Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Н882$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Будівництво   
1.

Войко Н.Ю. 
Архітектурно-планувальне перетворення районів садибної забудови: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.04 / Н.Ю. Войко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Проведений аналіз містобудівної політики та світового досвіду проектування малоповерхової садибної забудови за попередні роки. Розглянуті питання, пов'язані з методологією проектування, з урахуванням специфіки малоповерхового будівництва в нових соціально-економічних умовах. Описаний новий методичний підхід до реконструкції забудови, який враховує принципи і засоби планувальної організації. Розроблена нормативно-цільова модель малоповерхової садибної забудови, принципи, методи і моделі процесу проектування таких районів з метою постановки задачі формування варіантів проектних рішень в умовах автоматизованого проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22

      
Категорія: Будівництво   
2.

Садикова Г.Е. 
Екологічна оцінка території мікрорайонів розселення депортованих народів (на прикладі Криму): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Г.Е. Садикова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Наведено результати екологічної оцінки мікрорайонів індивідуальної житлової забудови міст Криму. Мікрорайони розглянуто як природно-господарські територіальні системи, розташовані в гірсько-долинно-терасових комплексах, куестових височинах, на денудаційно-акумулятивних рівнинах тощо. Розроблено методику виділення зон екологічного ризику та методику інтегральної екологічної оцінки житлових територій з урахуванням взаємодії чинників антропогенного навантаження (функціонування господарських підсистем) і чинників зміни довкілля (природних підсистем). За результатами екологічного випробування та картографування територій визначено фактори та показники виділення зон екологічного ризику у мікрорайонах індивідуальної житлової забудови, розташованих у ландшафтах різних типів. Виведено та обгрунтовано формулу розрахунку індексу антропогеного навантаження території на базі бальних оцінок взаємодії функціональних зон та екологічних змін у грунтах, гірських породах, поверхневих і підземних водах й атмосферному повітрі. Обгрунтовано природозахисні заходи для зниження екологічного ризику в місцях проживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.3 + У9(4УКР)28 + У9(4УКР-6КРМ)28 +
Шифр НБУВ: РА325541

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
3.

Бородич Л.В. 
Метод оцінки ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст (на прикладі міст Лівобережжя України): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / Л.В. Бородич ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше проведено типологічну диференціацію кварталів історичних міст за характеристиками та параметрами міського середовища. Виділено квартали зі "стабільним" середовищем і з "проблемами" - еталонного та порушеного типів. Досліджено фактори (економічні та навколишнього середовища), які визначають і впливають на ефективність використання міських територій. Вперше обгрунтовано напрями розвитку міського середовища кварталів порушеного типу з урахуванням умов "стабільності", що дозволило розробити модель визначення ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст. На підставі даної моделі розроблено метод оцінювання ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст, який включає порядок містобудівної реконструкції кварталів і методику визначення ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.091 +
Шифр НБУВ: РА362975

      
Категорія: Будівництво   
4.

Тригуб Р.М. 
Методи реконструкції районів 5-поверхової забудови і житлових будівель масових серій великопанельних будинків (на прикладі житлового району "Відрадний" в м. Києві): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / Р.М. Тригуб ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність реконструкції 5-поверхової житлової забудови 1960 - 1970 рр. на основі концепції розвитку як важливого резерву сучасного комфортного житла без притягнення значних витрат на освоєння нових територій і нове будівництво. Наведено критерії визначення ремонтопридатності великопанельних 5-поверхових будинків серії 1 - 464, які складають 20 % від загальної кількості побудованих за проектами перших масових серій. Розроблено принципову схему функціонально-планувальної організації квартир з урахуванням їх шумозахищеності та умов інсоляції за комплексної реконструкції примагістральної 5-поверхової забудови. Створено принципові схеми планувальних прийомів реконструкції примагістральної забудови залежно від містобудівної ситуації з урахуванням шумового зоноутворення. Представлено метод комплексної оцінки технічного стану великопанельних 5-поверхових будинків і санітарно-гігієнічного стану навколишнього середовища за показниками рівня шуму та інсоляцією. Викладено принципи та методи адресної реконструкції будівель. Визначено можливі варіанти типів квартир, зважаючи на планувальні та конструктивні особливості будинків, містобудівної ситуації та санітарно-гігієнічних характеристик стану навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22
Шифр НБУВ: РА318767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
5.

Таболіна Т.В. 
Методика архітектурної реабілітації міського середовища Донбасу, що містить порушені території: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Т.В. Таболіна ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "техногенного ландшафту" як системного компонента міського середовища, який є сукупністю територіально роз'єднаних, але композиційно взаємозалежних порушених територій, особливості формування яких обумовлені промисловою діяльністю людини. Удосконалено існуючу класифікацію порушених територій за визначеними класифікаційними ознаками: містобудівними характеристиками рельєфу даних територій і навколишнього простору, місцем порушених територій у міському середовищі, їх містобудівним потенціалом. Запропоновано модель міського середовища Донбасу, що передбачає визначення соціальних, антропогенних, природних і техногенних показників. Розроблено методику архітектурної реабілітації даного міського середовища на базі архітектурно-ландшафтного зонування територій містобудівних утворень та визначення напрямів містобудівного використання порушених територій. Обгрунтовано напрямки та наведено методику визначення критерію соціально-економічної ефективності з архітектурної реабілітації міського середовища Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882 + Щ113(4УКР55) + Щ110.83 +
Шифр НБУВ: РА337306

Рубрики:

      
6.

Бітар Шаріф Жаміль 
Принципи архітектурної організації і регенерації міст Лівану (на прикладі міста Тир): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Бітар Шаріф Жаміль ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему збереження архітектурної спадщини історичних середовищ міст Лівану (на прикладі міста Тир). Визначено принципи, що забезпечують архітектурну організацію та регенерацію міст даної країни у контексті сталого розвитку міст. Розроблено концепцію збереження та регенерації архітектурної структури міста Тир. Запропоновано архітектурно-планувальні та дизайнерські засоби, зокрема: толерантність щодо історичної панорами міста, збереження та відродження в археологічних районах планувально-просторової історичної системи міста, принцип контекстуалізму, урахування археологічних залишків, "легенди" міста та його історичної символіки, "міфопоетики" кожного конкретного місця, збереження етнокультурної ідентичності середовища у композиційно-просторовому рішенні нової забудови та наслідування у ній традиційних історичних елементів, способів декорування та матеріалів оздоблення фасадів, реконструкція втраченої забудови, реставрація та збереження міських інтер'єрів, перетворення історичних елементів благоустрою, відтворення та реставрація історичних вулиць різного рангу з акцентуванням уваги на їх символіці, історичних деталей, розробка ландшафтного дизайну рекреаційних зон, пристосування історичних будівель до нових функцій без руйнування традиційної забудови, реставрація та відтворення архітектурної колористики, архітектурного декору, реклами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)л60 + Н882(5ЛІВ) +
Шифр НБУВ: РА337894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Лещенко Н.А. 
Принципи реконструкції архітектурних споруд історичних ансамблів малих міст Західної України: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Н.А. Лещенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання реконструкції та пристосування архітектурних споруд історичних ансамблів малих міст Західної України. Проведено історичний аналіз та аналіз сучасного стану історичних споруд та ансамблю в цілому як бази з метою виявлення можливих сучасних напрямків подальшого їх об'ємно-планувального та функціонального розвитку, а також встановлення тенденцій у композиційно-структурному та функціональному розвитку. Проведено класифікацію історичних ансамблів та їх складових окремих будинків за ступенем архітектурно-планувального та функціонального збереження, що дає можливість виявити ступінь реконструктивного втручання з метою їх подальшого використання та розвитку. Запропоновано підхід комплексної реконструкції, за допомогою якого будуть розв'язані питання реконструкції всього історичного центру, його складових окремих ансамблів та окремих будинків. Розроблено методику етапної реконструкції як найбільш економічно оптимальну для малих міст. Виділено принципи реконструкції для кожного етапу: містобудівного, об'ємного, функціонального, кожен з яких заснований на проведенні ряду реконструктивних заходів з використанням оптимально підібраного комплексу реконструктивних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882(4Укр33) + Щ313(4Укр33)927.16
Шифр НБУВ: РА309887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Лубенченко Ю.В. 
Принципи реконструкції промислових територій великих міст Донбасу: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.04 / Ю.В. Лубенченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження оцінено ступінь ефективності використання промислових територій за умов перебудови господарчого комплексу України згідно з програмами реструктуризації вугільної промисловості. Проаналізовано етапи формування старопромислових вуглувидобувних районів Західної Європи та Донбасу, висвітлено вітчизняний і зарубіжний досвід реконструкції промислових територій. За результатами аналізу етапів формування промислових міст Донбасу виявлено характерні особливості планувальної структури міст та основні недоліки, які заважають їх інтенсивному розвитку. Охарактеризовано функціонувально-планувальну організацію промислових територій, а також їх функціональні зв'язки з міською інфраструктурою. Запропоновано комплексну містобудівну оцінку промислових територій, яка дозволяє визначити ступінь значущості промислової території й ефективність її використання. Визначено принципи комплексної реконструкції та методику її впровадження. Сформовано принципову містобудівеу модель функціонально-планувальної та екологічної організації промислових територій міста Донецьк, яка забезпечує ефективність вибору напрямку реконструкції. Запропоновано зміну функціональної спрямованості в розвитку збиткових промислових територій міст Донбасу як ефективної стратегії розвитку не первинного, а третинного та четвертинного секторів економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.1 +
Шифр НБУВ: РА367193

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Биваліна М.В. 
Проблеми та методи модернізації районів масової житлової забудови 60 - 70-х років (на прикладі м.Києва): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / М.В. Биваліна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено та сформульовано проблеми модернізації районів масової житлової забудови 1960 - 1970-х рр. на сучасному етапі соціального, економічного та містобудівного розвитку міст України. Визначено фактори, які зумовлюють методи, інженерно-технічні засоби, економічні аспекти та перспективи модернізації районів масової житлової забудови. Розроблено моделі реконструкції великопанельних житлових будинків. Обгрунтовано та розроблено наукові пропозиції та моделі модернізації таких районів даного періоду з урахуванням соціально-демографічних, екологічних, економічних, технічних вимог і містобудівних умов. Розроблено рекомендації стосовно модернізації районів масової житлової забудови у найзначніших, великих і середніх містах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22 +
Шифр НБУВ: РА351662

      
Категорія: Будівництво   
10.

Чабанюк О.Я. 
Регенерація житлового середовища районів багатоповерхневої забудови 1970 - 80 рр. (на прикладі Львова): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.Я. Чабанюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20с. + дод. — укp.

Розроблено методику комплексного аналізу просторової організації та функціонування житлового середовища районів багатоповерхової забудови 1970 - 1980 рр. на прикладі міста Львова. Створено типологію внутрішньоквартальних просторів даних районів за їх топологічно-геометричними характеристиками. Досліджено умови житлового середовища районів багатоповерхової забудови 1970 - 1980 рр., визначено чинники його формування, запропоновано функціонально-просторову модель. Сформульовано принципи та розроблено архітектурно-планувальні засоби і програму регенерації житлового середовища з метою наближення до сучасних стандартів і задоволення потреб споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22 +
Шифр НБУВ: РА329206

      
Категорія: Будівництво   
11.

Шкодовський Ю.М. 
Регіональні особливості реабілітації міського середовища: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Ю.М. Шкодовський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання реабілітації міського середовища на основі функціонально-планувальних та ергономічних заходів. Запропоновано концепцію реабілітації міського середовища. Сформульовано модель і розроблено методику реабілітації житлового утворення. Викладено рекомендації щодо удосконалення міського середовища в окремих районах Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22 + Щ110.03
Шифр НБУВ: РА312381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Кравчуновська Т. С. 
Розвиток наукових основ організаційно-технологічного проектування комплексної реконструкції житлової забудови: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.08 / Т. С. Кравчуновська ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 33 с. — укp.

Вперше обгрунтовано концепцію організаційно-технологічної системи проектування комплексної реконструкції житлової забудови як цілісної, відкритої, організованої та гнучкої структури з неоднорідних складових. Вперше сформульовано методологічні принципи організаційно-технологічного проектування комплексної реконструкції житлової забудови. Вперше виявлено закономірності впливу організаційно-технологічних та економічних факторів на прогнозовані тривалість і вартість комплексної реконструкції житлової забудови. Результати виконаних досліджень використані під час розробки нормативного документа, а також впроваджені в діяльність проектно-будівельних організацій та навчальний процес ВНЗ будівельного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22
Шифр НБУВ: РА382782 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського