Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (42)Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (252)Журнали та продовжувані видання (568)
Пошуковий запит: (<.>U=М134$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Суліменко Г.Г. 
Автоматизована побудова викройок оббивки м'яких меблів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Г.Г. Суліменко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи, алгоритми, програмне забезпечення та методики інтерактивного моделювання викройок оббивки м'яких меблів. Для побудови викройок запропоновано використовувати покриття поверхні дискретною рівноланковою чебишевською сіткою, що імітує розміщення ниток тканини на поверхні. Вихідна поверхня - параметризована гранна модель з коректною та надлишковою топологією. Встановлено властивості елементів рівноланкової сітки, з використанням яких пропонуються методи побудови покриття на довільних однозв'язних областях поверхні та критерії оцінки його якості. Проаналізовано ситуації, що призводять до спотворення покриття, сформульовано умови, за яких очікується поява зворотних чарунок. Надано класифікацію наслідків їх появи та запропоновано методи безвідмовної роботи підсистеми. Розроблено методи побудови швів та перерізів з відновленням топологічної коректності вихідної моделі, комплекс алгоритмів обробки растрової області, який включає її еквідистантне доповнення, векторизацію межі, лінійну згладжувальну апроксимацію межі з заданим параметром якості, типізовану остаточну інформацію про викройку з урахуванням технологічних умов. Створено підсистему побудови викройок, що спирається на ідеологію об'єктно-орієнтованого програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.133 + М461.02 +
Шифр НБУВ: РА321698

Рубрики:

      
2.

Фонотов А.М. 
Автоматизована система гільйотинного розкрою на основі генетичного програмування (на прикладі меблевого виробництва): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / А.М. Фонотов ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано нове рішення актуальної наукової задачі підвищення ефективності технологічної підготовки меблевого виробництва та виробничих процесів під час розкрою меблевих заготівель шляхом удосконалення підсистеми пошуку оптимальних технологічних карт розкрою, формування маршруту різу, автоматичного обліку мірних залишків та забезпечення функціонування автоматизованої системи у режимі реального часу. Розроблено паралельний генетичний алгоритм розкрою на підставі моделі островів, в якому запропоновано нові проблемно-орієнтовані фітнес-функції, спосіб кодування рішення до хромосом, генетичні оператори. Показано, що застосування нового алгоритму дозволяє скоротити втрати матеріалу до 5 %, а кількість операцій, які виконуються на форматно-розкрійному обладнанні - на 7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.02 +
Шифр НБУВ: РА344088

Рубрики:

      
3.

Брейдак Ю.Г. 
Гігієнічна регламентація полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Ю.Г. Брейдак ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено санітарно-хімічні, радіо-, токсикологічні та мікробіологічні дослідження полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів. Доведено, що сучасні корпусні меблі за наявності деревних плит, личкувальних матеріалів, плит на основі поліефірних смол, лакових покрить є джерелом забруднення житлових приміщень формальдегідом, аміаком, дибутилфталатом, ацетоном, дихлоретаном та іншими хімічними речовинами, рівні міграції яких перевищують гігієнічні нормативи та негативно впливають на організм. Науково обгрунтовано гігієнічні критерії безпеки полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів і запропоновано методичну схему їх гігієнічної регламентації для потреб державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.512.2 + М134.126-3
Шифр НБУВ: РА370578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бойчук В.М. 
Зміст і технологія навчання різьбленню деревини учнів професійно-технічних навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.М. Бойчук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2008. — 22 с. — укp.

Розглянуто професійну підготовку майбутнього різьбяра як систему, в якій гармонійно поєднано розвиток технологічних і художньо-творчих здібностей на базі естетичного виховання, залучення до національної культури та використання новітніх комп'ютерних технологій. Розроблено зміст і технологію навчання майбутніх різьбярів, зокрема класифікацію видів різьблення, що забезпечує прискорене формування в учнів ПТНЗ технічної майстерності та художнього смаку у процесі виготовлення декоративно-ужиткових виробів з дерева. Розвинуто положення, суттю якого є теза: на теперішньому етапі розвитку професійно-технічної освіти оволодіння традиційними видами декоративно-ужиткового мистецтва на базі сучасних комп'ютерних технологій є ефективним методом розвитку професійних здібностей майбутніх різьбярів та їх залучення до надбань національної культури українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.078 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА335291

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дяків М.В. 
Міське меблярство Галичини XIX - XX ст.: історія, типологія, стилістичні особливості: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.В. Дяків ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Визначено технологічні прийоми, декоративні характеристики та засоби художньої виразності меблів. Проаналізовано твори, на підставі яких простежено діахронію типів для кожної типологічної групи, виявлено архетип і простежено його стереотипні зміни. Доведено, що меблярство має регіональні особливості, а механізмом їх збереження є художня традиція. Висвітлено стан ремісничого виготовлення меблів у Галичині, про що свідчить діяльність сучасних осередків меблярства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.1 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Соболь О.М. 
Оптимізація розміщення викройок з урахуванням геометричних параметрів рисунка тканини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.М. Соболь ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено розв'язанню задачі оптимізаційного розміщення викрійок з урахуванням геометричних параметрів рисунка тканини, що має важливе значення для підвищення ефективності використання трудових і матеріальних ресурсів у підготовчо-розкрійному виробництві легкої промисловості. Досліджено, класифіковано та формалізовано технологічні вимоги задач, характерних для швейного та меблевого виробництва. Розроблено загальну математичну модель і досліджено її особливості. Отримано геометричну інтерпретацію області допустимих розв'язків задачі. Запропоновано метод розв'язання задачі й отримано теоретичні оцінки його складності. Розроблено проблемно-орієнтовані моделі задач оптимізації розміщення викрійок з урахуванням геометричних параметрів рисунка тканини. Розв'язано практичні задачі розкрою промислових матеріалів, характерні для швейного і меблевого виробництв, наведено рекомендації щодо впровадження отриманих результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.02-1с11 + М402.1-1с11
Шифр НБУВ: РА312950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Іванишин Т.В. 
Підвищення ефективності функціонування автоматизованих систем машин для механічного обробляння брускових заготівок столярних виробів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / Т.В. Іванишин ; Нац. лісотехн. ун-т України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження інтервалів механічної обробки віконних і дверних брускових заготівок, які за їх природою є стохастичною величиною. Статистично оброблено одержані дані та перевірено гіпотезу про ерланговий закон розподілу імовірностей тривалості операцій. За допомогою імітаційного моделювання визначено якісні параметри автоматизованих триверстатних систем, синтезовано математичні моделі їх роботи й удосконалено методику розрахунку ліній. Формалізовано цільову функцію аналізу ефективності ліній за критерієм мінімуму питомих зведених витрат випуску продукції. Одержано структури діючих автоматизованих систем машин, обгрунтовано їх параметри. Розроблено рекомендації щодо проектування ліній. З метою покращання ефективності роботи деревообробних верстатів удосконалено їх вузли та механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.22 +
Шифр НБУВ: РА366772

Рубрики:

      
8.

Голодюк Г. І. 
Товарознавча оцінка фарбувальної композиції і лакофарбового покриття на основі алкідних смол для деревини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Г. І. Голодюк ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено, одержано та проведено товарознавче оцінювання якості алкідної фарбувальної композиції і захисно-декоративного покриття на її основі для виробів з деревини листяних порід, що забезпечує рівномірність забарвлення за відсутності набухання обробленої поверхні, поєднує операції грунтування та фарбування. Визначено оптимальну рецептуту даної композиції, параметри її нанесення. Експериментально підтверджено, що розроблена алкідна фарбувальна композиція є універсальною та підходить під різні лаки (пентафталевий, алкідно-уретановий, поліуретановий, водно-дисперсійний, нітроцелюлозний), а лакофарбове покриття на її основі має високі показники експлуатаційних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.073-3 + Л741-106
Шифр НБУВ: РА383617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Яріш О.В. 
Формування кольорових захисно-декоративних покриттів фотохімічного твердіння на деревині та деревинних матеріалах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.07 / О.В. Яріш ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання формування прозорих кольорових покриттів фотохімічного твердіння на базі поліефірних композицій та сумішей барвних високодисперсних кремнеземів на деревині та деревинних матеріалах. На базі синтезу рівнянь теплопровідності та деформування пружних матеріалів запропоновано модель для розрахунку термічних внутрішніх напружень у процесі фотохімічного тверднення. Вивчено вплив характеру поверхні деревинної підкладки на стійкість адгезійного контакту, фізико-хімічні властивості забарвлених композицій, фізико-механічні та декоративні характеристики покриттів. Визначено особливості виникнення та релаксації внутрішніх напружень у покриттях у процесі ультрафіолетового опромінення. Розроблено технологічні режими та технологічний процес формування прозорих кольорових покриттів, запропоновано шляхи вдосконалення наявного обладнання для фотохімічного твердіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.073.1 +
Шифр НБУВ: РА324891

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського