Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=П215.2-314$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Вишневська Л.В. 
Вплив тривалого застосування добрив у сівозміні на родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу та продуктивність гібрідів буряка цукрового: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.В. Вишневська ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив доз і видів застосування добрив на поживний режим грунту та формування врожаю коренеплодів буряка цукрового, а також на закономірності й особливості процесів росту та розвитку рослин на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України. Наведено результати досліджень щодо впливу тривалого (протягом 40-ка років) застосування добрив у польовій сівозміні, метеорологічних умов року та біологічних особливостей гібридів на продуктивність буряка цукрового. Встановлено вплив застосування добрив на динаміку вмісту основних елементів живлення в органах рослин буряка цукрового, площу їх листової поверхні. Визначено господарський і відносний винос основних елементів живлення врожаєм. Обгрунтовано вплив органічних і мінеральних добрив за умов їх окремого та поєднаного застосування на технологічні показники якості коренеплодів. З'ясовано, що застосування еквівалентної кількості мінеральних добрив знижує врожайність коренеплодів на 6 - 21 % залежно від гібриду. Оцінено економічну ефективність вирощування гібридів буряка цукрового за тривалого застосування добрив у сівозміні. Рекомендовано підбирати гібрид для кожного поля залежно від рівня родючості грунту та рівня удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-43 + П215.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА365487

Рубрики:

      
2.

Власюк 
Генотипова мінливість елементів продуктивності ЧС- гібридів цукрових буряків, створених з використанням запилювачів веселоподільської селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Іван Віталійович Власюк ; Інститут землеробства УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-314
Шифр НБУВ: РА312596

Рубрики:

      
3.

Фалатюк Л. В. 
Ефективність рекурентного добору на підвищення продуктивності при створенні гібридів цукрових буряків: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Л. В. Фалатюк ; Ін-т біоенергет. культур і цукр. буряків НААН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано, розроблено й експериментально підтверджено схему ефективного застосування двох циклів періодичного добору для створення генетично цінних інбредних ліній і покращених синтетиків запилювачів на підставі популяцій урожайного та цукристого напрямів уладівської селекції з достовірним перевищенням продуктивності у гібридах цукрових буряків. Обгрунтовано доцільність застосування пилкостерильних тестерів з високою комбінаційною здатністю для рекурентного добору на покращання генетичної цінності багатонасінних запилювачів в програмах гетерозисної селекції ЧС гібридів на рівні ліній та синтетиків на всіх етапах технології селекційного процесу зі створення та покращання батьківського компоненту. Досліджено особливості характеру успадкування, генотипову структуру мінливості, переважаючий тип генних взаємодій, кореляційні залежності й експресію господарсько-цінних ознак топкросних ЧС гібридів. Вдосконалено використання рекурентної селекції для комплексного добору генотипів запилювачів - компонентів ЧС гібридів з генетично обумовленим гетерозисним ефектом, які перевищують стандарт за врожайністю на 10 - 20, за цукристістю - на 5 - 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-314.8
Шифр НБУВ: РА376395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шаюк Л. В. 
Молекулярно-генетичний аналіз роду Beta L.: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Л. В. Шаюк ; НАН України, Ін-т харч. біотехнології та геноміки. — К., 2010. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено молекулярно-генетичний поліморфізм видів, підвидів і культурних форм буряків. Підтверджено наявність генетично віддалених секцій у роді Beta L. та значну генетичну дивергенцію секції Procumbentes, до якої відносяться канарські види буряків. Встановлено, що генетичні дистанції між В. vulgaris ssp. adanensis та іншими підвидами В. vulgaris перевищують міжвидові, а між видами В. intermedia та В. trigyna є нижчими за міжвидові. Встановлено, що розподіл, отриманий на основі виявленого молекулярно-генетичного поліморфізму підвидів В. vulgaris L. різного географічного походження, не відображає генетичної близькості за походженням і можливо пов'язаний з їх морфо-фізіологічними особливостями. Оцінено рівень внутршшьолінійної гетерогенності у чоловічостерильних ліній та багатонасінних запилювачів цукрових буряків. У результаті порівняльного аналізу алельного складу п'яти МС-локусів українських ліній цукрових буряків з європейськими формами виявлено значні розбіжності як за кількістю ідентифікованих алелів, так і за їх частотою. Створено базу даних алельного складу п'яти мікросателітних локусів та розроблено молекулярно-генетичні формули, що відображають генетичну структуру ліній цукрових буряків вітчизняної селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-314.8
Шифр НБУВ: РА377154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гринів С. М. 
Удосконалення основних агротехнічних прийомів вирощування цукрових буряків сучасних гібридів у лівобережній частині Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / С. М. Гринів ; НААН України ; Ін-т біоенергет. культур і цукр. буряків. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості реакції рослин цукрових буряків сучасних гібридів на агротехнічні прийоми вирощування й уточнено параметри їх впливу на врожайність та технологічні показники якості коренеплодів. Вивчено ріст і розвиток рослин цукрових буряків залежно від норм внесення добрив, густоти стояння та строків збирання коренеплодів, що зумовлюють формування високого рівня продуктивності з високими технологічними якостями коренеплодів. Установлено, що поряд з агротехнічними прийомами вирощування, які впливають на формування врожайності та технологічні якості коренеплодів, важливу роль відіграють сортові (біологічні) особливості гібридів. Проведено порівняльний аналіз продуктивності гібридів Білоцерківський ЧС 57, Іванівсько-Веселоподільський ЧС 84 та Ворскла залежно від агротехнічних чинників. Встановлено ефективність та визначено найбільш оптимальні: густота стояння рослин, норма внесення добрив, строки збирання під час вирощування цукрових буряків за умов недостатнього зволоження лівобережної частини Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4 + П215.2-314.8
Шифр НБУВ: РА377559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського