Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (380)Книжкові видання та компакт-диски (280)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Харенко М.І. 
Біотехнологія розмноження свиней. Інтенсифікація відтворної функції свиноматок і кнурів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.07 / М.І. Харенко ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1998. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення технології відтворення свиней у спецгоспах і промислових комплексах України. У роботі в порівняльному аспекті вивчені основні показники відтворення свиней з чітким визначенням помісячної та сезонної динаміки цих показників, розроблений критерій оцінки форм неплідності основних і перевірюваних свиноматок, а також обгрунтована економічна перевага організації внутрішньогосподарських пунктів штучного осіменіння свиней. У порівняльному аспекті вивчені показники спермопродукції районованих порід кнурів-плідників у спецгоспах і промисловому комплексі, обгрунтована перевага комплексного застосування гормональних та вітамінних препаратів при інтенсифікації відтворної функції основних і перевірюваних свиноматок, а також необхідність використання для цієї мети простагландинів і КПМК. Вперше проведена апробація тканинних препаратів /біостимуляторів/, виготовлених із хоріону і пуповини людини для інтенсифікації репродуктивної функції свиноматок і кнурів-плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34,022

Рубрики:

      
2.

Полякова В.О. 
Вдосконалення прийомів оцінки племінних і продуктивних якостей універсальних і спеціалізованих порід свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Полякова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей порід свиней різного напряму продуктивності за репродуктивними, відгодівельними і м'ясними якостями. Для розробки прийомів оцінки продуктивності якостей свиней використані інтер'єрні показники сироватки крові та моделювання кривих росту з використанням моделі Річардса. Визначено зв'язок активності ферментів з репродуктивними якостями свиней. Встановлено доцільність відбору ремонтного молодняку свиней за параметрами напруги і рівномірності росту. Виявлено вплив генотипових і паратипових факторів на мінливість інтер'єрних показників. За допомогою кластерного аналізу встановлені відмінності досліджуваних порід за основними господарсько-корисними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334.3,022

Рубрики:

      
3.

Ломако Д.В. 
Вивчення ознак відтворювальної здатності свиноматок при чистопородному розведенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Д.В. Ломако ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ознаки відтворювальної здатності свиноматок за умови чистопородного розведення, розроблено пропозиції щодо одержання більшої кількості відлучених поросят від кожної свиноматки за рік. Визначено, що свиноматки великої білої породи української селекції внутріпородного материнського типу УВБ-1, маючи високу багатоплідність, потребують значного покращання інших ознак відтворювальної здатності: вирівняність гнізд, збереженість поросят у підсисний період, середня жива маса та кількість поросят під час відлучення, а також збільшення кількості сосків у свиноматок. Внаслідок проведених досліджень виявлено вплив живої маси поросят під час народження на їх збереженість, швидкість росту та репродуктивні якості. Доведено, що найбільш вдалим є поєднання великих при народженні свиноматок та малих кнурів, взятих з найбільш багатоплідних гнізд. Наведено нову формулу для визначення вирівняності гнізд, а також новий оціночний індекс для визначення комплексної селекційної цінності свиноматок за їх відтворювальною здатністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-335,022 + П653.9 велика біла
Шифр НБУВ: РА308151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мороз О.Г. 
Вивчення поєднань різних генотипів свиней в умовах свинокомплексу з метою одержання високопродуктивних товарних гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.Г. Мороз ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню найбільш ефективних варіантів поєднань генотипів свиней української та англійської селекції для одержання товарних гібридів на внутріпородній і міжпородній основі в умовах "Калитянського" свинокомплексу Київської області. Встановлено, що при використанні внутріпородного типу української великої білої породи (УВБ-1), як материнської форми, а кнурів порід дюрок, ландрас та великої білої англійської селекції, досягаються найвищі показники відтворювальних, відгодівельних і м'ясних якостей. Відгодівлю товарних гібридів, одержаних за такою схемою, в умовах України доцільно закінчувати при досягненні тваринами живої маси 115...120 кг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338.2,022

Рубрики:

      
5.

Ващенко П.А. 
Вивчити внутріпородні поєднання генотипів свиней великої білої породи вітчизняної та зарубіжної селекцій на етапі закладки нових генеалогічних структур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / П.А. Ващенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше за однакових виробничих умов встановлено ефективність внутрішньопородних поєднань свиней української, естонської, англійської та німецької селекцій у великій білій породі. Досліджено вплив плідників зарубіжної селекції на продуктивні якості вітчизняних генотипів з метою визначення доцільності їх використння у процесі формування нових генеалогічних структур. Встановлено найбільшу ефективність поєднання свиноматок української з кнурами естонської та англійської селекцій. Зазначено, що за даних умов у піддослідних тварин не спостерігається погіршення якості продуктів забою, а відгодівельні показники поліпшуються. З урахуванням одержаних результатів закладено три заводські лінії (Валле 3 009, Кюукки 3 089, Славутича 6 161) та родини (Волшебниці 1 880, Тайги 1 734, Сої 58). На підставі принципів модальної селекції запропоновано нові критерії відбору родоначальників генеалогічних структур і встановлено ефективність використання даних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3 +
Шифр НБУВ: РА335788

Рубрики:

      
6.

Онищенко А.О. 
Вивчити ефективність використання свиней української м'ясної породи в якості материнської форми при чистопородному розведенні і схрещуванні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.О. Онищенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за умов промислової технології виробництва свинини комплексно досліджено репродуктивні якості свиноматок української м'ясної породи у разі чистопородного розведення та схрещування із кнурами порід - українська м'ясна, велика біла українська та французької селекції, ландрас, дюрок, п'єтрен. Доведено доцільність використання свиней української м'ясної породи як материнської форми у схрещуваннях з кнурами породи дюрок і великої білої французької селекції. Одержано нові дані щодо репродуктивних якостей свиноматок, інтенсивності росту, відгодівельних і забійних якостей молодняка, деяких біохімічних показників крові, морфологічних і фізико-хімічних показників м'язової та жирової тканини напівтуш свиней. Визначено показники рівномірності та напруги росту, встановлено їх відмінності у чистопородних і помісних свиней. Обгрунтовано доцільність використання даних показників як додаткових критеріїв селекції на підвищення відгодівельних і репродуктивних якостей тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА360020

Рубрики:

      
7.

Прокопенко О.В. 
Визначення впливу породи і породності свиней на одержання молодняка для відгодівлі до різних вагових кондицій: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Прокопенко ; УААН. Ін-т свинарства УААН. — Полтава, 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено закономірності успадкування господарсько-корисних ознак потомками свиней, одержаних шляхом схрещування великої білої (ВБ) і великої чорної (ВЧ) порід, а також їх помісей у поєднанні з кнурами полтавської м'ясної (ПМ) породи та ефективності відгодівлі їх до різних вагових кондицій. Встановлено, що доцільно у масовому товарному свинарстві Донбасу використовувати ВБ породу як материнську форму, а як батьківську - кнурів ВЧ породи. З метою підвищення м'ясності туш найефективніше використовувати двопородне схрещування маток ВБ породи з кнурами ПМ, а у разі трипородного - двопородних маток у поєднанні з кнурами ПМ породи. Доведено ефективність використання чистопородного та помісного приплоду під час відгодівлі за умов виробництва до живої маси 100, 125 і 150 кг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338,022
Шифр НБУВ: РА309551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Парасочка І.Ф. 
Використання імуногенетичних методів для збереження генофонду свиней великої чорної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / І.Ф. Парасочка ; УААН; Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено імуногенетичні особливості і перспективні напрями використання генетичних маркерів за умов збереження генофонду великої чорної породи свиней в Україні. Проаналізовано та встановлено специфіку генофонду свиней великої чорної породи за генетичними системами груп крові, особливості мікроеволюційних процесів в досліджених популяціях. За результатами імуногенетичних досліджень встановлено відносну стабільність основних породоспецифічних параметрів генофондів. Виявлено зв'язки між імуногенетичними маркерами і репродуктивними якостями великої чорної породи. Встановлено, що у свиноматок гомозиготних генотипів більш високі репродуктивні здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31 + П653.9 велика чорна +
Шифр НБУВ: РА366869

Рубрики:

      
9.

Гравченко В.О. 
Використання кнурів-плідників зарубіжної селекції для підвищення продуктивності свиней великої білої породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Гравченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень ефективності використання кнурів-плідників великої білої породи англійського датського та французького походження та свиноматок заводського типу "Голубівський" (це є генеалогічною структурною одиницею створюваного внутрішньопородного типу УВБ-3). За результатами дослідження показано, що серед плідників заводського типу "Голубівський" є кнури, потомство яких відповідає рівням аналогів зарубіжного походження щодо відгодівельних і м'ясних якостей. Це підверджує високий генетичний потенціал тварин дослідженого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА356096

Рубрики:

      
10.

Бордун О. М. 
Використання свиней великої білої та великої чорної порід у регіональній системі розведення: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. М. Бордун ; Ін-т розведення і генетики тварин, Нац. акад. аграр. наук України. — Київ; Чубинське, 2010. — 19 с. — укp.

Доведено ефективність відгодівлі помісних свиней, які одержано за схрещування свиней великої чорної породи з великою білою за умов промислового господарства. Виявлено закономірності росту живої маси тварин. Встановлено покращання живої маси молодняка та його відгодівельних ознак за вирощування у потомків кнурів нових ліній для стада. Визначено, що за умов промислового господарства найбільш економічно обгрунтованою є відгодівля помісного молодняка 0,5 (ВЧ+АВБ), що забезпечує підвищення на 10,8 % рентабельності виробництва, у порівнянні з чистопородним молодняком великої білої породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3
Шифр НБУВ: РА371811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Юрченко А.П. 
Використання спеціалізованих м'ясних порід вітчизняної і зарубіжної селекції для підвищення продуктивності свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.П. Юрченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено та науково обгрунтовано використання у породно-лінійній гібридизації перспективного генофонду свиней вітчизняної та зарубіжної селекції. Проведено комплексну порівняльну оцінку різних варіантів породно-лінійної гібридизації на дво- та трипородній основі з кнурами спеціалізованих м'ясних порід вітчизняної та зарубіжної селекції на матках внутрішньопородного типу УВБ-1 з урахуванням рівня багатоплідності за перший опорос. Одержано високі ефекти гетерозису за ознаками репродуктивної здатності на низькопродуктивних свиноматках з використанням кнурів-плідників породи дюрок вітчизняної селекції. Запропоновано диференційний підхід до використання маток різного рівня продуктивності, зокрема маток класу <$Eroman M sup -> - у породно-лінійній гібридизації. Встановлено ефективність використання нового внутрішньопородного типу УВБ-3 як батьківської форми у гібридизації. Здійснено оцінку тварин різних варіантів гібридизації за селекційними індексами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА330390

Рубрики:

      
12.

Пічка О.В. 
Випробування та зоотехнічна оцінка підлоги з різним покриттям при вирощуванні племінних свинок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.В. Пічка ; УААН; Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Встановлено, що вирощування племінних свинок в холодний період року (взимку) на підлогах з полімерним покриттям сприяє підвищенню їх середньодобових приростів на 11 % у порівнянні з групою, які утримувалась на цементно-піщаному композиті. З'ясовано, що в теплий період року (влітку) продуктивність тварин, утримуваних на полімерних плитах, знижується на відміну від групи тварин, які знаходяться у приміщеннях з підлогою з цементно-піщаного композиту. Доведено, що влітку у тварин зникає потреба в наявності теплоізолюючого покриття. На підставі модельного випробування обгрунтовано, що соснова та дубова дошки під дією агресивного середовища втрачають за рік до 60 % своєї міцності. Матеріал з сосни зазнає втрат внаслідок гниття, а дуб - у результаті дії їдкого натру, в той час як міцність полімерної плити не змінюється. За темпами загибелі мікроорганізмів на поверхні матеріалів перше місце посідає дуб, друге - сосна, третє - полімерна плита. Цементно-піщаний композит зберігає життєздатність мікроорганізмів внаслідок їх депонування та є потенційним джерелом інфекції. Собівартість вирощування племінних свинок на підлогах з полімерних плит у порівнянні з деревиною та цементно-піщаним композитом була нижчою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-374-466 + П65-374-62
Шифр НБУВ: РА314011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Стародубець О. О. 
Відтворювальні та продуктивні якості свиней породи дюрок внутрішньопорідного типу української селекції "Степовий" за різними методами розведення: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. О. Стародубець ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено відтворювальні якості свиноматок. Вивчено ріст, розвиток, стресочутливість чистопородного, а також помісного молодняка, їх м'ясні якості, гістологічну будову найдовшого м'язу спини, фізико-хімічні показники якості м'яса та сала свиней різних генотипів і морфологічні та біохімічні показники крові. Встановлено, що доцільно використовувати свиней породи дюрок внутрішньопородного типу української селекції "Степовий" материнську форму в поєднанні з м'ясними генотипами. Встановлено, що найбільшу економічну ефективність одержано у разі поєднання свиноматок породи дюрок внутрішньопорідного типу української селекції "Степовий" з кнурами породи п'єтрен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334
Шифр НБУВ: РА375267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Платановська І.В. 
Вплив комплексного гормонального препарату та крові, опроміненої УФ-променями, на відтворну функцію свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / І.В. Платановська ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено дію комплексного гормонального препарату (КГП) та гетерогенної крові, опроміненої ультрафіолетовими променями, на відтвірну функцію свиноматок. Апробовано та доведено ефективність застосування КГП у разі гіпофункції яєчників. Введення препарату свиноматкам, у яких протягом 30-ти діб після відлучення поросят не проявляється статева охота, нормалізує статеву циклічність і сприяє підвищенню їх запліднення, покращуються репродуктивні якості свиноматок, зокрема, збільшується багатоплідність, великоплідність, молочність, зростає маса поросят за відлучення та поліпшується їх збереженість. Вирощування ремонтних свинок за умови підвищеного на 20 % рівня годівлі більше від існуючих норм з чотирьох- до шестимісячного віку, і одноразова ін'єкція у 180-денному віці КГП чи гетерогенної ультрафіолетово опроміненої крові (ГУФОК) підвищує інтенсивність білкового та вуглеводного обміну в крові тварин і тканинах репродуктивних органів ремонтних свинок. Це сприяє кращому розвитку та підготовці органів розмноження до запліднення яйцеклітин і у подальшому забезпечує збільшення багатоплідності, великоплідності, прискорюється ріст і розвиток приплоду. Установлено, що застосування основним свиноматкам КГП зі ГУФОК на другу добу після відлучення поросят призводить до вірогідного підвищення певних гематологічних і біохімічних показників крові (еритроцитів, гемоглобіну, білка, імуноглобулінів, циркулюючих імунних комплексів, глюкози), що сприяє синхроннішому настанню статевої охоти, збільшенню запліднення свиноматок на 20 % та підвищенню їх репродуктивних якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 +
Шифр НБУВ: РА352273

Рубрики:

      
15.

Пентилюк 
Вплив спадкових, паратипових факторів і статевого диморфізму на підвищення відтворювальних якостей свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Роман Сергійович Пентилюк ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34 + П65-451.29
Шифр НБУВ: РА359296

Рубрики:

      
16.

Щербак 
Генетичний аналіз раннього ембріогенезу великої рогатої худоби і свиней in vstro: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / Оксана Василівна Щербак ; УААН ; Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23 + П65-23 + П60-31 + П65-31
Шифр НБУВ: РА368092

Рубрики:

      
17.

Коновал О.М. 
Генетичний поліморфізм свиней породи велика біла за молекулярними і цитогенетичними маркерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / О.М. Коновал ; Ін-т харч. біотехнології і геноміки НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено за допомогою методу ПЛР-ПДРФ внутрішньопородні особливості поліморфізму 10-ти структурних генів, пов'язаних з господарсько корисними ознаками, а саме: репродуктивні якості (гени ESR, PRLR, FSHB), міогенез (гени MYF4, MyoD1, C-Myc), ожиріння (VC4R), стрес-чутливість (ген RYR), стійкість до інфекцій, спровокованих E.coli (FUT1, MUC4) свиней великої білої породи в Україні. Запропоновано експрес тест-систему для тестування племінних тварин за генами естроген- і меланокоротин4-рецепторів. Встановлено особливості розподілу апельних варіантів генів і вплив генотипу на формування господарсько корисних ознак у тварин, які мають різне походження та відтворюються в господарствх за різних умов утримання. Проведено оцінку залежності кількісних показників від алельних варіантів генів на прикладі естроген- і меланокоротин4-рецепторів. Виявлено, що вплив EAR і PRLR взаємопов'язаний, і репродуктивні якості тварин залежать від поєднання генотипів за цими генами. Наведено цитогенетичний аналіз свиней великої білої породи, виявлено, що параметри умовного контролю свиней за кількістю клітин з мікроядрами коливаються від 0,58 до 4,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА368601

Рубрики:

      
18.

Сметанін В.Т. 
Генетично-популяційне обгрунтування локальної системи розведення свиней: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.15 / В.Т. Сметанін ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2007. — 33 с. — укp.

Генетично обгрунтовано локальну систему розведення свиней. Розроблено концепцію структурування популяції за декільками рівнями і запропоновано нові генетично-популяційні методи виявлення та формування її структури. Проведено генетично-популяційний моніторинг генофонду популяції за імуно- та молекулярними маркерами, а саме: мікросателітним локусом яДНК, ПДРФ Tas-1 контролювального регіону мт-ДНК і гену ESR, що доводить про наявність структури за рядом вивчених систем та її асоціації з генеалогією. Установлено оригінальність дослідженого генофонду за певними генетичними системами у порівнянні з племінними стадами великої білої породи. Розроблено й апробовано нові методи формування батьківських форм з цільовими генотипами. Створено методологію та запропоновано практичні прийоми, які передбачають використання генетичних маркерів для формування дивергенції ліній усередині стада, що забезпечує підтримку необхідного рівня мінливості у популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 +
Шифр НБУВ: РА354122

Рубрики:

      
19.

Біла Т.А. 
Генотипічні особливості амінокислотного складу і якісних показників м'ясо-сальної продукції свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.А. Біла ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини універсальної (великої білої), спеціалізованих м'ясних порід - дюрок, української м'ясної і полтавської м'ясної, і сальної української степової рябої породи в умовах індустріальної технології виробництва свинини. Встановлено, що найвищі показники репродуктивних якостей мають свині української м'ясної і великої білої порід. Мінливість якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини залежить від генотипу і напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312,022

Рубрики:

      
20.

Халак В.І. 
Ефективність використання кнурів різної селекційної цінності у поєднанні із свиноматками внутріпородних типів великої білої породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.І. Халак ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив кнурів-плідників спеціалізованих внутріпородних типів великої білої (УВБ-1, УВБ-2) та полтавської м'ясної (ПМ) порід різних класів розподілу, які визначено за енергію росту в період контрольного вирощування, на репродуктивну здатність свиноматок внутріпородних типів великої білої породи УВБ-1, УВБ-2, відгодівельні та м'ясні якості чистопородного і гібридного роду. Вивчено стресочутливість, інтер'єрні особливості, забійні якості та фізико-хімічний склад м'язової та жирової тканин підсвинків різних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 +
Шифр НБУВ: РА343062

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського