Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=П871.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Заболотня В.П. 
Біологічні властивості та клініко-епізоотологічне значення P.multocida в респіраторній патології телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.П. Заболотня ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено етіопатогенетичне значення респіраторних захворювань телят 1 - 6-місячного віку та встановлено стадійність у розвитку респіраторного синдрому, яка обумовлена зміною мікробних популяцій, що корелює з клініко-епізоотологічним проявом інфекційної патології респіраторної системи. Встановлено, що 44 % тварин в досліджуваній групі захворіло бактеріальними пневмоніями, до 75,4 % викликаними P.multocida, з них серотипом А - 44,4 %, серотипом В - 16,6 %, серотипом Д - 39 %. Визначено, що захворювання протікало важко, переважно гостро у формі крупозної пневмонії з летальністю до 11,9 %. У телят до 4-х-місячного віку виділено P.multocida серотипу А в 44,4 % і серотипу Д у 38,8 % випадків, у 4 - 6-місячних телят виділення пастерел серотипу А зменшилося до 20,4 %, а серотипу Д збільшилося до 79,6 %, який мав домінуюче значення в поширенні легеневих пастерельозів, викликаючи переважно хронічний перебіг хвороби. Культуру P.multocida серотипу В в місячному віці виділили в 16,6 % випадків, з наступним зменшенням частоти виділення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-911-6 + П871.911-6-8
Шифр НБУВ: РА319179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сорокіна Н.Г. 
Дисбактеріоз шлунково-кишкового тракту новонароджених телят, методи його корекції та профілактики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.Г. Сорокіна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено природу дисбактеріозу шлунково-кишкового тракту новонароджених телят, розроблено методи його профілактики та корекції. Досліджено кількісний та якісний склад мікрофлори кишечнику клінічно здорових новонароджених телят і телят з розладами функції шлунково-кишкового тракту. Підтверджено поліетіологічний характер шлунково-кишкових хворобновонароджених телят. Розроблено пробіотик нового покоління "Бактонорм" та встановлено основні біологічні властивості культур, що входять до його складу. Запропоновано схему комплексного застосування бактонорму у поєднанні з імуномодулятором і глутасолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.911-6-8 + П872.33-911-8
Шифр НБУВ: РА318852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гуренко І.А. 
Змішані форми респіраторних хвороб телят, їх діагностика і аерозолетерапія: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / І.А. Гуренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто етіологічну структуру змішаних форм респіраторних хвороб телят в Автономній Республіці Крим. Визначено, що причиною виникнення цих хвороб є різні поєднання вірусів ПГ-3, ІРТ, адено- і хламідії. З усіх змішаних форм поєднання ПГ-3 + ІРТ + алено + хламідії виявлено в 15 % випадків, ПГ-3 + ІРТ + хламідії - у 13,5 %, ПГ-3 + хламідії - у 28 %, ПГ-3 + ІРТ - у 21,7 % випадків. Виділено пастерелі, стафілококи, кишкову паличку та протей. У чистому вигляді від тварин, хворих на респіраторні хвороби, вірус ПРГ-3 і хламідії виділено тільки у разі гострої форми хвороби в початковій її стадії. Встановлено фактори, що сприяють виникненню змішаних респіраторних хвороб телят. Досліджено епізоотологічну ситуацію стосовно змішаних респіраторних хвороб великої рогатої худоби в Криму. Описано клінічну картину захворювання та патологоанатомічні зміни в телят, що загинули. Розроблено тест-систему імуноферментного аналізу з метою проведення діагностики хламідійних інфекцій великої рогатої худоби та змішаних респіраторних інфекцій телят та доведено можливість її використання за умов виробництва. Запропоновано аерозольний метод терапії та профілактики змішаних форм респіраторних хвороб телят з використанням лікарської форми доксиветину в чистому вигляді та в суміші з іншими препаратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.912-6
Шифр НБУВ: РА320094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Романюк В.Л. 
Патофізіологічні та екологічні аспекти уродженого ендемічного зоба у телят на Рівненщині: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.Л. Романюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

За результатами гістологічних досліджень встановлено гіперфункцію щитовидної залози у більшості хворих на зоб новонароджених телят. Одержані дані надали змогу теоретично обгрунтувати механізм розвитку уродженого ендемічного зоба одночасно за абсолютною та відносною масою щитовидної залози. Наведено методичні рекомендації "Диспансеризація великої рогатої худоби".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435-911-8(4УКР-4РІВ) + П871.911-8(4УКР-4РІВ)
Шифр НБУВ: РА317204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Розумнюк А.В. 
Структура і функціональні властивості еритроцитів та їх зміни при лікуванні телят, хворих на бронхопневмонію: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / А.В. Розумнюк ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення ліпідного складу мембран еритроцитів венозної й артеріальної крові клінічно здорових телят і вмісту у них 2,3-дифосфогліцерату обгрунтовано більш стійкий зв'язок кисню з гемоглобіном у венозній крові та менш стійкий - в артеріальній. Збільшення кількості "молодих" еритроцитів у крові хворих на бронхопневмонію телят на початкових стадіях захворювання, порівняно з клінічно здоровими, та інтенсивне зростання популяції "старих" клітин у разі подальшого розвитку патології характеризує виснаження компенсаторних можливостей кісткового мозку у тварин з тяжким ступенем перебігу бронхопневмонії. Зазначено, що зростання концентрації гемоглобіну (метгемоглобіну) у крові хворих на бронхопневмонію телят є, очевидно, наслідком зниження активності антиоксидантних процесів в еритроцитах крові та в органах. У хворих телят виявлено зміни ліпідного складу мембран еритроцитів (зменшення загального вмісту ліпідів) і стехіометричного співвідношення між холестеролом і фосфоліпідами у мембранах, що вказує на порушення білково-ліпідних зв'язків бішару та призводить до зниження стійкості червоних клітин крові. Зростання активності 2,3-дифосфогліцератного шунту гліколізу еритроцитів є компенсаторним механізмом наростаючої гіпоксичної гіпоксії. Встановлено негативний вплив амоксициліну тригідрату на систему еритрону: зменшується вміст ліпідних компонентів і порушується їх співвідношення у мембранах еритроцитів, що відображається на білок-ліпідних зв'язках бішару; розвивається гіпохромна анемія, що спричиняє наростання гіпоксії, порушується сечовиноутворювальна функція печінки та знижується функціональна здатність ниркових клубочків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.911 + П872.232
Шифр НБУВ: РА320523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гарькавий В.О. 
A- і D-гіповітамінози у телят (поширення, діагностика, лікування і профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / В.О. Гарькавий ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 18 с. — укp.

Вперше експериментально встановлено відсутність кореляції між вмістом каротину та вітаміну A у телят 1 - 3-місячного віку. Доведено множинність внутрішньої патології у телят : A- і D-гіповітамінози та гіпопластична анемія розвиваються як супутні хвороби. Розроблено та теоретично обгрунтовано принципово новий спосіб одержання вітамінно-мінерального концентрату, який грунтується на підборі складових компонентів, функціонально поєднаних у клітинному обміні, сумісне використання яких посилює їх біологічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.427 + П871.911
Шифр НБУВ: РА320522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського