Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (169)
Пошуковий запит: (<.>U=П255.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пелехатий В.М. 
Оцінка нових клонових підщеп яблуні в розсаднику і саду в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.М. Пелехатий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню нових клонових підщеп яблуні в розсаднику і молодому саду. Дано оцінку підщепам за виходом саджанців, встановлено економічну ефективність застосування підщеп у розсаднику. Визначено ступінь морозостійкості кореневої системи клонових підщеп. Вивчений вплив нових підщеп на ріст кореневої та надземної частин дерев яблуні, на їх швидкоплідність та продуктивність. Виявлено, що при збільшенні висоти щеплення до 60 см на клонові підщепи послаблюється ріст дерев, прискорюється вступ їх в плодоношення, збільшується питома продуктивність. За комплексом ознак в розсаднику та саду виділені і рекомендуються для виробничої перевірки підщепи яблуні селекції Інституту садівництва УААН ІС1-9 та ІС2-7, вони ж як штамбоутворювачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2Укр-4Кие),022

Рубрики:

      
2.

Осадчий В.О. 
Продуктивність насаджень яблуні різних конструкцій у південній частині Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.О. Осадчий ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено встановленню оптимальних сортопідщепних комбінувань, ступенів загущення та раціональних строків і способів обрізування дерев яблуні в інтенсивних насадженнях 15-17-річного віку. Подана оцінка їх зимостійкості. Вивчені особливості росту та плодоношення дерев яблуні у насадженнях різних конструкцій, характер світлового режиму у кронах дерев за різного ступеня загущення насаджень, вплив різних строків та способів обрізування на інтенсивність процесів росту та продуктивність дерев і якість плодів яблуні у насадженнях 15-17-річного віку. Визначено економічну ефективність розроблених агрозаходів. Для виробництва рекомендовані оптимальні конструкції насаджень яблуні на вегетативно розмножуваних підщепах різної сили росту (М9, М26, ММ106), літнє обрізування (кінець липня - початок серпня) дерев сорту Мелроуз та подібних до нього за силою росту сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
3.

Власов В.І. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп яблуні в південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.І. Власов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації викладено результати досліджень придатності нових сортів і підщеп яблуні в умовах дерново-підзолистих піщаних грунтів південного Полісся. Виділені найбільш продуктивні сорти різних строків достигання з високою польовою стійкістю або імунні проти основних грибних хвороб, та насіннєві і клонові підщепи з підвищеною екологічною стійкістю, придатні для створення інтенсивних насаджень яблуні в умовах південного Полісся України. Основні результати впроваджені у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2УКР3),022

Рубрики:

      
4.

Омельченко І.К. 
Основи створення і продуктивного використання інтенсивних типів насаджень яблуні в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / І.К. Омельченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Висвітлено результати комплексного дослідження впливу екологічних умов і клонових підщеп на ріст і продуктивність садів. Дано оцінку ефективності насаджень на насіннєвих, середньо- та слаборослих клонових підщепах, а також на насіннєвих із вставками слаборослих. Розроблено нові підходи у визначенні районів і північних меж високоінтенсивної культури яблуні на основі відповідності термічних ресурсів біологічним вимогам сортів і підщеп, створенні нових слаборослих типів насаджень, які забезпечують скороплідність та сталу врожайність і високу якість плодів. Встановлено залежність продуктивності та зимостійкості сортів яблуні від тепло- та вологозабезпеченості вегетаційного періоду, градієнтів низьких температур грунту взимку, способів формування дерев та щільності їх садіння. Визначено економічну та енергетичну ефективність нових інтенсивних типів насаджень. Основні результати праці знайшли практичне застосування у створенні та продуктивному використанні інтенсивних типів насаджень яблуні в Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Козак М.В. 
Агроекологічні основи збереження родючості грунтів в промислових насадженнях яблуні та їх якісна оцінка в садівництві України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / М.В. Козак ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням збереження родючості грунтів в промислових насадженнях яблуні та їх якісної оцінки в садівництві. На основі біогеоценотичного підходу до досліджень вивчено і оцінено вплив факторів родючості на продуктивність яблуні. Розроблена шкала бонітування грунтів в балах, установлений поріг деградації якісного складу гумусу темно-сірих опідзолених грунтів і запропонований простий екологічний показник контролю за його станом - pH води. Обгрунтована доцільність тривалого задерніння міжрядь саду з використанням невисоких доз (N60P60K60) мінеральних добрив, установлено тривалість і запропоновані трави для задерніння. Розроблена модель родючості темно-сірих опідзолених грунтів і запропонована біогеоценотична схема ведення досліджень в садівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-434(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кондратенко П.В. 
Адаптація яблуні в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / П.В. Кондратенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оптимізації вирощування промислових насаджень яблуні в Україні. За допомогою розроблених комп'ютерних програм надано з кліматичної, економічної, грунтової та технологічної точок зору комплексну оцінку регіонів України, яка дозволить за умов низьких ресурсозатрат вирощувати високопродуктивні насадження. Уточнено групування грунтів за ступенем їх придатності для вирощування яблуні. Проведено оцінку існуючих інтенсивних промислових садів, яка дала можливість визначити недоліки в закладанні та догляді за ними. Розкрито роль сорту в адаптації яблуні. Запропоновано нові способи вирощування та розміщення вегетативних підщеп за основними промисловими зонами виробництва. Показано вплив пестицидного навантаження на мікроорганізми грунту, а також оцінено перспективні препарати для захисту яблуневих насаджень від шкідників і хвороб відповідно до умов будь-якої місцевості. Визначено лежкість плодів зимових сортів та їх мікробіоту в саду та за умов холодильника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-28(4УКР),022 + П255.1-4(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА310280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Барабаш О.І. 
Прийоми прискореного вирощування кронованих садженців яблуні в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.І. Барабаш ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на вирощування кронованих однорічних саджанців яблуні у зоні Лісостепу України. Підібрано сорто-підщепні комбінування для скороплідних садів. Вивчено вплив механічних і хімічних прийомів стимулювання кроноутворення в однорічних саджанців. Встановлено оптимальні параметри різних типів підщеп для вирощування садивного матеріалу з застосуванням високого окулірування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-36-468(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хоменко І.І. 
Ріст та продуктивність насаджень яблуні в Центральному Лісостепу України залежно від мульчування грунту в рядах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.І. Хоменко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено розміщення кореневої системи в грунті залежно від типу мульчуючих матеріалів. Визначено продуктивність слаборослого сорту Фієста та сильнорослого Джонавелд на М.9, сформованих за типом стрімкого веретена та розроблено рекомендації для вирощування їх за умов Центрального Лісостепу України, які забезпечують урожайність 26 - 28 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Жук В.М. 
Продуктивність різних типів саду яблуні на вегетативних підщепах в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.М. Жук ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 22 с. — укp.

Наведено результати досліджень, проведених для оцінки типів садів на нових вегетативних підщепах та слаборослих вставках селекції Мічурінського державного аграрного університету, а також на підщепах М 9 та ММ 106 за умов північного Лісостепу України. Вивчено вплив клонових підщеп і типів саду на показники росту дерев, їх морозостійкість і площу листової поверхні; освітленість крон, фотосинтетичну активність листя та структуру фітомаси; архітектоніку кореневої системи й особливості мінерального живлення; водний режим насаджень і стан води у листі; урожайність та якість плодів. Визначено критерії економічної та енергетичної оцінки садів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ріпамельник В.П. 
Агробіологічна оцінка перспективного сортименту яблуні для Поділля України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.П. Ріпамельник ; Уман. держ. аграр. акад.. — Умань, 2002. — 24 с. — укp.

Надано господарсько-біологічну оцінку імунних і високостійких до парші інтродукованих сортів яблуні та виділено конкурентоспроможні сорти для вирощування в регіоні Поділля. Перевірено за виробничих умов нові, перспективні сорти з метою визначення їх здатності проявити свої цінні господарсько-біологічні ознаки в саду. Оцінено нові інтродуковані сорти за комплексом біологічно-господарських ознак (скороплідність, слаборослість, продуктивність, якість плодів, стійкість до основних хвороб, зимостійкість в інтенсивних насадженнях). Проведено економічну та енергетичну оцінку виробництва плодів яблуні різних помологічних сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-364(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кондратенко Т.Є. 
Основи формування промислового сортименту яблуні в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / Т.Є. Кондратенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 38 с. — укp.

Встановлено біологічний потенціал кращих районованих і перспективних сортів щодо швидкоплідності, якості, морозовитривалості, стійкості до грибкових захворювань, фізичних властивостей і біохімічного складу плодів. Визначено ефективність реалізації біологічного потенціалу яблуні щодо продуктивності залежно від сили росту, стабільності плодоношення дерева, якості пилку сортів-запліднювачів, виду деревних порід у садозахисних насадженнях, технології та зони вирощування. Виявлено групу перспективних сортів з високою морозостійкістю за першим - четвертим компонентами та стійкістю до пізньовесняних заморозків. Визначено сорти, плоди яких найбільш придатні для використання у свіжому вигляді, а також такі, що забезпечують безперервне постачання яблук на внутрішній ринок. Наведено перелік сортів універсального призначення та найбільш придатних для переробки та консервації. Доведено, що лежкоспроможність і схильність яблук до фізіологічних захворювань під час зберігання залежить від анатомічної будови плоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-36(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Величко Ю.А. 
Ріст та продуктивність яблуні залежно від типу саду й нормування врожаю в північній частині Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.А. Величко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на обгрунтування та розробку перспективних з економічного, біологічного та екологічного погляду інтенсивних типів насаджень яблуні для умов північної частини Правобережного Лісостепу України з оптимальним поєднанням сортопідщепних комбінувань, форм крони та щільності садіння дерев. Вивчено вплив різних типів саду та різних способів нормування врожаю на силу росту дерев, площу їх листкової поверхні, освітленість крон, процес фотосинтезу та вміст пігментів у листках, архітектоніку кореневої системи, врожайність та якість плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-47 +
Шифр НБУВ: РА325273

Рубрики:

      
13.

Шевчук Л.М. 
Особливості формування якості плодів яблуні у південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.М. Шевчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено, що окремі метеорологічні фактори (періоду червень - вересень) впливають на динаміку нагромадження та вміст біологічно активних сполук в яблуках у період знімальної стиглості. З'ясовано взаємозв'язок процесів, що відбуваються у плодах у період росту та під час холодильного зберігання, та їх дію на лежкість і технологічність яблук. Визначено найбільш оптимальне співвідношення суми активних температур та опадів в останньому місяці перед збиранням урожаю. Зазначено, що дане співвідношення забезпечує добру лежкість плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-28(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА324444

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Опалко О.А. 
Регенераційна здатність сортів, гібридних сіянців, клонових підщеп та декоративних форм яблуні в зв'язку з їхніми господарськими властивостями: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.А. Опалко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено методику оцінювання та формулу розрахунку посттравматичної регенераційної здатності вегетативних сортів яблуні. Виявлено переваги препарату нафтилоцтового походження "Помоніт Р-10" у порівнянні з іншими рістрегулювальними чинниками для підвищення регенераційної здатності стеблових живців яблуні. Розроблено нову методику оцінювання та формулу розрахунку регенераційного індексу генеративних органів яблуні після імітування весняних приморозків. Установлено рівні залежності окремих господарських властивостей сортів і гібридних сіянців яблуні від їх регенераційної здатності, а також виконано порівняльне оцінювання їх продуктивності та економічної ефективності вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2 +
Шифр НБУВ: РА325295

Рубрики:

      
15.

Майборода В.П. 
Підвищення продуктивності маточника вегетативно розмножуваних підщеп яблуні в умовах південної частини Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.П. Майборода ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено доцільність вирощування підщеп типу М26 у маточнику вертикальних відсадків, а М9 - вертикальними чи горизонтальними відсадками. У зв'язку з високою волого- та повітроємністю, а також мульчуючою дією, підгортання маточних рослин підщеп типу М9 і М26 тирсою листяних і хвойних деревних порід підвищує якість відсадків за рахунок кращого розвитку кореневої системи. З метою забезпечення високої продуктивності маточних насаджень вегетативно розмножуваних підщеп яблуні за умов південної частини Правобереженого Лісостепу України на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому запропоновано запроваджувати зрошення та підгортання рослини тирсою. Зроблено чотирифакторний дисперсійний аналіз та порядок сортування клонових підщеп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325224

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гулько Б.І. 
Господарсько-біологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Б.І. Гулько ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено 25 форм клонових карликових та напівкарликових підщеп яблуні в маточнику конкурсного випробування за умов західного Лісотепу України. Значну увагу приділено дослідженню процесів росту та розвитку надземної частини та кореневої системи відсадків. За комплексом господарсько-біологічних показників та економічною ефективністю виділено карликові та напівкарликові підщепи, перспективні для виробництва та подальшого вивчення в розсаднику та саду. У маточнику конкурсного випробування істотно переважали контроль карликові підщепи Д 70-456, Д 70-49, 62-396 і напівкарликові 54-118, 64-194, 71-3-150. З метою вдосконалення технологій вирощування відсадків клонових підщеп вивчено вплив загущених схем закладання маточника на параметри їх росту, розвитку кореневої системи, вихід стандартних відсадків та економічну ефективність їх продукції в таких насадженнях. Обгрунтовано переваги загущеного садіння та застосування тирси для підгортання маточних кущів, яке сприяє покращанню проходження процесу коренеутворення та полегшує проведення технологічних операцій. Рекомендовано для виробництва кращі форми клонових підщеп. Встановлено оптимальні схеми закладання маточника та придатність підщеп для вирощування в загущених насадженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Розсоха Є.В. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Є.В. Розсоха ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати комплексної оцінки нових і перспективних клонових підщеп яблуні у маточнику конкурсного випробування та у полях розсадника за умов Донбасу. Виділено високоінтенсивні морозостійкі підщепи для оцінки їх у розсаднику та саду. Відібрано сорто-підщепні комбінування для вирощування одно- та дворічних садженців. Розроблено прийоми стимулювання кроноутворення в однорічок. Встановлено оптимальні параметри підщеп та висоти їх окулірування. Запропоновано технологію вирощування дворічних садженців з однорічною кроною, щеплених узимку з використанням відсадків-переростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-313(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА324946

Рубрики:

      
18.

Середа І.І. 
Агротехнологічні основи вирощування яблуні на грунтах легкого гранулометричного складу: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / І.І. Середа ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 38 с.: рис. — укp.

Розроблено методику визначення придатності дерново-підзолистих і дерново-борових піщаних грунтів та прогнозування продуктивності на них яблуні. Установлено критерії визначення потреби хімічної меліорації дерново-підзолистих грунтів залежно від рівня їх кислотності та систем удобрення яблуні. За результатами досліджень розроблено збалансовану систему удобрювання різновікових насаджень яблуні на даних, придатних для садівництва, грунтах з диференційованим передпосадковим і поточним застосуванням добрив. Теоретично обгрунтовано та випробувано за виробничих умов високоефективні, близькі за економічними та енергетичними показниками альтернативні технології освоєння малопродуктивних піщаних земель із формуванням штучних акумулятивних горизонтів та збагаченням кореневмісного шару меліорантами. Визначено прийоми зниження міграції радіонуклідів у системі грунт - плодове дерево.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4 +
Шифр НБУВ: РА325029

      
19.

Красуля Т.І. 
Господарсько-біологічна оцінка нових сортів яблуні в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Т.І. Красуля ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Наведено результати дослідження придатності інтродукованих і створених в Інституті зрошуваного садівництва УААН сортів і гібридних форм яблуні для вирощування у південному Степу України. Виділено сорти та гібриди, які відзначаються високою та стабільною врожайністю, відмінною якістю плодів, стійкістю проти хвороб і несприятливих біо- та абіотичних факторів довкілля, придатністю для створення інтенсивних насаджень у південному Степу. Для перспективних сортів селекції ІЗС УААН підібрано кращі сорти-запилювачі. Результати дослідження застосовано у процесі планування сортового складу насаджень спеціалізованими садівничими та фермерськими підприємствами регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Вольвач Т.П. 
Господарсько-біологічні особливості нових селекційних сортів і форм яблуні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Т.П. Вольвач ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімферополь, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в Криму надано оцінку новому селекційному матеріалу яблуні, виділеному з 132-х елітних форм за комплексом цінних біологічних та господарських ознак. Досліджено особливості проходження фенологічних фаз розвитку, детально вивчено процеси цвітіння та запилення 20-ти перспективних сортів та форм яблуні. Визначено ступінь морозостійкості, відносної посухостійкості, стійкості до парші та борошнистої роси, а також скороплідності, урожайності, тривалості зберігання, товарні якості та біохімічний склад плодів нових сортів та елітних форм. Здійснено помологічний опис нових сортів та гібридів, надано оцінку самоплідності шести сортів. Виявлено кращі сорти-запилювачі для найбільш перспективних з них. Розраховано економічну ефективність вирощування нових сортів та елітних форм яблуні. Створено маточно-живцеву базу перспективних сортів та гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-3 +
Шифр НБУВ: РА331599

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського