Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>U=Р361.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Зуєва Н.О. 
Гормональні та метаболічні механізми порушень інсуліночутливості у постраждалих дорослих і дітей внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.01 / Н.О. Зуєва ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Обстежено учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС, які зазнали короткого (не більше 3-х місяців у 1986 - початку 1987 рр.) та тривалого (6 - 8 р., починаючи з 1986 - 1987 рр.) впливів факторів аварії, а також дітей-мешканців забруднених радіонуклідами територій (II, III і IV зони). Незалежно від терміну перебування в 30-кілометровій зоні в УЛНА та дітей II та III зон проживання віком до 10 років зареєстровано гіперінсулінемію. Виявлено зміни структурної будови мембран еритроцитів і лейкоцитів (ліпід-білкового розташування в мембранах обох видів клітин, а також змін об'ємних розмірів та структури білків еритроцитарної мембрани) в УЛНА з різним базальним рівнем інсуліну в крові у порівнянні з особами, які зазнали тільки психогенного впливу. В УЛНА на ЧАЕС з анамнезом, необтяженим діабетом встановлено поєднання кількох факторів, які супроводжують інсулінорезистетність: гіперінсулінемія, гіперкортизолемія, оксидативний стрес, порушення обміну заліза, гіперкомплементемія, наявність серцево-судинної патології. Вперше в УЛНА проаналізовано соматичну патологію, з якою найчастіше поєднується вперше виявлений цукровий діабет (ЦД) типу II - порушення зсідання крові, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, ангіопатія сітківки. Визначено в УЛНА зниження частоти серцевих скорочень, концентрації фібриногену (нижня межа норми) та катехоламінів в добовій сечі, підвищення активності системи комплементу, реакції ауторозеткоутворення та вмісту глюкокортикоїдів. Запропоновано концепцію механізмів розвитку порушення інсуліночутливості у потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Охарактеризовано групи ризику виникнення гіперінсулінемії та порушення інсуліночутливості. Запропоновано заходи щодо її мінімізації для зниження можливих віддалених наслідків гіперінсулінемії в дітей (полікістоз яєчників у дівчаток, метаболічний синдром, виникнення злоякісних новоутворень молочної залози в дорослому стані) і дорослих (серцево-судинні захворювання, ЦД типу II). Встановлено, що використання берлітіону в УЛНА на ЧАЕС зменшує прояви порушення чутливості до інсуліну, оксидативного стресу, аутоагресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5
Шифр НБУВ: РА318113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Войчулене Ю.С. 
Епідеміологічне дослідження захворюваності на хвороби щитоподібної залози в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.С. Войчулене ; Держ. установа "Ін-т медицини праці АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено результати довгострокового когортного епідеміологічного дослідження розвитку непухлинних хвороб щитовидної залози в учасників ліквіації аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр. На підставі відомостей, одержаних завдяки проведенню дескриптивного епідеміологічного аналізу встановлено певні закономірності розвитку захворюваності з урахуванням віку на момент обстеження й опоромінення, терміну умов ризику УЛНА та дози зовнішнього опромінення всього тіла в діапазоні "малих" значень (0 - 1 Гр). За результатами аналітичного епідеміологічного дослідження проведено кількісне оцінювання дозо-залежних факторів, зокрема, розраховано відносні й атрибутивні ризики, ексцеси відносного й абсолютного ризиків. Обгрунтовано та запропоновано моделі оцінювання та прогнозу ризиків розвитку непухлинної тероїдної патології за 20-річний період після аварії. Розроблено профілактичні заходи щодо вдосконалення й оптимізації медичного контролю та диспансерного нагляду за станом здоров'я УЛНА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.241.5 + Р361.5 +
Шифр НБУВ: РА365393

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Токарчук Н.І. 
Імунологічні зміни в щитовидній залозі дітей, які постійно мешкають в зоні дії малих доз радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Токарчук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено фізичному розвитку, закономірностям змін морфофункціонального та імунологічного стану щитовидної залози дітей, які постійно мешкають на забруднених радіонуклідами територіях Житомирської області. На підставі досліджень встановлені морфофункціональні порушення щитовидної залози, накопичення тиреоїдних антитіл, які залежать від внутрішнього випромінення та району мешкання дітей. Діти, які постійно мешкають на контрольованих територіях, потребують медичного контролю, особливо при переході в інші вікові групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5

Рубрики:

      
4.

Орішко Я.А. 
Клініко-експериментальне дослідження впливу малих доз радіації на щитовидну залозу в ендемічній зоні Прикарпаття: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Я.А. Орішко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено поріняльний аналіз захворюваності на гіпотиреоз та ендемічний зоб на радіаційно-ендемічних територіях Прикарпаття. Розроблено діагностичні критерії гіпотиреозу на підставі обстеження 210 хворих на гіпотиреоз середнього та важкого ступеня, 460 осіб, що проживають на радіаційно-ендемічних територіях (200 осіб - контрольна група). Розроблено діагностичну скринінг - систему активного виявлення гіпотеріозу, за допомогою якої встановлено діагноз у 76 % випадків, що дозволяє її використовувати як метод догоспітальної оцінки зниження функції щитовидної залози у ході масового обстеження населення. Зроблено висновок, що дія малих доз гамма - опромінення позначається на щитовидній залозі - з'являються дистрофічні зміни паренхіми та її гіпофункція. На підставі отриманих даних морфометрії доведено, що збільшується площа просвіту фалікулів, але зменшується площа фалікулярного епітелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5 + Р415.12-3
Шифр НБУВ: РА318042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шкала Л.В. 
Мінеральний та імунний дисбаланс при дигестивній патології в умовах екологічного пресингу і спосіб корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Л.В. Шкала ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клінічних особливостей гастродоуденальної патології в умовах дії радіаційного фактору і важких металів у взаємозв'язку зі змінами мінерального балансу крові та імунного статусу, які поєднані між собою. Обгрунтовано використання комплексону металів у хворих із патологією органів травлення в умовах екологічного пресингу та у хворих під час локального опромінювання, доведено ефективність способу корекції в усуненні мінерального та імунного дисбалансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5 + Р415.2-3

Рубрики:

      
6.

Кувеньова О.М. 
Особливості будови щитовидної залози при окремій та сполученій дії лазерного і рентгенівського випромінювань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.М. Кувеньова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Вкадено анатомічні, гістологічні, морфометричні методи дослідження, а також метод трансмісійної електронної мікроскопії. Визначено, що зміни у щитовидній залозі щурів під впливом лазерного і рентгенівського опромінювання відбуваються на всіх рівнях її структурної організації. Виразність і спрямованість морфологічних змін у щитовидній залозі щурів залежать від виду випромінювання, дози, тривалості дії, а також часу, який минув після опромінення. Доведено стимулюючий вплив випромінювання гелій-неонового лазера на щитовидну залозу. Установлено також, що сеанси лазеротерапії у статевозрілих щурів зменшують негативні наслідки дії іонізуючої радіації на щитовидну залозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5
Шифр НБУВ: РА308159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Воронко А.А. 
Особливості клінічного перебігу та лікування цукрового діабету в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / А.А. Воронко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

В учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (УЛНА), хворих на інсулінозалежний цукровий діабет (ІЗЦД), частіше, ніж у хворих контрольної групи, розвиваються макроангіопатії, нейропатії, артеріальна гіпертензія, а в УЛНА, хворих на інсулінонезалежний цукровий діабет (ІНЦД), до цього приєднується і частіший розвиток мікроангіопатій та вторинної сульфаніламідної резистентності, а також значніші порушення скоротливої здатності міокарда. Комплексна терапія ЦД з ентеросорбентом "Вуглесорб" та лазеропунктурою сприяє прискоренню досягнення компенсації, покращенню перебігу, зниженню клінічних проявів діабету, покращує показники вуглеводного та ліпідного обмінів, структурно-функціональний стан лівого шлуночка, має виражений антиоксидантний ефект у хворих на ЦД-УЛНА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5

Рубрики:

      
8.

Ільчишин О.С. 
Особливості соматичної патології з нейроендокринними зрушеннями у евакуйованих мешканців м.Прип'яті внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / О.С. Ільчишин ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено віддалені наслідки впливу іонізуючого випромінювання на стан здоров'я евакуйованого населення Прип'яті унаслідок аварії на ЧАЕС. На підставі даних комплексних медичних оглядів, через 9 - 13 років після аварії, поглибленно досліджено у динаміці патологічну ураженість 124-х евакуйованих. Зазначено, що дане клініко-функціональне обстеження пацієнтів дало моливість діагностувати на субклінічній стадії патологію серцево-судинної, нейроендокринної та травної систем обстежених, визначити групи ризику, сформувати клінічну базу даних соматичних захворювань і провести адекватне лікування та реабілітацію. Розроблено діагностичний алгоритм оцінки ризику патології у евакуйованих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р361.5 + Р41-43 + Р62-43 +
Шифр НБУВ: РА323639

Рубрики:

      
9.

Костенко А.Г. 
Стан окиснювального метаболізму при дії на організм іонізуючої радіації, надлишкового надходження фториду натрію та його корекція антиоксидантами: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / А.Г. Костенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 34 с. — укp.

Виявлено, що зміни перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), антиоксидантного захисту (АОЗ) у печінці та крові залежать від доз радіації, фториду натрію та їх сумісної дії. Малі дози іонізуючої радіації та фториду натрію переважно стимулюють АОЗ у тканинах і призводять до певного накопичення продуктів ПОЛ у крові. Великі дози пригнічують АОЗ та спричинюють накопичення ПОЛ у крові і, особливо, у тканинах печінки. Установлено, що під впливом іонізуючої радіації та фториду натрію спостерігається істотне зниження концентрації аденозинтрифосфату (АТФ) і енергетичного потенціалу. За цього спостерігається певна залежність у динаміці між концентраціями АТФ, цАМФ і цГМФ. Після сумісної дії великих доз радіації та введення фториду натрію протягом 6-ти місяців пригнічуються пластичні процеси - синтез РНК і білків (глобулінів і гістонів) у печінці. Комплекс антиоксидантів запобігає глибоким порушенням процесів ПОЛ, енергетичного метаболізму або корегує їх і тим самим послаблює розвиток інтоксикації та збільшує резистентність організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5-29 + Р419.442.8-29 +
Шифр НБУВ: РА343175

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського