Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (7)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Р194.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Стеценко 
Епідеміологічні особливості холери в Приазов'ї і наукове обгрунтування протихолерних заходів на сучасному етапі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Інеса Ігорівна Стеценко ; АМН України; Державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.15(4УКР75) + Р264.929(4УКР75)
Шифр НБУВ: РА366216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кір'якова Л.С. 
Епідеміологічні та екологічні особливості 7-ї пандемії холери в Україні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Л.С. Кір'якова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено шляхи вдосконалення протиепідемічних та профілактичних заходів щодо холери на сучасному етапі в Україні. Установлено основні прояви та характеристику цього епідемічного процесу під час сьомої пандемії. Визначено переважно спалаховий характер захворюваності на холеру, можливість внутрішньолікарняної реалізації інфекції під час спалахів у закритих лікувальних закладах за основного шляху передачі - побутового. Порівняно результати досліджень щодо холери об'єктів довкілля та захворюваності на неї. Проаналізовано генетичну характеристику холерних ембріонів 01 групи за результатами визначення генів патогенності ctx, tcp і гена експресії toxR, встановлено їх епідемічну значущість. З урахуванням наукових даних щодо холери як антропосапронозної інфекції визначено деякі оптимальні абіотичні параметри збереження для токсигенних та нетоксигенних збудників. З використанням методу електронного картографування у програмі ArcGIS установлено залежність між інтенсивністю епідемічного процесу та належністю до екологічного регіону. Визначено, що територіями зі значним ризиком виникнення спалахів холери є екологічний регіон "понтичний". Згідно з цим уточнено критерії оцінки територій для розподілу за типами епідемічного прояву холери. Науково обгрунтовано підходи до обсягу та переліку об'єктів, що підлягають дослідженню. Надано пропозиції щодо вдосконалення існуючого епідеміологічного нагляду за холерою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.15-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349647

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лукашевич Н.В. 
Удосконалення протиепідемічних і профілактичних заходів щодо холери у зв'язку з епідемічними особливостями її поширення в Україні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Н.В. Лукашевич ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено шляхи удосконалення протиепідемічних і профілактичних заходів щодо холери на сучасному етапі в Україні. Встановлено основні характеристики епідемічного процесу холери (ЕПХ) на прикладі епідемій на Миколаївщині у 1994-му і 1995-му рр. Розглянуто ефективність протиепідемічних заходів, проведених в осередках холери. Виявлено причини низької ефективності таких заходів, як масова антибіотикопрофілактика, подвірні обходи, дезинфекція, підготовка медичного персоналу. Обгрунтовано необхідність зменшення обсягу бактеріологічних обстежень хворих на холеру та контактних з трьох досліджень до однократного. За допомогою методу картографування визначено території інтенсивного прояву ЕПХ в Україні. Зазначено, що до них відносяться усі приморські області півдня України та АР Крим. На підставі результатів проведеного епідеміологічного та статистичного аналізу ЕПХ на трьох раніше існуючих типах територій доведено, що територію країни можна розподілити на два типи за проявом епідемічного процесу. Надано епідеміологічну оцінку ефективності та доцільності проведених лабораторних обстежень населення на територіях країни, що відносяться до різних типів прояву ЕПХ. На територіях першого типу (інтенсивного прояву даного процесу) було виявлено 97,5 % осіб від усіх інфікованих у країні, а велика бактеріологічна робота, проведена на територіях другого типу, майже не принесла результатів. Обгрунтовано скорочення обсягу бактеріологічного обстеження населення на холеру. Зазначено, що це дозволить заощадити сили персоналу, матеріальні ресурси та буде сприяти оптимізації епідеміологічного нагляду за інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-5 + Р194.15 +
Шифр НБУВ: РА324283

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського