Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (17)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (142)Журнали та продовжувані видання (164)
Пошуковий запит: (<.>U=Н2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Будівництво   
1.

Самостян В. Р. 
Вплив геометричних вимог на процеси дискретного моделювання криволінійних об'єктів будівництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / В. Р. Самостян ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив заданих вихідних вимог на процеси дискретного моделювання зрівноважених одно- та двовимірних образів. Розроблено нові ефективні алгоритми моделювання дискретних аналогів кривих ліній та поверхонь з різними комбінаціями врахування вихідних вимог, які дозволили збагатити та розширити формотвірні можливості відомих методів дискретного моделювання стосовно розв'язання різного роду практичних задач. Запропоновано каталогізатор алгоритмів, який має універсальний характер, не потребує спеціальної підготовки від користувача та легко адаптується до розв'язання великої кількості прикладних задач у різноманітних галузях сучасного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н282
Шифр НБУВ: РА381357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Кривенко О.В. 
Геометрія світлотіней при змінному природному освітленні стосовно задач архітектурного формоутворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.В. Кривенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено нові геометричні способи виявлення зон падаючих тіней на плоских та кривих поверхнях, ліній та областей їх переміщення з використанням геометричної моделі добового конуса сонячних променів та з урахуванням основних факторів впливу на процес тінеутворення. Викладено нові підходи до геометричного моделювання областей постійного та змінного освітлення, в яких переміщуються контури власної тіні на заданій плоскій та кривій поверхнях у функції змінних параметрів, що впливають на процес тінеутворення. Висвітлено способи геометричного моделювання розподілу світлотіньових градацій на плоских та граних поверхнях, а також поверхнях різної кривини з урахуванням змінного напряму світла. Розглянуто питання розвитку геометричного моделювання природного освітлення на основі світлового вектора змінних параметрів. Проаналізовано особливості джерел природного світла, зокрема, пряме сонячне світло, розсіяне світло неба та складне світло Сонця і неба. Досліджено вплив розподілу яскравості неба в ясному, похмурому, захмареному стані під час визначення величини та напряму переносу дифузного світла неба у задану точку поверхні. Визначено місце геометричного моделювання змінної природної освітленості поверхонь у загальному процесі архітектурного проектування та формотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н281.3 +
Шифр НБУВ: РА342263

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Беленченко І. В. 
Математичні методи та інструментальні засоби розв'язання багатовимірних задач розподілу ресурсів проектів будівництва в умовах невизначеності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / І. В. Беленченко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання визначення комплексної ефективності інвестиційно-будівельного проекту (ІБП) як ступеня відповідності параметрів продукту проекту інтересам всіх учасників проекту та підвищення рівня розвитку території. Проведено декомпозицію багатокритеріальної задачі визначення ефективності ІБП у вигляді послідовності чотирьох підзадач, які мають більш просту структуру та узгоджені із фазами ІБП. Побудовано модифікацію оптимізаційної задачі розподілу ресурсів проекту з урахуванням різної динаміки зміни вартості ресурсів у часі протягом проекту. Досліджено задачі врахування інвестиційного ризику через задану ставку дисконтування. Розроблено точний метод розв'язання задачі оптимального розподілу ресурсів проекту як задачі оптимізаційного геометричного проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н228
Шифр НБУВ: РА379991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Барабаш М.С. 
Методи та засоби експертної системи вибору раціональних проектних рішень просторових конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / М.С. Барабаш ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано структуру експертної системи вибору раціональних проектних рішень просторових конструкцій та засоби формування інформаційно-логічної моделі об'єкта. Розроблено математичну модель системи автоматизації проектувальних робіт стосовно генерації проектних рішень, яка визначає особливості об'єкта проектування, вибір стратегії та обмежень, необхідних для знаходження рішень. Реалізовано важко формалізовані процедурні знання експертної системи щодо розробки прийнятних варіантів проектних рішень з застосуванням засобів штучного інтелекту. Створено концепцію автоматизованого проектування просторових конструкцій на базі цифрової моделі об'єкта - "віртуальний об'єкт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н2-5-05 +
Шифр НБУВ: РА326571

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Бородавка Є.В. 
Моделі та методи інформаційної інтеграції систем проектування будівель і споруд: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Є.В. Бородавка ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного аналізу виявлено основні проблеми інтеграції архітектурно-будівельних програмних комплексів. Досліджено принципи та технології інтеграції даних інформаційних систем, що використовуються, та проблеми інтеграції архітектурно-будівельних комплексів (АБПК) та зроблено висновок, що як методичну основу для розробки концепції інформаційної технології інтеграції (ІТІ) САПР будівель і споруд доцільно використовувати комплексну цифрову модель об'єкта (ЦМО). Сформульовано основні принципи побудови ІТІ на основі комплексної ЦМО та вимоги до неї, основним з яких є повнота, несуперечливість, цілісність, коректність і узгодженість інформації, уніфікація та розширюваність, швидкість і безпека роботи з даними. Розвинуто концепцію розширюваних систем і баз даних стосовно вирішення проблеми горизонтальної інтеграції спеціалізованих застосувань САПР на основі комплексної ЦМО. За допомогою еволюційного методу та теоретико-множинного методу пошуку бази визначено основні базові моделі даних і процеси їх обробки - ядро ІТІ на основі комплексної ЦМО. Розроблено формальну модель ІТІ на основі комплексної ЦМО та схему взаємодії її компонентів. На її основі створено схему побудови інтегрованої технологічної лінії проектування (ІТЛП) будинків як одного зі спектрів комплексної ЦМО. Запропоновано моделі даних і сервісів ІТІ на основі комплексної ЦМО у вигляді UML. Розроблено та досліджено об'ктно-орієнтовані засобидоступу до структури даних ЦМО та нормативної бази даних. Запропоновано інформаційну технологію інтеграції САПР будівель і споруд на основі комплексної ЦМО, реалізованої в інтегрованій технологічній лінії проектування КАЛИПСО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н2-5-05 +
Шифр НБУВ: РА359867

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Дорошенко Н. І. 
Формування системи графічних понять у майбутніх кваліфікованих робітників будівельної галузі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. І. Дорошенко ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих НАПН України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано проблему формування понять у психолого-педагогічній літературі, відповідність методичної літератури, навчальних програм, підручників і посібників сучасним вимогам високотехнологічного виробництва. Висвітлено графічну підготовку в практиці професійно-технічних навчальних закладів. Розроблено, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено авторську методику формування системи графічних понять і готовність до професійної діяльності майбутніх кваліфікованих робітників будівельної галузі. Обгрунтовано етапи формування понять та рівні сформованості графічних понять. Створено навчально-методичний комплекс для забезпечення ефективності процесу графічної підготовки кваліфікованих робітників. Доведено, що процес формування системи графічних понять буде ефективним за умови забезпечення послідовності та наступності у формуванні поняттєвого апарату, вдосконалення змісту, форм і методів навчання на основі упровадження сучасних педагогічних технологій, поєднання процесу графічної підготовки з професійною підготовкою майбутнього кваліфікованого робітника будівельного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н282 р(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА382634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського