Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П032.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Новосад К.Б. 
Еволюція чорноземів типових глибоких південно-східного лісостепу України під різними фітоценозами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / К.Б. Новосад ; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

За результатами комплексних польових, лабораторних (хімічних) та експедиційних (маршрутних) досліджень наведено теоретичні узагальнення та запропоновано теорію еволюції грунтотвірного процесу під штучними лісовими фітоценозами. Розроблено систематичне положення лісокультурних грунтів і визначено їх класифікаційний підрозділ на базі елементарних грунтотвірних процесів (ЕГП) і біодіагностики, що дозволяє прогнозувати їх подальший розвиток, зміну родючості та раціональне використання, особливо під час проведення фітомеліоративних робіт (залуження, заліснення) на площі понад 10 млн гектарів, які будуть виведені з розряду орних. Показано, що 30 - 50-річне зростання лісових кульутр на чорноземах сприяє розвитку акумулятивного профілю за всіма діагностичними показниками, але аналіз елементарних грунтотвірних процесів свідчить про появу нових ЕГП: підстилкоутворення, гуміфікацію у підстилці, формування кислотності, знекарбоначення та інших, нехарактерних для чорноземів типових. Висунуто тезу про необхідність виділення підтипу "чорнозем лісовий" зі збереженням відомих підрозділів (таксонів) нижче підтипу: рід, вид, різновид, розряд, які часто зустрічаються під лісами Лісостепу і, особливо, Степу, що у класифікації Розова - Іванової входять до "вилужених чорноземів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.17-2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського