Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П213.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дідур І.М. 
Формування урожайності та якості зерна гороху залежно від впливу вапнування, позакореневих підживлень та способів збирання в умовах Лісостепу Правобережного: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.М. Дідур ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено сортові особливості формування продуктивності гороху залежно від вапнування, позакореневих підживлень і способів збирання. Виявлено сортові відміни у сортів гороху, що різняться за типом росту в формуванні фотосинтетичного та симбіотичного апаратів залежно від впливу вапнування та позакореневих підживлень. Обгрунтовано позитивний вплив кристалону особливого та вапнування на формування елементів продуктивності гороху, його урожайності та показників якості зерна. Запропоновано методичний підхід до визначення площі асиміляційної поверхні видозмінених листків у детермінантних сортів гороху. Проведено економічну й енергетичну оцінку моделей технології вирощування гороху та опис їх на конкурентоспроможність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434 +
Шифр НБУВ: РА368441

Рубрики:

      
2.

Огурцов Ю.Є. 
Формування урожайності нових сортів гороху залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах східної частини Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.Є. Огурцов ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено особливості росту, розвитку, формування урожаю й якості зерна нових сортів гороху листочкового та безлисточкового морфотипів. Розроблено нові й удосконалено існуючі найбільш ефективні елементи технології вирощування безлисточкових сортів гороху шляхом оптимізації способу основного обробітку грунту, норми висіву, дози внесення мінеральних добрив, способів догляду за посівом, визначення оптимального строку та методу збирання врожаю, що забезпечують високу та стабільну врожайність й якість зерна. Наведено економічну та біоенергетичну оцінку основних елементів технології вирощування. Рекомендовано у виробництво нові сорти гороху безлисточкового морфотипу Модус і Камертон, які є більш врожайними й адаптивними до погодних умов східної частини Лісостепу України у порівнянні з листочковими, та найбільш економічно вигідні елементи технології вирощування, які забезпечують одержання урожайності зерна, відповідно 5,31 та 5,19 т/га, чистого прибутку 4 919 та 4 796 грн/га та рівня рентабельності 248 та 246 % за коефіцієнта енергетичної ефективності 2,60 - 2,64.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355803

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кушнір 
Формування продуктивності гороху залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.09 / Олександр Михайлович Кушнір ; Інститут землеробства УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА347574

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Абу Ахмадіх Валід Ібрагім Хусеін 
Формування врожайності соняшнику, гороху і кукурудзи залежно від прийомів догляду за посівами в умовах північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Валід Ібрагім Хусеін Абу Ахмадіх ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості росту та формування врожайності польових культур з застосуванням агротехнічних та хімічних методів боротьби з бур'янами. Встановлено, що під час вирощування соняшнику високу технічну, господарську та економічну ефективність має варіант з внесенням 1,5 л/га фронт'єру (90 % к.е.) після сівби до сходів з заробкою бороною. У цьому разі знижується собівартість насіння, збільшується чистий прибуток на 158,2 грн/га з рентабільністю 133 %. Для вирощування гороху кращим виявлено варіанти з застосуванням 0,8 л/га півоту (10 % к.е.) у фазі 3 - 4-х справжніх листків, або 0,5 л/га півоту та боронування посіву. За цих умов собівартість зерна гороху зменшується, а чистий прибуток зростає на 270 грн/га із рентабельністю 180 %. Стосовно посівів кукурудзи встановлено, що більш ефективним є застосування 1,0 л/га фронт'єру та проведення однієї культивації грунту в міжряддях, чистий прибуток зростає на 305 грн/га. З'ясовано, що застосування вказаних гербіцидів у досліджуваних дозах тимчасово пригнічує розвиток бур'янів та мікрофлори грунту. Після збирання культур в урожаї на грунті наявність гербіцидів виявлено у допустимих кількостях, а активність та кількість мікрофлори в грунті нівелюються. Під час вирощування озимої пшениці після гороху, а ячменю після кукурудзи забур'яненість посівів вирівнюється, а продуктивність культур кращих варіантів має тенденцію до збільшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П213.3-4(4УКР) + П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324984

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Баташова М.Е. 
Успадкування деяких маркерних ознак гороху та їх взаємозв'язок із продуктивністю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.Е. Баташова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених схрещувань і наступного гібридологічного аналізу розкрито особливості генетичного контролю певних ознак гороху, зокрема, ярусної гетерофілії (хамелеону) та люпиноїду. Уперше встановлено мінливість кількісних ознак вегетативних і генеративних органів гороху залежно від морфотипу його рослин. З'ясовано, що морфотип значною мірою впливає на величини та мінливість господарсько-корисних ознак. Вивчено закономірності прояву та мінливості генотипічних й екологічних коефіцієнтів кореляції між кількісними ознаками й індексами та встановлено, що кореляційні зв'язки змінюються залежно від морфотипу, умов року вирощування та ступеня гомозиготності досліджуваних гібридних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА340011

Рубрики:

      
6.

Гончар Т.М. 
Удосконалення технології вирощування гороху на зерно в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Т.М. Гончар ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т М-ва аграр. політики. — Кам'янець-Поділ., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше за умов правобережного Лісостепу України встановлено залежності росту, розвитку та формування зернової продуктивності інтенсивних сортів гороху від впливу доз мінеральних добрив і системи захисту від шкідників. Виявлено сортові особливості становлення фотосинтетичного та симбіотичного апаратів даної сільськогосподарської культури. Досліджено дію різних доз мінеральних добрив, зокрема, азотних у формі вуглеамонійних солей, позакореневих підживлень і системи захисту від шкідників на формування показників індивідуальної продуктивності інтенсивних сортів гороху, урожайність та якість зерна. Встановлено зв'язки між рівнем урожайності зерна, його якістю, фотосинтетичною та симбіотичною продуктивністю посівів і наявними гідротермічними умовами. Зроблено економічне та біоенергетичне оцінювання удосконалених технологій вирощування гороху та встановлено їх конкурентоспроможність. Наведено рекомендації щодо впровадження у виробництво найбільш економічно й енергетично доцільної, конкурентоспроможної моделі технології вирощування гороху сортів Люлинецький короткостебельний та Елегант на зерно за умов правобережного Лісостепу України, яка забезпечує формування урожайності зерна на рівні 3,45 - 3,74 т/га та вихід сирого протеїну 0,77 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(УКР) +
Шифр НБУВ: РА358400

Рубрики:

      
7.

Кулініч О.О. 
Створення та добір селекційного матеріалу сочевиці, адаптованого до умов північної підзони Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.О. Кулініч ; Ін-ут зерн. госп-ва УААН. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

За умов північної підзони Степу України вперше на базі детального дослідження та системного аналізу сортозразків сочевиці підвидів Macrosperma та Microsperma встановлено їх особливості за рівнем урожайності, якістю продукції та стійкістю проти хвороб і шкідників. Здійснено ідентифікацію досліджуваних сортозразків сочевиці за загальною та специфічною адаптивною здатністю щодо умов регіону. Доведено ефективність використання гібридизації між підвидами сочевиці Macrosperma та Microspterma для створення високопродуктивного селекційного матеріалу. Встановлено закономірності мінливості й успадковуваність ознак сочевиці в природних та гібридних популяціях. Визначено селекційну цінність одержаного матеріалу, на базі якого створено нові лінії та сорт Лінза, який переданий і знаходиться в державному сортовипробуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.31-3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Рябуха С.С. 
Створення вихідного матеріалу для селекції стійких до збудників фузаріозу та аскохітозу сортів гороху в умовах східної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.С. Рябуха ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено видовий склад і динаміку популяцій збудників фузаріозу й аскохітозу гороху залежно від гідротермічних умов. Розроблено метод визначення стійкості зразків гороху до збудника фузаріозної кореневої гнилі, який полягає в інокуляції насіння гороху цими збудниками та передбачає вивчення мінливості морфометричних показників у одинадцятидобових рослин під впливом патогенів. Визначено широкий діапазон мінливості основних господарськи цінних ознак у стійких до фузаріозу й аскохітозу колекційних зразків гороху, що доводить необхідність ідентифікації стійких форм серед різноманітного колекційного та вихідного матеріалу. Проведено генетичний аналіз стійкості до збудників фузаріозу й аскохітозу. Виявлено специфічність кореляцій між селекційно цінними ознаками та стійкістю до збудників захворювань. За умов східної частини Лісостепу України створено новий високопродуктивний вихідний матеріал гороху з підвищеною стійкістю до фітопатогенів, який вкористовується у селекційному процесі. Виділено 10 нових стійких до фузаріозу та темноплямистого аскохітозу ліній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Безуглий І.М. 
Створення вихідного матеріалу для селекції сортів гороху з детермінантним типом росту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.М. Безуглий ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Виявлено закономірності онтогенезу детермінантних форм гороху різних моделей за умов східного Лісостепу України. Доведено перспективність використання детермінантів як вихідного матеріалу для селекції більш технологічних та продуктивних сортів гороху. Створено новий цінний вихідний матеріал для селекції детермінантних сортів гороху. Виявлено специфічність корелятивних зв'язків елементів продуктивності у гороху детермінантного та індетермінантного типів росту. Визначено орієнтовні параметри для оптимальної моделі детермінантного сорту гороху. Виведено у співавторстві на базі детермінантного вихідного матеріалу сорт гороху "Благодатний", який вивчається у державному сортовипробуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА330884

Рубрики:

      
10.

Скитський В.Ю. 
Створення вихідного матеріалу для селекції гороху на підвищену технологічність в умовах степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.Ю. Скитський ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено параметри математичних моделей сортів гороху різних морфотипів за ознаками продуктивності та стійкості до вилягання. Обгрунтовано механізми формування високотехнологічних модельних параметрів. Виявлено різницю тривалості періоду сходи - цвітіння між сортами-еталонами та селекційними лініями, необхідну для визначення їх приналежності до конкретних груп стиглості за польових умов. Виявлено специфічність формування продуктивності у зразків залежно від типу будови листя, а також від їх приналежності до певної групи стиглості. Виділено зразки-джерела поєднання високого рівня ознак елементів структури врожаю з відносною їх стабільністю та підвищеною продуктивністю. Визначено особливості формування стійкості рослин до виляганння залежно від типу листка й ознак вегетативної та генеративної частин рослини. Виділено гібридні комбінації, які відповідають параметрам високотехнологічних і високопродуктивних сортів. Показано можливість удосконалення гібридів за умови оптимального розвитку в них елементів архітектоніки рослин. Доведено, що навантаження на плодовий вузол і його складові добре відтворюються в наступних поколіннях і мають несуттєву мінливість за різних погодно-кліматичних умов. Виділено селекційний матеріал з підвищеною технологічністю та передано на державне сортовипробування сорти гороху Комбайновий I, Степовик і Меліор. Сорти Комбайновий I і Степовик занесено до Реєстру сортів рослин України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА362127

Рубрики:

      
11.

Охріменко С.М. 
Симбіотичні властивості, фотосинтез та продуктивність рослин гороху, інокульованих стійкими до мінерального азоту клонами бульбочкових бактерій: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / С.М. Охріменко ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Одержано клони бульбочкових бактерій гороху, вивчено їх здатності до утворення симбіозу в присутності підвищеного вмісту мінерального азоту в субстраті вирощування рослин, а також впливу їх на основні фізіологічні процеси рослин гороху. Вперше методом хімічного мутагенезу отримано клони бульбочкових бактерій гороху, які утворюють ефективний симбіоз із рослинами гороху за даних умов, що дає підставу вважати дані клони бактерій стійкими до підвищеного вмісту мінерального азоту. За умов вегетаційних дослідів (піщана та грунтові культури) досліджено вплив отриманих клонів бульбочкових бактерій гороху на інтенсивність фізіологічних процесів у рослинах гороху сорту Солара, які вирощувались на підвищеному фоні азоту (1,2 норми по Гельрігелю) в субстраті. Визначено, що передпосівна інокуляція зерна гороху дослідними клонами сприяла збільшенню інтенсивності процесів бульбочкоутворення, азотфіксації, фотосинтезу, темнового дихання, наростання біомаси, нагромадження в ній азоту та пігментів, підвищенню маси та якості зерна рослин гороху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434,022
Шифр НБУВ: РА308560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шокало Н.С. 
Селекційна цінність форм гороху з різним типом стебла, листків і суцвіть в північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.С. Шокало ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

У ході досліджень, проведених 1997 - 1999 рр. на Красноградській дослідній станції Інституту зернового господарства УААН, вивчено 135 сортозразків гороху різного морфотипу з комплексом господарськи цінних ознак. Виявлено сортозразки та комбінації схрещувань, які використовуються у ході селекції на продуктивність, холодостійкість, стійкість до ураження хворобами та шкідниками, а також до вилягання. Проведено оцінку ліній у гібридному та селекційному розсадниках, виділено кращі за продуктивністю для подальшої селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-311(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Решетников М.В. 
Селекційна цінність вихідного матеріалу для створення сортів гороху з поліпшеною якістю зерна в східному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М.В. Решетников ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

За умов східного Лісостепу України визначено селекційну цінність 223 колекційних зразків гороху з різним алельним станом гена R за комплексом показників якості зерна та продуктивністю. Виділено найбільш цінний вихідний матеріал для селекції сортів кормового, харчового та технічного призначення. Визначено донорські властивості сортів гороху за ознаками якості зерна та продуктивності, характер успадкування й особливості генетичного контролю даних ознак. Запропоновано шляхи створення сортів гороху з поліпшеною якістю зерна. Досліджено мінливість біохімічного складу насіння гороху в процесі достигання. Створено селекційні лінії гороху з поліпшеною якістю зерна: Л 1277, Л 1274, Л 1814.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Артеменко 
Проліферативна активність клітин кореневої меристеми гороху (Pisum sativum L.) за умов кліностатування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Ольга Анатоліївна Артеменко ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-264.11
Шифр НБУВ: РА349068

Рубрики:

      
15.

Борук Г.А. 
Продуктивність міжсортових і міжвидових агрофітоценозів гороху в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.А. Борук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Зроблено аналіз і оцінку парметрів формування врожаїв агрофітоценозів залежно від біологічних властивостей компонентів. Наведено результати досліджень оцінки ефективності міжсортових агрофітоценозів гороху. Визначено норми висіву та співвідношення компонентів під час вирощування в суміші гороху з ячменем з урахуванням сортової реакції гороху. За результатами проведених досліджень визначено кормову цінність сумішей ячменю з горохом залежно від сортового підбору компонентів для північного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Мартинюк О.М. 
Продуктивність гороху, люпину білого та сої залежно від елементів технологій вирощування в Західному Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Мартинюк ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей процесу росту, розвитку та формування врожаю зерна гороху, люпину білого та сої залежно від досліджених елементів технології вирощування, а саме: сорту, удобрення, інокуляції насіння. Установлено особливості процесу формування фотосинтетичного потенціалу посівів. Обгрунтовано вплив передпосівної інокуляції насіння за різних варіантів мінерального удобрення на формування симбіотичного апарату та величини біологічно фіксованого азоту рослинами. Проведено оцінювання рівня врожайності, якості зерна. Надано економічну й енергетичну оцінку проектів технології вирощування зернобобових культур залежно від досліжених факторів. За результатами досліжень розроблено та рекомендовано виробництву проект технології вирощування гороху, сої та люпину білого, що має забезпечити формування максимальної зернової продуктивності цих культур за умов вирощування в західному Лісостепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4 + П213.4-4 + П213.6-4 +
Шифр НБУВ: РА358791

Рубрики:

      
17.

Дворецька С.П. 
Продуктивність гороху залежно від рівня інтенсифікації технології вирощування в північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.П. Дворецька ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Встановлено оціночний критерій формування врожаю гороху залежно від агротехнічних умов його вирощування. Проаналізовано параметри дії факторів інтенсифікації (добрив, систем захисту, інокуляції) за природно-кліматичних умов північного Лісостепу на проходження морфофізіологічних процесів, діяльності симбіотичних систем і формування максимальної зернової продуктивності рослин. Виявлено рівень комплексної дії факторів на процеси реалізації потенціалу продуктивності у господарському врожаї та частки окремих елементів у його вирощуванні. З'ясовано критерії впливу доз мінеральних добрив, системи захисту, інокуляції на формування рівня структурних елементів та їх зв'язку з урожайністю гороху. Визначено залежність показників якості зерна гороху від рівня інтенсифікації технології вирщування. Надано економічну й енергетичну оцінку ефективності застосування окремих факторів інтенсифікації та технології вирощування даної культури. Створено математичну модель зв'язку урожайності гороху з основними структурними елементами та факторами інтенсифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Симоненко Ю.В. 
Подвійна трансформація як ефективний засіб для отримання трансгенних рослин гороху посівного (Pisum sativum L.): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Ю.В. Симоненко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Удосконалено систему регенерації гороху посівного (Pisum sativum L.) шляхом органогенезу та проведено гістологічне вивчення процесів регенерації у вихідних і трансгенних лініях. Використано з метою генетичної трансформації "shooty" мутант Agrobacterium tumefaciens pGV2206 отримано трансгенні високорегенераційні лінії гороху для чотирьох комерційних сортових ліній: 912097, 912074, 911160 та 911136. Апробовано методики другого етапу подвійної генетичної трансформації регенераційних ліній гороху за допомогою A.tumefaciens та електропорації протопластів і вперше розроблено методику генетичної трансформації регенераційних ліній з використанням бомбардування мікрочастинками золота. З використанням даної методики трансформації за допомогою A.tumefaciens отримано фосфінотрицинстійкі рослини гороху та їх нащадки. Доведено успадкування введених генів до п'ятого покоління включно. Молекулярно-біологічний аналіз підтвердив трансгенну природу отриманих ліній та їх нащадків. За допомогою методу електропорації протопластів вперше отримано трансгенні рослини гороху, що містять ген стійкості до L-фосфінотрицину. Трансгенну природу трансформантів підтверджено молекулярно-біологічним аналізом. Наведено методику трансформації гороху шляхом бомбардування мікрочастинками золота та отримано канаміцинстійкі трансгенні фертильні рослини гороху, що містять ген gus. Молекулярно-біологічними методами доведено трансгенну природу отриманих ліній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31,022
Шифр НБУВ: РА311375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бараненко В.В. 
Пероксидне окиснення ліпідів та активність супероксиддисмутази в рослинах гороху за умов кліностатування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / В.В. Бараненко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Наведено результати вивчення інтенсивності перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у листках, коренях і хлоропластах рослин гороху за умов кліностатування (7 і 14 діб) у зв'язку з можливою участю активації ПОЛ у перебудовах рослинних клітин у процесі зміненої сили тяжіння. Встановлено інтенсифікацію ПОЛ за обох термінів впливу, причому значнішу за 14-добового кліностатування. Виявлено посилене утворення активних форм кисню - ініціаторів ПОЛ - у клітинах та тканинах рослин гороху зі зміною співвідношення між ними. Відзначено адаптивне зростання загального вмісту ліпідів і ненасичених жирних кислот за 7-добового кліностатування. За 14-добового впливу спостерігалось незначне зниження їх вмісту. Зафіксовано зниження швидкості електронного транспорту на рівні окремих фотосистем та у повному ланцюзі за умов кліностатування. Відзначено адаптивне зростання активності супероксиддисмутази у клітинах та тканинах гороху за 7-добового кліностатування; за 14-добового впливу активність ферменту незначно підвищувала контрольні зразки. На підставі результатів дослідження доведено, що активація ПОЛ є одним з механізмів перебудов у рослинних клітинах і тканинах за умов зміненої сили тяжіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-272.5 +
Шифр НБУВ: РА324361

Рубрики:

      
20.

Присяжнюк О.І. 
Підвищення продуктивності гороху в умовах центральної підзони Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Присяжнюк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості формування та реалізації генетичного потенціалу продуктивності нових сортів гороху в онтогенезі залежно від прийомів технології вирощування та впливу факторів довкілля. Обгрунтовано параметри моделей агрофітоценозів, що обумовлюють максимальну реалізацію біологічного потенціалу сортів гороху. Досліджено продуктивність районованих і нових сортів гороху залежно від норм висіву. Встановлено закономірності росту та розвитку, а також фотосинтетичних процесів нових сортів залежно від впливу абіотичних факторів та агротехнічних прийомів. Під час вирощування сортів Ароніс і Корал рекомендовано висівати відповідно 1,8 та 1,5 млн. схожих насінин/га. Наведено розрахунки енергетичної й економічної ефективності досліджених технологічних заходів, а також результати виробничих перевірок розроблених елементів технології вирощування нових сортів гороху за умов центральної підзони Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342610

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського