Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (1413)Книжкові видання та компакт-диски (1205)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=П873$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 192
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бережний Д.В. 
Гельмінтофауна та гельмінтоценози диких водоплаваючих птахів Біосферного заповідника "Асканія-Нова" ім. Ф.Е.Фальц-Фейна, розробка заходів боротьби та профілактики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / Д.В. Бережний ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вивчення гельмінтофауни та гельмінтоценозів у диких водоплаваючих птахів заповідника "Асканія-Нова" . Висвітлені показники гельмінтофауни та гельмінтоценозів, їх залежність від віку, сезону, умов помешкання та годівлі. Запропоновані науково обгрунтовані протигельмінтозні схеми боротьби та профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-981,022

Рубрики:

      
2.

Литвиненко В.М. 
Природна резистентність та імунобіологічна реактивність телят м'ясних порід при різних системах вирощування: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.М. Литвиненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню природної резистентності та імунобіологічної реактивності організму телят абердин-ангуської та симентальської порід при різних технологіях утримання і вирощування. Експериментально доведено, що підсисно-груповий метод вирощування телят м'ясних порід до 7-місячного віку разом з коровами-годувальницями в загонах на пасовищі, забезпечує більш високі показники клітинного і гуморального захисту в порівнянні з телятами при традиційному методі вирощування. Отримані дані дають змогу глибше зрозуміти адаптаційно-захисні механізми організму телят і запровадити цілеспрямовані практичні заходи, щодо технології утримання, вирощування та підвищення стійкості тварин до захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.4-911-35,022

Рубрики:

      
3.

Скрипка М.В. 
Псевдомоноз птиці в Україні та біологічні властивості збудника: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / М.В. Скрипка ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню псевдомонозу в Україні та вивченню біологічних властивостей збудника, розробці методів ізоляції та ідентифікації P.aeruginosa, а також розробці методів діагностики та профілактики хвороби. Запропонована схема ізоляції P.aeruginosa із різних джерел. Встановлена чутливість молодняка птиці до псевдомон, які були ізольовані. Вивчена чутливість P.aeruginosa до різних антибіотиків. Встановлено, що більшість псевдомон чутливі до байтрилу (енрофлоксацину) і гентаміцину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 псевдомоноз

Рубрики:

      
4.

Бродовський О.С. 
Кон'юнктивіти у собак (поширення, патогенетичні механізми, тканинні зміни, раціональні методи лікування): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.С. Бродовський ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню кон'юнктивітів у собак. Кон'юнктивіти можуть бути: а) первинними - гострий і хронічний катаральний, сосочково-фолікулярний, гнійний та флегмонозний, б) вторинними - гландулярний (гіперпластичний аденоматоз), вторинно-дислокаційний, "сухий", дермоїдний та кон'юнктивіт у зв'язку зі стороннім тілом. При консервативному лікуванні рекомендуємо використовувати інстиляцію крапель 5%-го розчину димексиду на 0,5%-ному новокаїні. При хронізації запалення до цієї суміші слід додавати лідазу з розрахунку 64 ОД на 15 мл розчину, що попереджає утворення рубців у кон'юнктиві і наступну деформацію повік (виворіт або заворіт). При септичному перебігу процесу до складу димексид-новокаїнової суміші слід включати антибіотики, зокрема, левоміцетін, гентаміцин, тетрациклін тощо. При сосочково-фолікулярному кон'юнктивіті необхідно застосовувати скарифікацію, при гландулярному слід видаляти гіперплазовану залозисту тканину паралельно хрящу третьої повіки; при "сухому" кон'юнктивіті раціональною є пересадка стенонового протока в латеральну частину кон'юнктивального мішка; при наявності дермоїда або стороннього тіла їх видаляють, після чого застосовують димексид-новокаїнові краплі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.953-7,022

      
5.

Ребенко Г.І. 
Бордетельозна інфекція свиней (епізоотологія, діагностика та заходи боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Г.І. Ребенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення епізоотичної ситуації стосовно респіраторних хвороб свиней, зумовлених B.bronchiseptica, в господарствах північно-східних областей України, випробування методів їх лабораторної діагностики та розробці заходів боротьби з ними. Визначені основні епізоотичні особливості захворювання, клінічні ознаки та патологоанатомічні зміни; локалізація збудника та його властивості. Експериментально відтворена бордетельозна інфекція на поросятах семиденного віку, вивчені перебіг хвороби та динаміка утворення протибордетельозних антитіл. Економічно обгрунтовані заходи боротьби з захворюваннями свиней бордетельозної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 бордетельоз

Рубрики:

      
6.

Короленко Л.С. 
Епізоотологічні особливості туберкульозу великої рогатої худоби в умовах Cтепу України, удосконалення діагностики та боротьби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Л.С. Короленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Показано, що туберкульоз великої рогатої худоби в природно-географічному регіоні, маючи особливості прояву, визначає перебіг епізоотичного процесу - за 34-річний період виявлено тільки один підйом і деяке зниження його напруженості та значне розповсюдження захворювання. Відмічена закономірність обумовлена широким застосуванням вакцини BCG, яка ускладнила епізоотичну ситуацію через несвоєчасне введення карантинних обмежень та зараження народженого молодняка M.bovis. Це сприяло рецидиву хвороби та тривалому неблагополуччю господарств. Визначена більш висока специфічність та активність ППД-туберкуліну для ссавців фірми "Біолек" /м. Харків/ та встановлена, в умовах практичної лабораторії ветеринарної медицини, вища результативність удосконаленого штучного живильного середовища Левенштейна-Ієнсена. Розроблена науково обгрунтована система заходів профілактики і боротьби з туберкульозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911,022

Рубрики:

      
7.

Біла Н.В. 
Розробка методу діагностики інфекційного ларинготрахеїту та хвороби Ньюкасла за допомогою флуоресцентних зондів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.В. Біла ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методу флуоресцентних зондів для діагностики інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби. Досліджено накопичення вірусу інфекційного ларинготрахеїту і вірусу ньюкаслської хвороби при співкультивуванні на курячих ембріонах. Для діагностики асоційованих інфекцій у курей використано метод флуоресцентних зондів. Вперше розроблено і запропоновано спосіб використання флуоресцентного зонду ДСП-13 з метою виявлення збудників інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби птиці. Отримані результати вивчення особливостей культивування вірусу інфекційного ларинготрахеїту на курячих ембріонах були використані при конструюванні живої ліофілізованої вакцини зі штаму ВНДІХП-У проти інфекційного ларинготрахеїту. Показано, що метод флуоресцентних зондів дозволяє значно прискорити індикацію збудників інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби птиці у порівнянні з іншими лабораторними тестами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.2-6,022

Рубрики:

      
8.

Матковська С.Г. 
Діагностика інфекційного ринотрахеїту-пустульозного вульвовагініту великої рогатої худоби за показниками антитіл в носовому, піхвовому секретах та сльозі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.Г. Матковська ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню можливості виявлення специфічних антитіл в секретах організму (носовому, піхвовому, слізному) проти вірусу інфекційного ринотрахеїту - пустульозного вульвовагініту (ІРТ-ІПВ), ролі показників антитіл і цитоморфологічних даних виділення вірусу при проведенні заходів по оздоровленню господарств від ІРТ-ІПВ. Одержані результати свідчать про наявність антитіл в секретах і можливість використання цих біологічних рідин організму для діагностики ІРТ-ІПВ шляхом виявлення в них специфічних антитіл в РНГА та РНБА. Запропоновано використовувати показники антитіл в носовому секреті для вивчення дії вакцин при різних способах їх введення, а також для виявлення передачі цього вірусу невакцинованим тваринам при контакті з імунізованими. Цитоморфологічний метод дає можливість робити висновок про вірулентність польових штамів вірусу ІРТ-ІПВ, а також про ефективність інтраназальної імунізації. Дослідження з використанням цитоморфологічного методу довели можливість виявлення мінливості тинкторіальних властивостей внутрішньоядерних тілець-включень при ІРТ-ІПВ; спочатку вони базофільні, а в процесі розвитку набувають оксифільних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-6,022

Рубрики:

      
9.

Гуменний О.Г. 
Роль інфекційних агентів в патології репродуктивних органів корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.Г. Гуменний ; Одес. держ. с.-г. ін-т. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі вивчення ролі інфекційних агентів в патології репродуктивних органів корів і телиць в господарствах півдня України. Вперше в господарствах півдня України встановлена етіологічна структура збудників, які спричиняють порушення репродуктивної функції у корів і телиць, вивчена епізоотична ситуація з інфекційних захворювань, які супроводжуються вказаною патологією, запропоновано спосіб імунізації тварин з застосуванням вакцинного препарату (ІРТ - IG) і імуностимулятора, визначені деякі показники імунологічної реактивності організму корів і телиць, хворих на інфекційний ринотрахеїт - пустульозний вульвовагініт (ІРТ - ПВВ) та їх зміни при застосуванні вакцинного препарату, імуностимулятора, препаратів йодосол і неовагіналь, вдосконалена система протиепізоотичних заходів при ІРТ - ПВВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-1,022

Рубрики:

      
10.

Герман Є.В. 
Удосконалення специфічної профілактики вірусних інфекцій при вирощуванні курчат: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Є.В. Герман ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 1999. — 24 с. — укp.

Робота містить дані про імунологічний статус птахогосподарств різних регіонів України з 9 вірусних інфекцій, наслідки вакцинації курчат за стандартними схемами та відповідно сероконтролю. Наведений доказ доцільності регулярного сероконтролю птиці за віковими періодами 10-14 днів; 27-35; 60-70; 90-120 днів і далі - через кожні 30 днів. Встановлено можливість поєднання вакцини проти хвороби Гамборо зі штаму УМ-93 і хвороби Ньюкасла зі штаму Ла-Сота при першому щепленні курчат. Експериментально досліджено, що щеплення курчат на стадії ембріогенезу проти хвороби Ньюкасла, хвороби Гамборо та інфекційного бронхіту пролонгує у курчат рівень материнських антитіл. Розроблений регламент застосування Українських вакцин проти хвороби Гамборо зі штаму УМ-93 та інфекційного ларинготрахеїту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-8,022

Рубрики:

      
11.

Кривошия П.Ю. 
Стан гуморальних і клітинних чинників імунітету при інфекційній анемії коней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / П.Ю. Кривошия ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 25 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню показників гуморальних і клітинних чинників імунітету у здорових непородних коней та за прихованого перебігу інфекційної анемії. У коней за прихованого перебігу хвороби встановлено зменшення кількості еритроцитів, зниження відносного вмісту лімфоцитів, Т-лімфоцитів, фагоцитарної активності, фагоцитарного числа, фагоцитарного індексу, фагоцитарної ємкості, рівня альбумінів, alpha-глобулінів, гемоглобіну, вітаміну С, лізоцимної активності, титру гетерогемаглютинінів і збільшення кількості лейкоцитів, підвищення відносного вмісту нейтрофілів, В-клітин, Т-теофілінрезистентних, Т-теофілінчутливих, рівня beta-глобулінів, імуноглобулінів, імунних комплексів, титру ізогемаглютинінів та зниження експресії рецепторів на імунокомпетентних клітинах і розвиток гістоморфологічних змін в органах. Визначено імунологічні маркери для виявлення коней з підвищеним ризиком розвитку патології серед тварин з прихованим перебігом хвороби. Встановлено імунологічні параметри у непородних здорових коней у різновіковій і сезонній динаміці. Одержані показники щодо імунітету у коней за прихованого перебігу інфекційної анемії використовуються при подальшому вивченні молекулярно-біологічних і імунологічних механізмів виникнення і розвитку цієї хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.1-35,022

Рубрики:

      
12.

Гусаков В.В. 
Вдосконалення лабораторної діагностики грипу коней в реакції гальмування гемаглютинації (РГГА): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.В. Гусаков ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено лабораторній діагностиці грипу коней, а саме, розробці та апробації на практиці ефективної вітчизняної діагностичної системи на грип коней. Розглянуто етапи отримання та контролю діагностичних препаратів, визначено оптимальні умови їх зберігання. Розроблені діагностикуми виявилися активними, специфічними та придатними для діагностичних досліджень щодо захворювання коней на грип. Експериментально доведено, що діагностичні препарати краще зберігаються у ліофілізованому стані. Запропоновано модифіковану реакцію гальмування гемаглютинації (РГГА) з метою діагностики грипу коней, яку було затверджено Державним департаментом ветеринарної медицини у 1996 р. Визначено оптимальний метод обробки нативних сироваток крові коней перед дослідженням у РГГА щодо усунення неспецифічних інгібіторів гемаглютинації - обробка прогріванням за 56 C протягом 60 хв. Досліджено сироватку крові коней Київського державного іподрому та чотирьох інших господарств (усього 526 зразків) за допомогою розроблених препаратів. Виявлено антитіла до другого підтипу вірусу грипу коней штаму А(кінь)2/Майамі/63 (середній титр становив 1:126,3 +- 5,43). З усіх сироваток 256 зразків досліджено з 7 штамами вірусу грипу людини, актуальними на той час. Розглянуто антитіла до штаму А/Йоганнесбург/33/94 вірусу грипу людини (середній титр становив 1:330 +- 10,17). З'ясовано, що титр антитіл у сироватках крові коней щодо вірусу грипу людини перевищував у 2,2 рази титр антитіл до вірусу грипу коней. У перехресній РГГА зі штамоспецифічними сироватками стосовно даних штамів встановлено відсутність антигенної спорідненості між штамами вірусу грипу коней А(кінь)2/Майамі/63 та А/Йоганнесбург/33/94 вірусу грипу людини, що свідчить про можливість інфікування коней вірусами грипу людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-912-6,022
Шифр НБУВ: РА310252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Коваленко О.І. 
Епізоотологія фасціольозу жуйних тварин в Північно-східній частині України, заходи боротьби та профілактики: Автореф. дис...канд. вет. наук: 03.00.18 / О.І. Коваленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

У Північно-східному регіоні України вперше досліджено особливості поширення фасціольозу великої рогатої худоби, сезонну та вікову динаміку, ураження тварин у колективних і приватних господарствах. Проаналізовано сезонну динаміку щільності популяції малого ставовика та ураження його личинковими формами фасціол. Наведено епізоотологічну характеристику біотопів L.truncatula та поширення його відповідно до типу грунтів. Удосконалено систему заходів боротьби з фасцільозом. Доведено терапевтичну ефективність сучасних антгельмінтних препаратів (ацемідофену, фенкуру, купріхолу та вермітану) за умов групового методу дегельмінтизації. Розроблено метод хіміопрофілактики фасціольозу великої рогатої худоби. Удосконалено методи пасовищної профілактики з використанням маломасштабних методів знищення молюсків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911,022 + П873.623.2-931,022
Шифр НБУВ: РА309572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Дика О.В. 
Імунореактивність телят різного віку, щеплених сальмонельозним антигеном: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.В. Дика ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911-8,022
Шифр НБУВ: РА309687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Галатюк О.Є. 
Інфекційна анемія та ринопневмонія коней (теоретичне та експериментальне обгрунтування засобів діагностики і профілактики): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / О.Є. Галатюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 38 с. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано методи і заходи діагностики та профілактики інфекційної анемії та ринопневмонії коней. Отримані дані доповнюють теоретичні положення про саморегуляцію паразитарних систем, управління епізоотичним процесом, концепцію лікування даних хвороб. Вивчено епізоотичну ситуацію, створено карти поширення інфекційних хвороб у природно-географічних зонах і племінних кінних господарствах України. Розроблено нормативно-технологічну документацію отримання культурального антигену і показано можливість його використання для серологічної діагностики інфекційної анемії в РДП. Визначено імунологічні критерії виявлення коней з патоморфологічними змінами в організмі у випадку інфекційної анемії. Вивчено особливості сумісного перебігу ринопневмонії з лептоспірозом і стронгілідозами, клінічного прояву респіраторної, генітальної та нервової форми ринопневмонії. Теоретично розроблено і науково обгрунтовано систему забезпечення благополуччя щодо інфекційної анемії та ринопневмонії коней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.1,022 + П873.312.91,022
Шифр НБУВ: РА310391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Степанюк О.В. 
Отримання фактора перенесення проти збудника хвороби Ауескі та визначення його біологічних властивостей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.08 / О.В. Степанюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто можливість отримання фактора перенесення активного імунітету проти хвороби Ауескі. Розроблено методику імунізації великої рогатої худоби вірусом хвороби Ауескі для отримання імунологічно активного фактора перенесення (ФП). Запропоновано методику отримання ФП з клітин колострального походженння, що дає змогу отримувати лімфоцитарну масу без забою тварини-донора. Доведено, що фактор перенесення стимулює клітинний імунітет і не викликає синтезу віруснейтралізуючих антитіл. Отриманий ФП має здатність долати міжвидові бар'єри без втрати імунологічної активності. Встановлено, що ФП виявляє чітку протективну характеристику у випадку експериментальної хвороби Ауескі серед морських свинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821,022 + П873.215-8,022
Шифр НБУВ: РА310312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Сарабєєв В.Л. 
Паразити піленгаса та місцевих видів риб у північно-західній частині Азовського моря (фауна, екологія): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.18 / В.Л. Сарабєєв ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено морфологічні особливості виявлених видів паразитів, їх локалізацію, а також визначено показники зараженості. Досліджено структуру та становлення паразитофауни піленгаса в Азовському морі. Розглянуто вікову та сезонну динаміку паразитофауни піленгаса та її залежність від біологічних особливостей хазяїна. Проаналізовано сучасну паразитофауну риб Азовського моря. Вперше отримано дані про вплив низки екологічних факторів на зараженість піленгаса паразитами. На підставі детального дослідження вікової та сезонної динаміки зараженості піленгаса визначено вік риб, найбільш оптимальний для акліматизації та інтродукції даного виду в інші водойми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*836.6:Е623.33(922.9),022 + П873.382.6,022
Шифр НБУВ: РА311380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Айшпур О.Є. 
Гемофільозний полісерозит в свинарських комплексах (перебіг, діагностика, специфічна профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.Є. Айшпур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Вивчено гемофільозний полісерозит у свиней: особливості перебігу, патологоанатомічну та бактеріологічну діагностики, вплив на розвиток патології органів відтворення, застосування лікувально-профілактичних і вакцинних препаратів. Визначено особливості перебігу хвороби, патологоанатомічні зміни, вплив збудника на розвиток викиднів у свиноматок. Підбито підсумки використання формолвакцини проти гемофільозного полісерозиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.93,022
Шифр НБУВ: РА310546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Нтахоншикіра Шарль 
Метод імуноферментного аналізу для діагностики лептоспірозу: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Нтахоншикіра Шарль ; Національний аграрний ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-6,022
Шифр НБУВ: РА309851

Рубрики:

      
20.

Горальський Л.П. 
Гістоморфологія і гістохімія окремих імунних та некровотворних органів при ретровірусних інфекціях (дослідження експериментального лейкозу рогатої худоби та інфекційної анемії коней): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / Л.П. Горальський ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню морфофункціонального стану органів і тканин (лімфовузли, селезінка, серце, легені, печінка, нирки) великої рогатої худоби (ВРХ) у випадку хронічного лімфоїдного лейкозу та овець, інфікованих вірусом лейкозу (ВЛ) ВРХ у разі вторинного імунодефіциту, зумовленого впливом іонізуючого випромінювання, а також коней у випадку інфекційної анемії (ІНАН). Виявлено, що частота ураження та характер патоморфологічних змін в органах і тканинах ВРХ, позитивно реагуючої в РІД, залежать від стадії розвитку хвороби, а розвиток лейкозного процесу за лімфоїдного лейкозу пов'язаний зі змінами гістоархітектоніки органів і тканин і з порушеннями гістохімічної статики та, очевидно, динаміки клітин, що призводить до порушення обмінних процесів в організмі через вірусну інфекцію. Вивчено гістологічну будову органів і тканин у овець, інфікованих ВЛ ВРХ за вторинного імунодефіциту. Виявлені у лімфовузлах і селезінці гістологічні зміни свідчать про перебудову імунокомпетентних органів у відповідь на вірусну інфекцію та радіоактивне опромінення. Показано, що іонізуюче опромінення викликає спустошення лімфоїдної тканини, в якій розмножується вірус лейкозу. Це призводить до сповільнення інтенсивності розвитку лейкозного процесу в експериментальних овець. Встановлено морфологічні зміни й особливості білково-нуклеїнового, вуглеводного та ліпідного обмінів в органах і тканинах коней у випадку інфекційної анемії, в залежності від рівня титрів специфічних антитіл у РДП. Доведено, що незначні гістологічні зміни в органах і тканинах виникають лише за наявності специфічних антитіл у РДП на рівні 1:8 - 1:16, а за умов зростання рівня антитіл до 1:32 - 1:64 спостерігаються гематологічні, патологічні, патологоанатомічні та гістологічні зміни, характерні для ІНАН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-3,022 + П873.312.1-3,022
Шифр НБУВ: РА310966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського