Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (60)
Пошуковий запит: (<.>U=П855.59$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Кузьменко П. І. 
Біотехнологія виробництва пребіотичного комплексу та його використання у свинарстві: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / П. І. Кузьменко ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено біотехнологію одержання нових вітчизняних комплексних пребіотичних компонентів на базі пектину та комплексів пара-амінобензойної кислоти (ПАБК) з біометалами. Обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність використання ферментів для одержання пектину з бурякового жому. Шляхом спрямованого біокаталізу розроблено ензимну композицію, що проявляє синергізм дії за умов "обмеженого" біокаталізу, з метою інтенсифікації процесу біоконверсії й одержання продуктів з заданими показниками виходу й якісного складу. Виявлено ферментативний вплив на процес гідролізу й екстрагування пектину із сировини, що призводить до підвищення ефективності процесу за рахунок збільшення проникності клітинних мембран рослинної сировини. Експериментально підтверджено можливість ультрафільтраційного та нанофільтраційного концентрування пектинових екстрактів, що дозволяє одержати розчини з підвищеним вмістом пектину заданих параметрів з використанням екобіотехнологій. Запропоновано новий метод функціоналізації олігоцукрів бурякового жому шляхом уведення в нього металокомплексів ПАБК, що дозволило одержати комплекс з пребіотичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.539 пребіотики + П65-451.29 пребіотики + П855.59
Шифр НБУВ: РА377325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гришко В. А. 
Використання імуностимулюючих препаратів для підвищення природної резистентності та профілактики стресів у поросят: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.06 / В. А. Гришко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Результати досліджень свідчать, що організм поросят-сисунів у ранній постнатальний період має незрілу імунну та кровоносну системи. Встановлено, що вплив різного характеру технологічних стрес-факторів на організм підсисних поросят призводить до стресових процесів в їх організмі, які супроводжуються зниженням природної резистентності, продуктивності, підвищенням рівня захворюваності та збільшенням відходу молодняка свиней. Визначено, що дія препаратів полягає в тому, що пептиди кісткового мозку та тимусу у разі парентерального їх введення в організм поросят-сисунів активуюче впливають на ранніх етапах диференціації на кров'яні та лімфоїдні клітини, сприяють їх посиленій проліферації, дозріванню та спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П871.25-35
Шифр НБУВ: РА374789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Степанський Д.О. 
Вплив селену на пробіотичну асоціацію Aerococcus Viridans 167, Bacillus Subtilis 3, Escherihia Coli m 17: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Д.О. Степанський ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив селену на групу пробіотичних мікроорганізмів, зокрема, мікроаерофілів, факультативних анаеробів і аеробів - A.viridans 167, E.coli M 17i B.subtilis 3, а також умовно патогенну флору. Розроблено візуалізацію біохімічних властивостей даних пробіотичних мікроорганізмів за допомогою серії індикаторних середовищ. На базі реакції окиснення молочної кислоти розроблено модель вивчення антиоксидантної дії пробіотичних мікроорганізмів і біологічних субстратів. Вставлено, що A.viridans 167, E.coli M 17i B.subtilis 3 приблизно однаково нагромаджують селен у клітинах. Висвітлено збереження антагоністичного впливу селенвмісних A.viridans 167, E.coli M 17i B.subtilis 3 на умовно патогенну мікрофлору. Доведено можливість введення селену в макроорганізм за допомогою явища транслокації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921 + П855.59 пробіотики +
Шифр НБУВ: РА368879

Рубрики:

      
4.

Колотницький В.А. 
Імунофізіологічний стан організму птиці у різні вікові періоди та при застосуванні імуномодуляторів: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.А. Колотницький ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження показників, які характеризують стан природньої резистентності й імунологічної реактивності організму курчат у критичні періоди росту, а також вікові особливості формування мікробіоценозу та ферментних процесів у кишечнику птахів за умов вакцинації та у разі введення імунотропних препаратів. Установлено, що ранні стадії росту курчат супроводжуються вірогідним зниженням рівня імуноглобулінів, факторів імунітету та неспецифічної резистентності організму. У більш пізні вікові пероди (60-та - 120-та доба) функціональна активність імунокомпетентної системи та неспецифічна ланка резистентності організму курчат були такими, як у дорослих однорічних курей. Досліджено особливості становлення видового складу мікроорганізмів у тонких і товстих кишках птахів у критичні вікові періоди. Встановлено, що збільшення кількості мікроорганізмів нормальної та умовно патогенної мікрофлори з віком співпадає з підвищеним вмістом імуноглобулінів і рівнем T- і B-лімфоцитів у сироватці крові курчат. Показано імунотропний вплив метіфену й аскорбінової кислоти на формування імунологічної реактивності й активність неспецифічних факторів захисту організму курчат на ранніх і більш пізніх стадіях постнатального онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-273.922 + П855.59 імуномодулятори +
Шифр НБУВ: РА365003

Рубрики:

      
5.

Семен І.С. 
Методологічні підходи щодо оцінювання мікроорганізмів при конструюванні пробіотиків: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / І.С. Семен ; Ін-т біології тварин НААН України. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено доцільність проведення оптимального обсягу досліджень з встановлення пробіотичних властивостей мікроорганізмів для надання досліджуваному штаму статусу пробіотичного. Встановлено, що за умови спільного культивування з досліджуваними штамами, відбувається зниження адгезивної активності патогенної й умовно-патогенної мікрофлори, що сприяє зменшенню їх патогенної дії, а також терміну їх перебування в мікроорганізмі. Досліджено, що за спільного культивування, пробіотичні штами мають здатність підвищувати антибіотикочутливість умовно-патогенної та патогенної мікрофлори, що частково може попередити появу резистентних штамів патогенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59
Шифр НБУВ: РА372073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Киричко Б.П. 
Патогенетичне обгрунтування лікування тварин із запальною хірургічною патологією препаратами з антиоксидантною дією: автореф. дис. ... д-ра вет. наук: 16.00.05 / Б.П. Киричко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Встановлено, що у разі розвитку експериментального асептичного та гнійного запалення у біологічних субстратах відбувається підвищення вмісту продуктів ліпопероксидації, а також зміна активності ферментів детоксикації активних форм оксигену. Виявлено видову специфічність таких змін і їх залежність від клінічного прояву запальної реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875-7 + П855.59 антиоксиданти +
Шифр НБУВ: РА370362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Новицький В. П. 
Розробка та використання біологічно активних препаратів для стимуляції відтворювальної здатності кнурів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / В. П. Новицький ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Вперше розроблено негормональні біологічно активні препарати на основі L-аргініну гідрохлориду - "Шанс" та "Янтаргін", призначені для стимуляції відтворювальної здатності кнурів. Вперше доведено, що згодовування кнурам цих препаратів сприяє посиленню їх лібідо, що виражається скороченням тривалості рефлексу статевого потягу на 73,1 - 85,3 % незалежно від породи, віку та режиму статевого використання тварин. Вперше встановлено, що препарати "Шанс" та "Янтаргін" зумовлюють зростання концентрації тестостерону в крові кнурів на 68,6 - 73,3 %, що, в свою чергу, сприяє підвищенню рівня андрогенно-естрогенного балансу на 72,7 - 80,4 %, посиленню білкового, вуглеводного й енергетичного обмінів в організмі плідників та інтенсифікації сперматогенезу. Встановлено динаміку основних показників спермопродуктивності кнурів, яка свідчить, що швидкість включення препарату "Янтаргін" у регуляцію сперміогенезу залежить від частоти його згодовування та не залежить від режиму статевого використання тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.41 + П855.59
Шифр НБУВ: РА385987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Агеєв В. О. 
Стан антиоксидантної системи та неспецифічна резистентність у тварин за дії пробіотиків БПС-44 та БПС-Л: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / В. О. Агеєв ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 17 с. — укp.

Вивчено антиоксидантні, імуномодулювальні й антагоністичні властивості пробіотичних препаратів. Встановлено, що профілактичне застосування пробіотичних препаратів БПС-44 та БПС-Л за вирощування молодняку великої рогатої худоби та свиней зумовлює підвищення активності антиоксидантних ферментів крові та зниження концентрації токсичних продуктів пероксидного окиснення ліпідів. Обидва пробіотичні препарати сприяють активації фагоцитарної функції поліморфноядерних лейкоцитів крові та продукції ендогенного інтерферону та лізоциму на фоні зменшення gamma-глобулінової фракції сироватки крові. Виявлено кореляцію між факторами неспецифічної резистентності та показниками. Визначено фактори, які обумовлюють антагоністичну активність пробіотичних штамів бактерій - компонентів пробіотиків. Розроблено спосіб корекції стану антиоксидантної системи молодняку великої рогатої худоби та свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П60-273.1
Шифр НБУВ: РА379619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Антоненко П.П. 
Теоретичне і експериментальне обгрунтування застосування фітопрепаратів для підвищення неспецифічного імунітету та продуктивності тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.06 / П.П. Антоненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано доцільність та експериментально підтверджено ефективність застосування фітопрепратів "Фітохол", "Гастроацид" і "Фітопанк" з метою профілактики захворювань органів травлення й імунодефіцитних станів, викликаних порушеннями гігієнічних і технологічних факторів утримання продуктивних тварин. Розкрито особливості впливу фітопрепаратів на загальний стан, біохімічний статус, природну резистентність, збереженість, ріст і продуктивність тварин. На різних експериментальних моделях з лабораторними тваринами доведено нешкідливість фітопрепаратів, показано їх позитивний вплив на функціональний стан різних органів і систем, здатність нормалізувати обмін речовин, стимулювати активність імунної системи. Наведено рекомендації щодо використання даних препаратів з метою оздоровлення організму тварин та одержання екологічно безпечної продукції. За умов науково-виробничого експерименту апробовано схеми застосування фітопрепаратів з профілактичною метою: сухостійним коровам і порісним свиноматкам для профілактики захворювань новонародженого молодняка; молодняка продуктивних тварин для профілактики хвороб шлунково-кишкового тракту й імунної системи; курям-несучками для профілактики захворювань і підвищення продуктивності. Встановлено, що застосування фітопрепаратів за виробничих умов за запропонованими схемами підвищує середньодобові прирости живої маси продуктивних тварин на 15 - 20 %, резистентність, збереженість поголів'я на 20 - 25 %, нормалізує обмінні процеси та функціональний стан організму, сприяє зниженню захворюваності молодняка на 40 - 60 % та покращанню якості тваринницької продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П545.129 +
Шифр НБУВ: РА368009

Рубрики:

      
10.

Сорокулова І.Б. 
Теоретичне обгрунтування і практика застосування бактерій роду Bacillus для конструювання нових пробіотиків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.07 / І.Б. Сорокулова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки принципово нових пробіотиків на основі аеробних спороутворюючих бактерій роду Bacillus. Теоретично обгрунтовано і практично реалізовано підходи до створення біопрепаратів з унікальними властивостями. Доведено, що методами генетичної інженерії на основі бацил можна конструювати рекомбінантні пробіотики з заданими параметрами. Проведено весь комплекс доклінічного вивчення біопрепаратів і доведено їх безпечність для мікроорганізму. Показано високу ефективність розроблених біопрепаратів при експериментальних бактеріальних і вірусних інфекціях, а також при застосуванні в медицині та ветеринарії. Виявлено нові аспекти механізму дії запропонованих біопрепаратів. Розроблено технологію виробництва препаратів та методи їх контролю. У встановленому порядку затверджено необхідну нормативну документацію, на основі якої здійснюється промисловий випуск розроблених пробіотиків - біоспорину і субаліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського