Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (58)Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (362)Журнали та продовжувані видання (93)
Пошуковий запит: (<.>U=М77$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Татарінцева К.В. 
Експертна оцінка художніх різьблених виробів із коштовного каміння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / К.В. Татарінцева ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено технологічну послідовність та правила експертного оцінювання художніх різьблених виробів з коштовного каміння з використанням товарознавчих підходів. Побудовано класифікацію даних виробів за функціональним призначенням, що забезпечує ефективність порівняння об'єктів оцінки в асортиментному, типологічному аспекті. Доведено, що найбільш вагомими споживними властивостями художніх різьблених виробів з коштовного каміння, що характеризують їх відповідну цінність, є соціальні властивості, які набуваються протягом життєвого циклу товару та є необхідними та достатніми для практичного експертного оцінювання та прогнозування оціночної вартості. Здійснено комплексну експертну оцінку даних виробів. Удосконалено критерії та показники їх експертного оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М771.3 + Щ101.12 + Щ125.708.04 +
Шифр НБУВ: РА336625

Рубрики:

      
2.

Цимбала Л.І. 
Золототкацтво Галичини XVIII - першої третини XX ст. (Історія, типологія, художньо-стильові особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Л.І. Цимбала ; Львів. акад. мистец. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено генезу поширення золототканих виробів в Україні, простежено історико-культурні чинники, що сприяли налагодженню на теренах Галичини у XVIII ст. золототкацького виробництва, розглянуто провідні центри та осередки виготовлення золототканих виробів. Проведено типологію даних виробів за призначенням та способами декоративного оздоблення. Доведено обумовленість кількісної переваги виготовлення окремих типів виробів у контексті європейських мистецьких стилів. Значну увагу приділено трансформації здобутків золототкацтва XVIII ст. у виробах шовкоткацької майстерні у Бучачі (1879 - 1939 рр.), введено до наукового обігу неатрибутовані зразки та проведено типологію бучацьких декоративних золототканих макат. Розглянуто вплив золототкацтва на народну тканину Карпатського регіону та перспективи застосування здобутків золототкацтва Галичини в сучасному текстилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.33(4УКР331)4/5 + М77г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324212

Географічні рубрики:
  

      
3.

Скрябін В.В. 
Підвищення ефективності полірування виробів з алюмосилікатних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / В.В. Скрябін ; НАН України. Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання полірування плоских поверхонь виробів з алюмосилікатних матеріалів (АМ) інструментами зі зв'язаним полірувальним порошком. Наведено результати вивчення впливу кінематичних параметрів обробки на рівномірність зносу робочого шару інструменту. Наведено результати дослідження впливу спектроскопічних характеристик матеріалів інструменту і виробу, що оброблюється (частоти власних коливань) на продуктивність полірування та шорсткість полірованої поверхні. Розроблено характеристику робочого шару нового інструменту на основі полірувального порошку оксиду алюмінію та зв'язувального поліетилентерефталату. Наведено методики оцінки якості полірованих поверхонь за коефіцієнтом відбиття світла та повнотою прояву ідіохроматичного забарвлення. На підставі результатів досліджень розроблено рекомендації щодо застосування інструментів для фінішної обробки плоских поверхонь виробів з АМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М772.02 + Н625.320.2 +
Шифр НБУВ: РА334237

Рубрики:

      
4.

Пірковіч К.А. 
Товарознавча експертиза предметів з дорогоцінних металів для сервірування столу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / К.А. Пірковіч ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано критерії та показники видової, якісної, атрибутивної ідентифікації предметів сервірування столу. Визначено їх спорідненість за типологічними ознаками. Розроблено класифікацію предметів сервірування столу за ознаками соціального та функціонального призначення, їх виду з метою експертного оцінювання. Встановлено граничні показники вмісту компонентів срібних сплавів предметів побуту різних періодів, зокрема скіфського, епохи середньовіччя, XVIII - початку XX ст. та сучасних. Розроблено механізм обчислення базової вартості виробів зі срібла різної складності виготовлення. Встановлено найбільш значущі критерії цінності предметів з дорогоцінних металів для сервірування столу, уточнено механізм прогнозування їх вартості. Здійснено розрахунок оціночної вартості предметів сервірування столу, що мають художню та історичну цінність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М772.36 + Щ125.44 +
Шифр НБУВ: РА350793

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського