Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П258.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Мазур Б.М. 
Господарсько-біологічна характеристика нових та перспективних сортів смородини в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Б.М. Мазур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень нових сортів смородини селекції Національного аграрного університету за умов Лісостепу України. Проведено їх групування за строками стиглості, надано порівняльну оцінку за складовими продуктивності, швидко- та самоплідності, стійкості до хвороб і шкідників, якості ягід, придатності для механізованого збирання ягід. Виділено сорти-носії цінних господарсько-біологічних ознак. Установлено оптимальні строки посадки живців для збільшення виходу високоякісного садивного матеріалу. Визначено економічну ефективність вирощування нових сортів смородини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шестопал Г.С. 
Господарсько-біологічні особливості і селекційна цінність сортів чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Г.С. Шестопал ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Викладені результати досліджень по вивченню господарсько-біологічних ознак чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України. Виділені найбільш швидкоплідні, високопродуктивні сорти різних строків достигання з високим рівнем стійкості проти грибкових хвороб, весняних приморозків, придатних до заморожування ягід та зберігання в свіжому вигляді в холодильниках. Виділені сорти чорної смородини і порічки придатні для інтенсивних технологій. З урахуванням строку дозрівання ягід виділених сортів створено сортовий конвеєр, що дає можливість значно подовжити роботу комбайна і підвищити ефективність його використання на протязі ягодозбирального сезону. Виділені найбільш придатні сорти для використання ефірних масел у чорної смородини та визначена висока вітамінна цінність листків порічок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-366(2УКР-4ЛЬВ),022

Рубрики:

      
3.

Ярещенко О.М. 
Особливості прояву і успадкування господарсько-цінних ознак смородини чорної та їх селекційне використання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.М. Ярещенко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уточнено наукові уявлення про генетичну природу найбільш важливих господарсько-цінних ознак та рівня їх прояву і впливу на продуктивність і якість продукції смородини чорної. Вперше ідентифіковано та проіндексовано олігогени компактного габітусу куща та вкорочених міжвузлів пагонів. Виділено сорти-донори цих ознак, а також донори олігогенів імунності до борошнистої роси. Виявлено серед відомих і створено нові генетичні джерела та донори ознак - компоненти продуктивності (довгогронність і багатогронність плодових бруньок, величину ягід), технологічності (тип відриву ягід у гроні та його вісь), високу польову стійкість до борошнистої роси та антракнозу. Виділено носії геноплазми, що визначає якість врожаю та посухостійкість культури. Розроблено принципи підбору батьківських пар для схрещування та використання у селекції на згадані ознаки. Апробовано експресний метод визначення посухостійкості на чорній смородині. Створено її перспективні елітні форми та чотири нові сорти, які передано у Держсортовипробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-31 +
Шифр НБУВ: РА333868

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Гончаренко В.І. 
Рід Rubus L. (Rosaceae Juss.) у флорі заходу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.І. Гончаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості роду Rubus флори заходу України, видовий склад, хорології видів, закономірності їх поширення. Встановлено, що рід Rubus представлений 31 видом. Вперше для флори заходу України наведено 6 видів: R. divaricatus, R. opacus, R. praecox, R. orthostachys, R. gothicus, R. haesitans, з яких R. divaricatus, R. opacus, R. orthostachys, R. gothicus, R. haesitans є новими для флори України, та новий підвид R. nessensis ssp scissoides. Із списку ожин флори регіону вилучено R. chamaemorus, R. macrophyllus, R. radula, R. carpinifolius, R. pyramidalis, R. vestitus, R. koehleri, R. kuleszae, R. camtostachys, R. mollis, R. serpens, оскільки не виявлено гербарних знаків, які б підтвердили їх зростання на заході України, а їх включення у списки, ймовірно, пов'язане з неточними визначеннями. Наведено оригінальний дихотомічний ключ для визначення виявлених таксонів. Проведено ботаніко- та еколого-географічний аналіз представників роду Rubus флори заходу України. Зазначено, що сучасне поширення видів ожини заходу України свідчить про те, що значну кількість виявлених видів у своєму поширенні приурочено до Карпат, Прикарпаття та Розточчя, де знаходиться один з центрів видового різноманіття роду Rubus на Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12Ros*80(4УКР) + П258.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327235

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кучер М.Ф. 
Ріст, розвиток та продуктивність сортів чорної смородини в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / М.Ф. Кучер ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2002. — 18 с. — укp.

Комплексно оцінено біологічну здатність 27 сортів смородини формувати високу врожайність, їх фактичну продуктивність за умов виробництва. Визначено рівень адаптації нових сортів до умов регіону, встановлено ступінь їх стійкості проти найбільш поширених хвороб і шкідників. Експериментально визначено продуктивність фотосинтетичної діяльності нових сортів смородини та відібрано кращі сорти, придатні до механізованого збирання врожаю за лімітованими та нелімітованими показниками. Для подальшого використання в селекційній роботі запропоновано сорти-носії з цінними біологічними та господарськими ознаками висого рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-275(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мамчур Т. В. 
Удосконалення способів вирощування саджанців порічок із стеблових живців в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / Т. В. Мамчур ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Надано оцінку розмноження стебловими живцями п'яти сортів порічок. Визначено вплив факторів на процеси коренеутворення живців, удосконалено агротехнічні заходи їх вегетативного розмноження у закритому грунті. З'ясовано здатність здерев'янілих, зелених живців до коренеутворення, встановлено морфологічні відмінності вкорінювання живців порічок залежно від сортового складу, метамерності живцевого матеріалу, строку живцювання та впливу біологічно-активної речовини. Визначено оптимальні параметри дорощування вкорінених живців. Встановлено можливість вирощування садивного матеріалу порічок стебловими живцями за умов Правобережного Лісостепу України, розроблено агротехнічні засоби для цього. Зазначено, що оптимальним для порічок є тривузловий живець, заготовлений з базальної частини пагона, який за інтенсивністю вкорінення та росту істотно переважає аналогічні показники одно- та двовузлових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.42-4
Шифр НБУВ: РА382464 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського