Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (235)Книжкові видання та компакт-диски (346)Журнали та продовжувані видання (215)
Пошуковий запит: (<.>U=П062$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрошкін Ю.М. 
Удосконалення методів гідравлічних розрахунків пропускної здатності шлюзів-регуляторів, працюючих в умовах неусталеного руху в каналах зрошувальних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / Ю.М. Єрошкін ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі результатів теоретичних та експериментальних досліджень розроблено методику розрахунку пропускної здатності шлюзів-регуляторів на каналах, яка дозволяє будувати витратні характеристики споруд на стадії проектування та під час експлуатації. Із використанням методів математичного та статистичного моделювання визначено імовірнісні характеристики для прогнозування параметрів повільнозмінного неусталеного потоку в каналах зрошувальних систем, що базуються на теорії викидів випадкових функцій. За результатами лабораторних досліжень уточнено аналітичні залежності для визначення коефіцієнтів вертикального стиснення потоку у разі вільного витікання з-під вертикального щита, в яких враховано вплив недосконалості та неповноти стиснення струмини у разі витікання з різною відносною висотою отвору та різним його розташуванням у споруді. Одержано залежності для визначення коефіцієнтів вертикального стиснення потоку за умов затопленого витікання з-під щита.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.32 +
Шифр НБУВ: РА360029

Рубрики:

      
2.

Бабіцький В.В. 
Розробка технічних засобів і принципових схем зрошення малоконтурних ділянок: автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / В.В. Бабіцький ; УААН, Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано та реалізовано принципові схеми комплексного використання пересувних комплектів зрошення на малоконтурних ділянках і на масивах зрошення з сучасними широкозахватними дощувальними машинами з метою збільшення коефіцієнта земельного використання. Обгрунтовано оптимальні напірно-витратні параметри мобільних енергоджерел для дощувальних установок на основі економії витрати пального. Визначено силові та швидкісні характеристики удосконалених конструкцій гідроприводів малогабаритних шлангобарабанних установок. Досліджено витратні характеристики й інтенсивність дощу удосконалених конструкцій дощувальних насадок кругової дії, які запропоновано використовувати на шлангобарабанних дощувальних установках. Визначено оптимальні конструктивні параметри та досліджено за виробничих умов агротехнічні показники розроблених мобільних дощувальних установок для зрошення малоконтурних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.356 +
Шифр НБУВ: РА363072

Рубрики:

      
3.

Булигін О. І. 
Формування оптимального водно-сольового режиму темно-каштанових |рунтів на фоні вертикального дренажу в умовах Краснознам'янської зрошувальної системи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / О. І. Булигін ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше для умов південно-західної частини Краснознам'янської зрошувальної системи розроблено динамічну схему регулювання водно-сольового режиму для всієї активної зони волого - солеобміну за допомогою зрошення та вертикального дренажу. Вдосконалено режим зрошення пшениці озимої з урахуванням слабо- та середньомінералізованих близькозалягаючих підгрунтових вод і додатковою проточністю, яку створює вертикальний дренаж. Вперше проведено оцінювання зміни водно-сольового режиму тривало зрошуваних темно-каштанових фунтів за різних умов функціонування системи зрошення - вертикальний дренаж. Обгрунтовано оптимальний меліоративний режим з урахуванням особливостей зміни фунтово-гідрогеологічного процесу в зоні досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.18 + П062.6
Шифр НБУВ: РА380203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Власова О.В. 
Інформаційне забезпечення планування зрошення за просторово розподіленими даними: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / О.В. Власова ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено експериментальні та теоретичні дослідження щодо використання просторово розподілених даних, одержаних за пасивним методом дистанційного зондування Землі з космосу для планування зрошення на пілотних територіях Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області та Джанкойського району Автономної Республіки Крим. Розвинуто науково-методичні засади інформаційного забезпечення планування зрошення на базі розробки методики наземних спостережень у разі планування зрошення, удосконалення формули визначення прогнозованого врожаю сільськогосподарських культур за спектральним розподілом, проведення просторового аналізу стану природних агромеліоративних систем за космічними знімками, з'ясування необхідності, достатності та послідовності використання даних космічних знімків, розробки методу використання просторово розподілених даних у плануванні зрошення. Запропонований метод може бути використаний як складова інформаційно-обчислювальних систем оперативного, довгострокового та стратегічного планування зрошення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.324 с +
Шифр НБУВ: РА352016

Рубрики:

      
5.

Волочнюк Є.Г. 
Управління якістю поливної води на Інгулецькому зрошуваному масиві: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Є.Г. Волочнюк ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено умови і фактори формування якості поливної води Інгулецької зрошувальної системи. Визначено вплив на якість води основних факторів: гідрологічного та гідрохімічного режимів р. Інгулець, витрат головних зрошувальних насосних станцій, забезпеченості вегетаційного періоду атмосферними опадами, розроблено відповідні моделі. Обгрунтовано систему меліоративних заходів, що забезпечують покращення умов формування поливної води, розроблено рекомендації щодо управління її якістю шляхом регулювання роботи головних насосних станцій з урахуванням водності року. Зроблено висновок про те, що покращення якості поливної води Інгулецької зрошувальної системи впливає на збереження та підвищення родючості зрошуваних темно-каштанових грунтів та чорноземів південних, покращення їх екологічного стану, зменшення витрат на хімічні меліорати, підвищення урожайності сільськогосподарських культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.53 +
Шифр НБУВ: РА327826

Рубрики:

      
6.

Волошин М.М. 
Оптимізація зрошувальних норм та оперативне управління поливами при платному водокористуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / М.М. Волошин ; Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку й оптимізації зрошувальних норм, який грунтується на імітаційному моделюванні варіантів та графічній оптимізації за різних умов водозабезпеченості та ціни на воду. Проведено розрахунки додаткового чистого прибутку від зрошення основних сільськогосподарських культур. Запропоновано метод оперативного управління поливами з застосуванням водозберігаючих режимів зрошення та використанням багатошарової моделі вологоперенесення, що грунтується на теоретичних засадах термодинамічного підходу. Доведено, що даний метод з високою точністю розв'язує задачі управління вологістю грунту під час зрошення у випадку адаптації параметрів моделі до конкретних умов поля. Перевірено та ідентифіковано редукційний коефіцієнт двошарової та параметри багатошарової моделей вологоперенесення у разі оперативного планування поливів. Проведено порівняння розрахункових і прогнозованих значень вологості грунту, які підтверджують достовірність і високу ефективність багатошарової моделі вологоперенесення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062 +
Шифр НБУВ: РА343248

Рубрики:

      
7.

Жовтоног О.І. 
Принципи та методи планування адаптивного зрошення: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.02 / О.І. Жовтоног ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку теоретичних засад та удосконалено методи планування зрошення, засновані на нових наукових принципах адаптації зрошення до просторово-часової мінливості стану й умов функціонування природно-агромеліоративних систем, відповідному нормуванні водопотреби та параметрах режимів зрошення сільськогосподарських культур. Обгрунтовано методи екологічного нормування зрошення на регіональному та локальному рівнях, які враховують умови тепловологозабезпеченості територій, грунтово-екологічний стан земель, динаміку показників родючості грунту та закономірності комплексу грунтових режимів. На підставі нових адаптивних екологічно безпечних методів удосконалено модельний комплекс і систему прийняття рішень інформаційно-обчислювальних систем (ІОС) довгострокового й оперативного планування зрошення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.324
Шифр НБУВ: РА315033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Климчик О.М. 
Оцінка екологічного стану поверхневих водних об'єктів на меліорованих територіях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / О.М. Климчик ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено науково-статистичний метод оцінки та підвищення ефективності прогнозування динаміки екологічного стану поверхневих водних об'єктів меліорованих територій на базі системного аналізу та числового математичного імітаційного моделювання. На підставі результатів науково-статистичних досліджень визначено адекватність якісного стану водних екосистем даних територій рівням інтенсивності технологій аграрного виробництва та кліматичним чинникам. Виконано узагальнену критеріальну багатопараметричну порівняльну оцінку екологічного стану поверхневих водних об'єктів у межах басейну р.Тетерів за комплексом основних показників забруднення. Запропоновано метод узагальнення багатопараметричної екологічної інформації для комплексного критеріального оцінювання екологічного стану зазначених об'єктів. Розроблено графоаналітичну модель для прогнозування стану гідрологічних екосистем і методику її практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.53 +
Шифр НБУВ: РА328430

Рубрики:

      
9.

Котельчук 
Обгрунтування технології підготовки господарсько-побутових стічних вод для використання їх в системах зрошення: автореф... канд. техн. наук. 06.01.02 / Андрій Леонідович Котельчук ; УААН; Інститут гідротехніки і меліорації. — К., 2008. — 18 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062 + Н761.204
Шифр НБУВ: РА358927

Рубрики:

      
10.

Крупіца Д.О. 
Меліорація темно-каштанових вторинно-осолонцьованих грунтів в короткоротаційний овочевій сівозміні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Д.О. Крупіца ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 16 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу біологічної, хімічної меліорації на фізичні та фізико-хімічні властивості темно-каштанового середньосуглинкового вторинно-осолонцьованого грунту в короткоротаційній овочевій сівозміні. Визначено ступінь змін властивостей грунту за різних прийомів меліорації та підвищення продуктивності сільськогосподарських культур у зоні дії Інгулецької зрошувальної системи у разі використання вод підвищеної мінералізації. Запропоновано спосіб меліорації вторинно-осолонцьованих грунтів з використанням місцевих ресурсів вапняку, що забезпечує відтворення їх родючості та дозволяє підвищити врожайність культур овочевої сівозміни (томатів, огірків, озимої пшениці) на 14 - 21 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.6 + П241-41
Шифр НБУВ: РА316604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лісняк А.А. 
Вилучені зі зрошення землі: спрямованість грунтових процесів, оцінка агроекологічного стану та шляхи його поліпшення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / А.А. Лісняк ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено загальні закономірності розвитку та можливість регулювання швидкості сучасних грунтових процесів і режимів на землях, вилучених зі зрошення, що поливалися водами різної якості (I - III класів). Виявлено особливості найважливіших грунтових процесів - розсолення та розсолонцювання досліджуваних грунтів. Показано, що основним напрямком еволюції грунтів, зрошення на яких припинено, є розвиток процесів, які є протилежні змінам, набутим під час зрошення. Виявлено швидкооборотні, повільнооборотні та необоротні грунтові процеси на землях, що вилучені зі зрошення. Доведено, що динаміка та кількісні характеристики відновлення властивостей, передусім сольових і фізико-хімічних, характерних для незрошуваних аналогів, залежать від якості поливної води, рівня перетворення грунту, досягнутого завдяки зрошуванню та певної тривалості зрошувального й післязрошувального періодів. Виявлено, що післядія зрошення водою I класу на вилучених зі зрошення землях зумовлює підвищену лабільність органо-мінеральної частини грунту, посилену напруженість мінералізаційних процесів і, як наслідок, підвищений вміст рухомих форм поживних речовин, що спричинило більшу врожайність сільськогосподарських культур у порівнянні з незрошуваними контрольними ділянками протягом 10 - 11-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.305 + П062.6 +
Шифр НБУВ: РА341749

Рубрики:

      
12.

Ладичук Д.О. 
Особливості формування водно-сольового режиму темно-каштанових грунтів півдня України в умовах тривалого зрошення на фоні горизонтального дренажу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Д.О. Ладичук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень особливостей формування водно-сольового режиму безстокових і слабодренованих агроландшафтів Кримського Присивашшя і району біосферного заповідника "Асканія-Нова". Надано комплексну оцінку агромеліоративної ефективності горизонтального дренажу 1977 - 1996 рр. Виявлено закономірності зміни водного режиму та фізико-хімічних властивостей темно-каштанових грунтів і спрогнозовано подальший напрямок їх розвитку. Встановлено параметри оптимального меліоративного режиму, що забезпечує підвищення родючості темно-каштанових грунтів, одержання високих і гарантованих урожаїв сільськогосподарських культур, підвищення екологічної стійкості агроландшафтів на півдні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.6(4УКР-6КРМ),022
Шифр НБУВ: РА309962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лисогоров К.С. 
Теоретичне обгрунтування і практична реалізація створення інформаційних систем в зрошуваному землеробстві: Автореф. дис. д-ра с.-г. наук: 06.01.02 / К.С. Лисогоров ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію та методику формування регіональної бази знань "Зрошуване землеробство" як універсального інформаційного фонду для розробки галузевих програмних комплексів. Наведено результати аналітичних та експериментальних досліджень й обгрунтовано необхідність формування автоматизованої системи управління в зрошуваному землеробстві як найбільш перспективного напрямку підвищення ефективності використання зрошуваних земель. Розроблено пакети прикладних комп'ютерних програм. Здійснено економічну оцінку виробничої перевірки результатів наукового дослідження. Запропоновано нові форми впровадження регіональної бази знань у виробництво у процесі практичної реалізації автоматизованої системи "Зрошуване землеробство" у вигляді програмного забезпечення для персональних комп'ютерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062 ф1 +
Шифр НБУВ: РА337601

Рубрики:

      
14.

Матяш 
Наукове обгрунтування системи прийняття рішень в платному водокористуванні при зрошенні: автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / Тетяна Віталіївна Матяш ; УААН; Інститут гідротехніки і меліорації. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062 + У9(4УКР)452-322
Шифр НБУВ: РА365732

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Михайлов Ю.О. 
Наукові засади і технологія водозберігаючого превентивного управління водокористуванням на зрошувальних системах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 06.01.02 / Ю.О. Михайлов ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — К., 2001. — 31 с. — укp.

За результатами теоретичного узагальнення та нового вирішення проблеми раціонального управління використанням води на зрошувальних системах України експериментально доведено стохастичну природу явищ, пов'язаних з формуванням водного балансу території за умов зрошення, споживанням води та її стоку. Запропоновано новий метод та технологію управління водокористуванням на зрошувальних системах, як процесом стохастичної природи, включаючи імовірний прогноз, планування, реалізацію та контроль з наступним корегуванням плану. Обгрунтовано оптимальну структуру водоспоживання та водного балансу під час зрошення на засадах нормування групової водопотреби-нетто сільськогосподарських культур, технологічних втрат зрошувальної води, водовідведення, сумарного водонадходження на зрошувані землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.8 + П060.314
Шифр НБУВ: РА314033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Михальська Т.О. 
Прийняття рішень в задачах управління та проектування зрошення на основі ресурсозберігаючих технологій: Автореф. дис...канд. техн. наук: 06.01.02 / Т.О. Михальська ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Розроблено наукові основи та практичні методи вибору оптимальних технологій, а також параметрів систем управління зрошенням. Викладено алгоритм прийняття рішень на принципах комбінованого управління з метою оперативного планування поливів за умов дефіциту водних та енергетичних ресурсів, який базується на системі еколого-економічних критеріїв і забезпечує реалізацію ресурсозберігаючих технологій. Наведено методики оптимізації гідромодуля, розрахунку та техніко-економічного обгрунтування зрошувальних норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.51,022
Шифр НБУВ: РА309599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Найдьонова О. Є. 
Біологічна деградація чорноземів при зрошенні: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.18 / О. Є. Найдьонова ; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О. Н. Соколовського, нац. наук. центр. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Виявлено закономірності спрямованості зміни стану мікробних ценозів чорноземів під впливом зрошення залежно від якості зрошувальних вод, тривалості й інтенсивності зрошення, структури сівозміни, застосовуваних агромеліоративних заходів, вихідних властивостей грунту. Досліджено динаміку та визначено темпи відновлення біологічних властивостей чорнозему звичайного після припинення зрошення. Розроблено та запропоновано систему біологічних показників для оцінювання агроекологічного стану зрошуваних грунтів. Встановлено вплив забруднення зрошувальних вод і грунту важкими металами на розвиток біодеградаційних процесів у чорноземі звичайному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.4-25 + П062
Шифр НБУВ: РА373749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Пашкевич О.І. 
Удосконалення методів розрахунку засобів дощування, розподільчих і транзитних трубопроводів дощувальних машин фронтальної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / О.І. Пашкевич ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі теоретичних й експериментальних досліджень встановлено закономірності формування гідравлічних опорів у розподільчих трубопроводах дощувальних машин фронтальної дії. Удосконалено аналітичні залежності для гідравлічних розрахунків цих трубопроводів. Одержано аналітичні залежності для вибору параметрів плавнозігнутих транзитних водопроводів мобільних дощувальних машин типу шлангобарабанних. Визначено раціональні межі відносної кривизни транзитних трубодопроводів-шлангів, які дозволяють подавати воду до розподільчих трубопроводів без суттєвих додаткових втрат напору, що виникає внаслідок кривизни транзитних трубопроводів. Розроблено методику вибору геометричних і гідравлічних параметрів дощувальних насадок секторної дії та розрахунку віддалей між ними на розподільчому трубопроводі дощувальної машини фронтальної дії, яка враховує допустиму інтенсивність і рівномірність дощу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.36 + П062.356 +
Шифр НБУВ: РА344567

Рубрики:

      
19.

Поліщук В.В. 
Планування поливів сільськогосподарських культур в умовах обмежених ресурсів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.В. Поліщук ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2007. — 18 с. — укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень на легкосуглинкових грунтах Кам'янського Поду удосконалено та розвинуто науково-методичні засади оперативного планування поливів відповідно до умов обмеження ресусів у господарствах шляхом: удосконалення модельного комплексу оперативного планування режимів зрошення сільськогосподарських культур, розробки методу призначення строків і норм поливу за економічними критеріями. Оперативне планування поливів здійснюється на базі моделювання процесів водоспоживання, динаміки пошарового розподілу вологозапасів у шарі грунту, в якому у період активного розвитку рослин зосереджена основна всмоктувальна поверхня коренів, нагромадження сухої вегетативної маси та визначено ефективність кожного поливу, що планується здійснити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.5 +
Шифр НБУВ: РА350606

Рубрики:

      
20.

Розгон В.А. 
Нормування водоподачі на зрошувальні системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / В.А. Розгон ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Для 20-ти зрошувальних систем зони Північно-Кримського та Головного Каховського магістральних каналів виконано ретроспективний аналіз фактичного стану водокористування, складено фактичний водний баланс зрошуваних земель, установлено основні закономірності формування витратних елементів водного балансу, показників і критеріїв водокористування залежно від сумарного надходження поливних і дощових вод. Розроблено графічний метод становлення норм та сумарне водонадходження, водоподачу-бруто, фільтраційні втрати та поверхневий стік зрошувальних і дощових вод, спрацьовування запасів вологи у кореневмісному шарі грунту, накопичених на початок поливного сезону. За допомогою цього методу обгрунтовано норму водоподачі-брутто для поливних сезонів 5-, 50-, 75-, 95 %-ї забезпеченості за нормою групової водопотреби-нетто, складено нормований водний баланс, оцінено регулюючу здатність зрошувальних систем. Надано оцінку економічної та екологічної надійності нормування водоподачі-брутто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.54 +
Шифр НБУВ: РА327680

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського