Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П213.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шляхтуров Д.С. 
Особливості формування продуктивності квасолі залежно від технології вирощування в умовах північного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Д.С. Шляхтуров ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень росту, розвитку та формування продуктивності квасолі звичайної сорту "Мавка" залежно від елементів технології вирощування, а саме: способу сівби, дози мінеральних добрив, норми висіву та передпосівного інокулювання насіння бульбочковими бактеріями роду Rhizobium phaseoli. Встановлено особливості формування листкової поверхні та симбіотичного апарата рослин, фотосинтетичного потенціалу та чистої продуктивності фотосинтезу за основними фазами росту та розвитку культури, показників структури врожаю залежно від дії досліджених факторів. Виявлено оптимальне поєднання способу сівби, дози мінеральних добрив, норми висіву й інокулювання насіння для формування максимальної продуктивності квасолі. Проведено оцінювання економічної та енергетичної ефективності вирощування культури. За результатами проведених досліжень удосконалено технологію вирощування квасолі, яка за умов північної частини Лісостепу України забезпечує одержання врожайності зерна культури на рівні 2,49 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4 +
Шифр НБУВ: РА363793

Рубрики:

      
2.

Дідур І.М. 
Формування урожайності та якості зерна гороху залежно від впливу вапнування, позакореневих підживлень та способів збирання в умовах Лісостепу Правобережного: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.М. Дідур ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено сортові особливості формування продуктивності гороху залежно від вапнування, позакореневих підживлень і способів збирання. Виявлено сортові відміни у сортів гороху, що різняться за типом росту в формуванні фотосинтетичного та симбіотичного апаратів залежно від впливу вапнування та позакореневих підживлень. Обгрунтовано позитивний вплив кристалону особливого та вапнування на формування елементів продуктивності гороху, його урожайності та показників якості зерна. Запропоновано методичний підхід до визначення площі асиміляційної поверхні видозмінених листків у детермінантних сортів гороху. Проведено економічну й енергетичну оцінку моделей технології вирощування гороху та опис їх на конкурентоспроможність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434 +
Шифр НБУВ: РА368441

Рубрики:

      
3.

Гончар Т.М. 
Удосконалення технології вирощування гороху на зерно в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Т.М. Гончар ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т М-ва аграр. політики. — Кам'янець-Поділ., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше за умов правобережного Лісостепу України встановлено залежності росту, розвитку та формування зернової продуктивності інтенсивних сортів гороху від впливу доз мінеральних добрив і системи захисту від шкідників. Виявлено сортові особливості становлення фотосинтетичного та симбіотичного апаратів даної сільськогосподарської культури. Досліджено дію різних доз мінеральних добрив, зокрема, азотних у формі вуглеамонійних солей, позакореневих підживлень і системи захисту від шкідників на формування показників індивідуальної продуктивності інтенсивних сортів гороху, урожайність та якість зерна. Встановлено зв'язки між рівнем урожайності зерна, його якістю, фотосинтетичною та симбіотичною продуктивністю посівів і наявними гідротермічними умовами. Зроблено економічне та біоенергетичне оцінювання удосконалених технологій вирощування гороху та встановлено їх конкурентоспроможність. Наведено рекомендації щодо впровадження у виробництво найбільш економічно й енергетично доцільної, конкурентоспроможної моделі технології вирощування гороху сортів Люлинецький короткостебельний та Елегант на зерно за умов правобережного Лісостепу України, яка забезпечує формування урожайності зерна на рівні 3,45 - 3,74 т/га та вихід сирого протеїну 0,77 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(УКР) +
Шифр НБУВ: РА358400

Рубрики:

      
4.

Скитський В.Ю. 
Створення вихідного матеріалу для селекції гороху на підвищену технологічність в умовах степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.Ю. Скитський ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено параметри математичних моделей сортів гороху різних морфотипів за ознаками продуктивності та стійкості до вилягання. Обгрунтовано механізми формування високотехнологічних модельних параметрів. Виявлено різницю тривалості періоду сходи - цвітіння між сортами-еталонами та селекційними лініями, необхідну для визначення їх приналежності до конкретних груп стиглості за польових умов. Виявлено специфічність формування продуктивності у зразків залежно від типу будови листя, а також від їх приналежності до певної групи стиглості. Виділено зразки-джерела поєднання високого рівня ознак елементів структури врожаю з відносною їх стабільністю та підвищеною продуктивністю. Визначено особливості формування стійкості рослин до виляганння залежно від типу листка й ознак вегетативної та генеративної частин рослини. Виділено гібридні комбінації, які відповідають параметрам високотехнологічних і високопродуктивних сортів. Показано можливість удосконалення гібридів за умови оптимального розвитку в них елементів архітектоніки рослин. Доведено, що навантаження на плодовий вузол і його складові добре відтворюються в наступних поколіннях і мають несуттєву мінливість за різних погодно-кліматичних умов. Виділено селекційний матеріал з підвищеною технологічністю та передано на державне сортовипробування сорти гороху Комбайновий I, Степовик і Меліор. Сорти Комбайновий I і Степовик занесено до Реєстру сортів рослин України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА362127

Рубрики:

      
5.

Огурцов Ю.Є. 
Формування урожайності нових сортів гороху залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах східної частини Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.Є. Огурцов ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено особливості росту, розвитку, формування урожаю й якості зерна нових сортів гороху листочкового та безлисточкового морфотипів. Розроблено нові й удосконалено існуючі найбільш ефективні елементи технології вирощування безлисточкових сортів гороху шляхом оптимізації способу основного обробітку грунту, норми висіву, дози внесення мінеральних добрив, способів догляду за посівом, визначення оптимального строку та методу збирання врожаю, що забезпечують високу та стабільну врожайність й якість зерна. Наведено економічну та біоенергетичну оцінку основних елементів технології вирощування. Рекомендовано у виробництво нові сорти гороху безлисточкового морфотипу Модус і Камертон, які є більш врожайними й адаптивними до погодних умов східної частини Лісостепу України у порівнянні з листочковими, та найбільш економічно вигідні елементи технології вирощування, які забезпечують одержання урожайності зерна, відповідно 5,31 та 5,19 т/га, чистого прибутку 4 919 та 4 796 грн/га та рівня рентабельності 248 та 246 % за коефіцієнта енергетичної ефективності 2,60 - 2,64.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355803

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мартинюк О.М. 
Продуктивність гороху, люпину білого та сої залежно від елементів технологій вирощування в Західному Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Мартинюк ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей процесу росту, розвитку та формування врожаю зерна гороху, люпину білого та сої залежно від досліджених елементів технології вирощування, а саме: сорту, удобрення, інокуляції насіння. Установлено особливості процесу формування фотосинтетичного потенціалу посівів. Обгрунтовано вплив передпосівної інокуляції насіння за різних варіантів мінерального удобрення на формування симбіотичного апарату та величини біологічно фіксованого азоту рослинами. Проведено оцінювання рівня врожайності, якості зерна. Надано економічну й енергетичну оцінку проектів технології вирощування зернобобових культур залежно від досліжених факторів. За результатами досліжень розроблено та рекомендовано виробництву проект технології вирощування гороху, сої та люпину білого, що має забезпечити формування максимальної зернової продуктивності цих культур за умов вирощування в західному Лісостепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4 + П213.4-4 + П213.6-4 +
Шифр НБУВ: РА358791

Рубрики:

      
7.

Грищенко О.В. 
Агрохімічна оцінка довготривалого використання добрив та ризогуміну при вирощуванні гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.04 / О.В. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого застосування мінеральних добрив і комплексного мікробіологічного препарату ризогуміну на показники родючості, мікробіологічний стан грунту, продуктивність і якість зерна гороху інтенсивних сортів. Встановлено, що тривале використання добрив під інтенсивні сорти гороху у сівозміні збільшує біологічну азотфіксацію. Виявлено, що обробка насіння гороху комплексним мікробіологічним препаратом ризогумін без та з використанням добрив підвищує азотфіксацію гороху. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив і ризогуміну під інтенсивні сорти гороху на лучно-чорноземному карбонатному легкосуглинковому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Грищенко О.В. 
Агрохімічна оцінка довготривалого використання добрив та ризогуміну при вирощуванні гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.04 / О.В. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого застосування мінеральних добрив і комплексного мікробіологічного препарату ризогуміну на показники родючості, мікробіологічний стан грунту, продуктивність і якість зерна гороху інтенсивних сортів. З'ясовано, що тривале застосування мінеральних добрив під горох інтенсивних сортів Мадонна та Інтенсивний 92 у сівозміні забезпечує одержання у зоні Правобережного Лісостепу України 5,0 - 6,0 т/га зерна гороху вищої якості. Встановлено, що тривале використання добрив під інтенсивні сорти гороху у сівозміні збільшує біологічну азотфіксацію. Виявлено, що обробка насіння гороху комплексним мікробіологічним препаратом ризогумін без та з використанням добрив підвищує азотфіксацію гороху. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив і ризогуміну під інтенсивні сорти гороху на лучно-чорноземному карбонатному легкосуглинковому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рябуха С.С. 
Створення вихідного матеріалу для селекції стійких до збудників фузаріозу та аскохітозу сортів гороху в умовах східної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.С. Рябуха ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено видовий склад і динаміку популяцій збудників фузаріозу й аскохітозу гороху залежно від гідротермічних умов. Розроблено метод визначення стійкості зразків гороху до збудника фузаріозної кореневої гнилі, який полягає в інокуляції насіння гороху цими збудниками та передбачає вивчення мінливості морфометричних показників у одинадцятидобових рослин під впливом патогенів. Визначено широкий діапазон мінливості основних господарськи цінних ознак у стійких до фузаріозу й аскохітозу колекційних зразків гороху, що доводить необхідність ідентифікації стійких форм серед різноманітного колекційного та вихідного матеріалу. Проведено генетичний аналіз стійкості до збудників фузаріозу й аскохітозу. Виявлено специфічність кореляцій між селекційно цінними ознаками та стійкістю до збудників захворювань. За умов східної частини Лісостепу України створено новий високопродуктивний вихідний матеріал гороху з підвищеною стійкістю до фітопатогенів, який вкористовується у селекційному процесі. Виділено 10 нових стійких до фузаріозу та темноплямистого аскохітозу ліній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Артеменко 
Проліферативна активність клітин кореневої меристеми гороху (Pisum sativum L.) за умов кліностатування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Ольга Анатоліївна Артеменко ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-264.11
Шифр НБУВ: РА349068

Рубрики:

      
11.

Кулініч О.О. 
Створення та добір селекційного матеріалу сочевиці, адаптованого до умов північної підзони Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.О. Кулініч ; Ін-ут зерн. госп-ва УААН. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

За умов північної підзони Степу України вперше на базі детального дослідження та системного аналізу сортозразків сочевиці підвидів Macrosperma та Microsperma встановлено їх особливості за рівнем урожайності, якістю продукції та стійкістю проти хвороб і шкідників. Здійснено ідентифікацію досліджуваних сортозразків сочевиці за загальною та специфічною адаптивною здатністю щодо умов регіону. Доведено ефективність використання гібридизації між підвидами сочевиці Macrosperma та Microspterma для створення високопродуктивного селекційного матеріалу. Встановлено закономірності мінливості й успадковуваність ознак сочевиці в природних та гібридних популяціях. Визначено селекційну цінність одержаного матеріалу, на базі якого створено нові лінії та сорт Лінза, який переданий і знаходиться в державному сортовипробуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.31-3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Василенко А.О. 
Закономірності формування стійкості до вилягання різних за морфотипом сортів гороху: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.О. Василенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено механічну щільність стебла у процесі вегетації рослин сортів гороху різних морфотипів і напрямків використання. Удосконалено метод визначення лінійної щільності стебла. Установлено динаміку мінливості механічної та лінійної щільності сортозразків різних морфотипів. Показано вплив морфометричних (лінійної щільності та діаметра стебла), хімічних (вмісту калію) та анатомічних (механічної щільності стебла) показників на формування стійкості до вилягання. Виявлено різний рівень кореляції між показниками, що формують продуктивність у сортозразків гороху різних напрямів використання. Установлено специфічність формування продуктивності у сортозразків гороху різних морфотипів і напрямів використання, а також прямий і непрямий вплив на продуктивність рослин гороху її складових. Визначено рівень адаптивного потенціалу різних за морфотипом і напрямками використання колекційних сортозразків гороху. Показано ефективність визначення цінного селекційного матеріалу та створення сортів гороху з високою продуктивністю та стійкістю до вилягання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Антипін Р.А. 
Оптимізація технологічних прийомів вирощування гороху в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.А. Антипін ; УААН. Вінниц. держ. аграр. ун-т УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

За умов правобережного Лісостепу України уперше встановлено залежності впливу доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння з метою росту, розвитку та формування зернової продуктивності сортів гороху. Виявлено сортову специфіку у формуванні фотосинтетичного та симбіотичного апаратів в онтогенезі рослин. Обгрунтовано вплив доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння на величину врожайності та якість зерна гороху. Проведено економічне й енергетичне оцінювання моделей технологій вирощування даної рослини та опис їх щодо конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кушнір 
Формування продуктивності гороху залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.09 / Олександр Михайлович Кушнір ; Інститут землеробства УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА347574

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Присяжнюк О.І. 
Підвищення продуктивності гороху в умовах центральної підзони Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Присяжнюк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості формування та реалізації генетичного потенціалу продуктивності нових сортів гороху в онтогенезі залежно від прийомів технології вирощування та впливу факторів довкілля. Обгрунтовано параметри моделей агрофітоценозів, що обумовлюють максимальну реалізацію біологічного потенціалу сортів гороху. Досліджено продуктивність районованих і нових сортів гороху залежно від норм висіву. Встановлено закономірності росту та розвитку, а також фотосинтетичних процесів нових сортів залежно від впливу абіотичних факторів та агротехнічних прийомів. Під час вирощування сортів Ароніс і Корал рекомендовано висівати відповідно 1,8 та 1,5 млн. схожих насінин/га. Наведено розрахунки енергетичної й економічної ефективності досліджених технологічних заходів, а також результати виробничих перевірок розроблених елементів технології вирощування нових сортів гороху за умов центральної підзони Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Баташова М.Е. 
Успадкування деяких маркерних ознак гороху та їх взаємозв'язок із продуктивністю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.Е. Баташова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених схрещувань і наступного гібридологічного аналізу розкрито особливості генетичного контролю певних ознак гороху, зокрема, ярусної гетерофілії (хамелеону) та люпиноїду. Уперше встановлено мінливість кількісних ознак вегетативних і генеративних органів гороху залежно від морфотипу його рослин. З'ясовано, що морфотип значною мірою впливає на величини та мінливість господарсько-корисних ознак. Вивчено закономірності прояву та мінливості генотипічних й екологічних коефіцієнтів кореляції між кількісними ознаками й індексами та встановлено, що кореляційні зв'язки змінюються залежно від морфотипу, умов року вирощування та ступеня гомозиготності досліджуваних гібридних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА340011

Рубрики:

      
17.

Літвінов Д.В. 
Вплив рівня інтенсифікації технологій вирощування польових культур у сівозміні на родючість темно-сірого опідзоленого грунту та врожайність гороху: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Д.В. Літвінов ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено вплив різного ступеня інтенсивності агрохімічного навантаження на продуктивність і токсикологічний стан агрофітоценозу з використанням гороху як тест-культури в зерно-просапаній сівозміні на темно-сірому опідзоленому грунті. Установлено закономірності змін основних показників родючості даних грунтів залежно від ступеня інтенсивності агрохімічного навантаження зерно-просапаної сівозміни північного Лісостепу. Досліджено вплив добрив і пестицидів на стан мікробного ценозу, з'ясовано роль поверхнево активних речовин у формуванні поживного режиму, виявлено особливості перерозподілу біогенних елементів у зоні аерації темно-сірого опідзоленого грунту. Установлено продуктивність агроценозу та зміни агрохімічних показників родючості дослідженого грунту за умов заорювання побічної продукції рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.174 + П213.3-4 +
Шифр НБУВ: РА330287

Рубрики:

      
18.

Безуглий І.М. 
Створення вихідного матеріалу для селекції сортів гороху з детермінантним типом росту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.М. Безуглий ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Виявлено закономірності онтогенезу детермінантних форм гороху різних моделей за умов східного Лісостепу України. Доведено перспективність використання детермінантів як вихідного матеріалу для селекції більш технологічних та продуктивних сортів гороху. Створено новий цінний вихідний матеріал для селекції детермінантних сортів гороху. Виявлено специфічність корелятивних зв'язків елементів продуктивності у гороху детермінантного та індетермінантного типів росту. Визначено орієнтовні параметри для оптимальної моделі детермінантного сорту гороху. Виведено у співавторстві на базі детермінантного вихідного матеріалу сорт гороху "Благодатний", який вивчається у державному сортовипробуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА330884

Рубрики:

      
19.

Синявін В.Д. 
Вплив способів основного обробітку грунту на урожайність гороху в умовах південно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Д. Синявін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу різних способів основного обробітку грунту на фізико-хімічні показники родючості чорнозему типового, забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність гороху на зерно. Проведено економічний та енергетичний аналіз різних способів обробітку грунту. Установлено, що способи безполицевого основного обробітку грунту підвищують щільність орного шару грунту, але її показники протягом вегетації гороху мають оптимальні значення та суттєво не впливають на його ріст і розвиток. Установлено, що способи обробітку грунту збільшують кількість агрономічно цінних і водотривких агрегатів в орному шарі грунту, що сприяє підвищенню його стійкості до ерозії. За рахунок зниження витрат пального та непоновлюючої енергії способи безполицевого обробітку дають змогу скоротити загальні витрати на проведення основного. Зауважено, що чизельний обробіток дає змогу одержати сталі врожаї гороху, а також забезпечити найбільший умовно чистий прибуток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кузь В.В. 
Ефективність складних схрещувань у створенні вихідного матеріалу в селекції гороху (IPisum sativum L.D): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Кузь ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання оцінки вихідного матеріалу у селекції гороху, порівняння ефективності застосування 2-, 4- і 8-компонентних схрещувань, динаміку доборів у гібридних комбінаціях різної складності та використання штамбових і детермінантних форм для одержання нового вихідного матеріалу у селекції на технологічність. Визначено параметри стійкого до вилягання сортотипу. Розроблено фенетичну структуру продуктивності сорту на базі еколого-генетичної моделі. Встановлено високу селекційну ефективність 4-компонентних гібридних комбінацій. Досліджено характер успадкування ознак детермінантності та штамбовості, а також одержано нові штамбово-детермінантні форми гороху. Виведено та запропоновано нові сорти гороху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА323535

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського