Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (94)
Пошуковий запит: (<.>U=П215.2-31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Вишневська Л.В. 
Вплив тривалого застосування добрив у сівозміні на родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу та продуктивність гібрідів буряка цукрового: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.В. Вишневська ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив доз і видів застосування добрив на поживний режим грунту та формування врожаю коренеплодів буряка цукрового, а також на закономірності й особливості процесів росту та розвитку рослин на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України. Наведено результати досліджень щодо впливу тривалого (протягом 40-ка років) застосування добрив у польовій сівозміні, метеорологічних умов року та біологічних особливостей гібридів на продуктивність буряка цукрового. Встановлено вплив застосування добрив на динаміку вмісту основних елементів живлення в органах рослин буряка цукрового, площу їх листової поверхні. Визначено господарський і відносний винос основних елементів живлення врожаєм. Обгрунтовано вплив органічних і мінеральних добрив за умов їх окремого та поєднаного застосування на технологічні показники якості коренеплодів. З'ясовано, що застосування еквівалентної кількості мінеральних добрив знижує врожайність коренеплодів на 6 - 21 % залежно від гібриду. Оцінено економічну ефективність вирощування гібридів буряка цукрового за тривалого застосування добрив у сівозміні. Рекомендовано підбирати гібрид для кожного поля залежно від рівня родючості грунту та рівня удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-43 + П215.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА365487

Рубрики:

      
2.

Сливченко О.А. 
Генетично модифіковані толерантні до фосфінотрицину цукрові буряки як нова форма вихідного матеріалу для селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.А. Сливченко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено, що фосфінотрицин-толерантні цукрові буряки є цінним і перспективним вихідним матеріалом для селекційних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31
Шифр НБУВ: РА313847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Власюк 
Генотипова мінливість елементів продуктивності ЧС- гібридів цукрових буряків, створених з використанням запилювачів веселоподільської селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Іван Віталійович Власюк ; Інститут землеробства УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-314
Шифр НБУВ: РА312596

Рубрики:

      
4.

Фалатюк Л. В. 
Ефективність рекурентного добору на підвищення продуктивності при створенні гібридів цукрових буряків: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Л. В. Фалатюк ; Ін-т біоенергет. культур і цукр. буряків НААН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано, розроблено й експериментально підтверджено схему ефективного застосування двох циклів періодичного добору для створення генетично цінних інбредних ліній і покращених синтетиків запилювачів на підставі популяцій урожайного та цукристого напрямів уладівської селекції з достовірним перевищенням продуктивності у гібридах цукрових буряків. Обгрунтовано доцільність застосування пилкостерильних тестерів з високою комбінаційною здатністю для рекурентного добору на покращання генетичної цінності багатонасінних запилювачів в програмах гетерозисної селекції ЧС гібридів на рівні ліній та синтетиків на всіх етапах технології селекційного процесу зі створення та покращання батьківського компоненту. Досліджено особливості характеру успадкування, генотипову структуру мінливості, переважаючий тип генних взаємодій, кореляційні залежності й експресію господарсько-цінних ознак топкросних ЧС гібридів. Вдосконалено використання рекурентної селекції для комплексного добору генотипів запилювачів - компонентів ЧС гібридів з генетично обумовленим гетерозисним ефектом, які перевищують стандарт за врожайністю на 10 - 20, за цукристістю - на 5 - 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-314.8
Шифр НБУВ: РА376395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Куянов В.В. 
Комплексна оцінка технологічної якості гібридів цукрових буряків вітчизняної та зарубіжної селекцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / В.В. Куянов ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Здійснено комплексну оцінку технологічної якості коренеплодів сучасних гібридів цукрових буряків та їх стійкості за умов зберігання. Досліджено вплив нового антисептичного препарату "Септодор" на фітопатогенну мікрофлору цукрових буряків та здійснено вибір його оптимальної концентрації для оброблення коренеплодів. Розроблено математичні моделі залежностей середньодобових втрат та утворення гнилої маси у коренеплодах від концентрації антисептика та тривалості їх зберігання. Запропоновано спосіб та технологічний регламент зберігнання цукрових буряків у кагатах з використанням препарату "Септодор", який запатентовано в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31
Шифр НБУВ: РА331387

Рубрики:

      
6.

Коломієць 
Метаболіти бактерій роду Pseudomonas як селективний фактор стійкості цукрових буряків до бактеріальних хвороб: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Юлія Василівна Коломієць ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-317.5
Шифр НБУВ: РА342346

Рубрики:

      
7.

Дубровна О.В. 
Мінливість геному буряків (Beta Vulgaris L.) за інбридингу та в культурі in Vitro: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / О.В. Дубровна ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 41 с.: рис. — укp.

Проаналізовано колекцію самозапильних ліній буряків за морфогенетичними характеристиками. Виділено нові морфологічні ознаки рослин, встановлено їх генетичну детермінацію та розглянуто можливість використання цих ознак у генетико-селекційних дослідженнях. Проведено порівняльну оцінку генотипів мутантних ліній за певними ферментними локусами. Розроблено ефективну систему мікроклонального розмноження буряків для прискореного тиражування цінного генетичного матеріалу. Досліджено особливості цитогенетичної мінливості та закономірності геномних змін у клітинних популяціях калюсних культур буряків у процесі тривалого культивування. Вивчено сомаклональну мінливість буряків за морфологічними та цитологічними показниками, а також за ознакою стерильності пилку. Досліджено геномну мінливість калюсних культур за дії біотичних та абіотичних стресових чинників та їх комплексу. Розглянуто цитологічну мінливість регенераторів, одержаних із резистентних калюсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31 + П222.32-31 +
Шифр НБУВ: РА339249

Рубрики:

      
8.

Шаюк Л. В. 
Молекулярно-генетичний аналіз роду Beta L.: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Л. В. Шаюк ; НАН України, Ін-т харч. біотехнології та геноміки. — К., 2010. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено молекулярно-генетичний поліморфізм видів, підвидів і культурних форм буряків. Підтверджено наявність генетично віддалених секцій у роді Beta L. та значну генетичну дивергенцію секції Procumbentes, до якої відносяться канарські види буряків. Встановлено, що генетичні дистанції між В. vulgaris ssp. adanensis та іншими підвидами В. vulgaris перевищують міжвидові, а між видами В. intermedia та В. trigyna є нижчими за міжвидові. Встановлено, що розподіл, отриманий на основі виявленого молекулярно-генетичного поліморфізму підвидів В. vulgaris L. різного географічного походження, не відображає генетичної близькості за походженням і можливо пов'язаний з їх морфо-фізіологічними особливостями. Оцінено рівень внутршшьолінійної гетерогенності у чоловічостерильних ліній та багатонасінних запилювачів цукрових буряків. У результаті порівняльного аналізу алельного складу п'яти МС-локусів українських ліній цукрових буряків з європейськими формами виявлено значні розбіжності як за кількістю ідентифікованих алелів, так і за їх частотою. Створено базу даних алельного складу п'яти мікросателітних локусів та розроблено молекулярно-генетичні формули, що відображають генетичну структуру ліній цукрових буряків вітчизняної селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-314.8
Шифр НБУВ: РА377154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Манько О.А. 
Ризоманія цукрових буряків - селекція на стійкість: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.А. Манько ; Ін-т цукр. буряків УААН. — Умань, 2003. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито особливості генетичного контролю стійкості цукрових буряків до ураження вірусом некротичного пожовтіння жилок листків, збудника ризоманії. Установлено взаємозв'язок прояву генів стійкості до ризоманії з генами господарсько-цінних ознак у спільних генотипах. Розроблено схему інтрогресії гену Rz від інтродукованих ліній-донорів C-48 та C-50 у генотипи вітчизняних компонентів гетерозисних гібридів. Створені вихідні селекційні матеріали цукрових буряків стійкі до ризоманії та листових хвороб на базі вітчизняного генофонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-317 +
Шифр НБУВ: РА325973

Рубрики:

      
10.

Рябовол 
Розробка біотехнологічних методів і використання їх для створення вихідного селекційного матеріалу цикорію коренеплідного (Cichorium intybus L.) та буряків цукрових(Beta vulgaris L.): автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.05 / Людмила Олегівна Рябовол ; Національний науковий центр "Інститут землеробства УААН". — К., 2009. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.8-313 + П215.2-313
Шифр НБУВ: РА366623

Рубрики:

      
11.

Гринів С. М. 
Удосконалення основних агротехнічних прийомів вирощування цукрових буряків сучасних гібридів у лівобережній частині Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / С. М. Гринів ; НААН України ; Ін-т біоенергет. культур і цукр. буряків. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості реакції рослин цукрових буряків сучасних гібридів на агротехнічні прийоми вирощування й уточнено параметри їх впливу на врожайність та технологічні показники якості коренеплодів. Вивчено ріст і розвиток рослин цукрових буряків залежно від норм внесення добрив, густоти стояння та строків збирання коренеплодів, що зумовлюють формування високого рівня продуктивності з високими технологічними якостями коренеплодів. Установлено, що поряд з агротехнічними прийомами вирощування, які впливають на формування врожайності та технологічні якості коренеплодів, важливу роль відіграють сортові (біологічні) особливості гібридів. Проведено порівняльний аналіз продуктивності гібридів Білоцерківський ЧС 57, Іванівсько-Веселоподільський ЧС 84 та Ворскла залежно від агротехнічних чинників. Встановлено ефективність та визначено найбільш оптимальні: густота стояння рослин, норма внесення добрив, строки збирання під час вирощування цукрових буряків за умов недостатнього зволоження лівобережної частини Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4 + П215.2-314.8
Шифр НБУВ: РА377559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Топчій Н.М. 
Фрагментація і метилування ДНК листків цукрового буряка (IBeta vulgaris L./I) при запрограмованій загибелі клітин: Автореф. дис... канд. біол. наук / Н.М. Топчій ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено молекулярно-генетичні особливості фрагментації і метилування ДНК у разі запрограмованої загибелі клітин мезофілу листків вищих рослин. Проаналізовано закономірності деградації сумарної та ядерної ДНК. Наведено результати вказують на поступову фрагментацію сумарної та ядерної ДНК, характер перебігу якої відрізняється від апоптозу, для якого, в свою чергу, притаманна деградація за міжнуклеосомними спейсерами ДНК, що є кратними ~180 парам нуклеотидів. Експериментально обгрунтовано, що фрагментація ДНК супроводжується конформаційними змінами структури ДНК, які пов'язані з дестабілізацією її подвійної спіралі. Виявлено зменшення кількості ядер клітин мезофілу листків B. vulgaris під час старіння. Встановлено, що в вегетативних органах цукрового буряка відбувається варіабельне метилування в сайт-специфічних послідовностях ДНК. Відзначено, що ензиматична модифікація бере участь в генетичній регуляції процесів морфогенезу вегетативних органів Beta vulgaris L. Доведено, що протягом запрограмованої загибелі клітин мезофілу листків цукрового буряка змінюється характер метилування цитозину в сайт-специфічних послідовностях ДНК, здійснюється гіпо-, гіперметилування та підтримка незмінного рівня метилування залишків цитозину в специфічних паліндромних послідовностях ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*44 + П215.2-31
Шифр НБУВ: РА320156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Головко А.Е. 
Цукровий буряк (IBeta vulgaris L./i) в культурі Iin vitro/i: регенерація, морфогенез і генетична трансформація: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / А.Е. Головко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі результатів гістологічного аналізу показано, що регенераційні процеси в черешках листків цукрового буряка в культурі In vitro проходять за типом органогенезу. Запропоновано ефективний метод регенерації рослин з калюсу шляхом соматичного ембріогенезу, який використано для трансформації цукрового буряка за допомогою Agrobacterium tumefaciens і бомбардування мікрочастинками золота. Одержано вторинні ембріони буряка та оптимізовано умови підтримки їх у культурі in vitro без втрати регенераційної активності та здатності коренеутворення у регенерантів. Уперше отримано трансгенні калюсні лінії буряка зі зміненим біосинтезом вуглеводів. Виявлено стабільну експресію гена GUS у калюсі та листках з використанням A. tumefaciens, а також транзієнтну експресію цього гена, внесеного у клітини калюсу внаслідок бомбардування мікрочастинками золота. Одержано трансгенні рослини цукрового буряка зі стійкістю до PURSUIT за використання A. tumefaciens. Підібрано три лінії цукрового буряка (Beta vulgaris L.), що показали позитивний сигнал під час аналізу PCR і гібридизації за Саузерном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31 +
Шифр НБУВ: РА325760

Рубрики:

      
14.

Адаменко Д.М. 
Шляхи створення багатонасінних запилювачів цукрових буряків та їх селекційна цінність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Д.М. Адаменко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено можливості використання багатонасінних популяцій для створення ліній-запилювачів. Виділено та оцінено специфічні комбінації схрещувань багатонасінних батьківських форм та цитоплазматичної чоловічої стерильності ліній, гібриди яких характеризуються поєднанням високої урожайності та вмісту цукру. На підставі проведених експериментальних випробувань у різних грунтово-кліматичних зонах зроблено оцінку екологічної пластичності та стабільності гібридів цукрових буряків, одержаних з використанням багатонасінних запилювачів Верхняцької дослідно-селекційної станції. Доведено значення позитивного взаємовпливу середовища та різних типів генних взаємодій як рівноцінної складової гетерозисного ефекту гібридів. На базі одержаних ліній-запилювачів створено й апробовано високопродуктивний гібрид, зареєстрований під назвою Весто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31 +
Шифр НБУВ: РА337700

Рубрики:

      
15.

Дубчак О.В. 
Шляхи створення стерильних ліній цукрових буряків та їх селекційна цінність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Дубчак ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено досвід селекції цукрових буряків щодо використання однонасінних цитоплазматичної чоловічої стерильності (ЦЧС) ліній, одержаних завдяки наявності властивості екзоплазми успадковувати фактори комбінаційної здатності. Визначено шляхи створення виробничо-цінного гібрида "Весто". За результатами досліджень доведено можливість створення комбінаційно-цінних ЦЧС матеріалів на базі екзоплазми цінних ЦЧС ліній. Вивчено аналоги закріплювачів стерильності, одержаних на основі екзоплазми ЦЧС компоненту гібриду "Весто"у процесі розмноження у кількох генераціях, що дає підстави стверджувати щодо можливості одержання стабільних компонентів для гібридизації з метою розробки гетерозисних гібридів. Показано перспективу доборів цінних вихідних матеріалів з продуктів розщеплення високопродуктивних гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31 +
Шифр НБУВ: РА337541

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського