Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-34$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Харенко М.І. 
Біотехнологія розмноження свиней. Інтенсифікація відтворної функції свиноматок і кнурів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.07 / М.І. Харенко ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1998. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення технології відтворення свиней у спецгоспах і промислових комплексах України. У роботі в порівняльному аспекті вивчені основні показники відтворення свиней з чітким визначенням помісячної та сезонної динаміки цих показників, розроблений критерій оцінки форм неплідності основних і перевірюваних свиноматок, а також обгрунтована економічна перевага організації внутрішньогосподарських пунктів штучного осіменіння свиней. У порівняльному аспекті вивчені показники спермопродукції районованих порід кнурів-плідників у спецгоспах і промисловому комплексі, обгрунтована перевага комплексного застосування гормональних та вітамінних препаратів при інтенсифікації відтворної функції основних і перевірюваних свиноматок, а також необхідність використання для цієї мети простагландинів і КПМК. Вперше проведена апробація тканинних препаратів /біостимуляторів/, виготовлених із хоріону і пуповини людини для інтенсифікації репродуктивної функції свиноматок і кнурів-плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34,022

Рубрики:

      
2.

Пентилюк 
Вплив спадкових, паратипових факторів і статевого диморфізму на підвищення відтворювальних якостей свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Роман Сергійович Пентилюк ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34 + П65-451.29
Шифр НБУВ: РА359296

Рубрики:

      
3.

Харенко А.М. 
Методи інтенсифікації відтворної функції у ремонтних і основних свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / А.М. Харенко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання відтвірної функції різновікових груп свиноматок та технологій годівлі й утримання маточного поголів'я свиней за умов господарств України та Німеччини. Модифіковано, апробовано та впроваджено методи стимуляції охоти та синхронізації овуляції у молодих і дорослих свиноматок фермерських господарств Німеччини (Нижньої Саксонії), які передбачають комплексне застосування гестагенів і гонадотропінів, гестагенів і простагландинів, гестагенів та інших біологічно активних речовин вітчизняного та зарубіжного виробництва. Доведено, що терапевтична й економічна ефективність застосованих методів стимуляції охоти та синхронізації овуляції у свиноматок з їх різним фізіологічним станом знаходиться у прямій залежності від морфофункціонального стану яєчників і основних метаболічних показників організму свиноматок, а також від повноцінної годівлі та технології утримання самок за умов свинарських господарств України. Установлено, що за умов спецгоспу з виробництва свинини основними причинами вибракування маточного поголів'я є аліментарна, симптоматична, імунна та вроджена неплідність свиноматок, а за умов фермерських господарств Німеччини з високими рівнями технології годівлі й утримання, аліментарна, симптоматична, імунна та вроджена неплідність свиноматок, а за умов фермерських господарств Німеччини, з високими рівнями технології годівлі й утримання, аліментарна неплідність зведена до мінімуму. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що критеріями застосування модифікованих схем інтенсифікації відтвірної функції молодих і дорослих свиноматок за умов різних свинарських господарств України є морфофункціональні дані яєчників, біохімічні, ферментативні та гормональні показники сироватки крові, фізіологічний стан самок і рівень повноцінної годівлі маточного поголів'я, а також технологічні параметри утримання за умов обов'язкового чіткого обліку основних показників відтворення та причин порушень відтвірної здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-341 +
Шифр НБУВ: РА352272

Рубрики:

      
4.

Мірошнікова О.С. 
Мікроміцетна контамінація сперми кнурів-плідників та розробка санітарно-гігієнічного засобу для її зниження: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / О.С. Мірошнікова ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено мікроміцетну контамінацію (МК) нативної та розбавленої сперми кнурів. Встановлено джерела МК сперми, розкрито вплив мікроміцетів на якість сперми. Розроблено санітарно-гігієнічний засіб для зниження мікробної контамінації сперми під час її одержання від кнурів, який полягає в удосконаленні базової штучної вагіни. Проведено порівняльний аналіз ефективності використання запропонованого санітарно-гігієнічного засобу. Показано, що різниця за показником заплідненості у порівнянні із звичайним засобом одержання сперми становить 5 %. Описано морфологічно-культуральні властивості мікроміцетів. Розраховано економічну доцільність використання розробленого санітарно-гігієнічного засобу за умов промислового комплексу - 799, 0 грн на 100 основних свиноматок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.642 + П65-344.2
Шифр НБУВ: РА370572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ковтун С.І. 
Наукове обгрунтування і удосконалення генетичних методів дослідження раннього ембріогенезу сільськогосподарських тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.15 / С.І. Ковтун ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — с. Чубинське (Київська обл.), 2008. — 32 с. — укp.

Науково обгрунтовано концепцію комплексного застосування методів генетики розвитку у ранньому ембріогенезі сільськогосподарських тварин для підвищення ефективності використання їх генетичного потенціалу у селекційному процесі та для збереження генофонду. Розроблено та застосовано для проведення експериментальних досліджень методи ембріологічної генетики з метою вдосконалення біотехнологічного маніпулювання з ембріонами сільськогосподарських тварин. Установлен переваги використання наноматеріалів, синтезованих на основі високодисперсного кремнезему, під час формування ембріонів свиней in vitro та під час кріоконсервування епідидимальних сперматозоїдів кнурів. Удосконалено методологію оцінювання запліднювальної здатності сперматозоїдів плідників за результатами осіменіння яйцеклітин корів і свиней поза організмом, проаналізовано генетичні механізми й особливості формування ембріонів in vitro. Розроблено дієвий спосіб збереження генофонду локальних порід великої рогатої худоби, який передбачає вилучення ембріонів від корів сірої української породи з застосуванням методів генетики розвитку. З використанням методології комплексного використання здійснено визначення статі ембріонів цитогенетичного аналізу й аналіз ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345 + П65-345 +
Шифр НБУВ: РА361455

Рубрики:

      
6.

Щербак О.В. 
Порівняльний аналіз ооцитів, яйцеклітин та ембріонів великої рогатої худоби і свині, що були отримані в умовах Iin vivo/i та Iin vitro/i: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.В. Щербак ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено детальний аналіз жіночих гамет і ембріонів великої рогатої худоби та свині, отриманих за умов організму та поза ним. Встановлено, що дозрівання в культурі in vitro ооцитів свині до метафази II триває майже вдвічі довше, ніж ооцитів великої рогатої худоби. Виявлено, що у разі культивування поза організмом, кількість аномалій хромосомного апарату яйцеклітин знаходиться на однаково високому рівні. Досліджено морфологічні та цитогенетичні особливості процесів запліднення яйцеклітин і раннього ембріонального розвитку великої рогатої худоби та свині поза організмом. Встановлено, що поліспермне запліднення вірогідно частіше спостерігається у свині. З'ясовано, що геномні аномалії в ембріонах корів накопичуються (на рівні тенденції) з просуванням стадії розвитку ембріона, а в ембріонах свиней такої тенденції не спостережено. Проведено порівняльний аналіз ембріонів великої рогатої худоби, отриманих за умов in vitro та in vivo. Висунуто гіпотезу про різні механізми дегенерування таких ембріонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.396.32 + П60-341 + П65-341
Шифр НБУВ: РА313455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Пилипенко С.В. 
Фізіологічне обгрунтування та удосконалення внутрішньоматкового осіменіння свиней: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.В. Пилипенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми внутрішньоматкового осіменіння (ВМО) свиней на підставі результатів вивчення морфофункціональних взаємозв'язків різних відділів статевого апарата у свиноматки з виживанням і запліднювальною здатністю сперміїв та визначенням конкретної, оптимальної для введення сперми, ділянки фіксованої локалізації катетера у розі матки. Фізіологічно обгрунтовано Л-Ф ВМО свиней на підставі дослідження впливу секрету різних відділів матки на виживаність сперміїв і закономірність розташування у матці за умов введення сперми у різні її ділянки. Виявлено підвищення секреції ендометрієм у результаті ВМО та швидкий транспорт введених в один ріг сперміїв до обох яйцепроводів за повноцінного запліднення яйцеклітин та розвитку ембріонів. На підставі морфометричного аналізу особливостей статевого апарату свинок і свиноматок сконструйовано універсальний пристрій для локально-фіксованого внутрішньоматкового та цервікального осіменіння свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-345 +
Шифр НБУВ: РА346002

Рубрики:

      
8.

Базалевич 
Фізіологічні закономірності впливу окремих параметрів процесу кріоконсервації на запліднюючу здатність сперміїв кнура in vivo: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / Алла Володимирівна Базалевич ; УААН; Інститут свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.4
Шифр НБУВ: РА368424

Рубрики:

      
9.

Чирков О.Г. 
Фізіологічні фактори оптимізації умов розвитку в матці реципієнта ембріонів свині, трансплантованих нехірургічно (трансцервікально): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / О.Г. Чирков ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень фізіологічних факторів оптимізації умов розвитку трансцервікально трансплантованих ембріонів донора у матці реципієнта та результати нового розв'язання проблеми нехірургічної трансплантації ембріонів свині завдяки розробці способу, який передбачає врахування динаміки цервікальної проникності протягом естрального циклу свині. Виявлено причини відновлення середовища шляхом штучного осіменіння реципієнта еякулятом з убитими сперміями. Для нейтралізації суперіндукції та підвищення виходу поросят трансплантаційного походження розроблено комплексний метод оптимізації умов розвитку ембріонів донора у матці реципієнта, спарованого у режимі затримки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-345 +
Шифр НБУВ: РА343606

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського