Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (635)Книжкові видання та компакт-диски (235)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чекаліна Н.І. 
Ангіопротекторні властивості пептидної фракції аорти при експериментальному атеросклеротичному та аутоімунному ураженні судин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Н.І. Чекаліна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Експериментально вивчено ангіопротекторні властивості регуляторного пептиду, одержаного з аорт великої рогатої худоби - пептидної фракції аорти - за умов моделювання різних видів атероартеріосклерозу та аутоімунного васкуліту. Визначено, що пептидна фракція аорти (ПФА) являє собою комплекс водорозчинних поліпептидів з молекулярною вагою до 10 кДа, вона відноситься до класу цитомедінів та реалізує процеси саморегуляції клітинних популяцій у тканинах, з яких її виділено. Встановлено, що застосування ПФА в дозі 0,12 мг/кг за експериментального перекисного атеросклерозу призводить до нормалізації ліпідного спектру крові, перекисних процесів, коагуляційного гемостазу, відновлення еластичного каркасу та стану клітинних елементів стінки аорти. У разі експериментального холестеринового атероартеріосклерозу введення ПФА в дозі 0,2 мг/кг викликає подібні ефекти. У стінці аорти відбувається зменшення накопичення холестерину. Відзначено, що за умов експериментального аутоімунного васкуліту застосування ПФА в дозі 0,2 мг/кг викликає нормалізацію вищезазначених показників крові та морфофункціонального стану стінки аорти, а також відновлюються функціональна активність і кількісне співвідношення лейкоцитів крові та відбувається зменшення гематогенної клітинної інфільтрації стінки аорти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-52
Шифр НБУВ: РА321442

Рубрики:

      
2.

Кондаков І.І. 
Антиатерогенна дія кріоконсервованої плаценти при експериментальному атеросклерозі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / І.І. Кондаков ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Показано, що введення алогенної кріоконсервованої плаценти (АКП) кроликам з експериментальним атеросклерозом на першому тижні призводить до нормалізації ліпідного обміну, вірогідного підвищення рівня естрадиолу в сироватці крові. На третій тиждень після введення АКП кількість "ліпіднавантажених" лейкоцитів у периферичній крові наближалась до контрольних показників, вірогідно знижувалась площа ураження аорти без стадії атерокальцинозу. Через 6 місяців введення АКП спричинювало неоваскуляризацію міокарда та відновлювало структурно-функціональну цілісність судинного ендотелію аорти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-29 +
Шифр НБУВ: РА356756

Рубрики:

      
3.

Дубович Т.О. 
Будова атеосклеротично зміненої аорти при аневризмі її черевної частини та синдромі Леріша: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Т.О. Дубович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше проведено порівняльний аналіз будови стінки аорти та vasa vasorum аорти у випадку неускладненого атеросклерозу, аневризму черевної частини аорти (АЧЧА) та синдрому Леріша (СЛ). Вперше доведено, що у разі АЧЧА та СЛ відбуваються виражені типові дистрофічні зміни в усіх відділах стінки аорти, незалежно від наявності атеросклеротичних бляшок. Встановлено, що у випадку АЧЧА неоангіогенез супроводжується глибоким проникненням капілярів у середню оболонку стінки аорти, утворенням характерних щілинних і синусоїдних мікросудин; спостерігається утворення кіст у результаті деградації гладком'язових клітин та еластичних волокон. Досліджено, що у випадку переважають атрофічні зміни у середній оболонці, а у разі СЛ - потовщення внутрішньої оболонки стінки аорти у результаті розвитку м'язово-еластичної гіперплазії. Вперше з'ясовано, що в основі морфогенезу АЧЧА та СЛ лежать обумовлені хронічною гіпоксією відмінні від атеросклерозу різні за своїми проявами та локалізацією дистрофічні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-4 + Р410.212.041-4 +
Шифр НБУВ: РА322498

Рубрики:

      
4.

Рубан Н.В. 
Взаємозв'язок між активністю оксидантного стресу, атерогенністю плазми та функціональним станом судинної стінки при системному запальному синдромі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Рубан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено прямий вплив системного запалення та пов'язаного з ним оксидантного стресу на реактивність судинної стінки та здатність ендотелію модулювати судинний тонус, а також на атерогенний потенціал крові та вміст в ній ліпідів - холестерину (ХС) і тригліцеридів (ТГ), модифікованих ліпопротеїнами (ЛП). За умов експерименту вірогідно визначено, що головними механізмами проатерогенного впливу системного запалення є активація моноцитів і нейтрофілів і розвиток оксидантного стресу в плазмі крові. Показано, що антиатерогенні властивості фібратів, які широко застосовуються для лікування пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС), пов'язані не лише з їх ліпідкоригуючою дією, але в значній мірі зумовлені протизапальною активністю та здатністю попереджувати ефекти активації вільнорадикальних процесів, зокрема, атерогенну модифікацію ЛП та пошкодження судинної стінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3 +
Шифр НБУВ: РА336360

Рубрики:

      
5.

Жукова В.Б. 
Вплив ерадикації гелікобактерної інфекції на гіпергомоцистеїнемію у хворих на хронічний атрофічний гастрит у поєднанні з атеросклерозом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.Б. Жукова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено підходи до патогенетичного лікування гіпергомоцистеїнемії, базуючись на результатах вивчення ерадикації гелікобактерної інфекції хворих на хронічний атрофічний гастрит, асоційований з Helicobacter pylori на фоні атеросклерозу. З'ясовано, що перебіг H. pylori-асоційованого хронічного атрофічного гастриту на тлі найбільш розповсюдженої форми атеросклерозу - ішемічної хвороби серця - характеризується взаємообтяжливим впливом. Завдяки проведенню таким хворим антигелікобактерної терапії, яка передбачає використання рабепразолу, амоксіциліну, кларітроміцину, колоїдного субцитрату вісмуту одержано ерадикацію H. pylori у 86,9 % хворих. Виявлено, що запропонована терапія позитивно впливала на клінічну картину захворювання, у віддаленому періоді (через рік після закінчення курсу лікування) зменшувала запалення і атрофічні зміни слизової оболонки шлунка (СОШ). З'ясовано, що ця терапія сприяє позитивним змінам морфологічних показників СОШ і знижує рівень гомоцистеїну крові, що доводить про відновлення функціональної активності СОШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-3 + Р410.210.41-3 + Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА355024

Рубрики:

      
6.

Абдуєва 
Вплив низькодозової довготривалої терапії аторвастином на маркери каротидного атеросклерозу у хворих на ІХС: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Фатіма Магомедівна Абдуєва ; АМН України; Національний науковий центр "Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-52 + Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА366040

Рубрики:

      
7.

Данилець 
Діагностика та хірургічне лікування аневризм підколінної артерії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Аркадій Олегович Данилець ; АМН України; Національний ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.36-4 + Р457.170.36
Шифр НБУВ: РА366314

Рубрики:

      
8.

Кушнір С.М. 
Діагностика ураження артеріальних судин у хворих на гіпертонічну хворобу та обгрунтування медикаментозної корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / С.М. Кушнір ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Визначено незалежні фактори, які пов'язані з величиною швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу. Доведено, що ефективна щодо зниження артеріального тиску антигіпертензивна терапія протягом 6-ти місяців лікування сприяє достовірному зменшенню величини швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу незалежно від класу антигіпертензивного препарату. Встановлено, що під час прийому препаратів блокаторів рецепторів ангіотензину (лозартан) виявлено більш швидке та більш виражене достовірне зниження величини швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу, що не корелює зі ступенем зниження артеріального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р410.21-52
Шифр НБУВ: РА373823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Пепескул П.В. 
Ефективність засобу плазмообміну екстракорпорально модифікованою плазмою в комплексному лікуванні хворих на атеросклероз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / П.В. Пепескул ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку клінічних проявів, показників ліпідного та інших виглядів обміну у хворих на атеросклероз коронарних судин та судин нижніх кінцівок під час застосування лікувальної методики плазмообміну екстракорпорально модифікованою плазмою (ПОЕМП). Проведено комплексне обстеження 104 хворих на ішемічну хворобу серця та облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок. Визначено три групи порівняння відповідно до застосованого засобу лікування. Перша група - лікування з використанням засобу ПОЕМП, друга - комплексне лікування (ПОЕМП та ентеросорбція (ЕС)), третя - медикаментозна антиатеросклеротична терапія. Доведено: ПОЕМП є ефективним засобом лікування атеросклерозу, його ефективність щодо зменшення змісту атерогенних ліпопротеїдів перевищує ефективність медикаментозних засобів за елімінацією : холестерину (ХС) на 25,6%, тригліцериду (ТГ) на 40,8%, коефіцієнта атерогенності (КА) на 6%, циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) на 22,5%. Ефективність комбінованої еферентної терапії з використанням ПОЕМП та ЕС перевищує ефективність медикаментозних засобів за елімінацією: ХС на 46,6%, ТГ на 33,8%, КА на 10%, ЦІК на 52,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-53
Шифр НБУВ: РА308846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Поляков А.Є. 
Значення рідиннокристалічного (мезоморфного) стану ліпідів у патогенезі атеросклерозу та діагностиці атерогенних дисліпідемій (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / А.Є. Поляков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням атерогенезу і діагностики атерогенних дисліпідемій. Розвивається новий напрямок у рамках ліпідної теорії атеросклерозу на основі уявлення про ключову роль рідкокристалічних ліпідів у атерогенезі. Встановлено, що початок атеросклеротичного процесу асоційований з фазовим переходом ліпідів інтими з аморфного у рідкокристалічний стан; рідкокристалічні ліпіди артеросклеротичних уражень мають спонтанні електричні властивості, внаслідок чого здатні активувати клітинну проліферацію та ініціювати фіброз, що є суттю морфогенезу атеросклеротичної бляшки. Розроблено математичні моделі, що описують кристалохімічні властивості ліпідів. Дано інтерпретацію механізму посилення агрегації тромбоцитів (її I фази) при атерогенних дисліпідеміях. Запропоновано чутливий спосіб діагностики атерогенних дисліпідемій, що грунтується на визначенні здатності ліпідної фракції плазми крові до утворення рідкокристалічної фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3

Рубрики:

      
11.

Самойлова О.В. 
Клініко-ехокардіографічні та клініко-електрокардіографічні зіставлення у прогнозуванні перебігу аортального стенозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.В. Самойлова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Уперше у хворих на аортальний стеноз (АС) під час проведення аналізу особливостей гіпертрофії лівого шлуночка (ЛШ) вивчено значення кінцево-систолічної напруги стінок ЛШ, що дало змогу встановити наявність "неадекватного" характеру гіпертрофії у хворих з різним ступенем АС. Визначено варіанти порушення діастолічного наповнення ЛШ у випадку АС та обгрунтовано негативну прогностичну значущість псевдонормального типу трансмітрального кровотоку. На підставі даних клініко-ехокардіографічних зіставлень, а також даних динамічного проспективного спостереження встановлено незалежні чинники ризику розвитку стенокардії, клінічних проявів серцевої недостатності, синкопальних станів і життєнебезпечних порушень ритму та провідності серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.052-3 +
Шифр НБУВ: РА325448

Рубрики:

      
12.

Іваницький І. В. 
Клініко-патогенетичні особливості атеросклеротичних уражень серцево-судинної системи у хворих на ревматоїдний артрит в залежності від наявності метаболічного синдрому та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. В. Іваницький ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено особливості патогенезу атеросклерозу (АС) ураження судин у хворих на ревматоїдний артрит (РА) з наявністю метаболічного синдрому (МС). Вперше виявлено патогенетичний зв'язок між рівнем інсулінорезистентності (ІР) і проатерогенними змінами ліпідного профілю крові, показниками ПОЛ, ендотеліальною дисфункцією, рівнем лептин, адипонектин у пацієнтів з РА залежно від наявності МС і прогресування ІР на фоні системного запалення. Виявлено відсутність позитивного впливу базисної терапії на рівень ІР і дисліпідемії у пацієнтів з РА. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування в комплексі лікування хворих на РА з наявністю МС та АС ураження судин аторвастатину, який виявляє не тільки гіполіпідемічний, але також і протизапальний та інсуліносенситизувальний ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3 + Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА380540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ліщук-Якимович Х. О. 
Клінічні та імунологічні особливості еозинофільного синдрому в хворих на бронхіальну астму та системні васкуліти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Х. О. Ліщук-Якимович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Проведено оцінювання різних ланок природженого та набутого імунного нагляду в хворих на бронхіальну астму (БА) та системний васкуліт (СВ) залежно від наявності чи відсутності еозинофільного синдрому (EC). Поглиблено вивчено різні патогенетичні імунологічні механізми розвитку БА та СВ на тлі EC, пов'язані з гіперпродукцією IgE, циркулюючих імунних комплексів та антинейтрофільно-цитоплазматичних антитіл. Вперше проаналізовано вплив поєднання декількох імунопатологічних синдромів на формування клінічних та імунологічних змін у хворих на БА та СВ з EC. Вперше охарактеризовано клінічні, імунологічні та морфологічні особливості синдрому Чардж-Стросса (СЧС) залежно від ступеня тяжкості еозинофілії. Вперше розроблено математичну модель імунологічних факторів ризику розвитку СЧС у хворих на БА та СВ на тлі еозинофілії, що надалі дозволяє визначати тактику ведення таких хворих і необхідність раннього призначення в них протизапальної та базової терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19-37 + Р412.202-37 + Р410.210.11-37
Шифр НБУВ: РА381001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Федоров С.В. 
Комплексна корекція перебігу атеросклерозу із включенням кверцетину та препарату ехінацеї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.В. Федоров ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Доведено ефективність включення до комплексного лікування хворих на атеросклероз препарату кварцетину та настойки ехінацеї або їх поєднання. Встановлено, що препарати мають позитивний вплив на показники ліпідограми, зменшують прояви реактивно-запального синдрому, нормалізують імунограму та знижують надмірну активацію моноцитів/макрофагів - основних учасників атерогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-52
Шифр НБУВ: РА315544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Буряк В. В. 
Ліпідний спектр та вміст гомоцистеїну у хворих з артеріальною гіпертензією, асоційованою з патологією екстракраніальних артерій: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / В. В. Буряк ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше встановлено, що група хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з патологією екстракраніальних артерій, характеризується вірогідно більш високим рівнем гомоцистеїну та збільшенням атерогенного потенціалу плазми крові у порівнянні з хворими на гіпертонічну хворобу ІІ ст. Доведено, що у хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з патологією екстракраніальних артерій, гіпергомоцистеїнемія відіграє важливу роль у процесах васкулярного ремоделювання та призводить до вірогідного зниження об'ємної швидкості мозкового кровотоку порівняно з практично здоровими особами та хворими на гіпертонічну хворобу ІІ ст. Відзначено, що призначення комбінованої протигіпертензивної та гіполіпідемічної терапії окрім наявності адекватного гіпотензивного ефекту є високоефективним способом корекції гіпергомоцистеїнемії та дисліпідемії, а також об'ємної швидкості мозкового кровотоку переважно у хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з оклюзійно-стенотичними ураженнями екстракраніального відділу брахіоцефальних артерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.21-2
Шифр НБУВ: РА384770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Фесюк С.М. 
Медична реабілітація хворих неспецифічним аортоартеріїтом черевного відділу з застосуванням лікувальних фізичних факторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / С.М. Фесюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 1998. — 17 с. — укp.

Представлені дослідження по ефективності дециметровохвильової терапії, вуглекислих ванн, медикаментозних засобів в медичній реабілітації хворих неспецифічним аортоартеріїтом черевного відділу. Показано, що застосування запропонованих комплексів здійснює однонаправлену позитивну патогенетичну дію різного ступеня вираженості. Покращуються характеристики стану стінки черевної аорти, магістрального та регіонального кровотоку за даними ультрахвильового сканування, доплерографії, реовазографії і гепатографії. Це з'ясовує механізми досягнення ремісії досліджуваного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.011-54

      
17.

Кузик Ю.І. 
Медіанекроз аорти - розшаровуюча аневризма аорти: етіологія та морфогенез: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Ю.І. Кузик ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено характерні варіанти макроскопічної картини аневризм за умов медіанекрози аорти. Встановлено, що розшарування та розрив аорти виникає у випадку медіанекрозу без попередньої дилатації судинного просвіту. Описано комплекс патоморфологічних проявів, характерних для медіанекрозу аорти. Доведено, що один патологічний процес захоплює аорту на всьому протязі та її гілки, а в різних частинах судиної стінки спостерігаються однотипні зміни, але на різних стадіях розвитку цього процесу. Вперше на на підставі результатів морфологічного і спектрографічного досліджень запропоновано гіпотезу механізму розвитку патологічного процесу у випадку медіакрозу аорти. З'ясовано, що токсичний вплив ксенобіотиків, зокрема, кадмію, на гладко-м'язові клітини призводить до зниження продукції елементів екстрацелюлярного матриксу - еластину та до вакуольної дистрофії гладко-м'язових клітин з накопиченням глікозаміногліканів. Доведено, що фізіологічна концентрація еластаз за умов альтерації гладко-м'язових клітин призводить до вогнищевого еластолізу за умови відсутності фізіологічної регенерації з наступним формуванням кістоподібних порожнин, що створює передумови для розриву та розшарування стінки аорти в момент критичних змін гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-2 +
Шифр НБУВ: РА324152

Рубрики:

      
18.

Ткач Є.П. 
Метаболічні розлади за атеросклеротичного ураження мезентеріальних артерій та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Є.П. Ткач ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості синдрому метаболічних розладів під час порушення мезентеріального кровотоку атеросклеротичного генезу (за даними кольорової допплероультрасонографії) шляхом визначення морфофункціонального стану еритроцитів, вираженості порушень процесів гемокоагуляції, фібринолітичної та протеолітичної активності плазми крові, стану процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, протирадикального захисту, порушення вуглеводного обміну, в тому числі на рівні мембранного травлення шляхом проведення тесту навантаження лактозою. Розроблено діагностичні критерії (за допплерографічними показниками) порушень прохідності черевного стовбура та верхньої мезентеріальної артерії з використанням провокаційного (навантажувального) вуглеводного тесту. Запропоновано метод скринінгового відбору хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) з підозрою на судинну патологію кишечнику для подальшого допплерографічного підтвердження діагнозу атеросклерозу мезентеріальних артерій. Обгрунтовано необхідність призначення інгібітора ангіотензинперетворюючого ензиму еналаприлу малеату хворим на атеросклероз мезентеріальних артерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3 +
Шифр НБУВ: РА328949

Рубрики:

      
19.

Амброскіна В.В. 
Механізми проатерогенної дії аліментарних ліпідів в умовах експерименту та у хворих на ішемічну хворобу серця: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / В.В. Амброскіна ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Вивчено роль аліментарного ліпідного фактора у розвитку найважливіших патогенетичних механізмів атеросклерозу - порушень метаболізму ліпідів, ліпопротеїнів (ЛП) та глюкози, активації системного запалення й оксидативного стресу, атерогенної та імуногенної модифікації ЛП крові. На підставі результатів клініко-експериментальних досліджень установлено роль і механізми дії аліментаринх ліпідів як фактора розвитку системних порушень, які мають проатерогенну спрямованість і зумовлюють розвиток атеросклерозу. Установлено, що гостре ліпідне навантаження має самостійну проатерогенну дію, основою якої є активація системного запалення й оксидативного стресу з розвитком інсулінорезистентності (ІР) та модифікацією ЛП, головним чином - ліпопротеїнів дуже низької щільності. Показано, що у хворих на ішемічну хворобу серця, а також у кролів, яких тривалий час утримували на дієті, забагаченій ліпідами, різко знижується толерантність до екзогенних ліпідів, що зумовлює зростання патогенетичної значимості їх надлишкового споживання як фактора прогресування атеросклерозу та розвитку його клініних проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41 + Р410.11 +
Шифр НБУВ: РА360893

Рубрики:

      
20.

Талаєва 
Модифіковані ліпопротеїни: механізми утворення та роль в атерогенезі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Тетяна Володимирівна Талаєва ; Український НДІ кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-4
Шифр НБУВ: РА303530

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського