технологічними параметрами процесу. Обгрунтовано доцільність застосування круглих у плані флотаційних камер вертикального типу з попереднім вилученням більших частинок короткотривалим відстоюванням, а також круглих у плані аеротенків-відстійників підвищеної гідравлічної висоти з поверхневою струминною аерацією. Встановлено характерні особливості процесу біологічної очистки стічних вод м'ясопереробних підприємств, що пройшли попередню флотаційну очистку, одержано емпіричні формули для визначення значення константи швидкості біохімічного окиснення забруднень стічних вод. Розроблено компактні металеві очисні споруди заводського виготовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.94 + Н761.220.4
Шифр НБУВ: РА382650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Колесник А.О. 
Технологія м'ясних фаршевих виробів спеціального призначення з використанням напівфабрикату кісткового харчового: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / А.О. Колесник ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено нову технологію виготовлення м'ясних фаршевих виробів спеціального призначення з використанням напівфабрикату кісткового харчового (НКХ) як джерела легкозасвоюваних біоорганічних сполук кальцію. Доведено Ca-донорську здатність НКХ. Встановлено, що внесення 7 % НКХ-порошку або 10 % НКХ-пасти до складу котлетного м'яса яловичини (з урахуванням сухих речовин) змінює функціонально-технологічні властивості фаршу. Вивчено структурно-механічні властивості виробів з НКХ. Досліджено структуру вологи та вологозв'язуючу здатність комбінованих м'ясних фаршів. Вивчено безпеку кулінарних виробів з НКХ за мікробіологічними показниками. Визначено вплив НКХ на технологічні показники термообробки та вихід м'ясних фаршевих виробів. Вивчено біологічну цінність і перетравлюваність білків м'ясних фаршевих виробів з НКХ травними ферментами in vitro. У медико-біологічному експерименті на лабораторних тваринах доведено засвоюваність біоорганічних сполук кальцію, що містяться у НКХ. Розроблено та затверджено нормативно-технологічну документацію на фарш "Кальцевітал", напівфабрикати м'ясні січені з даної сировини, здійснено їх впровадження у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.8 +
Шифр НБУВ: РА356386

Рубрики:

      
15.

Король Ц.О. 
Розробка бактеріального препарату для ферментованих м'ясних продуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Ц.О. Король ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено біотехнологію одержання бактеріального препарату з біологічно активних культур молочнокислих бактерій і мікрококу для ферментованих м'ясних продуктів. Досліджено промислові штами колекції ТІММ з вилученням з вітчизняних комерційних м'ясних продуктів для пошуку та селекції активних культур. Визначено основні властивості культур, перспективних стосовно залучення до складу заквашувальних композицій щодо здатності до функціонування у м'ясній сировині. Для первинного дослідження типу взаємовідносин між мікроорганізмами різних таксономічних груп запропоновано модифікований метод "лунок". На підставі сумісності створено оригінальну заквашувальну композицію з представників родів Lacbactillus та Micrococcus. Опрацьовано режими та параметри технологічного процесу виробництва нового для України бактеріального препарату "Лакмік" для ферментованих м'ясних продуктів. Установлено спосіб і дозу внесення бакпрепарату за умови виробництва ковбас. За лабораторних і промислових умов доведено ефективність застосування препарату "Лакмік" для вироблення ферментативних ковбас високої якості за прискореного визрівання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.4 + Л927.1/9-3 +
Шифр НБУВ: РА349073

Рубрики:

      
16.

Кравчук В.В. 
Критерії оцінки якості м'яса: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / В.В. Кравчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні проведено порівняльне оцінювання методів визначення ступеня свіжості (якості) м'яса. На підставі результатів органолептичних, хімічних і мікроскопічних досліджень м'яса встановлено, що визначення pH та реакція на пероксидазу є неефективними для визначення свіжості м'яса та не можуть використовуватись як самостійні методи. Удосконалено прилад для відгонки летких жирних кислот (ЛЖК), який дозволяє більш точно, у порівнянні з приладом, наведеним у ДСТУ 2392-78, визначити свіжість м'яса. Для більш достовірного дослідження вільних ЛЖК запропоновано використовувати метод газової хроматографії. Проаналізовано вплив умов вирощування свиней і великої рогатої худоми на якість свинини та яловичини. Виявлено, що забійний вихід, органолептичні показники, хімічний та амінокислотний склад кращі у м'яса тварин, вирощених в особистих підсобних господарствах населення. Встановлено основні критерії визначення якості м'яса. З урахуванням даних критеріїв обгрунтовано систему контролю за виробництвом якісного та безпечного м'яса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 + Л92-1 с +
Шифр НБУВ: РА363081

Рубрики:

      
17.

Красногрудов 
Процес виробництва варених ковбас з використанням високого тиску: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Олександр Васильович Красногрудов ; Донецький національний ун-т економіки і торгівлі ім. Михайла Туган- Барановського. — Донецьк, 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927.1
Шифр НБУВ: РА366333

Рубрики:

      
18.

Куфтан Валід Муфлех Мухаммад 
Технологія м'ясних виробів з сировини, що ферментована протеолітичними препаратами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Куфтан Валід Муфлех Мухаммад ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню та розробці технології м'ясних виробів з сировини з підвищеним вмістом з'єднувальної тканини, що розм'якшена протеолітичними ферментними препаратами. В роботі досліджено ферментативну модифікацію м'яса яловичини і виготовлених з нього натуральних і фаршевих виробів під впливом нового протеолітичного препарату протомегатеріну Г20Х і папаїну, що традиційно використовується в технології м'ясопродуктів. Встановлено, що протомегатерін характеризується протеолітичною активністю у відношенні м'язових і з'єднувально-тканинних білків як в нативному, так і денатурованому стані. Порівняльними дослідженнями протеолітичної активності протомегатеріну і папаїну обгрунтована доцільність використання цих препаратів в технології м'ясних виробів. Розроблено класифікацію показників якості м'ясних виробів з сировини, що ферментована протомегатеріном Г20Х.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л92-3

Рубрики:

      
19.

Лизова В. Ю. 
Удосконалення технології ферментованих ковбас з використанням поліфункціональної добавки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / В. Ю. Лизова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано перелік функціонально-технологічних компонентів перспективних щодо застосування. Досліджено їх вплив на протеолітичну активність бакпрепарату. Визначено оптимальні концентрації, які забезпечують стабільне функціонування бакпрепарату у м'ясній сировині. Оптимізовано температурні режими сушіння ферментованих ковбас з використанням композиційної домішки "Компакт-БП". Проаналізовано зміни якісних показників ферментованих ковбас на різних етапах технологічного процесу. Досліджено харчову та біологічну цінність та встановлено термін їх зберігання. Розроблено та затверджено нормативну документацію на композиційну домішку "Компакт-БП" і на виробництво сирокопчених і сиров'ялених ковбас з її застосуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927.8-3
Шифр НБУВ: РА372737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Лукашенко С.В. 
Підвищення ефективності обробки жировміщуючих стічних вод м'ясомолочної промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / С.В. Лукашенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено основні параметри процесу обробки жировмісних стічних вод з застосуванням методу напірного фільтрування через еластичний пінополіуретан. Установлено вплив вихідних концентрацій жирових речовин на ефект очищення, приріст втрат напору та тривалість фільтроциклу за визначених значень швидкості фільтрування. Одержано математичні залежності, що встановлюють кількісні зв'язки між різними технологічними параметрами очищення жировмісних стічних вод і обгрунтовано застосування рівняння Н.А.Шилова для опису адсорбційних процесів, що відбуваються з жирами, які містяться в стічних водах м'ясомолочної промисловості, на пінополіуретані. Розроблено технічне рішення, що дає змогу інтенсифікувати процес обробки жировмісних стічних вод із застосуванням напірного фільтрування через еластичний пінополіуретан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.94 + Л950.94 +
Шифр НБУВ: РА326587

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського