Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-272$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Сеньків О.М. 
Антиоксидантний статус та вуглеводний обмін у відлучених поросят за дії різного рівня цинку в раціоні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.М. Сеньків ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різного рівня цинку в раціоні поросят до і через різні строки після відлучення від свиноматок на активність антиоксидантної системи й обміну вуглеводів у їх організмі й інтенсивність росту. Встановлено інгібуючий вплив дефіциту цинку у раціоні поросят після відлучення від свиноматк на активність антиоксидантної системи та метаболізм глюкози у їх організмі. З'ясовано, що підвищення його рівня у раціоні поросят активує антиокидантну систему та метаболізм глюкози. Аналогічні відмінності виявлено також у вмісті продуктів перекисного окиснення ліпідів та активності супероксидиддисмутази у печінці та скелетних м'язах поросят залежно від вмісту цинку у згодовуваному їм комбікормі. Встановлено, що після відлучення від свиноматок концентрація глюкози та молочної кислоти у крові поросят, яким згодовували комбікорм з низьким (30 та 60 мг/кг) вмістом цинку значно більша у порівнянні з тваринами, яким згодовували комбікорм з високим (100 та 120 мг/кг) вмістом цинку. Встановлено пряму залежність між активністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вмістом цинку в раціоні поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.512 + П65-451.23 +
Шифр НБУВ: РА363126

Рубрики:

      
2.

Кузьменко П. І. 
Біотехнологія виробництва пребіотичного комплексу та його використання у свинарстві: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / П. І. Кузьменко ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено біотехнологію одержання нових вітчизняних комплексних пребіотичних компонентів на базі пектину та комплексів пара-амінобензойної кислоти (ПАБК) з біометалами. Обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність використання ферментів для одержання пектину з бурякового жому. Шляхом спрямованого біокаталізу розроблено ензимну композицію, що проявляє синергізм дії за умов "обмеженого" біокаталізу, з метою інтенсифікації процесу біоконверсії й одержання продуктів з заданими показниками виходу й якісного складу. Виявлено ферментативний вплив на процес гідролізу й екстрагування пектину із сировини, що призводить до підвищення ефективності процесу за рахунок збільшення проникності клітинних мембран рослинної сировини. Експериментально підтверджено можливість ультрафільтраційного та нанофільтраційного концентрування пектинових екстрактів, що дозволяє одержати розчини з підвищеним вмістом пектину заданих параметрів з використанням екобіотехнологій. Запропоновано новий метод функціоналізації олігоцукрів бурякового жому шляхом уведення в нього металокомплексів ПАБК, що дозволило одержати комплекс з пребіотичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.539 пребіотики + П65-451.29 пребіотики + П855.59
Шифр НБУВ: РА377325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вуїв І.Т. 
Вплив вітаміну Е і селену на перекисне окиснення ліпідів і стан антиоксидантного захисту в організмі поросят: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.Т. Вуїв ; УААН. Ін-т земл-ва і біології тварин. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Представлені дані про вплив водорозчинної форми вітаміну Е і селеніту натрію при парентеральному введені їх поросятам-сисунам, а також свиноматкам в період поросності і лактації на перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) і стан антиоксидантної системи в організмі поросят і їх ріст. Встановлено, що парентеральне введення поросятам у підсисний період вирощування водорозчинної форми вітаміну Е і селеніту натрію призводить до зниження інтенсивності перекисного окиснення ліпідів в їх організмі внаслідок підвищення активності ферментативної і неферментативної систем антиоксидантного захисту, до підвищення інтенсивності росту поросят. Аналогічні зміни інтенсивності ПОЛ і активності антиоксидантної системи в організмі поросят та інтенсивності їх росту виявлені також при парентеральному введені вітаміну Е і селеніту натрію свиноматкам у період поросності і лактації, проте, вони виражені меншою мірою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.526,022

Рубрики:

      
4.

Огородник О.З. 
Вплив рівня лізину, метіоніну і треоніну в раціоні на обмін речовин та вміст гормонів у крові свиней породи велика біла*андрас: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.З. Огородник ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Показано, що за період з 60- до 180-денного віку у крові свиней відбуваються суттєві зміни у концентрації окремих метаболітів і гормонів, які тісно пов'язані зі змінами інтенсивності анаболічних і катаболічних процесів у скелетних м'язах і жировій тканині. Встановлено дозалежний вплив добавок лізину, метіоніну та треоніну до раціону свиней на вміст загального білка, вільних амінокислот, сечовини, глюкози та неетерифікованих жирних кислот у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.511
Шифр НБУВ: РА319747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гаращук М.І. 
Вуглеводно-ліпідний обмін у свиней різного віку за впливу препаратів гумусової природи та апізолу: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.І. Гаращук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено показники вуглеводного та жирового обмінів, продуктивність і резистентність поросят за впливу гумату натрію, оксигумату, апізолу. Одержано дані стосовно впливу препаратів на морфологічні та біохімічні показники крові свиней трьох вікових груп. Визначено вікові межі, за яких застосування цих препаратів є найбільш доцільним. За умов промислового свинарства доведено ефективність застосування нових біостимуляторів. На підставі результатів проведених досліджень обгрунтовано перспективність застосування у свинарстві оксигумату, гумату натрію та апізолу для стимулювання росту, продуктивності та стійкості тварин до захворювань. З'ясовано стимулювальний вплив даних препаратів на гемопоез. Установлено, що гумат натрію та оксигумат посилюють процеси аеробного окиснення, підвищують рівень енергетичних процесів за участі глюкози. Гумінові препарати підвищують рівень загальних ліпідів у крові поросят за рахунок збільшення вмісту фосфоліпідів і триацилгліцеролів. Гумат натрію й оксигумат впливають на активність ферментативних систем організму свиней. З'ясовано, що дія гумінових препаратів залежить від віку тварин, за умов їх застосування збільшуються середньодобові прирости маси тіла поросят. Продукт, що виробляється бджолами, "Апізол" не спричинює негативні зміни морфологічних і біохімічних показників крові, позитивно впливає на рівень гемоглобіну, молочної кислоти, посилюючи окиснювально-відновні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65-272.53 +
Шифр НБУВ: РА354504

Рубрики:

      
6.

Усенко С.О. 
Гормональний і біохімічний статус сироватки крові свиней різного віку, статі та фізіологічного стану: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.О. Усенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2004. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень вмісту тиреоїдних і стероїдних гормонів та біохімічного складу сироватки крові свиней різного віку, статі та фізіологічного стану. Охарактеризовано зміни вмісту досліджуваних компонентів у сироватці крові та встановлено кореляційний зв'язок між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.538 + П65-273.92 +
Шифр НБУВ: РА329079

Рубрики:

      
7.

Максимович І.Я. 
Гормональний та антиоксидантний статус, показники обміну білків та ліпідів у поросят за дії хрому: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.Я. Максимович ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різних форм хрому на гормональний та антиоксидантний статус, обмін білків і ліпідів в організмі поросят. З урахуванням одержаних результатів удосконалено рецептуру комбікорму для поросят у період відлучення. З'ясовано, що додаткове введення поросятам перед відлученням тривалентного хрому обумовлює підвищення у плазмі крові концентрації загальних ліпідів, моно-, ді- та триацилгліцеролів і зниження концентрації вільного холестеролу. Виявлено, що введення поросятам перед відлученням тривалентного хрому супроводжується послабленням процесів пероксидного окиснення ліпідів (зменшується концентрація малонового діальдегіду та гідропероксидів ліпідів) та посиленням ферментативної ланки системи антиоксидантного захисту (збільшується активність супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази). Розроблено спосіб підвищення стресостійкості та продуктивності поросят за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.51 +
Шифр НБУВ: РА354954

Рубрики:

      
8.

Іскра Р.Я. 
Гормонально-субстратні механізми регуляції вуглеводного обміну та антиоксидантної системи в мієлоїдних клітинах і лейкоцитах свиней раннього віку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Р.Я. Іскра ; УААН. Ін-т земл-ва і біології тварин. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню вікових змін в лейкоцитопоезі і метаболізмі мієлоїдних клітин кісткового мозку та лейкоцитів крові свиней в ранньому періоді постнатального онтогенезу. Встановлено, що від народження до 10-добового віку в кровотворних органах тварин інтенсифікуються процеси мієло- і лімфоцитопоезу. Протягом раннього постнатального періоду в лімфоцитах відбувається активізація ферментів пентозофосфатного шляху та мітохондріальних цитохромів, у нейтрофільних гранулоцитах спостерігається підвищення активності ферментів окремих ланок гліколізу. В процесі постнатальної адаптації в клітинах системи гемопоезу інтенсифікуються протеолітичні ферменти, відбувається становлення антиоксидантного статусу клітин кісткового мозку і лейкоцитів поросят. Встановлено, що на регуляцію інтенсивності лейкоцитопоезу і метаболізму мієлоїдних клітин та лейкоцитів впливають гідрокортизон та мікроелементи (Fe і Se). Введення гідрокортизону у високих дозах приводить до пригнічення інтенсивності гранулоцитопоезу, зниження активності ферментів, що каталізують початкові стадії гліколізу і пентозофосфатного шляху та пригнічення активності ферментів антиоксидантної системи в мієлоїдних клітинах кісткового мозку і лейкоцитах поросят. Застосування залізодекстранових препаратів у комплексі із сполуками селену веде до підвищення функціональної активності системи антиоксидантного захисту та нормалізації енергетичних процесів у фагоцитуючих та імунокомпетентних клітинах тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272,022

Рубрики:

      
9.

Юрків О. Я. 
Імунний та антиоксидантний статус у поросят раннього постнатального віку за дії хрому: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / О. Я. Юрків ; Ін-т біології тварин НААН України. — Л., 2011. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив перорального введення хрому на імунний та антиоксидантний статус, морфофункціональний стан крові, обмін білків в організмі поросят раннього віку. Виявлено стимулювальну дію хрому на активність систем клітинного та гуморального імунітету. Показано позитивний вплив цього мікроелемента на кількість і функціональний склад Т- і В-лімфоцитів та їх субпопуляцій, показники неспецифічної резистентності. З'ясовано, що введення тривалентного хрому супроводжується послабленням процесів пероксидного окиснення ліпідів і посиленням ферментативної ланки системи антиоксидантного захисту в крові новонароджених тварин. Визначено оптимальну дозу хрому для поросят раннього віку, яка сприяє покращанню білкового обміну в їх організмі та відповідає 150 мкг для кожної тварини. Розроблено спосіб підвищення резистентності новонароджених поросят за виробничих умов. Наведено наукове й економічне обгрунтування застосування перорального введення хлориду хрому в практиці ветеринарної медицини з метою профілактики захворювання молодняка свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272 + П65-451.232
Шифр НБУВ: РА383758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кучерявий В.П. 
Продуктивність, обмін речовин та гістоструктура внутрішніх органів молодняка свиней при згодовуванні бовілакту: Автореф.дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.П. Кучерявий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Показано, що згодовування бовілакту молодняку свиней у дозах 5 - 15 г на голову за добу підвищує показники відгодівельних та забійних якостей на 7,7 - 19,9 %, перетравність протеїну та жиру на 2,9 % і утримання азоту в тілі на 3,0 - 3,9 %. З'ясовано, що використання в раціонах свиней бовілакту дозволяє одержувати свинину з добрими фізико-хімічними показниками її якості. Доведено, що бовілакт не має істотного впливу на стан крові, структуру печінки, кишечнику та підшлункової залози свиней, а також стимулює розвиток окремих структур щитовидної залози, наднирників та інсулярного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.5-60
Шифр НБУВ: РА314482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Данчук В.В. 
Процеси перекисного окиснення ліпідів та гормональні і субстратні механізми регуляції антиоксидантної системи в тканинах поросят: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.04 / В.В. Данчук ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2003. — 27 с. — укp.

Встановлено, що інтенсифікація перекисного окиснення ліпідів у тканинах новонароджених поросят викликає зміни біохімічних і біофізичних характеристик мембран еритроцитів, швидке старіння клітин червоної крові та гепатоцитів, пошкодження їх ультраструктури та руйнування. Одержано нові дані щодо регуляторного впливу екзогенного тироксину, кортизолу та інсуліну на інтенсивність перекисного окиснення та активність ключових антиоксидантних ферментів. З'ясовано вплив сульфату цинку, цинкметіону та селеніту натрію на метаболізм, співвідношення популяцій еритроцитів і гепатоцитів, інтенсивність вільнорадикального окиснення, активність системи антиоксидантного захисту у тканинах поросят-сисунів. Виявлено взаємозв'язок між живою масою новонароджених поросят, процесами перекисного окиснення, буферною ємністю системи антиоксидантного захисту та метаболізмом, а також залежність інтенсивності росту поросят-сисунів від рівня метаболічної енергії та селену в їх раціоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.1 + П65-272.5 +
Шифр НБУВ: РА323245

Рубрики:

      
12.

Давидов Є. А. 
Санітарно-гігієнічне обгрунтування використання природних сорбентів для елімінації важких металів з організму свиней: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Є. А. Давидов ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано, що надходження до організму свиноматок важких металів з кормами в дозах, що не перевищують МДР, сприяє їх кумуляції в органах і тканинах, знижує безпеку молозива та молока. Поглиблено та деталізовано особливості нагромадження та шляхи виведення ртуті, свинцю, кадмію та миш'яку у свиней залежно від фізіологічного стану, віку й умов годівлі. Здійснено гігієнічне обгрунтування застосування природних сорбентів у раціонах свиноматок з метою елімінації свинцю, кадмію, ртуті та миш'яку з організму за їх сумісного надходження з кормами. Доведено, що застосування природних сорбентів за вирощування та відгодівлі молодняку свиней сприяє виведенню кадмію з організму переважно кишечником, а свинцю, миш'яку та ртуті - нирками тварин. Введення в раціон холостих свиноматок мінераломістких сорбентів стимулювало еритроцитопоез в організмі, зменшувало концентрацію у їх крові свинцю на 21,6 - 37,3 %, кадмію - на 92,2 - 92,5 та миш'яку - на 23,1 - 26,9 %, а в порісних і лактуючих свиноматок - вміст свинцю у крові у 3,8 - 5,7 раза, кадмію у 2,8 - 3,9, а миш'яку - у 2,9 - 3,2 раза на фоні зменшення їх рівня в молозиві та молоці. Використання каоліну, алуніту або їх суміші в годівлі сприяє покращанню показників репродуктивної здатності свиноматок, збереженості та продуктивності молодняку свиней. Теоретично обгрунтовано й експериментально встановлено оптимальні дози алуніту, каоліну й їх суміші, які максимально забезпечують елімінацію важких металів з організму свиней, що дозволяє одержати свинину високої якості безпечну за вмістом кадмію, свинцю, миш'яку та ртуті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.527
Шифр НБУВ: РА383557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського