Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П213.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Абу Ахмадіх Валід Ібрагім Хусеін 
Формування врожайності соняшнику, гороху і кукурудзи залежно від прийомів догляду за посівами в умовах північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Валід Ібрагім Хусеін Абу Ахмадіх ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості росту та формування врожайності польових культур з застосуванням агротехнічних та хімічних методів боротьби з бур'янами. Встановлено, що під час вирощування соняшнику високу технічну, господарську та економічну ефективність має варіант з внесенням 1,5 л/га фронт'єру (90 % к.е.) після сівби до сходів з заробкою бороною. У цьому разі знижується собівартість насіння, збільшується чистий прибуток на 158,2 грн/га з рентабільністю 133 %. Для вирощування гороху кращим виявлено варіанти з застосуванням 0,8 л/га півоту (10 % к.е.) у фазі 3 - 4-х справжніх листків, або 0,5 л/га півоту та боронування посіву. За цих умов собівартість зерна гороху зменшується, а чистий прибуток зростає на 270 грн/га із рентабельністю 180 %. Стосовно посівів кукурудзи встановлено, що більш ефективним є застосування 1,0 л/га фронт'єру та проведення однієї культивації грунту в міжряддях, чистий прибуток зростає на 305 грн/га. З'ясовано, що застосування вказаних гербіцидів у досліджуваних дозах тимчасово пригнічує розвиток бур'янів та мікрофлори грунту. Після збирання культур в урожаї на грунті наявність гербіцидів виявлено у допустимих кількостях, а активність та кількість мікрофлори в грунті нівелюються. Під час вирощування озимої пшениці після гороху, а ячменю після кукурудзи забур'яненість посівів вирівнюється, а продуктивність культур кращих варіантів має тенденцію до збільшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П213.3-4(4УКР) + П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324984

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Антипін Р.А. 
Оптимізація технологічних прийомів вирощування гороху в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.А. Антипін ; УААН. Вінниц. держ. аграр. ун-т УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

За умов правобережного Лісостепу України уперше встановлено залежності впливу доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння з метою росту, розвитку та формування зернової продуктивності сортів гороху. Виявлено сортову специфіку у формуванні фотосинтетичного та симбіотичного апаратів в онтогенезі рослин. Обгрунтовано вплив доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння на величину врожайності та якість зерна гороху. Проведено економічне й енергетичне оцінювання моделей технологій вирощування даної рослини та опис їх щодо конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Артеменко 
Проліферативна активність клітин кореневої меристеми гороху (Pisum sativum L.) за умов кліностатування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Ольга Анатоліївна Артеменко ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-264.11
Шифр НБУВ: РА349068

Рубрики:

      
4.

Бараненко В.В. 
Пероксидне окиснення ліпідів та активність супероксиддисмутази в рослинах гороху за умов кліностатування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / В.В. Бараненко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Наведено результати вивчення інтенсивності перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у листках, коренях і хлоропластах рослин гороху за умов кліностатування (7 і 14 діб) у зв'язку з можливою участю активації ПОЛ у перебудовах рослинних клітин у процесі зміненої сили тяжіння. Встановлено інтенсифікацію ПОЛ за обох термінів впливу, причому значнішу за 14-добового кліностатування. Виявлено посилене утворення активних форм кисню - ініціаторів ПОЛ - у клітинах та тканинах рослин гороху зі зміною співвідношення між ними. Відзначено адаптивне зростання загального вмісту ліпідів і ненасичених жирних кислот за 7-добового кліностатування. За 14-добового впливу спостерігалось незначне зниження їх вмісту. Зафіксовано зниження швидкості електронного транспорту на рівні окремих фотосистем та у повному ланцюзі за умов кліностатування. Відзначено адаптивне зростання активності супероксиддисмутази у клітинах та тканинах гороху за 7-добового кліностатування; за 14-добового впливу активність ферменту незначно підвищувала контрольні зразки. На підставі результатів дослідження доведено, що активація ПОЛ є одним з механізмів перебудов у рослинних клітинах і тканинах за умов зміненої сили тяжіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-272.5 +
Шифр НБУВ: РА324361

Рубрики:

      
5.

Баташова М.Е. 
Успадкування деяких маркерних ознак гороху та їх взаємозв'язок із продуктивністю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.Е. Баташова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених схрещувань і наступного гібридологічного аналізу розкрито особливості генетичного контролю певних ознак гороху, зокрема, ярусної гетерофілії (хамелеону) та люпиноїду. Уперше встановлено мінливість кількісних ознак вегетативних і генеративних органів гороху залежно від морфотипу його рослин. З'ясовано, що морфотип значною мірою впливає на величини та мінливість господарсько-корисних ознак. Вивчено закономірності прояву та мінливості генотипічних й екологічних коефіцієнтів кореляції між кількісними ознаками й індексами та встановлено, що кореляційні зв'язки змінюються залежно від морфотипу, умов року вирощування та ступеня гомозиготності досліджуваних гібридних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА340011

Рубрики:

      
6.

Безуглий І.М. 
Створення вихідного матеріалу для селекції сортів гороху з детермінантним типом росту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.М. Безуглий ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Виявлено закономірності онтогенезу детермінантних форм гороху різних моделей за умов східного Лісостепу України. Доведено перспективність використання детермінантів як вихідного матеріалу для селекції більш технологічних та продуктивних сортів гороху. Створено новий цінний вихідний матеріал для селекції детермінантних сортів гороху. Виявлено специфічність корелятивних зв'язків елементів продуктивності у гороху детермінантного та індетермінантного типів росту. Визначено орієнтовні параметри для оптимальної моделі детермінантного сорту гороху. Виведено у співавторстві на базі детермінантного вихідного матеріалу сорт гороху "Благодатний", який вивчається у державному сортовипробуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА330884

Рубрики:

      
7.

Борук Г.А. 
Продуктивність міжсортових і міжвидових агрофітоценозів гороху в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.А. Борук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Зроблено аналіз і оцінку парметрів формування врожаїв агрофітоценозів залежно від біологічних властивостей компонентів. Наведено результати досліджень оцінки ефективності міжсортових агрофітоценозів гороху. Визначено норми висіву та співвідношення компонентів під час вирощування в суміші гороху з ячменем з урахуванням сортової реакції гороху. За результатами проведених досліджень визначено кормову цінність сумішей ячменю з горохом залежно від сортового підбору компонентів для північного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Василенко А.О. 
Закономірності формування стійкості до вилягання різних за морфотипом сортів гороху: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.О. Василенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено механічну щільність стебла у процесі вегетації рослин сортів гороху різних морфотипів і напрямків використання. Удосконалено метод визначення лінійної щільності стебла. Установлено динаміку мінливості механічної та лінійної щільності сортозразків різних морфотипів. Показано вплив морфометричних (лінійної щільності та діаметра стебла), хімічних (вмісту калію) та анатомічних (механічної щільності стебла) показників на формування стійкості до вилягання. Виявлено різний рівень кореляції між показниками, що формують продуктивність у сортозразків гороху різних напрямів використання. Установлено специфічність формування продуктивності у сортозразків гороху різних морфотипів і напрямів використання, а також прямий і непрямий вплив на продуктивність рослин гороху її складових. Визначено рівень адаптивного потенціалу різних за морфотипом і напрямками використання колекційних сортозразків гороху. Показано ефективність визначення цінного селекційного матеріалу та створення сортів гороху з високою продуктивністю та стійкістю до вилягання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гончар Т.М. 
Удосконалення технології вирощування гороху на зерно в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Т.М. Гончар ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т М-ва аграр. політики. — Кам'янець-Поділ., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше за умов правобережного Лісостепу України встановлено залежності росту, розвитку та формування зернової продуктивності інтенсивних сортів гороху від впливу доз мінеральних добрив і системи захисту від шкідників. Виявлено сортові особливості становлення фотосинтетичного та симбіотичного апаратів даної сільськогосподарської культури. Досліджено дію різних доз мінеральних добрив, зокрема, азотних у формі вуглеамонійних солей, позакореневих підживлень і системи захисту від шкідників на формування показників індивідуальної продуктивності інтенсивних сортів гороху, урожайність та якість зерна. Встановлено зв'язки між рівнем урожайності зерна, його якістю, фотосинтетичною та симбіотичною продуктивністю посівів і наявними гідротермічними умовами. Зроблено економічне та біоенергетичне оцінювання удосконалених технологій вирощування гороху та встановлено їх конкурентоспроможність. Наведено рекомендації щодо впровадження у виробництво найбільш економічно й енергетично доцільної, конкурентоспроможної моделі технології вирощування гороху сортів Люлинецький короткостебельний та Елегант на зерно за умов правобережного Лісостепу України, яка забезпечує формування урожайності зерна на рівні 3,45 - 3,74 т/га та вихід сирого протеїну 0,77 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(УКР) +
Шифр НБУВ: РА358400

Рубрики:

      
10.

Грищенко О.В. 
Агрохімічна оцінка довготривалого використання добрив та ризогуміну при вирощуванні гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.04 / О.В. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого застосування мінеральних добрив і комплексного мікробіологічного препарату ризогуміну на показники родючості, мікробіологічний стан грунту, продуктивність і якість зерна гороху інтенсивних сортів. Встановлено, що тривале використання добрив під інтенсивні сорти гороху у сівозміні збільшує біологічну азотфіксацію. Виявлено, що обробка насіння гороху комплексним мікробіологічним препаратом ризогумін без та з використанням добрив підвищує азотфіксацію гороху. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив і ризогуміну під інтенсивні сорти гороху на лучно-чорноземному карбонатному легкосуглинковому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Грищенко О.В. 
Агрохімічна оцінка довготривалого використання добрив та ризогуміну при вирощуванні гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.04 / О.В. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого застосування мінеральних добрив і комплексного мікробіологічного препарату ризогуміну на показники родючості, мікробіологічний стан грунту, продуктивність і якість зерна гороху інтенсивних сортів. З'ясовано, що тривале застосування мінеральних добрив під горох інтенсивних сортів Мадонна та Інтенсивний 92 у сівозміні забезпечує одержання у зоні Правобережного Лісостепу України 5,0 - 6,0 т/га зерна гороху вищої якості. Встановлено, що тривале використання добрив під інтенсивні сорти гороху у сівозміні збільшує біологічну азотфіксацію. Виявлено, що обробка насіння гороху комплексним мікробіологічним препаратом ризогумін без та з використанням добрив підвищує азотфіксацію гороху. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив і ризогуміну під інтенсивні сорти гороху на лучно-чорноземному карбонатному легкосуглинковому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дідур І.М. 
Формування урожайності та якості зерна гороху залежно від впливу вапнування, позакореневих підживлень та способів збирання в умовах Лісостепу Правобережного: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.М. Дідур ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено сортові особливості формування продуктивності гороху залежно від вапнування, позакореневих підживлень і способів збирання. Виявлено сортові відміни у сортів гороху, що різняться за типом росту в формуванні фотосинтетичного та симбіотичного апаратів залежно від впливу вапнування та позакореневих підживлень. Обгрунтовано позитивний вплив кристалону особливого та вапнування на формування елементів продуктивності гороху, його урожайності та показників якості зерна. Запропоновано методичний підхід до визначення площі асиміляційної поверхні видозмінених листків у детермінантних сортів гороху. Проведено економічну й енергетичну оцінку моделей технології вирощування гороху та опис їх на конкурентоспроможність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434 +
Шифр НБУВ: РА368441

Рубрики:

      
13.

Дворецька С.П. 
Продуктивність гороху залежно від рівня інтенсифікації технології вирощування в північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.П. Дворецька ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Встановлено оціночний критерій формування врожаю гороху залежно від агротехнічних умов його вирощування. Проаналізовано параметри дії факторів інтенсифікації (добрив, систем захисту, інокуляції) за природно-кліматичних умов північного Лісостепу на проходження морфофізіологічних процесів, діяльності симбіотичних систем і формування максимальної зернової продуктивності рослин. Виявлено рівень комплексної дії факторів на процеси реалізації потенціалу продуктивності у господарському врожаї та частки окремих елементів у його вирощуванні. З'ясовано критерії впливу доз мінеральних добрив, системи захисту, інокуляції на формування рівня структурних елементів та їх зв'язку з урожайністю гороху. Визначено залежність показників якості зерна гороху від рівня інтенсифікації технології вирщування. Надано економічну й енергетичну оцінку ефективності застосування окремих факторів інтенсифікації та технології вирощування даної культури. Створено математичну модель зв'язку урожайності гороху з основними структурними елементами та факторами інтенсифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кіріяк О.Ю. 
Обгрунтування методів оцінки й прогнозування якості насіння в системі державного та внутрішньогосподарського насіннєвого контролю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.Ю. Кіріяк ; УААН. Ін-т земл-ва. — Чабани, 1999. — 18 с. — укp.

Проведено випробування методів оцінки посівних якостей насіння та їх гармонізацію із міжнародними правилами ISTA. Встановлено, що на півдні України насінництво озимої пшениці доцільно проводити з урахуванням агрометеорологічних умов формування і прогнозування врожайних властивостей насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-38в,022 + П213.3-38в,022

Рубрики:

      
15.

Кузь В.В. 
Ефективність складних схрещувань у створенні вихідного матеріалу в селекції гороху (IPisum sativum L.D): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Кузь ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання оцінки вихідного матеріалу у селекції гороху, порівняння ефективності застосування 2-, 4- і 8-компонентних схрещувань, динаміку доборів у гібридних комбінаціях різної складності та використання штамбових і детермінантних форм для одержання нового вихідного матеріалу у селекції на технологічність. Визначено параметри стійкого до вилягання сортотипу. Розроблено фенетичну структуру продуктивності сорту на базі еколого-генетичної моделі. Встановлено високу селекційну ефективність 4-компонентних гібридних комбінацій. Досліджено характер успадкування ознак детермінантності та штамбовості, а також одержано нові штамбово-детермінантні форми гороху. Виведено та запропоновано нові сорти гороху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА323535

Рубрики:

      
16.

Кулініч О.О. 
Створення та добір селекційного матеріалу сочевиці, адаптованого до умов північної підзони Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.О. Кулініч ; Ін-ут зерн. госп-ва УААН. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

За умов північної підзони Степу України вперше на базі детального дослідження та системного аналізу сортозразків сочевиці підвидів Macrosperma та Microsperma встановлено їх особливості за рівнем урожайності, якістю продукції та стійкістю проти хвороб і шкідників. Здійснено ідентифікацію досліджуваних сортозразків сочевиці за загальною та специфічною адаптивною здатністю щодо умов регіону. Доведено ефективність використання гібридизації між підвидами сочевиці Macrosperma та Microspterma для створення високопродуктивного селекційного матеріалу. Встановлено закономірності мінливості й успадковуваність ознак сочевиці в природних та гібридних популяціях. Визначено селекційну цінність одержаного матеріалу, на базі якого створено нові лінії та сорт Лінза, який переданий і знаходиться в державному сортовипробуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.31-3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кушнір 
Формування продуктивності гороху залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.09 / Олександр Михайлович Кушнір ; Інститут землеробства УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА347574

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Літвінов Д.В. 
Вплив рівня інтенсифікації технологій вирощування польових культур у сівозміні на родючість темно-сірого опідзоленого грунту та врожайність гороху: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Д.В. Літвінов ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено вплив різного ступеня інтенсивності агрохімічного навантаження на продуктивність і токсикологічний стан агрофітоценозу з використанням гороху як тест-культури в зерно-просапаній сівозміні на темно-сірому опідзоленому грунті. Установлено закономірності змін основних показників родючості даних грунтів залежно від ступеня інтенсивності агрохімічного навантаження зерно-просапаної сівозміни північного Лісостепу. Досліджено вплив добрив і пестицидів на стан мікробного ценозу, з'ясовано роль поверхнево активних речовин у формуванні поживного режиму, виявлено особливості перерозподілу біогенних елементів у зоні аерації темно-сірого опідзоленого грунту. Установлено продуктивність агроценозу та зміни агрохімічних показників родючості дослідженого грунту за умов заорювання побічної продукції рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.174 + П213.3-4 +
Шифр НБУВ: РА330287

Рубрики:

      
19.

Мартинюк О.М. 
Продуктивність гороху, люпину білого та сої залежно від елементів технологій вирощування в Західному Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Мартинюк ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей процесу росту, розвитку та формування врожаю зерна гороху, люпину білого та сої залежно від досліджених елементів технології вирощування, а саме: сорту, удобрення, інокуляції насіння. Установлено особливості процесу формування фотосинтетичного потенціалу посівів. Обгрунтовано вплив передпосівної інокуляції насіння за різних варіантів мінерального удобрення на формування симбіотичного апарату та величини біологічно фіксованого азоту рослинами. Проведено оцінювання рівня врожайності, якості зерна. Надано економічну й енергетичну оцінку проектів технології вирощування зернобобових культур залежно від досліжених факторів. За результатами досліжень розроблено та рекомендовано виробництву проект технології вирощування гороху, сої та люпину білого, що має забезпечити формування максимальної зернової продуктивності цих культур за умов вирощування в західному Лісостепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4 + П213.4-4 + П213.6-4 +
Шифр НБУВ: РА358791

Рубрики:

      
20.

Ніколаєнко І.В. 
Агроекологічні аспекти вирощування гороху в умовах Східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Ніколаєнко ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо повного використання потенційних можливостей симбіотичної системи горох - бульбочкові бактерії. Доведено доцільність застосування для передпосівної обробки насіння гороху високоефективними екологічно безпечними регуляторами росту рослин ДГ-482, бактозолем на фоні інокуляції комплементарним штамом Rhizobium legumiosarum 263 б. Зазначено, що одночасна стимуляція макро- та мікросимбіотів позитивно впливає на ріст, розвиток рослин гороху, процеси фотосинтезу, формування та розвиток симбіотичного апарату. Встановлено, що нітрогеназна активність на дослідних варіантах більш, ніж удвічі перевищувала нітрогеназну активність на контролі. Зроблено висновок, що стимулятори росту в комплексі з бактеріями підвищують вміст відновленого азоту, а співвідношення вуглецю та азоту підтримується на рівні, оптимальному для азотфіксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського