Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (265)Книжкові видання та компакт-диски (214)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=П214.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: РІЗНЕ   
1.

Єрмак В.П. 
Обгрунтування способу сепарування насіння соняшника у повітряних потоках: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.05.11 / В.П. Єрмак ; Луган. держ. аграр. ун-т. — Луганськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Доведено, що найбільш біонічно обгрунтованим та найменш енерговитратним є спосіб сепарування насіння у горизонтальному поперечному (відносно напрямку руху падаючих у нього зверху насінин) повітряному потоці. Удосконалено новий спосіб сепарування шляхом постачання частини цього потоку назустріч падаючому з бункера зверху насінню. Теоретично обгрунтовано раціональну величину швидкості зустрічного потоку у вертикальному каналі, що складає 90...100 % Vкр найбільш питомо-легких із сепарованих насінин. Шляхом аналітичних розрахунків встановлено, що новий спосіб сепарування у порівнянні з звичайним (сепарування у горизонтальному чи вертикальному (аспіраційному) повітряному потоці), дозволяє розподіляти насінини з меншою різницею у питомій вазі. З метою забезпечення найвищої якості сепарування розроблено методику розрахунку основних раціональних геометричних та швидкісних параметрів та режимів. Визначено формулу імовірності зіткнення двох насінин під час проходження вертикального каналу з зустрічним потоком. Розроблено програму для ЕОМ, що дозволяє швидко розрахувати і удосконалити основні раціональні параметри сепаратора. Встановлено, що новий спосіб сепарування у порівнянні зі звичайним дозволяє отримати більш пологе розподілення питомої ваги насінин у сліді після сепарування, дає можливість рознести питомо-легкі у просторі подалі від питомо-важких, що виявляється у збільшенні загальної довжини сліду насіння після сепарування. Розроблено методику інженерного розрахунку геометричних параметрів сепаратора для практичної реалізації нового способу сепарування насіння у повітряних потоках, визначено економічний ефект його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: 072.854.12 + П214.11-483 +
Шифр НБУВ: РА327874

Рубрики:

      
2.

Абу Ахмадіх Валід Ібрагім Хусеін 
Формування врожайності соняшнику, гороху і кукурудзи залежно від прийомів догляду за посівами в умовах північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Валід Ібрагім Хусеін Абу Ахмадіх ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості росту та формування врожайності польових культур з застосуванням агротехнічних та хімічних методів боротьби з бур'янами. Встановлено, що під час вирощування соняшнику високу технічну, господарську та економічну ефективність має варіант з внесенням 1,5 л/га фронт'єру (90 % к.е.) після сівби до сходів з заробкою бороною. У цьому разі знижується собівартість насіння, збільшується чистий прибуток на 158,2 грн/га з рентабільністю 133 %. Для вирощування гороху кращим виявлено варіанти з застосуванням 0,8 л/га півоту (10 % к.е.) у фазі 3 - 4-х справжніх листків, або 0,5 л/га півоту та боронування посіву. За цих умов собівартість зерна гороху зменшується, а чистий прибуток зростає на 270 грн/га із рентабельністю 180 %. Стосовно посівів кукурудзи встановлено, що більш ефективним є застосування 1,0 л/га фронт'єру та проведення однієї культивації грунту в міжряддях, чистий прибуток зростає на 305 грн/га. З'ясовано, що застосування вказаних гербіцидів у досліджуваних дозах тимчасово пригнічує розвиток бур'янів та мікрофлори грунту. Після збирання культур в урожаї на грунті наявність гербіцидів виявлено у допустимих кількостях, а активність та кількість мікрофлори в грунті нівелюються. Під час вирощування озимої пшениці після гороху, а ячменю після кукурудзи забур'яненість посівів вирівнюється, а продуктивність культур кращих варіантів має тенденцію до збільшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П213.3-4(4УКР) + П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324984

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Аксьонов І.В. 
Агробіологічні та агротехнічні особливості оптимізації прийомів вирощування соняшнику, рицини, сафлору в умовах південної підзони Степу України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / І.В. Аксьонов ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено та здійснено оптимізацію агроприйомів технологій вирощування соняшнику, рицини, сафлору. Обгрунтовано агробіологічні особливості розвитку рослин олійних культур залежно від погодних умов вегетаційних періодів. Установлено залежність формування продуктивності та врожайності агроценозів даних рослин від впливу застосування агроприйомів технологічного циклу, а саме: обробітку грунту, строків і способів сівби, густоти стояння рослин, прийомів догляду за посівами. Варіювання й оптимізація агроприйомів дозволяє одержувати врожайність олійних культур за протиерозійного, мінімального обробітку грунту на рівні оранки та формувати врожайність гібридів і сортів на рівні 71 - 94 % від їх генетичного потенціалу. Установлено, що під впливом агротехнічних умов вирощування рівень врожайності визначається зміною співвідношення генеративних і вегетативних органів рослин, водним режимом грунту, реакцією гібридів і сортів на умови вирощування. На підставі даних, одержаних завдяки проведеним дослідам, доведено можливість безгербіцидного вирощування соняшнику, рицину, сафлору та зниження рівня використання енергоресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) + П214.12-4(4УКР) + П214.19-4 сафлора (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бабіч В.І. 
Господарсько цінні ознаки батьківських форм гібридів соняшнику селекції СГІ та їх контроль в процесі насінництва: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / В.І. Бабіч ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Доведено, що для підвищення рівня стерильності материнських форм соняшнику на ділянках розмноженння та гібридизації нетипові форми наобхідно обов'язково видаляти вже у фазі появи 2-4-ї пари справжніх листків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 + П214.11-37 +
Шифр НБУВ: РА352728

Рубрики:

      
5.

Бондаренко М.П. 
Вплив агротехнічних прийомів на урожайність і якість насіння соняшнику в умовах північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.П. Бондаренко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Для умов північно-східного регіону України за адаптивними властивостями виділено найбільш продуктивні сорти та гібриди соняшнику із групи ультраранніх - сорт Прометей та гібрид Кий; ранньостиглих - гібриди Ковчег, Світоч та Одеський 122; середньоранніх - сорти Слобожанський, Білонасіннєвий та гібриди Одеський 123, Ной, Еней; середньостиглих - сорт Лідер. Рекомендовано мінімальний передпосівний обробіток грунту, що включає ранньовесняне боронування важкими боронами у два сліди з наступною передпосівною культивацією. Досліджено, що кращим строком сівби соняшнику є сівба через 10 днів після сівби ранніх ярих зернових культур, глибина загортання насіння - 4 - 5 см, а ширина міжрядь 45 - 30 см у разі густоти стояння рослин 60 тис./га. Виявлено позитивну дію застосування мульчі після появи сходів. Встановлено ефективну дію десикації у разі внесення реглону (1,5 л/га) у поєднанні з 20 кг/га аміачної селітри у фазу побуріння 50 % кошиків. Доведено, що дана удосконалена технологія вирощування соняшнику за умов регіону забезпечує одержання високих врожаїв у випадку зменшення собівартості продукції на 23,6 % у порівнянні з загальноприйнятою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Боровська І.Ю. 
Селекційна цінність ліній соняшнику за стійкістю до фомопсису та господарськими ознаками їх гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.Ю. Боровська ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше за умов східної частини Лісостепу України встановлено норму реакції самозапилених ліній національної колекції соняшнику за стійкістю до збудника фомопсису. Виділено найперспективніші лінії з високою загальною адаптивністю до факторів зовнішнього середовища і, зокрема з високою стійкістю до патогена. Установлено рівень і напрямок кореляційної залежності між стійкістю до фомопсису та цінними господарськими ознаками гібридів. З використанням методу індексації визначено селекційну цінність вихідного матеріалу соняшнику за рівнем прояву стійкості до фомопсису для гетерозисної селекції. З'ясовано складний генетичний контроль успадкування стійкості до фомопсису гібридами, який визначається комплементарною взаємодією обох батьківських компонентів і материнським ефектом, що потребує вивчення індивідуальних донорських властивостей батьківських форм соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 +
Шифр НБУВ: РА346068

Рубрики:

      
7.

Бутенко А.О. 
Сортові особливості формування урожаю соняшнику в умовах Північно-Східної України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.О. Бутенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень та рекомендації для виробництва щодо особливостей формування продуктивності сортів і гібридів соняшнику різних груп стиглості залежно від погодних умов. Представлено показники реакції генотипів у нормі на основні фактори вирощування: строки сівби, рівень мінерального живлення, густоту стояння рослин. Установлено найбільш оптимальні умови, які забезпечують максимальну продуктивність посівів соняшнику різних сортів у північно-східній частині України. Розроблено елементи сортових технологій вирощування соняшнику. Визначено характеристики його сортів і гібридів, а також оптимальну густоту стояння рослин залежно від їх стиглості. У разі зміщення строків сівби рекомендовано враховувати показник зрідженості даних рослин на початкових етапах розвитку. Запропоновано шкалу підбору сортів і гідридів соняшнику для умов зони північно-східного Лісостепу України, яка дає змогу коректувати технологію його вирощування. Здійснено розрахунки економічної доцільності зазначених технологічних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) + П214.11-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА336015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Васін В.А. 
Генетична мінливість соняшника при обробці етилметансульфонатом зрілого та незрілого насіння: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.А. Васін ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу етилметансульфонату (ЕМС) за концентрації 0,01 %, 0,1 %, 0,5 % за умов шести- та дванадцятигодинної експозиції на зріле насіння ліній соняшнику ЗЛ-9Б, ЗЛ-102Б, ЗЛ-169Б та за концентрації 0,01 %, 0,1 % шести- та дванадцятигодинної експозиції на незріле насіння ліній соняшнику ЗЛ-102Б, ЗЛ-169Б з метою встановлення мутаційної мінливості й одержання різноманітного матеріалу для поповнення колекції, а також добору селекційно-цінних форм. Серед мутантів, одержаних після обробки ЕМС незрілого насіння, виявлено рідкісні оригінальні мутації. Установлено, що у разі обробки незрілого насіння мутації виявлялись за варіантів з дванадцятигодинною експозицією. У окремих мутантних форм визначено анатомо-морфологічні відмінності та відмінності у жирно-кислотному складі олії. Вивчено успадкування окремих мутантних ознак. З'ясовано, що мутантні ознаки "whitish", "viridis" та "virescent", а також "бахрома" та "карликовість" у схрещуваннях з вихідними лініями успадковуються моногенно та рецесивно. Одержані мутантні форми є генетичними джерелами ознак, які є цінними для генетичної та селекційної роботи з даною культурою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 +
Шифр НБУВ: РА355157

Рубрики:

      
9.

Ведмедєва К.В. 
Створення колекції джерел морфологічних маркерних ознак соняшнику і вивчення їх генетичного контролю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / К.В. Ведмедєва ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Створено колекцію джерел морфологічних маркерних ознак соняшнику, в яку поряд з відомими включено зразки з новими морфологічними ознаками. Вивчено генетичний контроль семи нових морфологічних ознак: "світло-коричневе забарвлення листків", "нижні листки, що біліють", "деградація верхівки листкової пластинки", "зигзагоподібне стебло", "темно-зелені листочки обгортки", "рано жовтіючі листочки обгортки", "розсічені пиляки". Встановлено незалежне успадкування одинадцяти пар морфологічних ознак. Виділено дев'ять джерел зміненої форми крайових квіток соняшнику та встановлено успадкування цих форм. Ідентифіковано два гени довгих трубкоподібних крайових квіток та один ген коротких трубкоподібних крайових квіток. Підтверджено успадкування десяти морфологічних ознак, описаних раніше. Вивчено успадкування кількості міжвузлів у декількох зразках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-3
Шифр НБУВ: РА330821

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Воробець Н.М. 
Ендогенні механізми формування стійкості рослин до дії свинцю за участю аскорбат-глутатіонової системи: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Воробець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження та надано оцінку активності антиоксидантного захисту рослин внаслідок дії іонів свинцю. Визначено, що їх вплив змінює активність ферментів азотного обміну, концентрацію фотосинтетичних пігментів, зокрема компонентів віолаксантинового циклу, встановлено залежність водного статусу рослин від даного процесу. Виявлено активацію антиоксидантної аскорбат-глутатіонової системи в результаті дії низьких концентрацій іонів свинцю і пригнічення її високими протягом періоду проростання та початкового росту рослин. Встановлено, що іони селеніту за низьких концентрацій позитивно впливають на ріст та розвиток рослин, активуючи процеси азотного метаболізму та фотосинтезу. Доведено, що за умов дії на рослини іонів свинцю антиоксидантний захист активується екзогенною реакцією селеніту та абсцизової кислоти. На поживних середовищах з ацетатом свинцю абсцизова кислота завдяки активації ферментів асиміляції аміаку та відновленню водного статусу стимулює ростову активність коренів і пагонів рослин. Вперше виявлено, що інтенсивність проростання насіння рослин за умов наявності іонів свинцю залежить від рівня вимушеного спокою насіння та існування початкового рівня аскорбінової кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-641.1 + П213.7-272.53 + П214.11-272.53 +
Шифр НБУВ: РА328977

Рубрики:

      
11.

Гармаш С.М. 
Біоконверсія рослинних відходів агропромислового комплексу та агроекологічна оцінка застосування біодобрив у північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.М. Гармаш ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше для умов північного Степу України розроблено нову екологічно безпечну біотехнологію утилізації соняшникового лушпиння методом вермикультивування з метою одержання біогумосу. Створено біогумати на базі водної та лужної екстракції копролітів вермикультури E.foetida. Визначено оптимальні дози біогумусу та біогуматів для вирощування овочевих культур (томатів, капусти), які поліпшують продуктивність рослин та відзначаються відсутністю негативного впливу на навколишнє середовище. Показано, що внесення біогумусу у грунт у нормі 56 т/га збільшує врожайність томатів сорту "Персей" на 77 ц/га з достовірним поліпшенням якісних показників плодів (вмісту сухих речовин, вітаміну C, провітаміну A та інших). Виявлено, що вміст нітратів у плодах у разі застосування біогуматів зменшився на 33,9 - 36,8 % у порівнянні з контролем. Виявлено, що дворазова обробка рослин капусти сорту "Лангедейкер Денема" біогуматом (у концентрації 1:100) сприяє збільшенню урожаю на 131 ц/га та поліпшенню його якісних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.53 + П214.11-264.22 +
Шифр НБУВ: РА351331

Рубрики:

      
12.

Гришин О.М. 
Ріст, розвиток і урожайність соняшника в післяукісних посівах в залежності від обробітку грунту, способів сівби і прийомів догляду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Гришин ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 1999. — 17 с. — укp.

Вперше в умовах північної підзони Степу України вивчені обробіток грунту, страхові добавки до густоти посіву, прийоми догляду за післяукісним соняшником на гербіцидному і безгербіцидному фондах. Встановлено, що найбільші врожаї післяукісного соняшника формуються по оранці на 20-22 см при сівбі звичайним способом зі страховою добавкою насіння 40-60%, внесенні грунтового гербіциду або проведенні посходових боронувань. Досліджені особливості росту і розвитку рослин, їх виживання, формування кореневої системи, водоспоживання, забур'яненість, продуктивність, якість насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-458(2УКР-4ДНЕ),022

Рубрики:

      
13.

Дмитрівська А.О. 
Вплив різноякісності насіння на продуктивність рослин соняшнику в умовах північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / А.О. Дмитрівська ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше за умов північно-східного Лісостепу України на модельному сорті соняшнику Постолянський встановлено закономірності формування різноякісного насіння, досліджено особливості реалізації його продуктивних властивостей. Визначено оптимальну густоту рослин, яка забезпечує зменшення різноякісності насіння зі збереженням високої продуктивності. Показано недоцільність проведення фракціонування насіння за розмірами. Обгрунтовано можливість поділу насіння на фракції залежно від місця його утворення в кошику. Встановлено ступінь мінливості у прояві морфологічних і господарсько цінних ознак, визначено кореляційні зв'язки у вираженні ознак. Встановлено, що виникнення даних процесів обумовлено факторами, що впливають на формування насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-374(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Каплін О.О. 
Вплив попередників, способів обробітку грунту та мінеральних добрив на продуктивність скоростиглих гібридів соняшнику при зрошенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / О.О. Каплін ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 16 с. — укp.

Завдяки здісненим польовим дослідам виявлено вплив певних агротехнічних заходів на біометричні показники рослин, фізичні властивості та поживний режим грунту, урожайність і якість насіння соняшнику, раціональність використання гібридами води, тепла та внесених мінеральних добрив. Проведено економічну й енергетичну оцінку технологій вирощування скоростиглих гібридів соняшнику в основному та проміжних посівах. Розраховано математичні моделі одержання оптимальних врожаїв скоростиглих гібридів культури в основних і проміжних посівах. Рекомендовано у разі розміщення соняшнику в сівозмінах на зрошуваних землях висівати скоростиглий гібрид "Візит", який має високий потенціал урожайності, більш ефективно використовує тепло, вологу та поживні речовини грунту. Зазначено, що для вирощування соняшнику в основних посівах (після попередника "озима пшениця на зерно"), і в ранніх післяукісних посівах (після озимих на зелений корм), слід застосовувати середній полицевий обробіток грунту на глибину 20 - 22 см. У післяукісних і післяжнивних посівах під соняшник як основний оброботок грунту доцільно застосовувати безполицевий обробіток на таку саму глибину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4 +
Шифр НБУВ: РА337572

Рубрики:

      
15.

Каплін С.О. 
Вплив рівнів водозабезпечення, добрив, густоти стояння рослин на врожай та якість соняшнику олеїнового типу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.О. Каплін ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2007. — 16 с. — укp.

Вперше за умов півдня України досліджено вплив фону живлення, густоти стояння рослин на врожайність та якість насіння соняшнику олеїнового типу гібриду Еней за наявності або відсутності зрошення. Удосконалено технологію вирощування соняшнику шляхом оптимізації основних агротехнічних факторів: водозабезпечення, фону живлення, густоти стояння рослин. Визначено чинники формування елементів продуктивності рослин, запропоновано методики прогнозування урожаю та визначення енергетичної й економічної ефективності вирощування соняшнику олеїнового типу гібриду Еней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-408 +
Шифр НБУВ: РА354346

Рубрики:

      
16.

Карапіра С.І. 
Селекція батьківських форм простих і потрійних гібридів соняшнику на адаптивність та комбінаційну здатність за господарськими ознаками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.І. Карапіра ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив умов середовища на рівень прояву та мінливості комбінаційної здатності ліній і материнських простих гібридів. Визначено особливості екологічної пластичності та стабільності простих і потрійних гібридів соняшнику. Обгрунтовано та рекомендовано для використання в селекційній практиці інтегральний критерій добору ліній і материнських гібридів - загальну комбінаційну здатність (ЗКЗ) за збором олії, що забезпечує найвищий приріст насіннєвої й олійної продуктивності у простих і потрійних гібридів соняшнику. Вперше за умов північного Причорномор'я досліджено особливості кореляційно-регресивних зв'язків ЗКЗ і специфічної комбінаційної здатності (СКЗ) материнських ліній і гібридів з ознаками продуктивності простих і потрійних гібридів соняшнику. Виявлено, що за середніми показниками адаптивності та стабільності потрійні гібриди поступаються простим. З'ясовано, що на індивідуальному рівні кращі потрійні гібриди за інтегральним критерієм продуктивності, адаптивності та стабільності практично не поступаються простим. Виділено та рекомендовано для використання в селекції кращі лінії та материнські прості гібриди з метою створення високопродуктивних простих і потрійних гібридів соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-317 +
Шифр НБУВ: РА352729

Рубрики:

      
17.

Кириченко В.В. 
Теоретичні основи селекції соняшнику і практичне використання ефекту гетерозису: Автореф. дис.... д-ра с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Кириченко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2002. — 33 с. — укp.

Досліджено механізми явища гетерозису та адаптивності гібридів соняшнику, а також генетичного захисту від небезпечних факторів середовища. Відзначено, що необхідно створити новітній селекційний матеріал з різноманітним періодом вегетації, жирнокислотним складом і стійкістю до основних хвороб. Реалізація нових підходів в селекції соняшнику, яка направлена на використання ефекту гетерозису, вносить суттєві доповнення в розвиток біологічної і сільськогосподарської науки. Висвітлено стратегію створення макросистем під всі програми селекції, включаючи створення гібридів з високим вмістом олеїнової, линолевої, пальмітинової та інших жирних кислот, які поєднують оптимальний для України вегетаційний період, адаптаційний потенціал і стійкість до основних патогенів і паразитів. Розроблено методологічні принципи системних досліджень на рівні цілісності щодо проведення багаторічних аналізів, які допомагають кількісно оцінити специфічність та донорські якості батьківських форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-3
Шифр НБУВ: РА321544

Рубрики:

      
18.

Кирнасівська Н.В. 
Регіональна оцінка і районування агрокліматичних ресурсів на території України з урахуванням продуктивності соняшнику: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Н.В. Кирнасівська ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження щодо динаміки врожайності соняшнику з імовірною оцінкою. Запропоновано методи розрахунків біокліматичного потенціалу з наступним їх районуванням на території України за природного та оптимального зволоження. Розглянуто залежність показників теплових ресурсів орного шару грунту та режиму зволоження грунтів з послідуючим їх районуванням на території України, з врахуванням мікроклімату. Розроблено модель клімат - врожай, адаптовану до соняшника, за допомогою якої виконано агрокліматичну оцінку та районування врожаїв цієї культури різного виду та рівня на території України. Надано кількісну оцінку оліїстості насіння та виходу соняшникової олії (кг/га) залежно від агрокліматичних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325394

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Коваленко О.О. 
Продуктивність гібридів соняшнику залежно від строків сівби та густоти стояння рослин в північній підзоні Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.О. Коваленко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Показано особливості росту та розвитку надземної частини рослин, формування листкової поверхні, поглинання фотосинтетично активної радіації та накопичення абсолютно сухої речовини. Досліджено розвиток кореневої системи, процеси водоспоживання, зміни хімічного складу основної та побічної продукції. Проаналізовано процес формування основних господарсько-цінних ознак залежно від морфо-біологічних властивостей гібридів, строків їх сівби та густоти стояння рослин. Визначено економічну й енергетичну ефективність вирощування нових гібридів залежно від рівня урожайності та якості насіння. Встановлено, що найбільш пристосованими є гібриди Міхаіл і Ной. Обгрунтовано економічну й енергетичну доцільність їх вирощування за умов раннього, середнього та пізнього строків сівби та густоти стояння рослин 40 - 50 тис/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335472

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Коміссал Ортенсіо Педро 
Вплив різних способів основного обробітку грунту на фізико-хімічні властивості чорнозему типового та продуктивність соняшнику в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Коміссал Ортенсіо Педро ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розглянуто вплив різних способів безполицевого основного обробітку грунту на зміну показників родючості чорнозему типового, забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність соняшнику. Проведено економічний та енергетичний аналіз способів обробітку грунту, які вивчено в досліді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-432(4УКР-4ХАР),022
Шифр НБУВ: РА308017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського