Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (283)Книжкові видання та компакт-диски (298)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П603.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфімов В.Г. 
Вплив мікроелементів і гідрогумату на показники газоенергетичного та білково-мінерального обмінів у голштинської худоби в умовах Степу України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.Г. Єфімов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі результатів дослідження доведено, що комплексне застосування гідрогумату та мінеральних сполук міді, кобальту та йоду коровам під час лактації та телятам голштинської породи покращує їх функціональний стан. За цих умов підвищується продуктивність, що обумовлює високий економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 голштинська + П60-273.1 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА345794

Рубрики:

      
2.

Бірюкова О.Д. 
Популяційно-генетичний моніторинг формування генофонду української чорно-рябої молочної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / О.Д. Бірюкова ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні підходи щодо використання популяційно-генетичного аналізу для моніторингу генетичних процесів великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи. Встановлено сучасний генетичний потенціал породи та особливості його реалізації. Обгрунтовано доцільність використання комплексного підходу для здійснення оцінки препотентності плідників і визначено імуногенетичні механізми її формування. Вперше проведено масштабні популяційно-генетичні дослідження розповсюдженості небажаних генів та визначено "групу ризику" тварин щодо мутації дефіциту адгезивності лейкоцитів (BLAD - Bovine Leucocyle Adhesion Deficiency). Встановлено характер успадкування багатодійковості у тварин української чорно-рябої молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-3 українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА336640

Рубрики:

      
3.

Бабій Н.М. 
Господарсько-біологічні особливості чорно-рябої худоби вітчизняної та зарубіжної селекції в умовах західного регіону України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.02.01 / Н.М. Бабій ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.- Чубинське, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за господарсько-кліматичних умов одного господарства досліджено господарсько-біологічні особливості чорно-рябої голландської, української, західно- й східнонімецької селекції у чотирьох поколіннях за чотирма лактаціями. Зроблено порівняльну оцінку росту та розвитку, екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вимені, відтворювальної здатності, тривалості господарського використання, хімічного складу молока, морфологічних і біохімічних показників крові, а також жирнокислотного складу ліпідів молока та крові корів різної селекції. Досліджено взаємозв'язки між господарсько корисними ознаками, хімічним складом молока, молочною продуктивністю матерів і їх дочок. Визначено коефіцієнти успадкування молочної продуктивності шляхом "мати - дочка". Виявлено ступінь впливу матерів і батьків на формування молочної продуктивності дочок. З метою покращання племінних і продуктивних якостей чорно-рябої худоби вітчизняної селекції за умов західного регіону України запропоновано використовувати голштинізовану чорно-рябу худобу голландської та західнонімецької селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 чорно-ряба + П60-334(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356028

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бабарика І.Г. 
Природний добір у стадах української чорно-рябої худоби при різних способах її утримання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.Г. Бабарика ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень встановлено, що тиск природного добору за умов безперервного утримання вдвічі вищий, ніж у разі прив'язного незалежно від генотипу тварин. Найбільші втрати від негативної дії природного добору мали місце в період від народження до завершення першої лактації. Вивчено вплив генотипічних факторів і факторів навколишнього середовища на молочну продуктивність і показники відтворної здатності української чорно-рябої молочної худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-334
Шифр НБУВ: РА312370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бойко 
Формування м'ясної продуктивності у тварин створюваного крупноекстер'єрного типу поліської м'ясної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Андрій Олександрович Бойко ; Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2 + П603.9 поліська м'ясна
Шифр НБУВ: РА348338

Рубрики:

      
6.

Болгова Н.В. 
Селекційно-генетична оцінка проміжних генотипів української бурої молочної породи, що створюється: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.В. Болгова ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо формування живої маси, екстер'єру, молочної продуктивності, характеру лактаційної діяльності, морфологічних і функціональних властивостей вим'я, відтворної здатності, ролі основних селекційних формувань у генетичному покращанні української бурої молочної породи. З'ясовано, що вплив генотипу на молочну продуктивність, вміст жиру в молоці та його кількість у корів проміжних генотипів становив 2,1 % - 27,6 %. Зроблено висновок, що зі збільшенням спадковості швіцької породи, вплив генотипу на продуктивні показники збільшується. Суттєво покращуються фенотипові ознаки вимені у тварин зі спадковістю 7/8 швіцької породи. Визначено вплив селекційно-генетичних факторів на прояв господарськи корисних ознак у корів. Установлено, що тварини української бурої молочної породи в усі вікові періоди переважають над чистопородними ровесницями за всіма показниками, які характеризуються високими селекційно-генетичними параметрами та біологічними властивостями. В економічному аспекті для виробництва молока доцільно розводити корів генотипу 7/8 спадковості швіцької породи. За цього від тварин бажаного генотипу одержано додаткову за першу, третю та найвищу лактації 613,1 грн., 700,1 грн., 136,1 грн. відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334 + П603.9 українська бура +
Шифр НБУВ: РА365263

Рубрики:

      
7.

Бондаренко П.Г. 
Оцінка тварин північно-східного молочного типу бурої породи за продуктивними та технологічними ознаками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / П.Г. Бондаренко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 19 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення онтогенезу: росту та розвитку молодняку, екстер'єру та конституції, молочної та м'ясної продуктивності, відтворювальних і технологічних ознак тварин північно-східного молочного типу бурої породи за умов лісостепу України. Визначено частоту захворювання корів-первісток бурої породи різних генотипів маститами. Оцінено фізико-хімічні властивості й амінокислотний склад молока корів новоствореного північно-східного молочного типу бурої породи у разі цього захворювання. Проаналізовано морфофункціональні властивості вимені корів бурої породи різних генотипів стосовно їх придатності до машинного доїння згідно з мінімальними вимогами. Установлено стресостійкість корів-первісток північно-східного молочного типу бурої породи за зазначеного доїння. Обчислено конверсію перетравного протеїну кормів до білка м'яса у бугайців північно-східного молочного типу даної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 бура +
Шифр НБУВ: РА341378

Рубрики:

      
8.

Борисовський В.А. 
Оптимізація селекційного процесу в популяції айрширської худоби України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.А. Борисовський ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення системи племінної роботи з популяцією айрширської худоби України шляхом оптимізації селекційного процесу з використанням принципів великомасштабної селекції та урахуванням специфіки малочисельних популяцій. Встановлено, що система племінної роботи з популяцією, яка застосовується у даний час, забезпечує генетичний прогрес за надоєм у розмірі 11-12 кг молока на корову в рік. Розроблено методи його підвищення до 32-38 кг молока та збільшення економічної ефективності селекційних заходів в 6,5 рази за рахунок впровадження в практику інтенсивних варіантів програм селекції із застосуванням розробленого нового способу ротаційного використання плідників, який дозволяє включати в масове відтворення стад синів лише одного бугая-лідера без зростання інбридингу в товарній частині популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 айрширська

Рубрики:

      
9.

Буштрук М.В. 
Оцінка і добір бугаїв чорно-рябої породи за показниками відтворної здатності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.В. Буштрук ; УААН, Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська обл.), 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022 + П603.9 чорно-ряба

Рубрики:

      
10.

Васильєва Ю.О. 
Обгрунтування ефективності використання симентальської худоби різних виробничих типів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Ю.О. Васильєва ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено комплексну господарсько-біологічну оцінку внутрішньопорідних типів симентальської худоби та виявлено молочно-м'ясний тип, здатний найбільш повною мірою застосовувати енергію та протеїн корму, що дає змогу виробляти основну товарну продукцію (молоко та м'ясо). Вивчено особливості молочної продуктивності корів різних виробничих типів, показники якості молока та конверсію протеїну й енергії корму до молока, а саме: коефіцієнт конверсії протеїну - 26,14 % - у корів молочного типу, 25,73 % - у корів молочно-м'ясного та 24,84 % - у корів м'ясо-молочного; за конверсією енергії встановлено показники відповідно до типів худоби: 27,57; 27,23 та 26,39 %. За умов вирощування тварин молочно-м'ясного типу за поєднання "корови - молодняк" одержуються показники у діапазоні співвідношення цін на яловичину та молоко від 3,7 до 15,7 разів, тварин молочного типу - до 3,7 разів, м'ясо-молочні - більше за 15,7 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 симентальська +
Шифр НБУВ: РА348826

Рубрики:

      
11.

Вечорка В.В. 
Оцінка продуктивних якостей тварин голштинської породи канадської селекції залежно від генотипових та паратипових факторів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / В.В. Вечорка ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено адапційні процеси імпортованого поголів'я голштинської породи канадської селекції та тварин власної репродукції в межах генерацій за провідними господарсько корисними ознаками. Визначено закономірності реалізації генетичного потенціалу, встановлено ступені впливу спадкових і паратипових чинників на розвиток ознак молочної продуктивності. Систематизовано раціональну перспективу розведення за лініями, визначено роль високопродуктивних корів і рівня племінної цінності бугаїв-плідників у формуванні та генетичному покращанні заводського стада голштинської худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33 + П603.9 голштинська
Шифр НБУВ: РА374110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Височанський 
Ріст і розвиток та біологічні особливості помісних телиць бурої карпатської породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Йосип Степанович Височанський ; УААН, Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська обл.), 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-338,022 + П603.9 бура карпатська
Шифр НБУВ: РА303583

Рубрики:

      
13.

Галушко 
Селекційно-генетична оцінка продуктивних ознак корів голштинської породи зарубіжної селекції: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ірина Анатоліївна Галушко ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2009. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 голштинська + П60-31
Шифр НБУВ: РА366119

Рубрики:

      
14.

Данилевський О.О. 
Господарсько-біологічні особливості тварин української червоно-рябої молочної породи Північного регіону України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Данилевський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.; Чубинське, 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації викладено процес формування української червоно-рябої молочної породи з констатацією проміжних і кінцевих характеристик тварин цієї породи в умовах Північного регіону України. Встановлено, що вони характеризуються високими селекційно-генетичними параметрами та біологічними особливостями. Генетична структура цього масива худоби забезпечує правильність подальшого перебігу селекційного процесу, направленого на консолідацію і перспективи удосконалення популяції за основними господарсько-біологічними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна

Рубрики:

      
15.

Денисюк О.В. 
Оцінка впливу бугаїв-плідників різного екогенезу на продуктивність тварин при створенні центрального типу української червоної молочної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О.В. Денисюк ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 17 с. — укp.

Проведено порівняльну характеристику дочок залежно від породи та країни походження батька за ростом в ранньому онтогенезі, екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, морфо-функціональних властивостей вимені, відтворювальної здатності та визначено ступінь зв'язку між селекційними ознаками. Доведено, що бугаї-плідники залежно від породи й екогенезу по-різному впливають на господарсько-корисні ознаки корів центрального типу української червоної молочної породи. Встановлено, що найбільш ефективним є використання плідників англерської породи з Німеччини та голштинської породи з Канади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 червона молочна + П60-334.33
Шифр НБУВ: РА372055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Дубін А.М. 
Популяційно-генетична характеристика української червоно-рябої молочної породи та методи її удосконалення за умов великомасштабної селекції: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / А.М. Дубін ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, Київської обл., 2000. — 33 с. — укp.

Вивчено особливості виведення української червоно-рябої молочної породи з використанням основ великомасштабної селекції. Розроблено систему методів оцінки й ефективності селекції основних структурних одиниць породи ліній та родин, бугаїв-лідерів і корів-рекордисток. Удосконалено методику оцінки екстер'єру тварин молочних порід за лінеарним методом. Розраховано оптимальний варіант програми великомасштабної селекції української червоно-рябої молочної породи з максимальним генетико-економічним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна
Шифр НБУВ: РА310833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дудок А.Р. 
Селекційно-генетична оцінка тварин різних генотипів при формуванні стада жирномолочного типу української червоної молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.Р. Дудок ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2009. — 17 с. — укp.

Вивчено ефективність використання покращених червоної датської і ангерської порід (ЧДіАП) на поголів'ї тварин вітчизняної червоної степової худоби (ЧСХ). Проведено оцінку тварин різних порід і умовної кровності за селекційно-генетичними параметрами та визначено зв'язки між селекційними ознаками. Доведено доцільність використання бичків ЧДіАП для підвищення генетичного потенціалу ЧСХ. Встановлено перспективні поєднання спадковості ЧС і покращених ЧДіАП, які забезпечують підвищення енергії росту, молочної продуктивності та покращують технологічні ознаки молочної худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-64 + П603.9українська червона +
Шифр НБУВ: РА368033

Рубрики:

      
18.

Йовенко І.В. 
Результативність розведення української чорно-рябої молочної породи за лініями і родинами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.В. Йовенко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське (Київ. обл.), 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Установлено, що розведення за лініями та родинами є одним з основних методів генетичного покращання молочної худоби. Зазначено, що виявлення у лініях бугаїв-лідерів, а у родинах - цінних рекордисток, дає змогу підвищити інтенсивність добору та використання корів і плідників, а також значною мірою збільшити темпи генетичного прогресу за молочною продуктивністю у популяції. Доведено, що внаслідок жорсткого добору плідників за походженням, племінною цінністю батьків та інтенсивним їх використанням, можна значною мірою підвищити темпи генетичного покращання популяції чорно-рябої худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-3 українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА324834

Рубрики:

      
19.

Кальчук Л.А. 
Покращення відтворних і продуктивних здатностей чорно-рябої худоби в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.А. Кальчук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено ознаки відтворної здатності та показників господарського використання корів чорно-рябої породи різного походження (української та німецької селекції), генотипів за часткою спадковості голштинської породи, ліній та потомства бугаїв-плідників. Установлено, що корови чорно-рябої породи за ознаками відтворної здатності та господарського використання поступаються оптимальним параметрам. З'ясовано, що ці ознаки впливають на молочну продуктивність та слабо успадковуються. Визначено, що кращими відтворними здатностями характеризуються корови української чорно-рябої молочної породи, а параметрами господарського використання - німецької як більш продуктивної. Показано доцільність розведення тварин української чорно-рябої молочної породи з часткою голштинської спадковості 75 % і більше (3/4 - 7/8-кровних) за умов достатньої годівлі (45 - 55 ц корм. од. на середньорічну корову).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-3 чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА334289

Рубрики:

      
20.

Карлова Л.В. 
Селекційні та біологічні особливості тварин центрального типу української червоної молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.В. Карлова ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Вперше за умов центральної степової зони України проведено оцінювання молочної продуктивності корів затвердженого центрального зонального типу української червоної молочної породи. Виділено типи вищої нервової діяльності корів у досліджуваній породі, зроблено комплексне оцінювання їх за гематологічними, біохімічними, гормональними показниками крові та за адаптаційною здатністю, встановлено відмінності між ними. Доведено, що корови сильного типу у порівнянні з тваринами слабкого типу відзначаються більш високим рівнем обмінних процесів і кращою адаптаційною здатністю. Вперше визначено якісний склад молока корів центрального зонального типу протягом лактації та за сезонами року. Наведено рекомендції щодо ефективного ведення добору тварин за бажаними ознаками з метою створення високопродуктивних стад, стійких до несприятливих умов зовнішнього середовища та стресових навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-2 + П60-3 + П603.9 українська червона +
Шифр НБУВ: РА361278

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського