Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=П223.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Криклива С.Д. 
Морфобіологічні особливості однорічних видів роду Trifolium L. в зв'язку з введенням у культуру в центральній частині Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.Д. Криклива ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку розвитку та морфологічні особливості однорічних видів конюшини - Trifolium alexandrinum L. і Trifolium apertum Bobr. за умов центральної частини Правобережного Лісостепу України. З'ясовано строки настання та тривалість фенологічних фаз. Розглянуто особливості формування пагона, кореневої системи, закономірності утворення бульбочок і анатомо-морфологічні характеристики листків. Встановлено особливості цвітіння та плодоношення, біологічну нерівноцінність суцвіть, що сформувались на бічних пагонах різних порядків, визначено їх обсіменіння. З'ясовано продуктивний потенціал і динаміку накопичення органічних речовин в онтогенезі T. alexandrinum і T. apertum за умов культури. Доведено необхідність впровадження у виробництво однорічних видів конюшини, що не мають аналогів в Україні та розроблено основні прийоми їх культивування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.19-264 + Е522.926.13 Fab +
Шифр НБУВ: РА333464

Рубрики:

      
2.

Коваленко 
Оптимізація функціонування симбіотичної системи Rhizobium - Trifolium поліфункціональним комплексом мікроорганізмів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / Тетяна Мефодіївна Коваленко ; Уманський держ. аграрний ун-т. — Умань, 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.1-273.162.3
Шифр НБУВ: РА349375

Рубрики:

      
3.

Кирильчук К.С. 
Популяційний аналіз бобових на заплавних луках річки Псел в умовах господарського користування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / К.С. Кирильчук ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено структуру й особливості функціонування популяцій кормових бобових трав на природних заплавних луках р.Псел на Сумщині (Лісостепова зона України) за умов господарського користування. У межах справжніх лук виділено контрольні ділянки, градієнт пасквальної дигресії розподілено за 5-ма ступенями, фенісиціальної - за 4-ма. Оптимальні умови для росту та формоутворення особин були наявні на контрольних ділянках, де антропогенний вплив відсутній. Ненормоване пасовищне та сінокісне користування заплавними луками призводить до погіршення умов для продукційного процесу групи досліджених бобових рослин, відбувається зниження розмірних параметрів рослин і їх особини стають дрібнішими. Випасання є жорсткішим фактором. Репродуктивне зусилля за пасовищним і сінокісним градієнтами підвищується. Для заплавних бобових трав характерне прискорення проходження фенофаз на пасовищах і сінокосах. На контрольних ділянках вікові спектри досліджених бобових трав повночленні або рідше неповночленні, нормальні. Пасовищне та сінокісне користування луками здійснює на вікові показники подібний вплив, а саме: вони трансформуються зі збільшенням частки особин старшого генеративного та постгенеративного станів. Віталітетні спектри популяцій на контрольних ділянках відрізнялися переважанням у популяціях особин вищого та середнього класів віталітету за незначної частки особин класу "c". Антропогенні навантаження призводять до зниження індексу якості популяції (Q) та зміни їх категорії з процвітаючих до депресивних або рідше - до рівноважних. Структурний і функціональний гомеостаз - головний механізм стрес-стійкості бобових трав за паскваальним та фенісиціальним градієнтами. Висока здатність до мінливості та пластичності бобових лучних трав є основою їх адаптації до пасовищного та сінокісного використання лучних фітоценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.1-280.3 + П223.2-280.3 +
Шифр НБУВ: РА349103

Рубрики:

      
4.

Волощук І.С. 
Продуктивність конюшини гібридної залежно від агротехнічних прийомів вирощування в умовах західного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / І.С. Волощук ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342418

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Байструк-Глодан Л. З. 
Створення вихідного матеріалу для селекції конюшини лучної в умовах Передкарпаття: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Л. З. Байструк-Глодан ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного оцінювання сортозразків конюшини лучної різного еколого-географічного походження за сінокісного та пасовищного способів використання. Встановлено динаміку накогромадження й особливості формування кормової цінності зеленої маси за укосами за сінокісного та пасовищного способів використання. Виявлено кореляційні зв'язки між кормовою та насіннєвою продуктивністю й елементами їх структури. Встановлено характер успадкування господарсько-цінних ознак гібридів конюшини лучної. Проведено порівняльне оцінювання кормової та насіннєвої продуктивності виділених селекційних номерів і визначено економічну ефективність їх вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.19-31
Шифр НБУВ: РА374761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Стоцька С. В. 
Формування кормової продуктивності конюшини лучної залежно від елементів технології вирощування в умовах Полісся центрального: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / С. В. Стоцька ; Вінниц. нац. аграр. ун-т, Ін-т кормів НААН України. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено чітку залежність формування кормової продуктивності травостою конюшини лучної й якісних показників корму від способів обробітку грунту, систем удобрення в сівозміні та норми висіву ячменю ярого як покривної культури. Встановлено фотосинтетичний потенціал травостою конюшини лучної за фазами росту та розвитку за умов застосування органо-мінеральної системи удобрення з помірними нормами мінеральних добрив і плоскорізного обробітку грунту. Вдосконалено питання формування високопродуктивного травостою конюшини лучної залежно від способів обробітку грунту й удобрення на ясно-сірих грунтах Полісся центрального. Надано комплексне оцінювання енергоощадної технології вирощування конюшини лучної за умов Полісся центрального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.19-4
Шифр НБУВ: РА382150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського