Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (67)
Пошуковий запит: (<.>U=П216.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Кривошеєва Л.М. 
Анатомо-технологічні особливості формування волокна конопель і використання їх в селекцїї: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.М. Кривошеєва ; Ін-т землероб. УААН. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Виявлено закономірності мінливості анатомічних структур і фізико-механічних показників первинного та вторинного волокна уздовж стебла, низьковолокнистих і високоволокнистих сортів, рослин загущеного та розрідженого посіву, а також відповідно до кількості листків у стеблових вузлах. На основі проведених досліджень отримано новий селекційний матеріал конопель з підвищеною продуктивністю рослин за волокном і збільшеною часткою кращого за якістю первинного волокна у загальному. Розроблено спосіб відбору елітних рослин конопель за ознакою щільності волокнистого шару з метою підвищення маси волокна у стеблі та методику відбору рослин за високим вмістом первинного та низьким вмістом вторинного волокна для поліпшення якісного складу волокнопродукції. Наведено розрахунки економічної ефективності застосування відбору елітних рослин на волокнистість за відрізками порівняно з цілими стеблами та застосування методу відбору рослин за ознакою щільності волокнистого шару у порівнянні з анатомічним аналізом стебла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-317.4,022
Шифр НБУВ: РА309585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Рухленко В.М. 
Вплив хімічних мутагенів на зміну біологічних і селекційних ознак конопель у потомстві: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.М. Рухленко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження в напрямку виявлення особливостей впливу хімічних мутагенів нітрозоетилсечовини (НЕС) і нітрозометилсечовини (НМС) на зміну біологічним і господарсько-цінним ознакам рослин конопель з метою практичного використання їх у селекції. Визначено, що до програми вивчення було залучено 11 сортів конопель. Встановлено, що прийнятними дозами хіммутагенів для отримання нового вихідного матеріалу є водний розчин цих речовин в концентрації: 0,0125 - 0,05% для НЕС і 0,0125 - 0,025% для НМС за умов експозиції замочування насіння 18 год.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-31 +
Шифр НБУВ: РА365692

Рубрики:

      
3.

Онупрієнко Л.Г. 
Ефективність добору на збільшення вмісту волокна при збереженні механічної функції стебла конопель: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.Г. Онупрієнко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження ефективності добору на збільшення вмісту волокна за умов збереження механічної функції стебел сучасних високоволокнистих сортів конопель і їх стійкості до вилягання. Виявлено відмінності в анатомічній будові волокнистого шару у високо- та низьковолокнистих зразків досліджуваних сортів конопель. Встановлено, що товщина шару загального волокна не залежить від товщини деревини. Доведено, що вміст загального волокна в стеблах конопель збільшується не за рахунок зменшення деревини, а внаслідок зміни в структурі волокнистого шару. Установлено, що маса неволокнистої частини стебел знаходиться в сильному прямому достовірному взаємозв'язку з масою стебел, первинного, вторинного та загального волокна. Вперше виявлено вплив факторів генотипу сорту й умов року на фенотиповий прояв основних селекційний ознак досліджуваних сортів конопель. Одержано поліпшений вихідний матеріал сортів-популяцій за ознакою високого вмісту загального волокна (31 - 32 %), з підтриманням всіх сортових особливостей, морфологічно вирівняний. Встановлено, що добір у напрямку подальшого збільшення вмісту загального волокна не призводить до порушення механічної функції стебел конопель за умов забезпечення оптимальних умов вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2 +
Шифр НБУВ: РА358572

Рубрики:

      
4.

Голюк Ю.В. 
Мінливість і взаємозв'язок кількісних ознак різноволокнистих сортів конопель: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Ю.В. Голюк ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень мінливості та взаємозв'язку комплексу кількісних ознак рослин конопель і їх використання в селекційних цілях. Вивчено 4 різноволокнисті сорти за умов загущеного й розрідженого посіву. Виявлено ряд біологічних закономірностей формування волокнистості стебла конопель, практичне застосування яких забезпечує суттєве підвищення продуктивності рослин за волокном і поліпшення його якісного складу. Розроблено методичні рекомендації для селекції. Одержано перспективний селекційних матеріал конопель. За даними конкурсного сортовипробування новий матеріал перевищує вихідний сорт ЮСО-31 за урожаєм волокна на 2,8 ц/га (прибавка + 20,0%), в тому числі довгого волокна - на 2,7 ц/га (+22,7%).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-31,022
Шифр НБУВ: РА308382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кириченко Г.І. 
Національний генофонд конопель I(Cannabis sativa L.)/I як вихідний матеріал для селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Г.І. Кириченко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено селекційну цінність сучасного генофонду конопель за тривалістю вегетаційного періоду, статевими типами, продуктивністю, виходом і якістю волокна, вмістом наркотичних речовин, динамікою формування та нагромадження повітряно-сухої маси, волокна та деревини в процесі онтогенезу, стійкістю до шкідників і хвороб. Розроблено методи розмноження й оцінки зразків Національної колекції за біологічними та господарсько-цінними ознаками, проаналізовано взаємозв'язок між показниками якості та виходу волокна. Визначено кращі зразки базової колекції за комплексом господарсько-цінних ознак, зразки-донори для створення нових високопродуктивних сортів однодомних конопель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-31 +
Шифр НБУВ: РА336170

Рубрики:

      
6.

Примаков О. А. 
Обгрунтування технологічного процесу та параметрів технічних засобів для збирання стебел конопель: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / О. А. Примаков ; НААН України, "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва", нац. наук. центр. — Глеваха, 2011. — 22 с. — укp.

Вперше обгрунтовано схему технологічного процесу збирання стебел насіннєвих конопель на основі застосування грунтообробних котків (ГОК) і сінних грабель. Вперше визначено основні умови перебігу операцій зламування та промивання стебел конопель ГОК. Удосконалено залежності впливу параметрів і режимів роботи збиральної техніки на ефективність технологічного процесу зламування, згрібання та промивання стебел конопель. Встановлено фактори, які впливають на кількісні та якісні показники конопляної сировини в процесі її збирання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-48
Шифр НБУВ: РА379346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Конопля К.В. 
Роль ознак структури рослини в насіннєвій продуктивності конопель та їх селекційне значення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / К.В. Конопля ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено, що у конопель маса насіння залежить від сорту, екотипу, статевого типу, розміру та форми суцвіття, довжини та щільності бокових гілок суцвіття першого та другого порядку, кількості насіння з рослини, співвідношення чоловічих, жіночих та інтерсексуальних квіток у суцвітті, щільності плодів на плодоносних пагонах. Показано особливості зміни ознак суцвіття конопель за різної густоти стеблостою, що визначає різний рівень насіннєвої продуктивності як реакцію рослин на умови вирощування. Досліджено структуру посіву конопель за параметрами - загальною та технічною висотою стебла та довжиною суцвіття - з урахуванням даних, одержаних завдяки теоретичному визначенню оптимальної площі живлення рослин для механізованого збирання конопель з метою одержання високого врожаю насіння. Поліпшено чоловічостерильну лінію конопель "Однодомні 9ЧС" за співвідношенням статевих типів і підвищенням насіннєвої продуктивності. На підставі результатів дослідження визначено параметри рослин конопель для моделювання нового сорту, високоврожайного за насінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-31 +
Шифр НБУВ: РА354259

Рубрики:

      
8.

Міщенко С.В. 
Селекційно-генетичні основи стійкості ознаки однодомності сучасних сортів конопель: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.В. Міщенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні встановлено особливості успадкування статі під час схрещування однодомної фемінізованої матірки і різних статевих типів сучасних сортів однодомних конопель. Встановлено ступінь дестабілізації ознаки однодомності ранньостиглою і пізньостиглою плоскінню однодомних конопель, динаміку її бутонізації у гібридів. Обгрунтовано доцільність схрещування однодомної фемінізованої матірки з однодомною фемінізованою матіркою чи справжніми однодомними фемінізованими рослинами та застосування зворотних схрещувань з батьківськими формами. Описано динаміку цвітіння жіночих і чоловічих квіток, кореляції між тривалостями цвітіння квіток і дозріванням насіння, наявність рослин зі зближеними строками зацвітання жіночих і чоловічих квіток, що дозволяє природно зберігати однотипність. Доведено надійність тканинно-плівкових ізоляторів у забезпеченні чистоти селекційного матеріалу. Розроблено рекомендації для селекційної роботи з удосконалення прийомів стабілізації однодомності конопель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-31 +
Шифр НБУВ: РА364639

Рубрики:

      
9.

Солодушко В.П. 
Створення і використання вихідного матеріалу в селекції сортів південних конопель з відсутністю наркотичних властивостей: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.П. Солодушко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень виявлено ряд біологічних закономірностей формування волокна та деревини конопель у процесі онтогенезу, вивчено їх співвідношення в стеблі. Встановлено, що у високоволокнистих сортах з підвищенням вмісту волокна в стеблі вміст деревини не зменшується та, як наслідок, не знижується стійкість рослин до вилягання. Вивчено ступінь мінливості кількісних ознак у різних сортів та взаємозв'язок між ними. Показано ефективність добору у процесі створення вихідного матеріалу, стійкого за ознаками статі, з високою якістю волокна та відсутністю наркотичних властивостей. Створено сорти конопель Дніпровські однодомні 14, Синельниківські однодомні 3 та Дніпровські однодомні 19.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-31-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського