Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (10)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.311.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Матковська С.Г. 
Діагностика інфекційного ринотрахеїту-пустульозного вульвовагініту великої рогатої худоби за показниками антитіл в носовому, піхвовому секретах та сльозі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.Г. Матковська ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню можливості виявлення специфічних антитіл в секретах організму (носовому, піхвовому, слізному) проти вірусу інфекційного ринотрахеїту - пустульозного вульвовагініту (ІРТ-ІПВ), ролі показників антитіл і цитоморфологічних даних виділення вірусу при проведенні заходів по оздоровленню господарств від ІРТ-ІПВ. Одержані результати свідчать про наявність антитіл в секретах і можливість використання цих біологічних рідин організму для діагностики ІРТ-ІПВ шляхом виявлення в них специфічних антитіл в РНГА та РНБА. Запропоновано використовувати показники антитіл в носовому секреті для вивчення дії вакцин при різних способах їх введення, а також для виявлення передачі цього вірусу невакцинованим тваринам при контакті з імунізованими. Цитоморфологічний метод дає можливість робити висновок про вірулентність польових штамів вірусу ІРТ-ІПВ, а також про ефективність інтраназальної імунізації. Дослідження з використанням цитоморфологічного методу довели можливість виявлення мінливості тинкторіальних властивостей внутрішньоядерних тілець-включень при ІРТ-ІПВ; спочатку вони базофільні, а в процесі розвитку набувають оксифільних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-6,022

Рубрики:

      
2.

Волосянко О.В. 
Засоби діагностики та профілактики інфекційного ринотрахеїту великої рогатої худоби в Україні: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / О.В. Волосянко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 46 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу персистуючої герпесвірусної інфекції у великої рогатої худоби (ВРХ) та розроблено засоби для діагностики, профілактики та боротьби з інфекційним ринотрахеїтом (ІРТ). Проаналізовано та узагальнено дані, що характеризують епізоотичну ситуацію щодо ІРТ ВРХ у тваринницьких господарствах України за 1997 - 2002 рр., визначено особливості динаміки формування гуморального імунітету в тварин за умов щеплення живою вакциною та інактивованим імунізуювальним препаратом протигерпесвірусної дії. Обгрунтовано необхідність створення засобів специфічної профілактики ІРТ ВРХ імуногенних, непатогенних та володіючих протективною дією для використання в системі заходів профілактики та боротьби з цим захворюванням. Визначено ефективність та здатність вакцини живої "ІРТ-LG" в стаціонарному осередку інфекції усувати клінічні прояви ІРТ, що є однією з важливих характеристик вакцини проти герпесвірусної інфекції. Вивчено особливості репродукції герпесвірусу 1 штаму "ІРТ-LG" у перещеплюваній культурі клітин трахеї теляти, його імуногенні, непатогенні та протективні властивості у складі живого вакцинного препарату, а також імуномодулювальну дію мікроорганізму виду Bacillus alvei штаму 413 на лабораторних і сільськогосподарських тваринах. Визначено можливість на ефективність використання як гетерогенного антигена цього штаму для виготовлення імунізувального препарату "Ретравак Б" з метою профілактики ІРТ ВРХ всіх вікових груп. Установлено, що щеплення "Ретравак Б" новонародженим телятам інтраназально та перорально вже через дві години стимулює клітинний імунітет, що характеризується збільшенням показника макрофагальної трансформації мононуклеарів крові та зниженням лейкоцитарного індексу інтоксикації. Визначено, що вакцина жива "ІРТ-LG" та "Ритравак Б" у разі серопозитивності тварин до збудника лейкозу в стадії до 18 % забезпечує формування високого рівня гуморального імунного захисту проти герпесвірусної інфекції у ВРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327159

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кучерявенко Р.О. 
Інфекційний ринотрахеїт великої рогатої худоби (епізоотологія, діагностика та специфічна профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Р.О. Кучерявенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний епізоотологічний моніторинг інфекційного ринотрахеїту (ІРТ) великої рогатої худоби (ВРХ) в країнах різних континентів, зокрема, в Україні. Визначено епізоотологічні особливості захворювання та встановлено ступінь розповсюдження герпесвірусу-1 в товарних та племінних господарствах. Вивчено форми клінічного прояву захворювання та локалізацію збудника інфекції в різних органах і тканинах хворої на ІРТ ВРХ. Розроблено технологію виробництва набору для діагностики ІРТ в реакції імунофлуоресценції. Установлено етіологічну роль герпесвірусу-1 у спричиненні нервової форми ІРТ: виділено збудника з головного мозку та проведено його ідентифікацію. Розроблено технологію накопичення вірусу ІРТ, яка дає змогу одержати високо очищену та концентровану вірусну біомасу для виготовлення діагностичних і вакцинних препаратів. Вивчено профілактичну ефективність вакцини "Рипавак", визначено оптимальну схему імунізації ВРХ та встановлено зміни імуно-гормональних показників у вакцинованих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-7 +
Шифр НБУВ: РА325796

Рубрики:

      
4.

Кучерявенко В.В. 
Розробка та вивчення властивостей вакцини емульсійної інактивованої проти інфекційного ринотрахеїту та вірусної діареї великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.В. Кучерявенко ; УААН. Ін-т експеримент. клін. вет. медицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано вакцину емульсійної інактивованої дії проти інфекційного ринотрахеїту (ІРТ) і вірусної діареї (ВД) великої рогатої худоби. На підставі результатів серологічного обстеження поголів'я великої рогатої худоби обгрунтовано необхідність розробки ефективних засобів специфічної профілактики даних патологій. Розроблено ролерний спосіб культивування клітин і вірусів ІРТ і діареї, який дозволяє одержувати з високою інфекційною активністю вихідну вірусовміщуючу сировину для виготовлення вакцини без концентрування з застосуванням хімічних речовин. Підібрано найбільш чутливі перещеплювані культури клітин для культивування вірусів ІРТ і ВД. На підставі результатів порівняльних досліджень визначено найбільш ефективні методи очистки, концентрування й інактивації вірусів ІРТ і ВД. Вивчено реактогенні й імуностимулюючі властивості бівакцини, виготовленої на основі масляних і кремнійвміщуючих ад'ювантів на лабораторних і сільськогосподарських тваринах. Оптимізований склад вакцини на основі масляних ад'ювантів і досліджено її властивості за показниками якості. Встановлено оптимальні дози щеплення великої рогатої худоби з використанням розробленої емульсійної інактивованої вакцини проти ІРТ і ВД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.311 + П873.311.5 + П873.311.6 +
Шифр НБУВ: РА336210

Рубрики:

      
5.

Гуменний О.Г. 
Роль інфекційних агентів в патології репродуктивних органів корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.Г. Гуменний ; Одес. держ. с.-г. ін-т. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі вивчення ролі інфекційних агентів в патології репродуктивних органів корів і телиць в господарствах півдня України. Вперше в господарствах півдня України встановлена етіологічна структура збудників, які спричиняють порушення репродуктивної функції у корів і телиць, вивчена епізоотична ситуація з інфекційних захворювань, які супроводжуються вказаною патологією, запропоновано спосіб імунізації тварин з застосуванням вакцинного препарату (ІРТ - IG) і імуностимулятора, визначені деякі показники імунологічної реактивності організму корів і телиць, хворих на інфекційний ринотрахеїт - пустульозний вульвовагініт (ІРТ - ПВВ) та їх зміни при застосуванні вакцинного препарату, імуностимулятора, препаратів йодосол і неовагіналь, вдосконалена система протиепізоотичних заходів при ІРТ - ПВВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-1,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського