Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (55)Реферативна база даних (729)Книжкові видання та компакт-диски (785)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>U=П241$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 115
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Адаменко С.М. 
Вплив нових комплексних добрив на продуктивність томатів в північній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / С.М. Адаменко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Встановлено вплив нових видів безхлорних нітроамофосок - з біогумусом, з Zn і Cu, з Cu на агрохімічні показники, грунтову біоту сірого лісового грунту, морфологічний розвиток томатів сорту Іскорка, фізіолого-біохімічні показники, врожайність, якість, подано екологічну оцінку цим добривам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-434(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
2.

Полещук С.В. 
Біологічна активність антиоксидантів в культурі тканин томата in vitro: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / С.В. Полещук ; Херсон. держ. пед. ун-т. — Херсон, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі впливу антиоксидантів (АО) на ріст та розвиток експлантів томата in vitro. В результаті проведених досліджень показано, що АО здатні регулювати ріст коренів, пагонів, регенерацію з калусів і тому можуть використовуватися у складі живильних середовищ не тільки як антистресові речовини, а й у якості стимуляторів росту. Встановлена наявність істотних особливостей біологічної активності АО, різних за механізмом антиокислювальної дії (АО-інгібітори та речовини-відновники). Досліджені особливості реакції на додання АО до середовища різних типів експлантів. Найбільш перспективним стимулятором росту для мікроживців томата виявився синтетичний АО фенольної природи феноксан, використаний в культурі рослинних тканин in vitro вперше. Його застосування на основі добору оптимальних для конкретних видів та сортів концентрацій може бути рекомендовано для підвищення ефективності технологій мікророзмноження in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-237с3,022

Рубрики:

      
3.

Янушкевич С.М. 
Підбір сортів та строків сівби для конвейєрного вирощування редиски в передгірній зоні Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / С.М. Янушкевич ; УААН, Інститут овочівництва і баштанництва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.34-366(2УКР-4КРЫ),022 + П241.34-451.1(2УКР-4КРЫ),022

Рубрики:

      
4.

Попова Л.М. 
Технологічні прийоми садіння і зберігання посадкового матеріалу часнику нестрілкуючого ярого в південному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Л.М. Попова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень технологічних прийомів вирощування часнику нестрілкуючого ярого в південному Степу України. Визначено оптимальні параметри строків та глибини садіння, площі живлення рослин в залежності від фракції зубків і способу зберігання посадкового матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.570.5-452(2УКР-4ОДЕ),022

      
5.

Шабетя О.М. 
Вихідний матеріал для створення гетерозисних гібридів баклажанів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.М. Шабетя ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.67-314 гетерозис

Рубрики:

      
6.

Никифорова Л.Є. 
Обгрунтування енергозберігаючих режимів електричного опромінення рослин огірків в умовах захищеного грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Л.Є. Никифорова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способів і пристроїв для підвищення ефективності використання енергоресурсів при вирощуванні рослин огірків в спорудах захищеного грунту. Дослідження впливу світлових режимів показало, що ритмічна світлова дія на резонансній частоті коливань біоелектричної активності рослин стимулює темпи їх росту, процеси коренеутворення і поглинання елементів мінерального живлення. На цій основі розроблені алгоритми і пристрої енергозберігаючого резонансно-періодичного регулювання електричного опромінення рослин в спорудах захищеного грунту з використанням інформації від рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-455,022

Рубрики:

      
7.

Овчарук В.І. 
Теоретичне обгрунтування і агротехнічні основи вирощування петрушки і селери для продовольчого та насінницького використання в умовах південно-західної частини Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.06 / В.І. Овчарук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Розроблено нові агротехнічні заходи вирощування зелені петрушки і селери з метою конвейєрного їх виробництва протягом року та насіння петрушки безвисадковим способом. Це дає можливість безперебійно забезпечити високоякісною продукцією культур з відкритого і закритого грунту, а також насіння безвисадковим способом вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.33-4(2УКР3),022 + П241.37-4(2УКР3),022
Шифр НБУВ: РА306153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бачинський О.В. 
Вплив вермикомпосту та купограну на урожай та якість капусти білоголової на темно-сірому опідзоленому грунті Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.В. Бачинський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Захищається робота, яка містить результати по визначенню впливу вермикомпосту та купограну на агрохімічні та агроекологічні властивості темно-сірого опідзоленого легкосуглинкового грунту, урожай та якість капусти білоголової сорту "Амагер 611" при вирощуванні за енерго-ресурсо-природоохоронною технологією. Отримано значний приріст врожаю та покращання якості капусти білоголової в результаті використання нових видів добрив. Вивчена ефективність використання вермикомпосту та купограну на темно-сірому опідзоленому легкосуглинковому грунті Північного Лісостепу України для покращання агрохімічних властивостей грунту, стабілізації продуктивності білоголової капусти, покращання біологічної цінності та терміну зберігання продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-434(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
9.

Цизь О.М. 
Підбір високопродуктивних штамів і субстратів для вирощування печериці двоспорової (Agaricus bisporus /J.Lge/ Imbach.) в умовах України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.М. Цизь ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено підбору штамів і субстратів для вирощування печериці двоспорової. Проведено господарсько-біологічну оцінку 12 штамів. Встановлено ефективність внесення у субстрати різних азотовмісних додатків. Вивчено залежність росту, розвитку і плодоношення гриба від штаму та складу субстрату. Запропоновано синтетичний субстрат на основі пшеничної соломи, курячого посліду та солодових ростків. Виділено 2 кращих за комплексом господарсько-цінних ознак штами печериці, один з яких -ІБК-25 зареєстровано в Реєстрі сортів рослин України в 1999 році.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.984,022

      
10.

Барсукова В.Є. 
Мінливість біохімічних компонентів коренеплодів моркви та буряку столового і використання її в селекції на якісні показники: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.Є. Барсукова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Виявлено сортові відмінності біохімічного складу видів Моркви м'ясистої - Daucus carota L. та Буряку звичайного коренеплідного - Beta vulgaris L., а також особливості екологічної мінливості біохімічних компонентів коренеплодів та джерела для селекції з високим вмістом сухої речовини, цукрів, моносахаридів, дисахаридів, вітаміну C, beta-каротину, бетаніну та низьким вмістом нітратів. Встановлено взаємозв'язки між компонентами біохімічного складу коренеплодів та урожайністю, продуктивністю погодними умовами (відносна вологість повітря, сума середньодобових температур, опади) та грунтовими факторами (живлення рослин азотом, калієм і фосфором). Проаналізовано мінливості біохімічних компонентів та з'ясовано джерела адаптивності, стабільності пластичності, селекційної цінності генотипів та гомеостатичності моркви. Удосконалено прискорені методи оцінки хімічного складу коренеплодів, які дозволили відібрати вихідні джерела висококаротинових форм моркви та високобетонінові - буряку столового. На їх основі створено сорти моркви Яскрава та буряку Бордо харківський, а також внесено до Державного реєстру сортів рослин України на 2000 р. У Національному центрі генетичних ресурсів рослин України їм присвоєно номери відповідно IU025398 і UL5200009, а новому сорту моркви Барс у генофонді ВІР (Росія) - к-2469. Даний сорт готується до передачі у Державну комісію України з випробування та охорони сортів рослин (ДСВ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-317.3,022 + П241.32-317.3,022
Шифр НБУВ: РА309681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Омар Фарід Мохамед 
Агрокліматичне районування території України стосовно вирощування плодових овочевих культур: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Омар Фарід Мохамед ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему встановлення впливу агрокліматичних умов на продуктивність овочевих культур: баклажанів, солодкого перцю, томатів в Україні. На основі концепції максимальної продуктивності адаптовано і модифіковано модель оцінки агрокліматичних ресурсів території, яка враховує біологічні особливості овочевих культур, виявлені закономірності формування агрокліматичних умов зростання та формування врожаю за різних агрокліматичних умов. Одержано кількісну оцінку впливу мінливості агрокліматичних характеристик на продуктивний процес рослин. За результатами оцінок агрокліматичних ресурсів продуктивності у областях, оцінок міри використання ресурсів, їх мінливості виділено агрокліматичні округи та райони. Запропоновано агрокліматичне районування території України стосовно вирощування теплолюбних плодових овочевих культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.6-280(4УКР) + П25-280(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Крупіца Д.О. 
Меліорація темно-каштанових вторинно-осолонцьованих грунтів в короткоротаційний овочевій сівозміні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Д.О. Крупіца ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 16 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу біологічної, хімічної меліорації на фізичні та фізико-хімічні властивості темно-каштанового середньосуглинкового вторинно-осолонцьованого грунту в короткоротаційній овочевій сівозміні. Визначено ступінь змін властивостей грунту за різних прийомів меліорації та підвищення продуктивності сільськогосподарських культур у зоні дії Інгулецької зрошувальної системи у разі використання вод підвищеної мінералізації. Запропоновано спосіб меліорації вторинно-осолонцьованих грунтів з використанням місцевих ресурсів вапняку, що забезпечує відтворення їх родючості та дозволяє підвищити врожайність культур овочевої сівозміни (томатів, огірків, озимої пшениці) на 14 - 21 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.6 + П241-41
Шифр НБУВ: РА316604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Ковальчук Н.В. 
Фізіологічна роль лектинів в процесах дозрівання і проростання насіння (Phaseolus vulgaris L.): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Н.В. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено фізіологічну роль насіннєвих лектинів на прикладі лектину квасолі - фітогемаглютиніну (ФГА). Проаналізовано динаміку накопичення ФГА протягом дозрівання та проростання у функціонально різних частинах насінини, а також можливі механізми її регуляціїз використанням різних типів фітогормонів. За результатами проведених досліджень заперечено запасну природу ФГА та розкрито набагато ширшу фізіологічну роль. Встановлено накопичення лектину під час дозрівання насінини у зародкових осях, а не в сім'ядолях, на відміну від типових запасних білків, зокрема, віциліну. Висвітлено захисну роль ФГА у проростанні насіння, яка базується на здатності лектину виділятися у навколишнє середовище, та, внаслідок специфічної взаємодії зі складовими клітинних стінок хвороботворних бактерій, викликати затримку їх росту. У процесі дослідження ендогенного вмісту різних типів фітогормонів, а також їх екзогенного впливу на лектинову активність виявлено можливість існування двох альтернативних шляхів гормональної регуляції накопичення лектинів у різних органах насінини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.13 Fab*725.39 + П241.17-27
Шифр НБУВ: РА314343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Могильна О.М. 
Система застосування гербіцидів на посівах цибулі ріпчастої в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.М. Могильна ; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення системи застосування гербіцидів у посівах цибулі ріпчастої, які забезпечують зниження забур'яненості на 90 - 95 % і дозволяють зменшити пестицидне навантаження на довкілля. Встановлено, що тотрил з набу застосовують в баковій суміші у дозі (1,0 - 1,4) + 1,0 л/га. Фітотоксичність суміші підвищується через додавання до робочого розчину в якості ПАР масляно-емульсійного препарату суспензії (МЕПС) у дозі 4 л/га або рідкого комплексного добрива (РКД) - 15 л/га. Вивчено післядію гербіцидів грунтової дії (стомпу, рейсеру, зенкору, дуалу та бутизану) на наступі овочеві культури в сівозміні, які сприяли зниженню забур'яненості посівів на 10 - 61 %, і не впливали на зниження врожайності цибулі ріпчастої, томату, огірка та капусти пізньостиглої. За результатами досліджень розроблено систему смугового застосування гербіцидів, яка включає досходове внесення стомпу в дозі 3 - 4,5 л/га (розрахунок на суцільне внесення) й одно- та дворазове обприскування сходів баковою сумішшю тотрилу з набу (1,0 - 1,4) + 1,0 л/га з додаванням МЕПС або РКД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-468(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ковтунюк З.І. 
Агробіологічні особливості формування врожаю капусти броколі в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / З.І. Ковтунюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено асортимент вітчизняних та інтродукованих сортів, висвітлено ефективні технологічні заходи вирощування капусти броколі за умов правобережного Лісостепу України без зрошення. Встановлено перевагу касетного способу вирощування розсади віком 30 і 40 днів у весняно-літній період порівняно з безгорщечним. Касетний спосіб вирощування розсади віком 30 і 40 днів забезпечив на 6 - 8 днів врожай пізніше, проте загальний обсяг був на 30 - 31 ц/га вищий за наявності зменшення затрат на вирощування розсади на відміну від традиційної технології. Доведено, що локальний спосіб внесення половинної норми мінеральних добрив дає такий же ефект, як і повна норма, якщо їх вносити врозкид. Встановлено позитивний вплив регуляторів росту івін, гумісол та емістим C за умов намочування насіння або обприскування рослин під час вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.29-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА315812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Слєпцов Ю.В. 
Удосконалення технології вирощування баклажана в гідропонних зимових теплицях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Ю.В. Слєпцов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Встановлено, що гібриди іноземної селекції - Адона, Солара, Боніка, у порівнянні з контролем, відрізняються високою енергією росту та формують більшу вегетативну масу. У період плодоношення за кількістю генеративних органів і продуктивністю вони значно перевищують сорт Алмаз, особливо це стосується гібрида Адона. На досліджуваних субстратах рослини відрізнялися за характером росту та продуктивністю, проте за біохімічним складом на перліті вміст нітратів менший і в обох варіантах він не перевищує гранично допустимої межі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.67-455
Шифр НБУВ: РА313224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бикіна Н.М. 
Агрохімічна оцінка використання добрив при вирощуванні цибулі ріпчастої на темно-сірих опідзолених грунтах Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Н.М. Бикіна ; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу внесення добрив за традиційною та вдосконаленою технологіями вирощування цибулі ріпчастої на агрохімічні та агрофізичні показники родючості темно-сірого опідзоленого грунту, проходження окремих фізіолого-біохімічних процесів у рослинах, урожайність культури, а також біологічну цінність продукції та її здатність до тривалого зберігання. Встановлено раціональні форми, дози та строки внесення добрив з урахуванням сортових особливостей цибулі ріпчастої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-434(4Укр)
Шифр НБУВ: РА315859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Аббасов Зияд Мехрали огли 
Обгрунтування комплексу машин для смугової технології вирощування баштанних культур: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / Зияд Мехрали огли Аббасов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 37 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологічний комплекс машин для смугового вирощування баштанних культур. На базі теоретичних і експериментальних досліджень обгрунтовано та розроблено нові технологічні схеми та параметри робочих органів комплексу машин для виконання технологічних операцій: внесення мінеральних та органічних добрив у смуги; зарівнювання борозни одночасно з оранкою смуги; внесення пестицидів одночасно з передпосівною культивацією, стрічково-гніздовий посів із синхронним порційним внесенням гербіцидів, міжрядний обробіток і вибіркове збирання плодів. Розроблений комплекс машин забезпечує ступені зменшення затрат праці, питомих капітальних вкладень і приведених витрат - 75,1; 42,2 та 31,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.234 + П241-43-451.3-480
Шифр НБУВ: РА313891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Андрощук О.О. 
Підбір бджолозапильних гібридів та удосконалення технології вирощування огірка в зимових гідропонних ангарних теплицях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.О. Андрощук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-314.8-455-47(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Білогубова О.М. 
Шляхи підвищення продуктивності та ефективності виробництва помідора в умовах гідропонних теплиць: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.М. Білогубова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено морфо-біологічну та господарську оцінку одинадцяти гетерозисних гібридів. Визначено два найкращі за господарсько-цінними ознаками гібриди для вирощування в зимових гідропонних теплицях на малооб'ємній гідропоніці в продовженій культурі. Запропоновано як субстрат використовувати щебінь гранітний у басейнах на грядках із застосуванням краплинного поливу. Розроблено інтенсивну технологію вирощування розсади, яка забезпечує отримання стандартного 30 - 35-денного садивного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-455 + П240.2
Шифр НБУВ: РА317194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського