Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (76)Книжкові видання та компакт-диски (70)
Пошуковий запит: (<.>U=П661-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Топурко З.С. 
Біотехнологічні методи стимуляції статевої охоти і багатоплідності овець з використанням біологічно активних речовин: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / З.С. Топурко ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено біотехнологічні способи стимуляції статевої охоти та багатоплідності у овець породи прекос та їх помісей (1/2 та 3/4 за саффолком) у парувальний сезон й анестральний період із використанням лапароскопічного методу. Вивчено характер біохімічних і гістоморфологічних змін у репродуктивних органах під впливом стимулювальних препаратів. На базі застосування гонадоліберину з біологічно активними речовинами (БАР) створено новий спосіб індукції багатоплідності у вівцематок місцевих прекосів та їх помісей із спеціалізованою м'ясною породою овець саффолк у парувальний сезон. Розроблено метод стимулювання статевої охоти в овець різних генотипів у анестральний період на базі використання окремих біологічно активних компонентів з гонадотропіном сироватки жеребних кобил. Досліджено вплив стимулювальних препаратів на характер фізіолого-біохімічних змін в організмі піддослідних тварин. Виявлено, що під дією ін'єкції аналога Гн-РГ і БАР у тканинах матки та яєчників овець досліджуваних генотипів посилюються метаболічні процеси, проявом яких є суттєве підвищення вмісту розчинних білків, фосфору нуклеїнових кислот, SH-груп, глікогену й активності трансаміназ (на 9,6 - 33,6 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-341.3 +
Шифр НБУВ: РА356016

Рубрики:

      
2.

Дереш О.М. 
Використання вітчизняного генофонду порід для підвищення м'ясної та вовнової продуктивності овець в умовах західного лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.М. Дереш ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та показано на практиці доцільність використання баранів-плідників асканійської м'ясо-вовнової породи овець з кросбредною вовною для підвищення генетичного потенціалу північнокавказької м'ясо-вовнової породи. Проведено комплексне оцінювання продуктивних якостей і біологічних особливостей чистопородних і помісних овець за асканійським кросбредом. У порівняльному аспекті охарактеризовано основні господарсько-корисні ознаки овець даних популяцій, а також взаємозв'язок між основними селекційними ознаками. Установлено, що використання у селекційному процесі баранів-плідників асканійського кросбредного типу, а також за різних варіантів схрещування з матками північнокавказької м'ясо-вовнової породи сприяє підвищенню у помісного молодняку живої маси, м'ясної, вовнової продуктивності в усі вікові періоди, що дозволяє збільшити виробництво продукції вівчарства та підвищити рентабельність галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-61(4УКР) + П661-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ряполова І.О. 
Використання інтер'єрних тестів для оцінки та відбору овець за вовновою та м'ясною продуктивністю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.О. Ряполова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Уперше у порівняльному аспекті за критерієм інтенсивності формування визначено інтер'єрні показники сироватки крові за активністю ферментів переамінування, лужної фосфатази (ЛФ), концентрацією загального білку, глобулінів і альбумінів у овець асканійської тонкорунної породи, таврійського типу та помісних тварин. Відзначено, що тварин, які мають вищу активність біохімічних показників доцільно використовувати для виробництва баранини завдяки високим темпам росту овець, під час досягнення ними 8-місячного віку мають більший забійний вихід. Зазначено, що тварин повільноформувального типу доцільно використовувати для виробництва вовни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334 +
Шифр НБУВ: РА334637

Рубрики:

      
4.

Золотарьова С.А. 
Відтворювальна здатність і продуктивність сірих сокільських овець з різними відтінками смушку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / С.А. Золотарьова ; УААН; Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему покращання сокільської породи овець. Розглянуто відтворювальні здатності та продуктивність овець різних відтінків смушку. Проаналізовано кореляційні зв'язки ознаки відтінку з показниками продуктивності. Досліджено вплив пігментації на відтворювальні здатності, вовняну продуктивність, ріст та розвиток тварин. Визначено особливості росту та розвитку тварин з різними відтінками та описано математичні моделі росту. Запропоновано проводити підбір батьківських пар з урахуванням оптимальних параметрів відтінку, що забезпечує одержання бажаного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-60 + П661-312 +
Шифр НБУВ: РА339610

Рубрики:

      
5.

Задорожня О.М. 
Ефективність схрещування баранів м'ясної породи олібс з матками дніпропетровського типу асканійської м'ясо-вовнової породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.М. Задорожня ; УААН; Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано використання баранів м'ясної породи олібс на матках дніпропетровського типу асканійської м'ясо-вовнової породи за умов степової зони України. Проведено комплексні наукові дослідження та вивчено фенотипові ознаки, біологічні особливості чистопородного молодняку дніпропетровського типу та помісей першого покоління за олбісом. Надано порівняльну оцінку основним господарсько-корисним ознакам овець, визначено динаміку гістологічної будови шкіри та гематологічних показників, а також взаємозв'язок основних селекційних ознак в популяції дослідних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-33 +
Шифр НБУВ: РА338916

Рубрики:

      
6.

Микитюк В.В. 
Науково-практичне обгрунтування акліматизації овець породи новозеландський корідель у степовій зоні України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / В.В. Микитюк ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — Чубинське, 2009. — 36 с. — укp.

На підставі результатів комплексних генетико-популяційних і морфо-фізіологічних досліджень науково обгрунтовано та доведено можливість акліматизації та успішного розведення за умов степової зони овець породи новозеландський корідель. Удосконалено моделі визначення пристосувальних механізмів їх організму у разі взаємодії факторів генотип-середовище. Встановлено закономірності динаміки генетичної структури популяції у разі зміни поколінь на підставі показників розвитку основних екогенетичних ознак продуктивності овець, їх вікової мінливості, повторюваності, успадковуваності та характеру кореляційних зв'язків. Визначено вплив пластичності та стабільності ознак на рівень продуктивності овець у процесі зміни поколінь. Розвинуто теоретичні аспекти щодо пристосування овець до змінних умов середовища. Розроблено методи інтродукції та селекції чистопородних овець породи новозеландський корідель шляхом застосування стабілізувального добору. Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено ефективність використання овець даної породи у системі породоутворення та покращання тонкорунних і напівтонкорунних овець, що забезпечило створення дніпропетровського типу асканійської та м'ясо-вовнової породи овець з кросбредною вовною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.39 новозеландський корідель + П661-39 +
Шифр НБУВ: РА363667

Рубрики:

      
7.

Кириченко В.А. 
Особливості поліморфізму білків і факторів груп крові та його використання в селекції овець асканійського типу багатоплідного каракулю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.А. Кириченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 19 с. — укp.

З використанням 5-ти систем груп крові, 6-ти білків та 10-ти ізоферментів крові досліджено параметри генофонду та генетичної структури асканійського типу багатоплідного каракулю та його складових одиниць. Здійснено комплексну оцінку генетичної мінливості популяції. Установлено наявність збалансованого поліморфізму білкових локусів крові й особливості часової диференціації її генетичної структури. Виявлено генотипи, які впливають на зміни генетичної рівноваги популяції овець і на підставі показників адаптивної норми встановлено фактори, що обумовлюють частоту рідкісних генотипів і стійкість генного балансу. Визначено рівень міжлінійної диференціації генеалогічних ліній овець з урахуванням продуктивних й імуногенетичних параметрів. Досліджено асоціації "генетичний маркер - продуктивна ознака" й установлено окремі та комплексні генотипи, взаємопов'язані з параметрами мінливості основних селекційних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334 +
Шифр НБУВ: РА341981

Рубрики:

      
8.

Лесик О.Б. 
Оцінка продуктивності і відтворювальної здатності овець буковинського типу асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.Б. Лесик ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 21 с. — укp.

Наведено теоретичний та практичний матеріал щодо комплексної оцінки овець буковинського типу асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною. Доведено, що вівцям новоствореного типу притаманна висока комбінована продуктивність, зокрема, молочна, м'ясна та вовнова за високої відтворюваності й адаптивної здатності, чітко виражена статева скоростиглість, позитивний взаємозв'язок основних селекційних ознак і пристосованість тварин до вологого клімату Буковини, що забезпечує високу ефективність їх розведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-3 + П661-6 +
Шифр НБУВ: РА348687

Рубрики:

      
9.

Литвищенко Л.О. 
Продуктивні і біологічні ознаки овець м'ясо-вовнового напряму вітчизняної та зарубіжної селекції при різних методах розведення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.О. Литвищенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 16 с. — укp.

Встановлено закономірності формування продуктивних і біологічних якостей чистопородних овець породи олібс, асканійської м'ясо-вовнової дніпропетровського типу та їх помісей за умов центрального регіону України. За результатами проведених комплексних досліджень доведено можливість успішного розведення овець швидкотиглої породи олібс канадської селекції та використання у разі промислового схрещування з метою покращання генетичного потенціалу продуктивності овець дніпропетровського типу асканійської м'ясо-вовнової породи. Встановлено, що вівці породи олібс та їх помісі першого покоління відрізняються доброю відтворювальною здатністю, збереженістю та за показниками росту та розвитку в усі вікові періоди, а за м'ясною продуктивністю значно перевищують їх однолітків асканійської м'ясо-вовнової породи, що дозволяє збільшити виробництво продукції вівчарства та підвищити рентабельність галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-6 + П661-334 +
Шифр НБУВ: РА365297

Рубрики:

      
10.

Лівінський А.І. 
Продуктивні якості та біологічні особливості овець одеського типу асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.І. Лівінський ; Херсонс. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень м'ясної, вовнової, молочної продуктивності, росту, розвитку, імуногенетичних, гістологічних та інтер'єрних показників чистопородних цигайських та помісних ягнят бажаного типу одеської популяції, одержаних від схрещування маток цигайської породи з баранами асканійської селекції - асканійський кросбред. Установлено, що вівці одеського типу м'ясо-вовнової породи за дослідженими показниками за всіх вікових періодів значно перевищують своїх чистопородних однолітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-312 +
Шифр НБУВ: РА330286

Рубрики:

      
11.

Сєндаула І.Є. 
Продуктивність і біологічні особливості помісей першого покоління від схрещування маток цигайської породи і баранів асканійської селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.Є. Сєндаула ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2003. — 21 с. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано використання генофонду асканійської популяції м'ясововнових напівтонкорунних овец на матках цигайської породи за умов півдня України. Уперше з метою промислового схрещування використано генетичний потенціал овець асканійського кросбредного та чорноголового типу з кросбредною вовною з матками цигайської породи. Установлено найбільш ефективне сполучення окремих ліній асканійського кросбредного та чорноголового типу овець з кросбредною вовною у разі схрещування з цигайськими вівцями та проведено комплексну оцінку та порівняльну характеристику основних господарських ознак цигайських овець та помісей. На підставі одержаних результатів установлено доцільність більш широкого використання генофонду асканійської популяції м'ясо-вовнових овець для схрещування з матками цигайської породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-338 + П661-2 +
Шифр НБУВ: РА325543

Рубрики:

      
12.

Шаламай Л.П. 
Продуктивність і племінна цінність асканійських кросбредних баранів, одержаних різними методами підбору: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.П. Шаламай ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-336.022
Шифр НБУВ: РА309942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кудрик Н.А. 
Селекційна оцінка продуктивних якостей та біологічні особливості багатоплідного типу асканійської каракульської породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Н.А. Кудрик ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне оцінювання продуктивних якостей і біологічних особливостей асканійського породного типу багатоплідних каракульських овець у закритій популяції. Наведено результати використання як покращувачів генофонду баранів-плідників цього типу у різних регіонах України для створення нової асканійської каракульської породи овець. Вперше доведено, що асканійський породний тип багатоплідних каракульських овець характеризується підвищеною плодючістю, бажаними смушковими якостями, високими показниками швидкості росту, молочної, м'ясної та вовнової продуктивності, позитивним взаємозв'язком основих селекційних ознак, достатнім рівнем їх мінливості, що дозволяє ефективно вести подальшу селекційно-племінну роботу у досліджуваній популяції, сприяє якісному покращенню каракульського вівчарства в Україні та формуванню його конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334 + П661-61
Шифр НБУВ: РА371754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Богданова Н.В. 
Селекційно-генетична оцінка продуктивних ознак баранів-плідників таврійського внутріпородного типу асканійської тонкорунної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.В. Богданова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичний і практичний матеріал з вивчення продуктивності баранів-плідників стосовно чистопородного розведення асканійських тонкорунних овець та схрещування їх з австралійськими мериносами. Установлено провідну роль селекції у процесі поліпшення тонкорунних овець шляхом використання для схрещування кращих представників імпортного генофонду мериносів. Виявлено відсутність залежності між показниками "кровності" баранів-плідників з австралійським мериносом і рівнем продуктивності тварин. Відзначено, що інтенсивне використання австралійських мериносів у селекційному процесі позначилось на живій масі асканійських тонкорунних овець. У баранів таврійського типу жива маса зменшилась на 2,5 кг (2,2 %). Зауважено, що збільшення коефіцієнта вовності на 13,2 г досягнуто завдяки схрещуванню (85,6 %) та селекції (14,4 %). За цього тварини нового типу мають кращі показники настригу чистої вовни на 1,34 кг (18,6 %), виходу чистого волокна на 12,6 % у порівнянні з баранами асканійської породи. Зазначено, що збільшення довжини вовни на 1,4 см досягнуто внаслідок схрещування (53,6 % ) і селекції (46,4 %). У результаті використання австралійських мериносів вміст жиру у вовні овець таврійського типу зменшився на 1,3 - 2,2 %. Запропоновано використовувати оцінку та відбір дворічних баранів-плідників з урахуванням комплексу ознак їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334.33 +
Шифр НБУВ: РА340902

Рубрики:

      
15.

Ковальов Д.В. 
Удосконалення прийомів підвищення продуктивності ярок асканійської тонкорунної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Д.В. Ковальов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 17 с. — укp.

Викладено теоретичний та практичний матеріал стосовно вивчення росту, вовнових і м'ясних якостей та репродуктивної продуктивності ярок різних класів розподілу за інтенсивністю формування. Встановлено зв'язок між живою масою ярок в окремі вікові періоди з їх інтенсивністю формування та продуктивністю. Визначено основні параметри відбору тварин за кількісними ознаками та оптимальні вікові періоди щодо прогнозування продуктивності у ранньому віці з використанням показників інтенсивності формування та напруги росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334.34,022 + П661.39 асканійська тонкорунна
Шифр НБУВ: РА310255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Болотов Ю.І. 
Удосконалення технологічних прийомів підвищення спермопродукції баранів-плідників і відтворювальних якостей вівцематок різного напрямку продуктивності: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / Ю.І. Болотов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки прийомів підвищення рівня сперматогенезу баранів-плідників залежно від ступеня їх ліпідного живлення, застосування біологічно-активних речовин, вмісту забруднювальних речовин в кормах. Розроблено шляхи зменшення мікробної контамінації сперми баранів-плідників. Розроблено нове лактозо-трис-жовтково-гліцеринове середовище для кріоконсервації сперми баранів у герметизованих упаковках. Доведено, що метод заморожування та подальшого зберігання сперми в поліетиленових соломинках має перевагу над методом заморожування та зберігання сперми у відкритих гранулах і забезпечує підвищення рівня запліднюваності у 12,5 % і виходу ягнят на 100 вівцематок - на 18,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334.1
Шифр НБУВ: РА374296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського