Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (81)Реферативна база даних (1262)Книжкові видання та компакт-диски (967)Журнали та продовжувані видання (954)
Пошуковий запит: (<.>U=Р354$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Білас В.Р. 
Бальнеоактивність органічних речовин води "Нафтуся" та підходи до моделювання їх походження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.Р. Білас ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проявів бальнеоактивності окремих груп органічних речовин лікувальної води "Нафтуся" і виясненню їх походження. Виявлено нові ефекти "Нафтусі" in vitro ta in vivo, чим поширено набір тестів для оцінки її бальнеоактивності. Вперше продемонстрована можливість отримувати бальнеоактивні чинники "Нафтусі" методом мікробної біотехнології з різноманітної вуглеводневої сировини (озокериту, нафти, парафіну). Розробки впроваджені в практику Трускавецької гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції та лабораторії експериментальної бальнеології і використовуються для моніторингу бальнеоактивності родовища, оцінки методів очищення води від аллохтонної мікрофлори, ідентифікації вод нововідкритих родовищ та свердловин на предмет приналежності до типу "Нафтуся".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.482 "Нафтуся"

Рубрики:

      
2.

Федунь О.В. 
Бальнеологічні ресурси Передкарпаття: сучасний стан, перспективи використання та охорона: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.В. Федунь ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації досліджується бальнеоресурсний потенціал Передкарпаття, сучасний рівень його використання та резерви подальшого освоєння. Автором удосконалене гідрогеологічне районування регіону дослідження, проведена класифікація гідрогеологічних районів за ступенем перспективності розвитку санаторно-курортної підгалузі рекреації. Розглядаються проблеми охорони, збереження та раціонального використання ресурсів лікувальних мінеральних вод і пелоїдів (грязей) Передкарпаття, рекомендується їх вирішення в контексті світової програми збалансованого екорозвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.99(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кукса В.О. 
Професійна підготовка фахівців з фізичної реабілітації у вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.О. Кукса ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано нову професійно-оздоровчу спеціалізацію "Фізична реабілітація". Визначено основні концепти професійної діяльності, розроблено описову модель змісту фізичної реабілітації, обгрунтовано сукупність підходів і принципів їх застосування в навчальному процесі. Досліджено комплекс засобів розвитку професійного самовизначення майбутнього спеціаліста з фізичної реабілітації за умов навчального процесу, спрямованого на виховання валеогенного мислення та фізреабілітаційної самосвідомості. За результатами методологічного аналізу визначено окремі положення та поняття, сконструйовано мультицентричну матрицю та інші аспекти, обговорено теоретико-методичне забезпечення, необхідне для подальшої розробки основ фізично-реабілітаційної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11р(4УКР)3-34
Шифр НБУВ: РА317757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
4.

Ал Сінжлаві М. 
Широкосмугові пристрої міліметрового діапазону електромагнітних хвиль для фізіотерапевтичної апаратури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / М. Ал Сінжлаві ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено та розроблено широкосмугові пристрої міліметрового діапазону електомагнітних хвиль для фізіотерапевтичної апаратури. Біологічні системи, що містять велику кількість води або знаходяться у воді, є нелінійними системами, що складним чином реагують на зовнішній вплив, завдяки чому всі параметри зовнішнього сигналу для опромінювання біологічної системи, з метою одержання необхідного ефекту, повинні бути пов'язаними між собою. Наведено результати експериментальних досліджень впливу випромінювання сантиметрових і міліметрових хвиль нетеплової інтенсивності на біологічні об'єкти. Знайдено об'єктивні критерії оцінки результатів впливу та визначено оптимальні параметри випромінювання для обводнених систем, на підставі яких розроблено установки та проведено дослідження з метою встановлення оптимального ефекту їх дії. Запропоновано новий лавино-пролітний діод і універсальний випромінювач. Встановлено, що як первинне джерело можна використати герметичний контакт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11с05 +
Шифр НБУВ: РА324174

      
5.

Фурман Ю.М. 
Корекція аеробної та анаеробної лактатної продуктивності організму молоді біговими навантаженнями різного режиму: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Ю.М. Фурман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Вивчено вікову динаміку та статеві особливості показників аеробної та анаеробної лактатної продуктивності молоді в період з 18-ти до 22-х років та зроблено висновок щодо необхідності підвищення рівня аеробної та анаеробної лактатної продуктивності. За результатами досліджень впливу різних режимів бігових тренувань на показники аеробної та анаеробної лактатної продуктивності, біоелектричної активності серця, артеріального тиску та зовнішнього дихання встановлено, що їх ефективність залежить від величини внутрішнього об'єму та режиму енергозабезпечення навантажень, методу тренувань і періодичності занять. Запропоновано новий методичний підхід до визначення оптимального діапазону внутрішнього об'єму бігових навантажень з урахуванням рівня аеробних можливостей організму. Встановлено статеві особливості корекції аеробної та анаеробної лактатної продуктивності організму залежно від режиму бігових навантажень. Виявлено переваги тренувань у змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з тренуванням в аеробному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11 + Ч510.912.3 +
Шифр НБУВ: РА322799

Рубрики:

      
6.

Целікова О.М. 
Структура біомедичних матеріалів на основі барієво-боратного скла з керованими властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.М. Целікова ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему отримання нового біомедичного матеріалу на основі барієво-боратного скла з керованими властивостями з метою застосування у медицині. Запропоновано удосконалену технологію одержання скла з необхідними фізико-хімічними властивостями. Математичне моделювання розмірів осаджуваних у центрифузі часток дозволило оптимізувати процес дегідротації гелю початкових компонентів скла та запропонувати його у якості експрес-пошуку скла. Досліджено макро- та мікроструктуру скла, що дозволило визначити оптимальний склад скла для застосування у медицині, завдяки його електрофізичним властивостям. Вивчено діелектричні властивості скла стосовно визначення сумісності розробленого матеріалу з біооб'єктом. Проведено проектування мікрополоскової антени терапевтичної дії надвисокочастотного діапазону та створено скляне плівкове покриття на тканині з метою захисту від електромагнітного випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.2с05 + Л434.6 +
Шифр НБУВ: РА324095

Рубрики:

      
7.

Нетреба А.В. 
Статистичні ефекти та оптимальна обробка сигналів у магнітнорезонансній і проективній томографії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.В. Нетреба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Показано, що збудження спінових систем у ядерній магнітнорезонансній томографії радіочастотними імпульсами змінної частоти дає змогу скоротити у порівнянні з аналогами час проведення вимірювання даних, що позитивно впливає на якість відновлених томограм та розширює можливості застосування ядерних магнітнорезонансних досліджень для біологічних об'єктів. Доведено, що збільшення кількості вимірюваних просторово-розподілених характеристик ЯМР-томографії є можливим під час проведення частотного аналізу степеневих рядів, якими подається форма сигналу спаду вільної індукції. Розв'язано задачу реконструкції просторових розподілів спінової густини та часу спін-спінової релаксації за допомогою аналізу власних чисел та власних векторів матриці сигналів. Відзначено, що запропонований метод відновлення томограм характеризується достатнім рівнем стійкості під час роботи з експериментально виміряними даними. Установлено, що аналіз сукупного сигналу спаду вільної індукції від збудження протонів води та молекул жирової тканини у різних просторових шарах у разі ЯМР-томографії дозволяє визначити окремо просторові характеристики протонів різного типу з меншим, за розрахунком на одну томограму, часом проведення експерименту, ніж у традиційних системах управління томографічною установкою. За допомогою математичного моделювання визначено вплив шумів на якість реконструкції томографічних зображень за методом згортки та зворотного проекціювання у проективній томографії. Показано, що дана методика може використовуватись для оптимізації параметрів методів реконструкції. Зазначено, що за обробки проекційних даних у проективній томографії компенсується нерівномірність і нестабільність характеристик детекторів приймальної системи та підвищується якість відновлення томограм, а також проведення зворотніх перенормувань на рівні 1/8 - 1/4 частини від загальної кількості значень сигналів, виміряних окремими елементами приймальної системи, та фільтрація проекційних даних двовимірними фільтрами гаусоподібного профілю дає змогу одержати реконструкцію задовільної якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.155 +
Шифр НБУВ: РА331903

      
8.

Ященко С.Г. 
Фізіотерапевтичні методи корекції адаптаційних процесів у студентів, що прибувають на навчання в Крим: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / С.Г. Ященко ; Крим. республік. н.-д. ін-т фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено можливості застосування ароматерапії препаратом "Поліол" у поєднанні з магнітотерапією з метою корекції адаптаційних процесів в іноземних студентів, що прибувають на навчання в Крим. Проведено порівняльну оцінку адаптаційних процесів із застосуванням даних методів корекції в поєднанні з загартуванням і лікувальною фізкультурою. На підставі визначення адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи, аналізу лейкоцитарної формули та нормалізації прооксидантно-антиоксидантної рівноваги встановлено активний вплив обраних методів корекції на перебіг адаптаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354 +
Шифр НБУВ: РА329608

Рубрики:

      
9.

Аксентійчук Б.І. 
Роль сечової кислоти в реалізації лікувальних ефектів бальнеочинників курорту Трускавець (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Б.І. Аксентійчук ; Укр. н.-д. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 43 с. — укp.

Встановлено, що для хворих урологічного та гастроентерологічного профілю, які перебувають на санаторно-курортному лікуванні, характерна наявність різних варіантів порушень обміну сечової кислоти. Виявлено закономірні зв'язки між вираженістю дизурикозу і дизурикемії та основними клінічними синдромами - астено-вегетативним, больовим і диспепсичним. Вперше досліджено весь спектр ефективної дії бальнеотерапевтичного комплексу курорту Трускавець на параметри обміну сечової кислоти у гастроентерологічних та урологічних хворих, продемонстровано його позитивний вплив на зменшення виразності та нормалізацію дизурикозу. Виявлено закономірні зв'язки між змінами урикемії та параметрами вегетативної нервової, ендокринної, імунної систем, гемостазу, інтракардіальної і центральної гемодинаміки, фізичної працездатності, електролітного, білково-азотистого, ліпідного та вуглеводного обмінів внаслідок впливу бальнеотерапії. Виявлено, що характер і сила взаємозв'язків між параметрами обміну уратів та регуляторних і функціональних систем організму зумовлюється станом адаптації та фазою патологічного процесу. Розроблено концепцію про фізіологічну активність сечової кислоти як біохімічного аналога метилксантинів та її посередницьку роль у реалізації ефектів бальнеочинників курорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.48 +
Шифр НБУВ: РА330078

Рубрики:

      
10.

Луцик О.Г. 
Метаболічні зміни в еритроцитах та функціональний стан гемоглобіну при дії фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / О.Г. Луцик ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Установлено, що під час адаптації до фізичних навантажень ациклічного типу активізація процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) залежить від рівня тренованості організму та виду спортивної спеціалізації. Показано, що відмінності у стані еритроцитарного метаболізму, що знаходяться у взаємозв'язку з видом спортивної спеціалізації, у процесі адаптації до фізичних навантажень ациклічного типу проявляються у спортсменів низької кваліфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА335075

Рубрики:

      
11.

Соколова Н.І. 
Превентивна фізична реабілітація як стратегія профілактики хронічних соматичних захворювань: Автореф. дис... д-ра наук із фіз. виховання та спорту: 24.00.03 / Н.І. Соколова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне й організаційне обгрунтування превентивної фізичної реабілітації як стратегії профілактики хронічних неінфекційних захворювань, яка містить технологію та передбачає організацію діагностичних і оздоровчих засобів. Представлено ретроспективний аналіз літературних даних, які відображають стан здоров'я населення, розглянуто існуючі підходи до оцінки здоров'я. Доведено, що масове застосування оцінки соматичного здоров'я індивіда, яке охарактеризовано кількісно, обумовлює безпечну зону інтенсивності рухової активності та є критерієм ефективності превентивної фізичної реабілітації. Завдяки здійсненому дослідженню одержано інформацію про соціально-демографічний статус і стан здоров'я працівників промислових підприємств Донецього регіону. Установлено, що з загальної кількості обстежених (10 445 осіб) зареєстровано низький і нижчий за середній рівні фізичного здоров'я у 84,0 % обстежених, середній - у 11,9 %, вищий за середній - у 3,7 %, високий рівень фізичного здоров'я мали тільки 0,4 %, що обумовило необхідність розробки заходів превентивної фізичної реабілітації. Показано, що з загальної кількості обстежених звернулися з приводу захворювань 6 123 (58,6 %) людини, з них 32,25 % - особи, які працюють фізично. Показано залежність між рівнями фізичного здоров'я та групами здоров'я. Низький рівень фізичного здоров'я відзначено в усіх групах, навіть у групі "здоровий" - 104 (0,99 %) людини, у групі "практично здоровий" - 3 024 (29,0 %) людини. Сформульовано нову стратегію та тактику збереження та зміцнення здоров'я населення регіону, що містить певні етапи та заходи комплексної програми превентивної фізичної реабілітації, яка реалізувалася шляхом організації територіальних лікувально-оздоровчих ділянок на основі існуючої структури охорони здоров'я та фізичної культури. Представлено результати імунологічного контролю у комплексній системі медичного забезпечення гірничорятувальників і комплекс превентивної реабілітації, який проводився перед початком робіт, під час виконання, безпосередньо після підйому з шахти й у міжаварійні періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.1 +
Шифр НБУВ: РА341324

Рубрики:

      
12.

Ніколов М.О. 
Фізіотерапевтичні пристрої зі стохастичним просторово-неоднорідним низькочастотним електромагнітним полем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / М.О. Ніколов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено нову математичну модель впливу низькоінтенсивного електомагнітного поля на водну компоненту біологічно-активного середовища, з використанням якої проаналізовано експериментальні дані. Наведена модель дозволяє прогнозувати зміни ефекту впливу залежно від параметрів біологічної системи. Розвинуто методи регуляції активності біологічних водних розчинів з застосуванням стохастичного просторово-неоднорідного низькочастотного електромагнітного поля. Визначено його основні параметри, що дозволяє ефективно впливати на біологічно активні середовища, розчини, об'єкти. Установлено режими роботи стохастичного генератора на основі нелінійного напівпровідникового елементу з S-подібною вольтамперною характеристикою та виділено три фізичні механізми переходу системи до стохастичного режиму. Для здійснення об'єктивної оцінки впливу електромагнітного поля на біологічні системи розвинуто та запропоновано використання методів розділення речовин, які дозволяють за відносно стислий термін (1 - 24 год) оцінити такий вплив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.2 с05 +
Шифр НБУВ: РА341075

Рубрики:

      
13.

Паненко А.В. 
Експресний полісистемний моніторинг саногенезу як захід об'єктивізації санаторно-курортного лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / А.В. Паненко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 48 с. — укp.

Досліджено питання об'єктивізації оцінки санаторно-курортного лікування за допомогою методів експресного полісистемного саногенетичного моніторингу - спіроартеріокардіоритмографії та лазерної кореляційної спектроскопії. Зазначено, що об'єктивізація базується на методологічній поточній оцінці одночасного полісистемного дослідження функціонального стану систем конституції, підтримки скоротливої функції серця, підтримки артеріального тиску, системної гемодинаміки та вегетативного забезпечення серця, систолічного та діастолічного артеріального тиску та дихання, а також гуморального та тканинного гомеостазу за чітко розробленим уніфікованим алгоритмом. З використанням цього алгоритму визначено особливості поєднання функціональних напружень за патологій опорно-рухової системи, серця, судин, вегетативних розладів, захворювань верхніх дихальних шляхів та ендокринної системи, а також розроблено критерії оцінки ефективності реабілітаційних заходів на етапі санаторно-курортного лікування. За результатами апробації полісистемного саногенетичного моніторингу у динаміці реабілітації пацієнтів з різною патологією встановлено, що одержана оцінка об'єктивізує результати санаторно-курортного лікування та вірогідно прогнозує подальший перебіг захворювання, що має важливе практичне значення для підвищення ефективності реабілітаційних заходів та диференційованого підбору методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.9 +
Шифр НБУВ: РА339103

Рубрики:

      
14.

Івчатова Т.В. 
Корекція статури жінок першого зрілого віку з урахуванням індивідуальних особливостей геометрії мас їх тіла: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Т.В. Івчатова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання корекції статури жінок першого зрілого віку з урахуванням індивідуальних особливостей геометрії мас тіла. Виявлено, що у жінок першого зрілого віку найістотніші зміни просторової організації тіла спостерігаються у сагітальній площині. Відзначено вірогідність впливу біомеханічних властивостей скелетних м'язів і рівня фізичної підготовленості жінок на порушення сагітального профілю постави. Розроблено й апробовано технологіюю корекції статури з урахуванням сагітального профілю постави жінок і геометрії мас їх тіла, яку рекомендовано використовувати у процесі організованих занять з оздоровчого фітнесу та для самостійної підготовки. Розроблено алгоритм організації річного циклу занять оздоровчим фітнесом жінок 25 - 32 років, що складається з трьох макроциклів - утягуючого, корекційно-профілактичного та підтримуючо-оздоровчого. На підставі результатів педагогічного експерименту показано, що впровадження розробленої технології у процес занять оздоровчим фітнесом жінок першого зрілого віку істотно поліпшує показники фізичної підготовленості, геометрії мас тіла та просторової організації біоланок відносно соматичної системи координат. З метою підвищення ефективності занять оздоровчим фітнесом жінок першого зрілого віку розроблено інформаційно-методичну систему "PERFECT BODY" на основі методики корекції статури жінок з урахуванням геометрії мас їх тіла. Результати наукового дослідження впроваджено у практику навчального процесу вищих навчальних закладів і фітнес-клубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.521 + Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА336864

Рубрики:

      
15.

Левченко Л.І. 
Корекція функціонального стану спортсменів екзогенними макроергічними фосфатами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / Л.І. Левченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено функціональний стан спортсменів-футболістів високої спортивної кваліфікації за умов максимальних фізичних навантажень у період закінчення першого та другого кола чемпіонату України з футболу, визначено критерії метаболічних порушень у життєво важливих органах, розглянуто питання оптимізації медикаментозної корекції цих порушень. Завдяки використанню експериментальної моделі на лабораторних тваринах виявлено основні шляхи метаболічних порушень в життєво важливих органах та визначено роль речовин, багатих фосфатним зв'язком в корекції цих зрушень. З застосуванням комплексного методу (велоергометрії, ЕКГ, ВСР, реографії, лабораторно-біохімічних показників, морфологічного дослідження еритроцитів) обстежено 110 спортсменів-футболістів. З'ясовано, що ФК достовірно покращує показники вуглеводно-енергетичного обміну, процеси ПОЛ та накопичення в еритроцитах АТФ, суттєво поліпшує функціональний стан спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА335106

Рубрики:

      
16.

Пильненький В.В. 
Організаційно-методичні основи оздоровчого тренування студентів з низьким рівнем соматичного здоров'я: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Пильненький ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2006. — 22 с.: рис. — укp.

Удосконалено організаційно-методичні засади оздоровчого тренування студентів з низьким рівнем соматичного здоров'я. Обгрунтовано програму оздоровчого тренування таких студентів, яка передбачає врахування індивідуальних особливостей студентів. Ця програма дозволяє за мінімальної затрати часу одержати високий рівень здоров'я та можливість підтримувати його тривалий час. Експериментально на підставі експрес-скринінгу установлено межі фізичних навантажень залежно від рівня соматичного здоров'я даних осіб, з'ясовано педагогічні умови його покращення у процесі оздоровчого тренування. Наведено нові дані про стан соматичного здоров'я, фізичної працездатності, норми обсягу рухової активності та рівня розвитку основних фізичних якостей студентів. Обгрунтовано ефективність організаційно-методичних засад їх оздоровчого тренування на базі реалізації методичних принципів поступовості та безперервності, адекватності та ритмічності фізичного навантаження, цілеспрямованості засобів оздоровчого тренування. Завдяки такій організації занять рівень соматичного здоров'я наприкінці навчального року зріс від 2,0 - 2,5 до 3,5 - 4,5 бала (у тих, хто мав низький рівень здоров'я) і від 3,0 - 3,5 до 4,5 - 6 балів (за нижчого від середнього рівня здоров'я).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА343642

Рубрики:

      
17.

Прокопович Л.Н. 
Патогенетична характеристика імунотропних ефектів бальнеотерапевтичного трускавецького комплексу в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Л.Н. Прокопович ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 22 с. — укp.

На підставі поглибленого клініко-лабораторного дослідження стану імунної системи та неспецифічної резистентності в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, опромінених у діапазоні доз 0,10 - 0,25 Гр, з поєднаною хронічною патологією нирок (уролітіазом, калькульозним пієлонефритом) та травної системи, перебіг яких відбувається за наявності енцефалопатії різного ступеня важкості, сформовано 4 групи осіб за типом виявленої імунодисфункції. Визначено варіанти імуномодулювальних ефектів бальнеотерапії залежно від типу виявленої імунодисфункції. Встановлено патогенетичні зв'язки між імунотропними ефектами та змінами параметрів білкового, ліпідного, вуглеводного обміну, гемостазу, еритрону та ендокринної регуляції гомеостатичних функцій організму. Вперше доведено можливість індивідуального прогнозування варіантів імунотропних ефектів бальнеотерапії з урахуванням відібраних шляхом факторного та дискримінантного аналізу 30-ти параметрів гомеостатичних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.94 +
Шифр НБУВ: РА347858

Рубрики:

      
18.

Герцик А.М. 
Організаційно-методичні аспекти підготовки бакалаврів фізичної реабілітації в Канаді: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / А.М. Герцик ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто нормативні документи Світової конфедерації фізичної терапії та розкрито зміст міжнародних стандарів професійної діяльності фахівців у сфері фізичної реабілітації стосовно України. Обгрунтовано можливості впровадження канадського досвіду щодо удосконалення організаційно-методичних аспектів підготовки фахівців в Україні. Визначено алгоритм їх клінічної діяльності, який суттєво впливає на загальний результат реабілітаційного втручання. Викладено понятійний апарат та ключові терміни освітньо-професійної сфери фізичної реабілітації. Наведено теоретичні відомості щодо стану нормативного та програмно-методичного забезбечення підготовки таких кадрів в Україні та Канаді. Висвітлено сучасні тенденції й перспективи розвитку фізичної реабілітації як освітньої та професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9р30 + Р354.11я73 +
Шифр НБУВ: РА343233

      
19.

Волошко Л.Б. 
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у процесі вивчення медико-біологічних дисциплін: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.Б. Волошко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у процесі вивчення медико-біологічних дисциплін. Визначено структуру професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації, обгрунтовано критерії, показники та рівні її сформованості. Побудовано інтегративну модель формування професійної компетентності студентів. Розкрито місце та роль медико-біологічних дисциплін у процесі підготовки даних фахівців. Розроблено технологію формування професійної компетентності студентів у процесі вивчення медико-біологічних дисциплін, а саме: розкрито її сутність, структуру, класифікаційні якісні ознаки. Доведено, що педагогічними умовами її реалізації є: пролонговане застосування у процесі медико-біологічної підготовки групової навчальної діяльності студентів, їх спрямування на самооцінку досягнутого рівня професійної компетентності, подолання монодисциплінарного характеру професійної підготовки завдяки реалізації інтегративно-диференційованого підходу до вивчення медико-біологічних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11р3-3 +
Шифр НБУВ: РА344311

      
20.

Ковальчук Г.Я. 
Фізіологічна активність мінеральної води "Нафтуся" до і після її мікробної депривації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.Я. Ковальчук ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив ультрафіолетового опромінення та ультрафільтрації лікувальної води "Нафтуся" на її фізіологічну активність, а також хімічний склад та фізико-хімічні показники. Визначено валовий вміст органічного вуглецю під час опромінення, який зменшується на 11 %, а за умов фільтрації - на 12 %. Проаналізовано антиоксидантну дію води "Нафтуся" за результатами експериментів на щурах, відзначено збільшення товщини кори наднирників, підвищення екскреції з сечею 17-кетостероїдів, добової екскреції електролітів та азотистих метаболітів, а також зниження літогенності сечі. Визначено підвищення вмісту лімфоїдних, стромальних та фагоцитуючих клітин в селезінці і тимусі. Наведено дані про холеритичну, діуретичну, стреслімітувальну, антиксенобіотичну дію "Нафтусі", розкрито її вплив на фагоцитоз нейтрофілів та лейкограму крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.48 +
Шифр НБУВ: РА341703

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського