Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (724)Книжкові видання та компакт-диски (602)Журнали та продовжувані видання (73)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтушенко Г.О. 
Елементи екологічно безпечної технології вирощування цукрової кукурудзи в умовах Сходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.О. Євтушенко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено елементи екологічно безпечної технології вирощування цукрової кукурудзи з урахуванням біологічних особливостей нових сортів. Встановлено: для одержання стабільних і високих урожаїв качанів цукрової кукурудзи, зменшення забур'яненості посівів без застосування гербіцидів і постачання їх протягом тривалого часу до споживача, на Сході України необхідно висівати ранньостиглі сорти - Ромашка, Делікатесна, середньоранній сорт Ароматна, середньостиглі - Апетитна 5 та Дабл Світ з густотою стояння рослин 80 тис/га. З метою зниження матеріальних та енергетичних витрат, а також підтримки високої мікробіологічної активності орного шару грунту й отримання високоякісної продукції замість мінеральних добрив або їх частини доцільно використовувати біопрепарати діазотрофних бактерій: різоагрін, різоентерін, агрофіл. Впровадження даних елементів технології у виробництво забезпечує врожайність качанів на рівні 80-95 ц/га у ранньостиглих, 120-136 ц/га у середньоранніх та 135-150 ц/га у середньостиглих сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР-4ЛУГ),022
Шифр НБУВ: РА308681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єремко Л.С. 
Формування продуктивності кукурудзи залежно від скоростиглості гібридів і густоти посіву в умовах зрошення південного Степу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.С. Єремко ; Ін-т зерн. гос-ва УААН. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив густоти стояння рослин (60, 70, 80, 90 тис./га) на фотосинтетичну діяльність, урожайність та збиральну вологість зерна гібридів кукурудзи різних груп стиглості за умов зрошення південного Степу. Висвітлено особливості росту і розвитку надземної частини рослини, формування листкової поверхні, поглинання фотосинтетично активної радіації, нагромадження абсолютно сухої речовини, водоспоживання, формування основних господарсько-цінних ознак залежно від морфо-біологічних особливостей гібридів і густоти стояння рослин. Обгрунтовано економічну ефективність вирощування гібридів залежно від їх урожайності та збиральної вологості зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327108

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Єськова О.В. 
Анатомо-морфологічні і генетичні особливості гетероспермії кукурудзи і їх використання у селекції і насінництві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.В. Єськова ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2005. — 18 с. — укp.

Встановлено, що кожному гібриду та сорту властива певна форма зернівки, кращою з яких є найбільш наближена до середньої, оптимальної для даного гібриду. З метою визначення ступеня деформування насіння використано параметр "індекс деформування" (Id). На підставі поділу насіння гібрида Дніпровський 310 МВ на фракції у діапазоні Id від 0,005 до 0,37 виявлено, що для посіву необхідно відбирати насіння 1, 2 і 3 фракції, індекс деформування якого складає менше 0,20. Зазначено, що у вихідному зразку такого насіння міститься близько 60 %. На підставі дослідження всіх генетичних форм кукурудзи (гібридів і ліній) встановлено, що найкращими урожайними властивостями відзначається насіння з центральним (S-форми) та правобічним (D-форми) розташуванням зародків. Проведено дослідження успадкування ознаки "просторова орієнтація зародка" відносно осі ендосперму та встановлено, що число зерен у качані з різним розташуванням зародка контролюється генами, яким властивий ефект понаддомінування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-37 +
Шифр НБУВ: РА334584

Рубрики:

      
4.

Іванів М. О. 
Агроекологічна оцінка гібридів кукурудзи різних груп стиглості в умовах Південного Степу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / М. О. Іванів ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості росту, розвитку та рівень продуктивності рослин кукурудзи на товарних посівах залежно від рівня грунтово-екологічного градієнта, а також вплив кількісних ознак гібридів кукурудзи різних груп стиглості на урожайність зерна. Вивчення основних параметрів гібридів дозволило економічно й енергетично обгрунтувати доцільність використання гібридів кукурудзи з певними адаптивними параметрами за умов зрошення південного регіону України. Визначено гібриди кукурудзи, що мають підвищену адаптивну здатність до умов зрошення Південного Степу. Оптимізовано гібридний склад кукурудзи з метою надання рекомендацій виробництву щодо використання певного типу гібриду для одержання максимальної економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8
Шифр НБУВ: РА380571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іванов Ф.А. 
Агроекологічне обгрунтування та ефективність вирощування кукурудзи і озимої пшениці у сівозмінній ланці в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.А. Іванов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості вегетації та продуктивність кукурудзи на зерно та силос за умов літньої сівби з міжряддями 210 см. Доведено, що посів кукурудзи у II декаді червня, за рахунок зміщення вегетації на період з більш сприятливими метеорологічними показниками впливає на ріст та розвиток рослин, зокрема, спостерігається поліпшення режимів мінерального живлення та водоспоживання. Встановлено, що критичний період рослин кукурудзи залежить від зниження температури повітря та підвищення його вологості. Урожайність кукурудзи на силос та зерно у порівнянні з основними посівами зростає на 30%. Вирощування кукурудзи літньої сівби з міжряддями 210 см дозволяє використовувати їх до збирання культури з метою посіву озимої пшениці. Запаси доступної вологи у грунті достатні для отримання нормальних сходів пшениці. Встановлено, що збирання кукурудзи на силос до появи сходів не суттєво впливає на стан посівів озимої пшениці. Негативних наслідків збирання кукурудзи на зерно за умов мерзлого грунту не виявлено. Доведено, що вирощування озимої пшениці у міжряддях кукурудзи літньої сівби дозволяє отримувати стабільний урожай продовольчого зерна. Зазначено, що продуктивність сівозмінних ланок у цілому зростає в 1,5 - 1,6 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-41(4УКР-4МИК),022 + П212.2-41(4УКР-4МИК),022
Шифр НБУВ: РА308755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іващук П.В. 
Оптимізація технології вирощування кукурудзи на зерно в умовах Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / П.В. Іващук ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Подільський, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Західного Лісостепу України обгрунтовано групу зрілості гібридів кукурудзи. Вивчено особливості росту, розвитку, утворення плодоелементів і формування зернової й індивідуальної продуктивності рослин кукурудзи залежно від строку сівби та норми висіву. Встановлено кореляційні зв'язки між продуктивністю гібридів кукурудзи та навколишнім середовищем. Виявлено закономірності формування їх фотосинтетичної продуктивності залежно від строку сівби та норми висіву насіння. Наведено економічну й енергетичну оцінку технологій вирощування кукурудзи на зерно у зоні Західного Лісостепу України. Досліджено вплив строків сівби та норм висіву насіння на якісні показники та поживність зерна кукурудзи, проаналізовано мінливість його хімічного складу залежно від даних чинників. Встановлено оптимальні строки сівби та норми висіву насіння гібридів кукурудзи. Наведено рекомендації щодо використання найбільш економічно вигідних моделей технології вирощування кукурудзи на зерно гібридів Сандріна, Титан-220 СВ і Генерал за умов Західного Лісостепу України, що забезпечують урожайність зерна на рівні 7,84 - 8,86 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355335

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ісаєнков В. В. 
Технологічні заходи вирощування батьківських форм гібридів кукурудзи різних груп стиглості в північному Степу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / В. В. Ісаєнков ; Ін-т зерн. госп-ва НААН України. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше розроблено в північному Степу основні заходи щодо сортової технології батьківських форм різних за скороспілістю гібридів. Визначено взаємозв'язки рівня насіннєвої продуктивності за умов теплозабезпечення рослин і строками сівби. Виявлено реакцію самозапильних ліній і стерильних гібридів на зміну умов зовнішнього середовища, рівень агротехнічного фону та щільність посіву. Теоретично обгрунтовано та запропоновано новий підхід до визначення оптимальної густоти стояння рослин середньопізніх вихідних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4
Шифр НБУВ: РА373373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Абу Ахмадіх Валід Ібрагім Хусеін 
Формування врожайності соняшнику, гороху і кукурудзи залежно від прийомів догляду за посівами в умовах північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Валід Ібрагім Хусеін Абу Ахмадіх ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості росту та формування врожайності польових культур з застосуванням агротехнічних та хімічних методів боротьби з бур'янами. Встановлено, що під час вирощування соняшнику високу технічну, господарську та економічну ефективність має варіант з внесенням 1,5 л/га фронт'єру (90 % к.е.) після сівби до сходів з заробкою бороною. У цьому разі знижується собівартість насіння, збільшується чистий прибуток на 158,2 грн/га з рентабільністю 133 %. Для вирощування гороху кращим виявлено варіанти з застосуванням 0,8 л/га півоту (10 % к.е.) у фазі 3 - 4-х справжніх листків, або 0,5 л/га півоту та боронування посіву. За цих умов собівартість зерна гороху зменшується, а чистий прибуток зростає на 270 грн/га із рентабельністю 180 %. Стосовно посівів кукурудзи встановлено, що більш ефективним є застосування 1,0 л/га фронт'єру та проведення однієї культивації грунту в міжряддях, чистий прибуток зростає на 305 грн/га. З'ясовано, що застосування вказаних гербіцидів у досліджуваних дозах тимчасово пригнічує розвиток бур'янів та мікрофлори грунту. Після збирання культур в урожаї на грунті наявність гербіцидів виявлено у допустимих кількостях, а активність та кількість мікрофлори в грунті нівелюються. Під час вирощування озимої пшениці після гороху, а ячменю після кукурудзи забур'яненість посівів вирівнюється, а продуктивність культур кращих варіантів має тенденцію до збільшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П213.3-4(4УКР) + П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324984

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Адаменко Т.І. 
Вплив агрометеорологічних умов на формування продуктивності посівів кукурудзи в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Т.І. Адаменко ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено метод оцінки агрометеорологічних умов формування продуктивності та урожайності кукурудзи за умов сучасного клімату з використанням моделі продуктивності посівів сільськогосподарських культур А.М.Польового. Модель адаптовано та модифіковано стосовно культури кукурудзи. Ідентифіковано параметри моделі для грунтово-кліматичних зон України з урахуванням біологічних особливостей сортів і гібридів кукурудзи різних груп стиглості. Наведено результати чисельних експериментів з моделлю, показано значущість різних строків сівби даної культури. Виявлено вплив різного рівня вологості грунту та сонячного світла на продуктивність посівів кукурудзи. Розглянуто динаміку процесів фотосинтезу за різного вологозабезпечення. Запропоновано метод оцінки агрометеорологічних умов формування продуктивності та прогнозу середньообласного врожаю кукурудзи в Україні в останні десятиріччя XX ст. Відзначено часові зрушення у розвитку природних процесів, зміну тривалості вегетаційного періоду. Досліджено можливість розширення ареалу її вирощування на зерно різних груп стиглості у взаємозв'язку з можливою зміною клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.9(4УКР) + П212.2-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Андрієнко А.Л. 
Основні заходи сортової агротехніки гібридів кукурудзи різних груп стиглості в північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.Л. Андрієнко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості росту, розвитку і формування продуктивності гібридів кукурудзи різних груп стиглості залежно від попередників, глибини основного обробітку грунту, доз мінеральних добрив, строків сівби, густоти стояння рослин. Визначено найбільш адаптивні біотипи для вирощування за ресурсоощадних технологій. Установлено, що у разі застосування мілкого основного обробітку грунту та мінімально-оптимальної дози добрив доцільно використовувати ранньо-стиглий гібрид Кадр 195 СВ і середньоранній Кадр 267 МВ. У разі розміщення посівів після кукурудзи рекомендовано висівати ранньостиглий Кадр 195 СВ та середньопізній Кадр 443 СВ. Зроблено висновок, що гібрид Кадр 195 СВ слід висівати в кінці квітня, Кадр 267 МВ, Дніпровський 337 МВ та Кадр 443 СВ - на початку травня з густотою стояння рослин 60; 50; 40 і 30 тис./га відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332533

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ахмед Абу Аль-Фатух Мухаммед Хамуда 
Продуктивність гібридів кукурудзи в залежності від добрив і густоти стояння рослин в умовах Єгипту: Автореф. канд. с.-г. наук. 06.01.09 / Ахмед Абу Аль-Фатух Мухаммед Хамуда ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості формування продуктивності гібридів кукурудзи місцевої та зарубіжної селекції залежно від густоти посіву та рівня мінерального живлення на зрошуваних землях провінції Шарпія Арабської Республіки Єгипет (АРЄ). Проведено дослідження особливостей росту, розвитку та продуційного процесу різних за походженням гібридів кукурудзи (єгипетської, американської та української селекції). Визначено оптимальні площі грунтового, світлового та повітряного живлення рослин, а також мінерального, у процесі використання органічних та мінерльних добрив та їх поєднань, наведено оцінку якісних показників зерна. Обгрунтовано економічну доцільність вирощування різних гібридів кукурудзи за умови оптимальної густоти посівів та рівнів мінерального живлення на зрошуваних землях АРЄ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА331852

Рубрики:

      
12.

Балде 
Стійкість нових гібридів кукурудзи до сажкових хвороб в умовах північної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Жозе Алаже Балде ; Національний аграрний ун-т. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5(2УКР-4КИЕ),022
Шифр НБУВ: РА302305

Рубрики:

      
13.

Барсуков І.П. 
Створення вихідного матеріалу для селекції ранньостиглих гібридів кукурудзи зернового напрямку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.П. Барсуков ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та здійснено практичне рішення задач стосовно підвищення ефективності створення вихідного матеріалу для селекції ранньостиглих гібридів зернової кукурудзи. Розроблено високорезультативні методи селекції та шляхи створення ультрараннього та ранньостиглого вихідного матеріалу з різних за вегетаційним періодом та походженням зразків. Установлено, що у селекційних програмах за умов створення ранньостиглих самозапилених ліній доцільно використовувати ультраранні гібриди з закритим родоводом. Виявлено, що найбільш продуктивні лінії одержують від інцухту експериментальних гібридів, створених з використанням ультраранніх і ранньостиглих форм. Доведено, що у разі схрещування ультраранніх з середньоранніми та середньостиглими зразками імовірність одержання ультраранніх ліній є досить низькою. Створено 116 константних самозапилених ліній кукурудзи, шість з яких залучено до колекції Центру генетичних ресурсів рослин України. Відзначено, що ці лінії характеризуються певним комплексом господарсько-цінних ознак, а також є доцільним їх використання для селекції ранньостиглих гібридів кукурудзи. На базі нових ліній створено ранньостиглі гібриди, які перевищують за врожайністю зерна стандарт Харківський 199 МВ на 0,3 - 0,7 т/га і мають нижчу його збиральну вологість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317 +
Шифр НБУВ: РА337136

Рубрики:

      
14.

Бахмут О.О. 
Стійкість гібридів і сортів кукурудзи до кукурудзяного метелика та багаторічний прогноз його чисельності в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / О.О. Бахмут ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено особливості біології кукурудзяного метелика залежно від ступеня стійкості гібридів і сортів кукурудзи до нього. Встановлено закономірності багаторічної динаміки його чисельності за умов Кіровоградщини. Розроблено математичну модель багаторічного прогнозу фітофага залежно від сонячної активності (чисел Вольфа). Удосконалено методику визначення втрат урожаю кукурудзи від комплексу шкідників за рахунок використання показника стійкості гібридів і сортів до кукурудзяного метелика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5 + П468.67 + П412 +
Шифр НБУВ: РА322393

Рубрики:

      
15.

Боденко Н.А. 
Добір та оцінка вихідного матеріалу на посухо- та жаростійкість для селекції середньостиглих гібридів кукурудзи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.А. Боденко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Проведено добір та оцінку середньостиглих форм - ліній різних генетичних плазм (Ланкастер, Айодент, Т22, Міндсенпустіфехе) на посухо- та жаростійкість за продуктивністю, морфобіологічними показниками за різних умов вологозабезпеченості (густота стояння рослин 40 та 60 тис./га). Визначено реакцію самозапилених ліній та їх тесткросів на загущення посіву залежно від їх генетичного походження. Показано варіювання ефектів загальної комбінаційної здатності в ліній, що досліджувалися, за роками вивчення та за густотами вирощування рослин. Доведено необхідність використання фізіологічних методів на ранніх етапах селекційного процесу для своєчасної диференціації вихідного матеріалу на посухо- та жаростійкість. Одержано гетерозисні комбінації з широким адаптивним потенціалом. Запропоновано нові високоврожайні гібриди для практичного використання у виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317 +
Шифр НБУВ: РА326179

Рубрики:

      
16.

Борта А.В. 
Удосконалення технології післязбиральної обробки насіннєвої кукурудзи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / А.В. Борта ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Досліджено фізико-технологічні властивості та теплофізичні характеристики самообрушу насіннєвої кукурудзи. Отримано математичний опис закономірностей сушіння і нагрівання насіннєвого зерна кукурудзи при змінних режимних параметрах. Розроблено режими сушіння самообрушу насіннєвої кукурудзи для різноманітних пристроїв та умов сушіння: камерних сушарок та бункерів активного вентилювання. Розроблено рекомендації по удосконаленню технологічної схеми післязбиральної обробки насіннєвої кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-374,022

Рубрики:

      
17.

В'ялий С.О. 
Вплив багаторічного застосування систем основного обробітку грунту та гербіцидів на продуктивність кукурудзи в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. В'ялий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив 19-річного застосування різних систем основного обробітку грунту на головні фактори грунтової родючості та врожайність кукурудзи на зерно. Встановлено, що застосування полицево-плоскорізної системи основного обробітку сприяло накопиченню гумусу, покращило агрофізичні властивості, забезпечило ефективну боротьбу з бур'янами, дозволило отримати урожай кукурудзи на рівні контролю за менших енергетичних витрат на його проведення. Запропоновано та впроваджено ресурсоощадний обробіток грунту під кукурудзу на зерно в зерно-буряковій сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43
Шифр НБУВ: РА312179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Воскобойник О.В. 
Добір вихідного матеріалу за ознаками скоростиглості при селекції ранньостиглих гібридів кукурудзи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Воскобойник ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено результати вивчення константних самозапилених ліній кукурудзи різних генетичних плазм і простих гібридів, створених на їх базі, щодо реакції на строки сівби як фону для добору ранньостиглих генотипів. Установлено закономірності успадкування ознак батьківських компонентів гібридами. Визначено, що самозапилені лінії відрізняються за типами втрати вологи зерном. Рекомендовано найбільш раціональну схему одержання гібридів з інтенсивною вологовіддачею у процесі дозрівання. Виявлені ознаки взаємопов'язані зі скоростиглістю гібридів. Доведено необхідність використання строків сівби як фактора добору за різноманітними ознаками. На базі експериментально виділеного вихідного матеріалу створено ранньостиглі гібриди кукурудзи, а саме: "Дніпровський 196СВ", "Сурський 197МВ" та середньоранній "Міф 227МВ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА350000

Рубрики:

      
19.

Головач О.М. 
Нагромадження та розподіл іонів важких металів в органах кукурудзи: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.М. Головач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни у вмісті каротиноїдів - beta-каротину, лютеїну, неоксантину, віолоксантину, антераксантину та зеаксантину у листках кукурудзи сорту "Закарпатська жовта зубоподібна" під впливом іонів свинцю. Показано зниження вмісту основних каротиноїдів рослин - неоксантину, лютеїну та підвищення вмісту beta-каротину, пігментів віолоксантинового циклу під впливом іонів свинцю у межах досліджених концентрацій. Одержано нові дані щодо закономірностей нагромадження калози у клітинних стінках епідермальних клітин кукурудзи залежно від концентрації свинцю у субстраті та стійкості проростків даної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-27 + Е522.912.25*801.1-652.152 +
Шифр НБУВ: РА356499

Рубрики:

      
20.

Грабовська Т.О. 
Селекція посухостійкого вихідного матеріалу кукурудзи плазми Айодент з використанням фізіологічних методів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Т.О. Грабовська ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 16 с. : рис. — укp.

Проведено оцінювання та добір вихідного матеріалу кукурудзи щодо посухостійкості з використанням фізіологічних методів. Визначено, що кращим фоном для добору у процесі створення ліній є осмотичні розчини сахарози з поступовим збільшенням осмотичного тиску від 18-ти до 22-х атм. Доведено підвищення стійкості до зневоднення зразків, відібраних за допомогою осмотичних розчинів сахарози. Вивчено морфобіологічні ознаки відібраних ліній. Показано зростання комбінаційної здатності одержаних генотипів за ознакою "врожайність зерна". Виявлено підвищені показники загальної адаптивної здатності та селекційної цінності у відібраних зразків за різних екологічних умов. Визначено гібриди з високою та стабільною врожайністю зерна. За результатами досліджень виділено гібриди з вологістю зерна, меншою на 0,5 - 1,2 %, ніж у гібридів-стандартів. За участі цінних і високопродуктивних ліній створено середньоранній гібрид кукурудзи "Брозенський 277 МВ", занесений до Державного реєстру сортів рослин у 2008 р., а ранньостиглий "Почаївський 190МВ" визнано перспективним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31
Шифр НБУВ: РА359016

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського