Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р34 с$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Литвинов О.А. 
Інформаційна технологія класифікації клінічних діагнозів на основі семантико-синтаксичної моделі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.09 / О.А. Литвинов ; НАН України, М-во науки і освіти України. Міжнар. наук.- навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше на підставі дослідження існуючих медичних термінологічних систем визначено основні вимоги щодо їх формування. Виявлено фактори, що впливають на впровадження медичних термінологічних систем у лікувальні заклади України. Розроблено формальну модель клінічного діагнозу, описано її семантичну та синтаксичну складові з використанням формальної граматики та дескрипційної логіки. Вперше на базі сформованої моделі створено концептуальну модель класифікації клінічних діагнозів на підставі фреймового й об'єктивно-орієнтованого підходів до опису знань, а також її даталогічну модель для зберігання в реляційній базі даних. Розроблено механізм взаємодії даної класифікації зі стандартними термінологічними системами. З застосуванням метаінформаційного підходу на засадах шаблону захисту від варіацій удосконалено технологію проектування аналітичної підсистеми та підсистеми статистики госпітальної інформаційної систем. Вперше здійснено реалізацію нової технології класифікації клінічних діагнозів у госпітальну інформаційну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)21 л74 с21 + Р34 с21 +
Шифр НБУВ: РА356291

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Поворознюк А. І. 
Інформаційні технології підтримки прийняття рішень в медичній діагностиці на основі синтезу структурованих моделей: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / А. І. Поворознюк ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Розроблено концептуальну модель, і на її базі розширено структуровану модель об'єкта діагностики, яка враховує функціональний та структурний базис, експертні оцінки та невизначеності статистичних оцінок функціонального базису. Проведено формалізацію етапів перетворення інформації за побудови систем підтримки прийняття рішень у медичній діагностиці. Розроблено структуровані моделі об'єктів діагностики на етапах структурної ідентифікації квазіперіодичних біосигналів і медичних зображень, у разі синтезу ієрархічних структур діагностичних ознак і діагнозів, а також метод синтезу комбінованого вирішального правила з розщепленням недостовірних рішень у разі взаємодії ієрархічних структур діагностичних ознак і діагнозів, що виконує "песимістичний" прогноз, обумовлений невизначеністю апріорних умовних ймовірностей за умов врахування експертних оцінок структур симптомокомплексів. Визначено структуру, інформаційне та програмне забезпечення системи, проведено перевірку адекватності інформаційних технологій за обробки реальних біомедичних даних та їх впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34 с51
Шифр НБУВ: РА381561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Прімін М.А. 
Математичні моделі, методи й алгоритми просторово-часового аналізу магнітних полів та їх застосування в системах діагностики і виявлення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / М.А. Прімін ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено математичні моделі, методи та алгоритми просторово-часового аналізу магнітних полів, які базуються на аналітичних методах розв'язання оберненої задачі магнітостатики та забезпечують створення нових інформаційних технологій перетворення магнітометричної інформації у задачах діагностики та виявлення. Розроблено та досліджено схеми вимірювань параметрів магнітного поля об'єкта, запропоновано нові алгоритми аналізу їх просторової структури, які забезпечують підвищення точності під час розв'язання задач виявлення та локалізації джерела сигналу. Наведено методи й алгоритми перетворення й аналізу магнітокардіосигналу, реалізованих у системах діагностики найбільш поширених патологій серця людини, високу ефективність яких підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34 с21
Шифр НБУВ: РА310370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Пилипенко М.В. 
Моделі та алгоритми діагностики в медичних інформаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.В. Пилипенко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 23 с. — укp.

Розглянуто математичні моделі, які формалізують раніше не інформатизовані параметри предметної області. Розроблено моделі, алгоритми та програми інтенсифікації роботи діагностичного та лабораторного устаткування у клінічних та бактеріологічних дослідженнях, які забезпечують якісний захист лікарської інформації від її спотворення. Зазначено, що інструментарій формалізації, моделювання задач діагностування патологій в організмі пацієнтів забезпечує підвищення точності та оперативності обробки інформації для прийняття рішень в медичних інформаційних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34 с51 +
Шифр НБУВ: РА340359

Рубрики:

      
5.

Васяєва Т.О. 
Нейромережеві та еволюційні методи аналізу даних у експертних системах медичної діагностики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.О. Васяєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методи одержання знань для медичної експертної системи (ЕС). Вперше розроблено ЕС, що дозволяє підвищити достовірність визначення ступеня ризику синдрому раптової смерті немовляти (СРСН) за рахунок використання розроблених методів інтелектуального аналізу даних, а також визначити ступінь ризику на ранніх термінах вагітності. Проведено реалізацію гібридної системи на базі нейронних мереж і генетичних алгоритмів, що дозволило досягти високої ефективності відбору інформативних факторів ризику СРСН шляхом регулювання співвідношення кількості факторів і помилки класифікації. Удосконалено деревоподібний спосіб кодування особини для булевої функції, що дозволило одержати класифікаційні дерева для визначення ступеня ризику СРСН. Еспериментально одержано класифікаційне дерево, що дозволяє з точністю 98,57 % визначати ступінь ризику СРСН. Удосконалено спосіб кодування особини у вигляді дерева, поданого булевою функцією у диз'юнктивній нормальній формі, що дозволяє формувати класифікаційні правила для визначення ступеня ризику СРСН. Еспериментально встановлено класифікаційні правила для визначення високого ступеня ризику СРСН. Із використанням троїчної логіки у булевих обчисленнях класифікаційного дерева розроблено класифікацію для випадку невизначених значень деяких факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34 с51 +
Шифр НБУВ: РА369880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бехтір О.В. 
Підвищення візуальної інформативності термограм у оптоелектронних системах тепловізійної медичної діагностики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / О.В. Бехтір ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення візуальної інформативності результату роботи інфрачервоної оптоелектронної системи (тепловізійного пристрою) медичного призначення за допомогою використання традиційних методів іконіки та фрактальних і вейвлет-перетворень. Запропоновано шляхи відновлення дефокусованих та змазаних медичних термограм. З урахуванням особливостей зорового сприйняття розроблено алгоритм поліпшення візуальної інформативності медичних термограм. Визначено параметри вейвлет-обробки для компресії та фільтрації напівтонових теплових зображень, а також параметри фрактального кодування, що забезпечують найкращу якість оброблених медичних термограм. Виявлено характерні структури теплових зображень для ряду клінічних випадків за різних нозологічних форм захворювань. Розроблено схеми обробки та дослідження теплових знімків онкологічних хворих, що дозволяють підвищити ефективність тепловізійної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34 с05 +
Шифр НБУВ: РА342369

Рубрики:

      
7.

Куленко С. С. 
Сигнальні перетворювачі теплових сенсорів потоку біомедичного призначення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / С. С. Куленко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано актуальність і розв'язано ряд задач оптимізації вимірювальних кіл теплових сенсорів потоку. Запропоновано нові підходи до їх електротеплового моделювання, які забезпечують математичний аналіз модуляції вольт-амперних характеристик терморезистивних, діодних і транзисторних перетворювачів у процесі їх саморозігріву струмом живлення. Запропоновано кількісні характеристики ефективності вимірювальних кіл теплових сенсорів потоку та шляхи підвищення їх чутливості. Визначено оптимальні режими роботи диференційних транзисторних каскадів сенсорів різницевої температури. Розроблено ряд сигнальних перетворювачів теплових сенсорів потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34 с05
Шифр НБУВ: РА373346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського