Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (99)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)285.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Василишин З.П. 
Лабораторна діагностика кліщового енцефаліту та іксодового кліщового бореліозу серед населення ендемічних територій: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.06 / З.П. Василишин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено питання лабораторної діагностики кліщового енцефаліту (КЕ) й іксодового кліщового бореліозу (ІКБ) серед населення ендемічних територій із використанням імуноферментного анлізу (ІФА) на другому рівні надання медико-профілактичної допомоги населенню. Наведено оцінку ІФА тест-систем різних виробників (РФ, США, Німеччини) для виявлення антитіл класів IgM та IgG до збудників КЕ й ІКБ. Визначено динаміку утворення специфічних імуноглобулінів класів IgM та IgG у разі наявності даних інфекцій з метою вибору оптимальних термінів відбору зразків для серологічного обстеження хворих. Обгрунтовано показання щодо серологічного обстеження хворих залежно від клініко-епідеміологічних особливостей КЕ й ІКБ на сучасному етапі для визначення тактики лабораторного моніторингу даних інфекцій. Встановлено частку моно- та мікстіфекцій, викликаних вірусом кліщового енцефаліту (ВКЕ) та бореліями, на підставі серологічних обстежень хворих на сезонні гарячкові стани. Досліджено закономірності прихованого епідемічного поширення збудників КЕ й ІКБ шляхом лабораторного моніторингу сукупного населення. Доведено ефективність серологічної діагностики КЕ та ІКБ у сезонних хворих з гарячкою методом ІФА на ендемічних територіях. Розроблено методологічні підходи щодо лабораторної діагностики "кліщових" інфекцій серед населення ендемічних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.4-4 + Р11(4УКР)285.1 +
Шифр НБУВ: РА355692

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Шатило В.Й. 
Медико-соціальне обгрунтування системи медичного забезпечення хворих на парентеральні вірусні гепатити B і C: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / В.Й. Шатило ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано медико-соціальну значимість патології - парентерального вірусного гепатиту - її важливих наслідків та швидкого розповсюдження - зокрема, молоді та людей працездатного віку. На підставі комплексного соціально-гігієнічного дослідження встановлено неадекватність існуючої системи організації медичної та та медико-профілактичної допомоги пацієнтам з хронічними парентеральними вірусними гепатитами. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено до практичної охорони здоров'я якісно нову систему, яка дозволила за зберігання наявних елементів існуючої системи, ввести до неї та функціонально поєднати їх між собою. На підставі результатів впровадження підтверджено її високу медичну й економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.1 + Р194.16-3 +
Шифр НБУВ: РА348811

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Юрченко О.В. 
Наукове обгрунтування системи міжсекторальної протидії розвитку епідемії ВІЛ / СНІД в мегаполісі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / О.В. Юрченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Установлено тенденції до стрімкого зростання розповсюдженості ВІЛ-інфекції у Києві, що набула характеру епідемії, якій протидіє існуюча система надання медичної допомоги та її спеціалізовані підрозділи, які не можуть протистояти повною мірою розвитку епідемії ВІЛ-інфекції. Відзначено, що різні сектори державного управління та позадержавного сектора у протидії розвитку епідемії беруть нерівномірну участь, відсутня координація дії різних секторів і управлінь міськдержадміністрацій у протидії епідемії ВІЛ / СНІД. Обгрунтовано якісно нову функціонально організаційну систему міжсекторальної протидії розвитку епідемії ВІЛ-інфекції. Особливостями запропонованої системи є наявність єдиного координаційного органу управління у протидії ВІЛ-інфекції, реагування на епідемічну ситуацію, розширення внутрішніх і зовнішніх зв'язків системи з учасниками протидії на муніципальному та недержавному (громадському) рівнях, залучення людей, які живуть з ВІЛ / СНІДом до участі у формуванні організаційних і управлінських рішень, створення сприятливих умов для обміну й узагальнення досвіду у протидії епідемії ВІЛ-інфекції. Дані, одержані внаслідок дослідження, втілено на державному, галузевому, міжгалузевому та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)599.51 + Р11(4УКР)285.1 +
Шифр НБУВ: РА361844

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського