Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=П040.171$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Патика М.В. 
Агроекологічна оцінка впливу різних систем обробітку та удобрення на грунтові процеси: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.В. Патика ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

За результатами аналізу та узагальнення експериментальних даних уперше теоретично обгрунтовано доцільність сумісного застосування довготривалої ресурсоощадної системи обробітку грунту та органо-мінеральних добрив у польовій сівозміні. Установлено, що використання зазначених агрозаходів дає змогу підвищити вміст рухомого фосфору (за Кірсановим) під час вирощування озимого ячменю, льону олійного, картоплі у середньому з 35 до 294 мг/кг грунту, вуглецю - з 0,49 до 2,6 %, загального азоту - з 0,092 жл 0,299 % відповідно. Доведено позитивний вплив органо-мінеральної системи удобрення чорноземів південних та дерново-підзолистих грунтів, що дає змогу врівноважувати процеси мінералізації та гуміфікації. Показано, що за умов вирощування озимого ячменю, льону олійного та картоплі у сівозміні важливим способом відновлення родючості грунту є післяжнивне вирощування у польових сівозмінах проміжних культур для одержання сидерату, що забезпечує надходження у грунт 10 - 15 т/га зеленого добрива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П040.171 + П143 + П032.3 +
Шифр НБУВ: РА329009

Рубрики:

      
2.

Олійник О.О. 
Агрохімічна оцінка застосування продуктів вермикультивування на темно-сірих опідзолених грунтах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.О. Олійник ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 17 с.: табл. — укp.

Вивчено ефективність застосування продуктів вермикультивування за умов Західного Лісостепу. Визначено коефіцієнти гуміфікації органічних добрив та розраховано баланс гумусу темно-сірих грунтів у разі внесення вермикомпосту. Науково обгрунтовано та запропоновано зазначеному виробництву норму насичення сівозміни вермикомпостом для забезпечення бездефіцитного балансу гумусу. Оцінено ефективність застосування продуктів вермикультивування, їх вплив на фітосанітарний стан та забур'яненість посівів, розвиток та продуктивність сільськогосподарських культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.171(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329505

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Трембіцька О. І. 
Вплив добрив на родючість та агроекологічний стан дерново-підзолистих грунтів, забруднених радіонуклідами: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / О. І. Трембіцька ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено технології збереження та підвищення родючості дерново-підзолистого супіщаного грунту, врожаю й якості сільськогосподарських культур шляхом застосування органо-мінеральних та альтернативних добрив у чотирипільній зернопросапній сівозміні за умов радіаційного забруднення Центрального Полісся України. Доведено, що органо-мінеральні системи удобрення, в тому числі альтернативні з екобіомом та агровіткором, забезпечують підвищення родючості грунту, позитивний баланс гумусу й елементів живлення (NPK), підвищують біологічну активність грунту, сприяють кращому росту та розвитку рослин, підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 65 - 67 %, тенденцію зниження питомої активності радіонуклідів на 13 - 39 %. Зазначено, що ці альтернативні добрива є найбільш енергетично вигідні та забезпечують відповідно коефіцієнт енергетичної активності 4,58 та 4,15.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13-2 + П032.518 + П040.171
Шифр НБУВ: РА383819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Романова С. А. 
Вплив довготривалого застосування різних систем удобрення на гумусовий стан та агрохімічні показники дерново-підзолистого грунту Західного Полісся України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / С. А. Романова ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано зміну гумусового стану й агрохімічних показників дерново-підзолистого супіщаного грунту за довготривалого (35 років) застосування різних систем удобрення. Запропоновано системи удобрення, які забезпечують високу продуктивність і відтворення родючості грунту. Показано, що довготривале застосування гною та мінеральних добрив спричинило зміни не тільки вмісту гумусу, але й його якісного складу. Визначено вплив добрив на фізико-хімічні показники та зміну поживного режиму грунту та міграцію основних елементів живлення за грунтовим профілем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13 + П040.171
Шифр НБУВ: РА375548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бездрабко О.М. 
Екотоксикологічне обгрунтування застосування гумінових добрив в умовах Полісся та Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.М. Бездрабко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив наслідків застосування нового виду азотних добрив сульфат-гумат амонію (СГА) на екологічний стан компонентів агроценозів Полісся та Лісостепу. Проведено комплексну екотоксилогічну оцінку потенційного та фактичного ризику застосування СГА. Виявлено селективні закономірності впливу застосування СГА на поведінку рухомих форм важких металів у орному горизонті та міграцію їх за профілем, висвітлено закономірності міграції важких металів до рослинницької продукції. Вивчено вплив застосування СГА на ферментативну активність поліфенолоксидази та пероксидази грунту. Показано протекторну дію СГА щодо важких металів на підставі застосування моделі динаміки рухомості важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.319-6СГА + П040.171(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Машинник С.В. 
Ефективність застосування азотних добрив під яру м'яку пшеницю на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / С.В. Машинник ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше за умов Правобережного Лісостепу України розроблено систему удобрення ярої м'якої пшениці на чорноземі опідзоленому, що передбачає внесення азотних добрив навесні перед сівбою за результатами грунтової діагностики та, за необхідності, з метою підживлення за результатами листкової діагностики портативним приладом "N-тестер", що забезпечує підвищення врожаю та високу окупність мінеральних добрив. Установлено закономірність впливу рівня родючості грунту, різних доз і строків внесення азотних добрив на зміни азотного режиму грунту, динаміку наростання надземної маси та засвоєння основних елементів живлення, формування врожаю зерна ярої м'якої пшениці та його якості. Удосконалено діагностику її азотного живлення за допомогою "N-тестера" та розроблено шкалу забезпеченості азотом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434 + П040.171 + П040.31-7 +
Шифр НБУВ: РА351635

Рубрики:

      
7.

Богданович 
Зміни форм магнію дерново-підзолистого грунту Лівобережного Полісся залежно від систем удобрення ярої пшениці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Ростислав Петрович Богданович ; Національний аграрний ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434 + П040.171
Шифр НБУВ: РА327116

Рубрики:

      
8.

Аксиленко М.Д. 
Особливості фосфорного живлення нових сортів пшениці озимої на темно-сірому опідзоленому грунті Лівобережного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / М.Д. Аксиленко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив кореневих ексудатів фосфорефективних генотипів пшениці озимої вітчизняної селекції на рухливість та доступність для живлення рослин мінеральних фосфатів грунту. Визначено оптимальні дози фосфору за їх вирощування, досліджено елементи продуктивності, урожайності та біохімічні показники якості зерна. Зазначено, що за вирощування фосфорефективних сортів Сирена одеська та Смуглянка на темно-сірому опідзоленому грунті з середнім вмістом рухомих сполук фосфору одержано високі врожаї в зоні Лівобережного Лісостепу України якісного зерна на різних доз фосфорного живлення. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив у фосфорефективних сортів пшениці озимої на темно-сірому опідзоленому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-264.11 + П040.171 +
Шифр НБУВ: РА364261

Рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського