Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (99)Книжкові видання та компакт-диски (142)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Л94$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Транспорт   
1.

Коновалов Д.В. 
Підвищення ефективності використання вторинних енергоресурсів суднових енергетичних установок у рибомучному виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / Д.В. Коновалов ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності використання вторинних енергоресурсів суднових енергетичних установок шляхом утилізації теплоти пари вторинного скипання від випарних апаратів рибомучних установок, що споживають гостру пару утилізаційних котлів для виробництва теплоти та холоду у тепловикористовуючих ежекторних теплонасосних і холодильних контурах. Для обгрунтування гіпотези та вибору раціональних схемно-конструкторських рішень тепловикористовуючих контурів проведено аналіз їх енергетичної ефективності та визначено оптимальні режими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.51-082-3 + Л948.2-42 +
Шифр НБУВ: РА345257

Рубрики:

      
2.

Памбук С.А. 
Розробка маловідходної технології переробки атеріни чорноморської: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / С.А. Памбук ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано технологію одержання саркоплазматичної та міофібрилярної фракції білків м'язової тканини атеріни послідовним екстрагуванням водою та розчином хлориду натрію. Досліджено вплив режимів сушіння на зміни хіміко-технологічних показників ізоляту. Розроблено технологічні параметри одержання продуктів розчинення колагену з відходів виробництва рибного білкового ізоляту та інших відходів рибної галузі. Створено маловідходну технологію переробки атеріни чорноморської та одержання продуктів розчинення колагену з відходів. Вивчено кінетику набухання колагенвмісної сировини та знайдено відповідні константи набухання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л941.9 +
Шифр НБУВ: РА353384

      
3.

Пронін І.О. 
Розробка процесів тривалого зберігання та видалення луски з тушок ставкової риби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / І.О. Пронін ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано процеси тривалого зберігання живої риби та гідротермічного способу видалення луски з тушок ставкової риби (короп і товстолобик), основою якого є ослаблення величини зв'язку луска - шкіра під час термостатування у гарячій воді (60-75C). Визначено та досліджено фактори, що суттєво впливають на силу зв'язку луска - шкіра: маса риби, умови зберігання в живому вигляді, термін зберігання в охолодженому вигляді, температура зігрівального середовища, тривалість термостатування. Підібрано емпіричні рівняння для визначення величини зв'язку луска - шкіра залежно від маси тушок для коропа та товстолобика. За результатами досліджень виявлено раціональні режими термостатування та розроблено вимоги до апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л941.302 + Л941.302
Шифр НБУВ: РА313162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Битютська О. Є. 
Технології білково-вуглеводного концентрату і соусів з чорноморських мідій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / О. Є. Битютська ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено технологію переробки чорноморської мідії з одержанням білково-вуглеводного концентрату (БВК) та асортименту соусів з його використанням, новизна якої пов'язана з використанням на першому етапі гідролізу як ферменту амілолітичної дії ячмінного солоду, а на другому - протеолітичного ферменту - протосубтіліну нейтрального Г20х. Вивчено біохімічний склад БВК, його харчову та біологічну цінність. Встановлено умови та терміни зберігання БВК і відповідність медичним критеріям безпечності, затвердженим МОЗ України, медико-біологічними та доклінічними дослідженнями підтверджено його властивості. Науково обгрунтовано та розроблено технологію соусів "Білий медійний", "Грибний медійний", "Томатний медійний". Зазначено, що введення БВК до складу соусів сприяє збільшенню живильних речовин, зокрема, усіх незамінних амінокислот, що робить соуси біологічно цінними. Вживання 100 г соусу дозволяє на 30 % від норми споживання поповнити організм людини важливими макро- та мікроелементами, в тому числі йодом. Проведено розрахунок якісної оцінки та техніко-економічних показників виробництва БВК і соусів, що дозволяє віднести їх до перспективних інвестиційних продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л949.2 + Л987
Шифр НБУВ: РА384581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Слащева А.В. 
Технологія м'ясних і рибних січених напівфабрикатів з топінамбуром: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / А.В. Слащева ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технології приготування м'ясних і рибних січених напівфабрикатів з топінамбуром. Доведено здатність топінамбура стабілізувати ліпіди м'яса та риби, механізм якої полягає у гальмуванні процесів вільно-радикального окиснення. Науково обгрунтовано раціональні технологічні параметри виробництва м'ясних і рибних січених напівфабрикатів з топінамбуром. Доведено переваги розроблених січених мас з топінамбуром у порівнянні з традиційними котлетними масами в аспекті їх харчової та біологічної цінності. Обгрунтовано параметри зберігання напівфабрикатів, які гарантують стабільність основних показників якості. Розроблено та затверджено нормативну документацію на напівфабрикати з топінамбура, наведено рекомендації щодо їх використання в технологіях кулінарної продукції. Здійснено практичне впровадження основних результатів наукового дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9 + Л944 +
Шифр НБУВ: РА344621

Рубрики:

      
6.

Гринченко Н.Г. 
Технологія реструктурованих напівфабрикатів на основі рибної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Н.Г. Гринченко ; Хар. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологію реструктурованої продукції на основі рибної сировини внутрішніх водоймищ країни, яка полягає у комплексній переробці даної сировини, утворенні фаршу з технологічно модифікованими властивостями, проведенні керованого процесу іонообміну, термообробці реструктурованого напівфабрикату. Розкрито критерії підготовки фаршів з рибної сировини для формування виробів методом екструзії. На підставі дослідження закономірностей зміни структурно-механічних показників і функціонально-технологічних властивостей іонотропних гелів з використанням методів математичного моделювання обгрунтовано раціональні параметри одержання структурованих систем на основі рибних фаршів. Розроблено технологію реструктурованого напівфабрикату молодого вугра. Комплексно досліджено його фізико-хімічні, структурно-механічні, органолептичні, мікробіологічні та токсикологічні показники, визначено харчову та біологічну цінність, встановлено закономірності зміни показників під впливом технологічних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л944 +
Шифр НБУВ: РА350639

Рубрики:

      
7.

Бреславець Т.В. 
Технологія структурованих аналогів філе рибного та кулінарної продукції на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Т.В. Бреславець ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано технологію одержання ізольованих міофібрилярних білків з заданим хімічним складом з пелагічних видів риб, таких, як скумбрія, оселедець, кілька. Доведено високі функціональні властивості ізольованих білків пелагічних риб (ІБПР), а саме здатність до кріоструктурування, що дозволяє їх використовувати в технології структурованих аналогів рибопродуктів. Запропоновано спосіб кріоіонотропного структурування систем ІБПР-альгінат для одержання структурованих аналогів рибного філе. Розроблено технологію структурованих аналогів філе цінних порід риб (напівфабрикатів), структурованого філе анчоуса солоного та кулінарної продукції на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л944 +
Шифр НБУВ: РА330295

Рубрики:

      
8.

Паламарчук Г.С. 
Удосконалення технології розсільного заморожування риби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Г.С. Паламарчук ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано можливість одержання високоякісної рибної продукції, замороженої у розчині кальцію з використанням захисних покриттів на основі низькометаксильованих пектинових речовин з метою запобігання "просолювання" м'язової тканини риби. Розроблено технологічні параметри одержання та нанесення покриттів, вивчено їх бар'єрні, структурно-механічні й адгезивні властивості. Показано, що наявність зазначеного захисного покриття призводить не тільки до зменшення дифузії іонів кальцію у м'язову тканину риби, але і до гальмування процесів окисного псування ліпідів, а також до зменшення випаровування вологи (осушки) у процесі холодильного зберігання. За методом багатофакторного планування експерименту визначено математичні залежності щодо якісних характеристик захисних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л943.203 +
Шифр НБУВ: РА338105

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського