Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (156)Книжкові видання та компакт-диски (224)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Н763$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія: Будівництво   
1.

Холодков В.В. 
Газодинамічна установка утилізації газових викидів вузла одоризації газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / В.В. Холодков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено принципово нову схему утилізації скидного газу вузла одоризації газу шляхом змішування скидного газу та газу, що надходить на газовикористовувальні установки за допомогою турбулентного змішувача з багатоструминною подачею скидного газу. Удосконалено методику розрахунку кількості одоранту в газовій фазі в місткостях одоранту, яка дозволяє одержати більш точні результати. Запропоновано метод розрахунку турбулентного змішувача з багатоструминною подачею скидного газу для установки утилізації скидного газу шляхом змішування газів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03-04 +
Шифр НБУВ: РА330006

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Бродин Ю.І. 
Дводзвонова установка відтворення та вимірювання об'єму газу для повірки лічильників газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / Ю.І. Бродин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Описано аналітичну модель побутового роторного лічильника газу вітчизняного виробництва та нову удосконалену математичну модель вимірювального процесу дзвонових випробувальних установок (ДВУ) і проведено аналітичні та експериментальні дослідження впливу зміни робочого середовища даних приладів та установок на їх роботу та метрологічні властивості. Доведено, що використання повітря замість природного газу для калібрування приладів без введення відповідних поправок призводить до завищення їх показників, у середньому, на 0,8 %, тривалість перехідних процесів у дзвонових установках у ході роботи на газі збільшується на відміну від повітря, в середньому, на 20 %. Розроблено математичні залежності для визначення дійсного значення об'єму контрольної дози газу, за допомогою яких підвищується точність її вимірювання установкою на 0,1 %. Отримано вирази для аналітичного оцінювання похибки, зумовленої статичною зміною рівня рідини гідрозамка. Запропоновано нову конструкцію витіснювача дзвонового мірника, впровадження якої знизило більш, ніж на 25 % тривалість перехідних процесів у дзвонових установках. Проаналізовано конструкцію комп'ютеризованих випробувальних установок для лічильників газу, підвищеної чутливості, точності та швидкодії - дводзвонових з автоматизованим вибором заданого об'єму контрольної дози на нелінійній шкалі мірника, оснащених витіснювачем нової конструкції з масляним заповненням, розроблено структурну та функціональну схему даної установки та її програмне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.079.1
Шифр НБУВ: РНА318613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
3.

Учитель І.Л. 
Дослідження просторово-часових залежностей аварійності газопроводів м. Одеси: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.Л. Учитель ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 24 с. — укp.

Розроблено основи районування територій за чинником геодинамічного ризику швидкоперебігаючих деформаційних процесів. З метою визначення параметрів геодинамічних процесів під час дослідження аварій міських газопроводів проведено геодезичний моніторинг з використанням методів дистанційного зондування. Доведено, що за аномальної кількості аварій їх просторовий розподіл складає декілька типів, які відображають деформаційні міжблокові процеси. Встановлено, що просторово-часова послідовність виникнення аварій в аномальні дні пов'язана з максимальними деформаціями приливного генезису, вона відбиває процеси взаємодії складної блокової структури земної кори з виникаючими деформаціями хвильової природи, трасує межі блоків або місця їх перетинання. Досліджено, що періоди росту тектонічних напруг виявляються за допомогою супутникових геодезичних методів і характеризуються різким зниженням рівня аварійності міських газопроводів. Показано, що запропонована методика районування за фактором геодинамічного ризику дозволяє зменшити кількість аварій міських газопроводів. Розроблено перспективні напрямки забезпечення оперативного діагностування територій, схильних до геодинамічного ризику з урахуванням часових змін напружено-деформованого стану земної кори. Досліджено перспективні напрямки забезпечення прогнозу довгострокових змін рівня тензочутливості та хвилепровідних властивостей закартованих тектонічно ослаблених зон різної орієнтації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.05-082.03
Шифр НБУВ: РА316546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Гончарук М.І. 
Зменшення втрат природного газу в трубопроводах низького та середнього тиску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.І. Гончарук ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методики дослідження корозійних процесів на підземних ділянках газопроводу та впливу температури навколишнього та робочого середовищ на покази побутових лічильників газу. Удосконалено спосіб обліку витрат газу. Вивчено фізико-механічні властивості матеріалу різних ділянок підземного газопроводу за методом ступінчастого навантаження та побудови номінальних діаграм деформації, оцінено їх стабільність в процесі експлуатації. Виявлено схильність металу до місцевої корозії з утворенням глибоких виразок вздовж меж розділу фаз. Розвинуто окремі положення теорії захисту газопроводів від корозії на стадії проектування. Започатковано новий науковий напрямок - низькотемпературна корозійна повзучість зварних з'єднань труб. Розраховано середньозважені річні коефіцієнти для різних об'ємів споживання та обгрунтовано доцільність їх використання в кінцевих розрахунках. Розроблено ПКГ-номограму для визначення поправочних температурних коефіцієнтів до обсягів споживання газу, облікованого в побуті мембранними та роторними лічильниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.05-082 + Н763.079 +
Шифр НБУВ: РА327174

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Кузь М.В. 
Методи та пристрої зменшення впливу кліматичних факторів на облік газу в комунально-побутовій сфері: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / М.В. Кузь ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено математичну модель залежності температури газу, що обліковується побутовими лічильниками, від температури повітря навколишнього і робочого середовища, а також математичну модель залежності тиску газу у газопроводі від висоти розташування точки вимірювання об'єму газу над рівнем моря, що дає змогу коректувати виміряний лічильником об'єм газу з урахуванням його тиску та температури обчислених на підставі статистичних даних гідрометеорологічних служб. Запропоновано новий графічний метод приведення облікового об'єму газу до стандартних умов, що дає змогу швидко, без вимірювання впливових фізичних величин, здійснити корекцію показників лічильників газу. Розроблено метод і пристрої прямої механічної корекції показів лічильників газу, завдяки якому є можливим без втручання в роботу лічильника газу, за допомогою додаткового вмонтованого перед лічильником механічного коректора, відображати на засобах індикації лічильника величину об'єму газу за стандартних умов. Розроблено технічну та нормативну засади метрологічного забезпечення для здійснення державного метрологічного контролю розроблених способів і засобів корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03-49 +
Шифр НБУВ: РА345095

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Середюк О.Є. 
Метрологічне забезпечення відтворення і передавання одиниць об'єму та об'ємної витрати природнього газу: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.02 / О.Є. Середюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 36 с. — укp.

З метою розв'язання важливої науково-прикладної проблеми забезпечення єдності вимірювань об'єму й об'ємної витрати природного газу удосконалено теорію, методи та засоби відтворення та передавання даних фізичних одиниць у галузі метрологічного забезпечення засобів обліку природного газу. Теоретично досліджено основи функціонування еталонних установок відтворення об'єму й об'ємної витрати газу, удосконалено їх конструкцію. Запропоновано методологію передавання одиниць об'єму й об'ємної витрати природного газу, розроблену для умов зміни виду робочого середовища під час переходу з повітря на природний газ. Удосконалено методологічні та технічні аспекти звірення робочих еталонів з використанням компаратора на базі витратомірів критичного витоку газу. Обгрунтовано концепцію розвитку чинної Державної повірочної схеми для засобів вимірювання об'єму й об'ємної витрати газу, в якій реалізовано метод безпосереднього звірення під час передавання одиниць до еталонних і робочих засобів вимірювальної техніки, які функціонують на природному газі. Розроблено організаційно-методичні нормативні документи з метрології щодо проведення експериментальних досліджень впливу тиску та температури природного газу на метрологічні характеристики лічильників газу та звірення еталонів об'єму й об'ємної витрати газу дзвонового типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.079 +
Шифр НБУВ: РА363113

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Божинський І.А. 
Моделі і метод оперативного управління регіональними системами газопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.А. Божинський ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано методологію й основні технічні вирішення щодо побудови просторово-розподіленої, багаторівневої системи управління газозбутового підприємства. Реалізовано основні етапи проектування та побудови регіональної автоматизованої системи управління об'єктами газопостачання (РАСУ ОГ) області з використанням геоінформаційних технологій. Розроблено стохастичний метод щодо вирішення проблеми оперативного диспетчерського управління режимами транспорту та розподілу природного газу в регіональній системі газопостачання (РСГ) та проведено його структуризацію для реальних умов функціонування ОСГ. Створено математичні моделі основних елементів розподільчої газової мережі: ділянки газопроводу та регулювальних елементів. Проведено структуризацію цільової функції й обмежень задачі оперативного планування режимів транспорту та розподілу природного газу в РСГ. Введено та формалізовано критерій технічної стійкості режимів функціонування регіональних систем газопостачання. Наведено математичну постановку, алгоритм і результати розв'язання задачі планування раціональних режимів у газовій розподільчій мережі з декількома джерелами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763(4УКР)-05 +
Шифр НБУВ: РА345434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Адаменко А.В. 
Моделі і методи стану газотранспортних систем у стаціонарному режимі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.В. Адаменко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод формування системи рівнянь і нерівностей задач оцінювання стану та параметрів газотранспортних систем (ГТС) у стаціонарному режимі на базі математичної моделі усталеного потокорозподілу (УПР) в ГТС з використанням множин невідомих, виміряних і оцінюваних змінних і виразів моделі, який застосовано для розв'язання широкого складу задач потокорозподілу. На підставі цього методу сформульовано узагальнену постановку задач оцінювання стану та параметрів ГТС у стаціонарному режимі. Наведено методику розв'язання сформульованої задачі оцінювання. З узагальненої постановки задач оцінювання одержано та розв'язано задачу оцінювання тисків, температур, витрат і складу газу. Розроблено алгоритмічну модель УПР в ГТС з застосуванням об'єктно-орієнтованого підходу, яка використовує новий спосіб зниження порядку вихідної системи рівнянь моделі ГТС, що базується на вираженні одних змінних моделі через інші за допомогою розв'язання відповідних рівнянь моделі та розробки ряду алгоритмів. Експериментально підтверджено, що дисперсії оцінок, одержані в результаті розв'язання задач оцінювання стану ГТС, зменшуються за умов збільшення ступеня перевизначеності системи рівнянь моделі УПР в ГТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03
Шифр НБУВ: РА321366

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Петришин І.С. 
Науково-методологічні та технічні засади забезпечення точності вимірювань витрати природного газу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.01 / І.С. Петришин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення точності та достовірності вимірювань об'єму й об'ємної витрати газу в процесі його обліку. Встановлено, що основними чинниками, які обмежують точність обліку, є характерні властивості методів вимірювань (методичні похибки) та засобів вимірювальної техніки (інструментальні похибки). Досліджено вплив кліматичних і географічних чинників на точність вимірювання витрати газу в комунально-побутовій сфері, на базі якого розроблено аналітичні та графічні методи визначення поправкових коефіцієнтів з метою зведення виміряного об'єму газу до стандартних умов. Запропоновано методи й алгоритми ідентифікації законів розподілу похибки вимірювальних каналів державного еталона одиниць об'єму й об'ємної витрати газу, визначення метрологічних і градуювальних характеристик робочих еталонів. Встановлено залежність змін метрологічних характеристик різних типів лічильників газу від фізико-хімічних параметрів вимірювального середовища. Розроблено та впроваджено у метрологічну практику нову схему перевірки, вторинний еталон, еталони передачі, з допомогою яких забезпечено можливість передачі одиниці методом безпосереднього звіряння, а також проведення міжнародних звірень. Запропоновано методи та технічні засоби для реалізації побудинкового обліку, а також механічний коректор та удосконалений лічильник газу з автоматичною корекцією виміряних об'ємів. На підставі розробленої сертифікаційної моделі лічильників газу обгрунтовано концептуальні підходи щодо оцінки надійності та технічного рівня якості вимірювальної техніки, розроблено відповідну нормативну базу. Результати наукового дослідження впроваджено у метрологічну практику для вимірювання об'єму й об'ємної витрати газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.073.1 +
Шифр НБУВ: РА352712

      
Категорія: Будівництво   
10.

Мощенко І.О. 
Оптико-тепловий метод вимірювання витрати природного газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / І.О. Мощенко ; Держ. ком. України з питань техн. регулювання та спожив. політики, Нац. наук. центр "Ін-т метрології". — Х., 2005. — 24 с. — укp.

Розроблено безконтактний оптико-тепловий метод вимірювання витрат природного газу. Виявлено залежність показника заломлення від параметрів стану в багатокомпонентних сумішах природних газів, встановлено межі їх застосування. Розроблено модель аналізу теплових та гідродинамічних процесів у системі "трубопровід - газове середовище" за наявності зовнішнього джерела нагрівання, яка враховує закони розподілу швидкостей газового потоку. Науково обгрунтовано основні вимоги щодо вибору довжини хвилі джерела випромінювання та міжпроменевої відстані, які дозволяють мінімізувати похибку методу у широкому діапазоні діаметрів трубопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03-049 +
Шифр НБУВ: РА340458

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Тищик С.М. 
Підвищення ефективності розподілу природного газу в умовах обмежених постачань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / С.М. Тищик ; Донб. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2003. — 17 с. — укp.

Досліджено стійкість роботи систем газопостачання міст у процесі регулювання нерівномірності споживання природного газу з використанням споживачів-регуляторів. Перерозподіл обсягів природного газу здійснено із застосуванням методики складання диспетчерських графіків його розподілу та вибору кількості черг вилучення газу, що базується на узагальненій залежності рівня газоспоживання комунально-побутовим сектором від тривалості стояння температур зовнішнього повітря. Складові узагальненої залежності виділено на основі лінійного рівняння залежності витрати газу від температури зовнішнього повітря. На підставі одержаних рівнянь для черг обмеження наведено рекомендації щодо вибору їх кількості. Розроблено програму розрахунків на ЕОМ параметрів диспетчерських графіків розподілу природного газу за умов обмежених постачань газу. Зазначено, що програма містить у собі: уведення вихідних даних (щомісячно та щодобово); обробку вихідних даних і виведення лінійного рівняння (на основі добових або місячних витрат газу); аналіз лінійного рівняння; висновок узагальненого рівняння та розрахунок базового варіанта; аналіз даного варіанта та вибір кількості черг обмеження; оперативне коригування складених графіків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03 +
Шифр НБУВ: РА325694

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Химко О.М. 
Підвищення точності автоматизованого вимірювання витрати та кількості (об'єму) природного газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / О.М. Химко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання реалізації можливостей підвищення точності систем автоматизованого обліку природного газу, зокрема, на базі витратомірів змінного перепаду тиску та лічильників газу. Розроблено нову модель похибки вимірювання витрати та кількості об'єму природного газу витратомірами змінного перепаду тиску, яка враховує коливання параметрів потоку та кореляційні зв'язки між ними. Надано класифікацію системам обліку природного газу за допомогою лічильників та розроблено методики визначення похибок об'єму газу для кожної із систем. Запропоновано нову модель витратоміра змінного перепаду тиску, яка включає нові розроблені залежності для розрахунку поправних множників на шорсткість і притуплення прямокутного канту діафрагми. Розглянуто можливість підвищення точності обліку газу за рахунок застосування у системах вимірювання мікропроцесорних обчислювачів і коректорів. Запропоновано нові підходи щодо метрологічного забезпечення систем обліку газу та визначення похибки розрахунку кількості (об'єму) газу, а також таблиці стандартних значень витрати та коефіцієнта корекції для методик атестації таких систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.079
Шифр НБУВ: РА318589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Шелудченко В.І. 
Способи підвищення ефективності експлуатації газотранспортних систем і ресурсозберігаючі технології теплогазопостачання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / В.І. Шелудченко ; Донбас. держ. акад. буд-ва та архіт. — Макіївка, 1999. — 34 с. — укp.

Розроблений та освоєний комплекс методик, технологій і устаткування, спрямованих на рішення важливої прикладної проблеми - підвищення надійності та ефективності системи теплогазопостачання. Науково обгрунтований і апробований експресний метод виявлення витоку газу. Запропоновано рецептури модифікованих епоксидних композицій і нові клейові технології ремонту трубопроводів, засновані на застосуванні полімерних і композиційних матеріалів. Створено дослідний зразок побутового газового лічильника з перистальтичним перетворювачем витрати газу. Розроблено регулятор тиску і газовий фільтр тонкої очистки з високими експлуатаційними характеристиками. На основі газових водогрійних модулів, що включають теплогенератори поліпшеної конструкції, створено блоки автономного теплопостачання з високими техніко-економічними показниками. Запропоновано нові технології виробництва альтернативного газового палива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.05-08 + з338

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Савченко О.О. 
Фрикційне нагрівання природного газу в енергетичному роздільнику: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.О. Савченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано метод нагрівання природного газу, що дозволяє запобігти обмерзанню регулятора тиску газу на газорозподільній станції. Установлено, що наявні методи нагрівання природного газу перед процесом дроселювання на газорозподільних станціях потребують додакового виду енергії, є неекономічними та, у деяких випадках, небезпечними під час використання. Запропоновано нову схему газорозподільної станції, в якій нагрівання природного газу здійснюється за допомогою енергетичного роздільника. Метод базується на здатності такого роздільника утворювати два потоки, температура одного з них є вищою за температуру вхідного газу, який потім подається на регулятор тиску. Досліджено механізм цього процесу. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено ефективність застосування енергетичного роздільника з метою запобігання утворенню кристалогідратів на елементах регулятора часу. Одержано залежності для визначення коефіцієнта співмірності енергетичного розділення повітря та природного газу, ступеня нагрівання газу, оптимальних геометричних розмірів роздільника. Розроблено методику розрахунку його основних геометричних розмірів і термодинамічних параметрів за умов використання для нагрівання природного газу на газорозподільних станціях. Виконано техніко-економічні розрахунки запропонованої станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03 +
Шифр НБУВ: РА355885

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського