Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (302)Книжкові видання та компакт-диски (330)Журнали та продовжувані видання (1141)
Пошуковий запит: (<.>U=П13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Черниш О.О. 
Академік В.М.Ремесло (1907-1983) - вчений та організатор сільськогосподарської дослідної справи в Україні: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.О. Черниш ; УААН. Держ. наук. сільськогосп. б-ка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження наукової діяльності академіка В.М.Ремесла (1907 - 1983 рр.). Розглянуто основні етапи життя, науково-дослідну, науково-організаційну та громадську діяльність видатного українського вченого в галузі селекції сільськогосподарських рослин. Проаналізовано основні напрями наукових досліджень В.М. Ремесла, якими є: селекція зернових культур; насінництво зернових і зернобобових культур; цитогенетичні, фізіологічні дослідження зернових культур і селекція на якість зерна; розробка аграрних технологій вирощування даних культур. Показано внесок ученого у розвиток сільськогосподарської дослідної справи в Україні. Висвітлено діяльність В.М.Ремесла як талановитого організатора сільськогосподарської дослідної справи та активного громадсько-політичного діяча.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П131 д(4УКР)Ремесло В.М. г +
Шифр НБУВ: РА351610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лінник Ю. О. 
Витривалість насіння зразків генофонду сільськогосподарських культур до зберігання: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Ю. О. Лінник ; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України. — Х., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розкрито закономірності витривалості насіння зразків ячменю, гороху, проса, соняшнику, ліній і гібридів кукурудзи до чинників зберігання, змодельованих за допомогою методики "прискореного старіння" та проморожування, а також можливості підвищення життєздатності насіння, що має знижений її рівень. Визначено зв'язок між видовою та сортовою належністю зразків генофонду означених культур, умовами року репродукування та характером реакції насіння цих зразків на різні умови зберігання. Встановлено, що під впливом проморожування за температури - 20 С насіння більшості з вивчених зразків підвищує показники життєздатності, зменшує частку нетипових приростків, а також зменшується розвиток хвороб на насінні у порівнянні з вихідними показниками. Встановлено взаємозв'язок між енергією проростання та схожістю й активністю амілаз у насіння ячменю, що належить до крохмалистого типу, та відсутність такого зв'язку у насіння гороху, що належить до білкового типу. Визначено роль активності каталази для діагностики життєздатності насіння та впливу на неї сприятливих і несприятливих чинників зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П138.4
Шифр НБУВ: РА384446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Москалюк Н. Б. 
Генетично модифіковані продукти як об'єкти цивільно-правових відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. Б. Москалюк ; НДІ приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено цивільне законодавство з метою одержання науково обгрунтованих і достовірних результатів і рекомендацій щодо формування цілісної концепції вдосконалення національного законодавства відносно таких нових об'єктів цивільно-правових відносин, як генетично модифіковані продукти (ГМП), правової регламентації їх товарообігу. Розглянуто наукові дослідження проблем правової охорони ГМП як об'єктів цивільних прав, розкрито зміст поняття "генетично модифіковані продукти" та підстави визначення їх об'єктами цивільних прав. Досліджено розвиток правової охорони ГМП. Проаналізовано патентоспроможність і виключення з патентоспроможності винаходу, об'єктом якого є ГМП, а також порядок набуття в Україні прав на такий винахід. Увагу приділено особливостям використання прав на ГМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)34 + П131 к
Шифр НБУВ: РА383203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Трочинська Т.Г. 
Генотипові особливості прояву цитометричних ознак клітин генеративних структур пшениці, жита та їх гібридів: автореф. дис.... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.Г. Трочинська ; Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Визначено, що для батьківських видів (пшениці та жита) генетично обумовлений поліморфізм досліджуваних каріометричних і цитохімічних ознак. Встановлено відмінності у динаміці мінливості об'ємів ядра, ядерець і кількості ядерцевого матеріалу на різних стадіях спорогенезу пшениці, жита й їх амфігаплоїдних гібридів. Висвітлено поліморфізм цитохімічних ознак (вмісту РНК і білків у ядерці та цитоплазмі) клітин генеративних структур зазначених злаків, встановлено кореляційні зв'язки між цитохімічними та каріометричними ознаками клітин протягом мікро- і мегаспорогенезу. Одержано докази залежності експресії цитохімічних ознак і кореляційних зв'язків між ними від статевої належності клітин генеративних структур. Встановлено суттєві переваги пшениці сорту Альбатрос одеський над іншими сортами пшениці за більшістю досліджуваних кількісних ознак. Визначення залежності прояву каріометричних ознак клітик чоловічих генеративних структур злаків протягом мікроспорогенезу від умов довкілля показало вирішальне значення "генотипу" в експресії цитологічних ознак у цих рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П131.7 + П131.46 +
Шифр НБУВ: РА366294

Рубрики:

      
5.

Гаврилюк М.М. 
Наукові й організаційні засади сучасного насінництва в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.14 / М.М. Гаврилюк ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнав. та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 40 с.: табл. — укp.

Показано, що батьківські форми гібридів кукурудзи та соняшнику швидше втрачають життєздатність, ніж гібриди. Виявлено, що обробка насіння новими регуляторами росту рослин (агростимуліном, емістимом, протоном та іншими) сприяє підвищенню урожайності зернових культур (на 5 - 10 ц/га), покращанню якості зерна та насінницької продукції. Відзначено, що мікрохвильова обробка підвищує якість насіння за зниженої життєздатності. Обгрунтовано нові підходи до стандартизації та сертифікації насіння в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П137(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327752

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Піротті О.Є. 
Обгрунтування та реалізація методів і пристроїв електромагнітної технології для передпосівної обробки насіння на вкрай високих частотах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / О.Є. Піротті ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Запропоновано шляхи розв'язання задачі одержання нових науково обгрунтованих теоретичних та експериментальних результатів, що істотно впливають на розвиток електромагнітних методів для передпосівної обробки насіння зернових культур. Показано перспективність використання низькоенергетичних електромагнітних полів діапазону вкрай високих частот (КВЧ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П137.2 + П212.2-37-271.2 +
Шифр НБУВ: РА344265

Рубрики:

      
7.

Куцевол О.М. 
Радіочастотні методи та засоби контролю вологості зерна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.М. Куцевол ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено ефективні методи та засоби контролю вологості зерна як капілярно-пористого матеріалу з нестабільними діелектричними втаратами та пористістю. Запропоновано нові інформативні параметри об'єкта контролю, визначено дійсну ємність матеріалу та коефіцієнт відносного приросту уявної складової ємнісного струму первинного перетворювача вологості. Розроблено нові методи контролю та захисту від нестабільних діелектричних втрат і пористості. Створено математичну модель об'єкта контролю вологості, алгоритми функціонування та структуру засобів контролю вологості зерна на базі мікроконтролера. Експериментально перевірено функціонування засобу контролю вологості слабкозволоженого зерна та його метрологічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П138.33 с1 +
Шифр НБУВ: РА352546

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Матвєєва 
Створення генетично модифікованих рослин родин Compositae та Solanaceae: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Надія Анатоліївна Матвєєва ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.22*447.21 + Е522.927.17Sol*447.21 + П131.9
Шифр НБУВ: РА363569

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського