Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.239$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Кушнір І.М. 
Біотехнологія отримання пробіотика споробак та його застосування при відлучці поросят: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / І.М. Кушнір ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрнутовано та експериментально доведено доцільність створення нових пробіотиків на основі аеробних споротвірних мікроорганізмів. Уперше розроблено пробіотик на основі Dac. macquariensis. Для культивування пробіотика запропоновано нове соляно-сироваткове середовище з внесенням до його складу сульфату марганцю. Установлено ефективність препарату у разі лікування розладів шлунково-кишкового тракту у разі його поєднаного застосування з антибіотиком. Визначено ефективність споробаку з профілактичною метою у період відлучки поросят, позитивний вплив його на відновлення мікрофлори кишечнику за даних умов. Вивчено вплив споробаку на гематологічні, імунологічні показники крові та прирости поросят. Створено технологію застосування даного препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 дисбактеріоз + П855.5 +
Шифр НБУВ: РА330847

Рубрики:

      
2.

Ребенко Г.І. 
Бордетельозна інфекція свиней (епізоотологія, діагностика та заходи боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Г.І. Ребенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення епізоотичної ситуації стосовно респіраторних хвороб свиней, зумовлених B.bronchiseptica, в господарствах північно-східних областей України, випробування методів їх лабораторної діагностики та розробці заходів боротьби з ними. Визначені основні епізоотичні особливості захворювання, клінічні ознаки та патологоанатомічні зміни; локалізація збудника та його властивості. Експериментально відтворена бордетельозна інфекція на поросятах семиденного віку, вивчені перебіг хвороби та динаміка утворення протибордетельозних антитіл. Економічно обгрунтовані заходи боротьби з захворюваннями свиней бордетельозної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 бордетельоз

Рубрики:

      
3.

Івановська Л.Б. 
Епізоотологічний моніторинг та розробка серологічної діагностики ієрсиніозу тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Л.Б. Івановська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Вперше в Україні проведено епізоотологічний моніторинг ієрсиніозу серед різних видів тварин: великої та дрібної рогатої худоби, свиней, коней, м'ясоїдних (собак, кішок). Виявлено, що у сільськогосподарських і дрібних свійських тварин відбувається циркуляція ієрсиній - переважно Y.enterocolitica сероваріантів 03, 06.30 та 09, які викликають ієрсиніоз. Визначено властивості ізолятів ієрсиній, виділених від різних видів тварин і різних біологічних об'єктів. Встановлено спектр чутливості ізолятів ієрсиній до антибактеріальних препаратів (пеніцилінів, цефалоспоринів, аміноглікозидів, макролідів, тетрациклінів). Розглянуто особливості симптомо-комплексу, патологоанатомічної та патогістологічної картини у разі спонтанного й експериментально відтвореного ієрсиніозу у різних сільськогосподарських, свійських і лабораторних тварин. Підтверджено етіологічну роль збудника ієрсиніозу у виникненні абортів у корів, свиней, морських свинок. На підставі результатів порівняльних досліджень польових і гіперімунних сироваток доведено придатність реакції аглютинації для серологічної діагностики ієрсиніозу у різних видів тварин. Розроблено та впроваджено нормативну документацію на виготовлення, контроль та застосування "Набору для серологічної діагностики ієросиніозів тварин". Підтверджено ефективність розробленого набору ієрсиніозних антигенів для серологічної діагностики ієрсиніозу тварин. Обгрунтовано необхідність проведення диференційної серологічної діагностики серед поголів'я тварин, що мають поодинокі позитивні реакції на бруцельоз, з ієрсиніозними антигенами. Розроблено методичні рекомендації щодо лабораторної діагностики ієрсиніозу та диференціації параспецифічних реакцій під час досліджень бруцельозу. Проведено досліди по вивченню гематологічних показників за умов експериментального відтворення ієрсиніозної інфекції у великої рогатої худоби. Експериментально доведено наявність колострального імунітету у телят, народжених від корів, хворих на ієрсиніоз або ієрсиніоносіїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 ієрсиніоз-6 +
Шифр НБУВ: РА350116

Рубрики:

      
4.

Рисований В.І. 
Псевдомоноз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика, заходи боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.І. Рисований ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 17 с.: табл. — укp.

Досліджено питання перебігу псевдомонозу перепелів, бактеріального обсіменіння пташників, зв'язку Pseudomonas aeruginosa зі спалахами псевдомонозу у перепелів. Вивчено біологічні властивості Pseudomonas aeruginosa, сприйнятливість перепелів до природнього та штучного інфікування, а також моніторинг чутливості до антибіотиків з метою використання кращих для лікування та профілактики псевдомоноза перепелів. Установлено ступінь розповсюдження псевдомонозу на фермах різних областей України, особливості перебігу та характерну динаміку загибелі перепелів від псевдомонозу, що дозволяє вчасно діагностувати хворобу. Виявлено, що ізольований збудник Pseudomonas aeruginosa має характерні біологічні властивості такого збудника хвороби. Проведено моніторинг чутливості щодо лікувально-профілактичних заходів за умов псевдомонозу перепелів та запропоновано використання найефективніших антибіотиків, зокрема, байтрилу і гентаміцину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239-961 псевдомоноз +
Шифр НБУВ: РА335710

Рубрики:

      
5.

Скрипка М.В. 
Псевдомоноз птиці в Україні та біологічні властивості збудника: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / М.В. Скрипка ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню псевдомонозу в Україні та вивченню біологічних властивостей збудника, розробці методів ізоляції та ідентифікації P.aeruginosa, а також розробці методів діагностики та профілактики хвороби. Запропонована схема ізоляції P.aeruginosa із різних джерел. Встановлена чутливість молодняка птиці до псевдомон, які були ізольовані. Вивчена чутливість P.aeruginosa до різних антибіотиків. Встановлено, що більшість псевдомон чутливі до байтрилу (енрофлоксацину) і гентаміцину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 псевдомоноз

Рубрики:

      
6.

Головачова Н.О. 
Роль Yersinia enterocolitica в шлунково-кишковій та респіраторній патології свиней: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.О. Головачова ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

За допомогою комплексу епізоотологічних, бактеріологічних і серологічних досліджень виявлено поширення ієрсиніозної інфекції на Луганщині та Донеччині у свинарських господарствах різного типу утримання серед усіх вікових груп, зареєстровано та вивчено гострі спалахи даної патології. Вперше в Україні розроблено комплексну схему лікування та профілактики ієрсиніозної інфекції свиней з урахуванням антибіотикорезистентності виділених збудників, з застосуванням цеолітів і пробіотиків. Апробовано схему гіперімунізації кролів з метою вивчення впливу цеолітів на імуногенні властивості організму тварин. З'ясовано, що всі штами ієрсиній не виявляли антагоністичних властивостей до Escherichasa coli, Salmonella choleraesuis, Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus і відзначаються взаємним антагонізмом до Pseudomonas aeruginosa. Встановлено, що серологічна діагностика у разі ієрсиніозної інфекції досить специфічна й ефективна. Розроблено й апробовано ефективні схеми лікування та профілактики ієрсиніозної інфекції свиней. Доведено, що найбільш ефективною є схема лікування, яка включає антибактеріальні препарати, до яких був чутливий ізольований у даному господарстві збудник ієрсиніозної інфекції, а також цеоліти та препарат "Байкал ЕМ-1".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 ієрсиніози-925 + П841.92 ієрсинії +
Шифр НБУВ: РА358700

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського