Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (271)Книжкові видання та компакт-диски (222)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.201.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванова І.В. 
Клініко-функціональні варіанти хронічного обструктивного бронхіту в фазі клінічної ремісії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.В. Іванова ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 22 с. — укp.

Наведено нове розв'язання наукової задачі, що виявляється в підвищенні ефективності лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) у фазі клінічної ремісії шляхом вдосконалення діагностичного процесу за рахунок визначення клініко-функціональних варіантів (КФВ) захворювання. Вперше в період маловиражених виявів ХОБ виділено його КФВ та обгрунтовано доцільність їх діагностування. Існуючу класифікацію доповнено в фазі клінічної ремісії 10 КФВ. Розширено уявлення про патогенетичні механізми ХОБ у фазі клінічної ремісії. Визначено патогенетичні особливості, що стало передумовою до формування індивідуального лікування хворих у період ремісії. Запропоновано обчислювальний метод розпізнавання КФВ ХОБ, на базі якого розроблено автоматизований блок прийняття рішень про варіанти захворювання у фазі клінічної ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА311653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванова 
Клініко- функціональні варіанти хронічного обструктивного бронхіту в фазі клінічної ремісії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Інна Володимирівна Іванова ; Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 22 с.: мал. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА311653

Рубрики:

      
3.

Іченська Н.Ю. 
Ефективність застосування аміналону в комплексному лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.Ю. Іченська ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено роль основного гальмівного медіатору нервової системи - гама-аміномасляної кислоти (ГАМК) в патогенезі бронхіальної обструкції у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) і можливе застосування ГАМК у саногенезі хвороби. Доведено бронхолітичну дію аміналону у хворих на ХОБ, що вказує на участь ГАМК-ергічної системи в механізмах розвитку бронхіальної обструкції. Показано стимулювальний вплив аміналону на функцію надниркових залоз. Встановлено, що включення аміналону до комплексної терапії ХОБ дозволяє підвищити ефективність лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА315948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Алдакімов Д.Г. 
Основні фактори патогенезу та нові підходи до лікування застійної недостатності кровообігу у хворих хронічним обструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Д.Г. Алдакімов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження стану легеневої вентиляції та гемодинаміки в хворих на хронічний обструктивний бронхіт та ішемічну хворобу серця, а також хворих з застійною недостатністю кровообігу. Вивчено зміни, обумовлені впливом препаратів, призначених для покращання бронхіальної прохідності та зниження внутрішньогрудного тиску, та препарату, що стимулює інотропну функцію серця. Доведено, що початкові ознаки застійної недостатності кровообігу у великому колі в хворих на хронічний обструктивний бронхіт є наслідком позакардіальних факторів, а саме - підвищення внутрішньогрудного тиску та екстраторакального депонування крові. Визначено, що стимуляція інотропної функції міокарду за допомогою серцевих глікозидів у цих хворих не завжди є ефективною. Серцеві глікозиди рекомендовано за наявності вираженої дилатації правого шлуночка серця. Встановлено, що досягти ліквідації ознак застійної недостатності кровообігу можна завдяки комплексній терапії з застосуванням бронхолітичних засобів, муколітиків та лікувальної дихальної гімнастики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-37 + Р410.09-3
Шифр НБУВ: РА320254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Білоглазов В.О. 
Механізми інтегрального формування імуно-гемокоагуляційного дисбалансу у хворих на бронхіальну астму і хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... д- ра мед. наук: 14.01.29 / В.О. Білоглазов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Наведено результати комплексного клінічного, функціонального, бактеріологічного, імунологічного обстежень і вивчення рівня ендотоксину кишкової палички, його рецепторів, а також гомеостазу та фібринолізу в 414 хворих на бронхіальну астму (БА) (ендогенну неалергічну) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ). Експериментальні дослідження проведено на 33 мишах лінії BALB/c та 46 безпорідних білих мишах. Встановлено, що дисбактеріоз кишечника в хворих на БА та ХОБ асоціюється з надмірним системним та місцевим (ендобронхіальним) впливом ендотоксину кишкової палички у разі дисрегуляції ендотоксинопосередкованих рецепторних структур, що створює патофізіологічні умови для тяжкого клінічного перебігу захворювань, зниження ефективності традиційних комплексних схем лікування, призводить до вираженого імуно-гемокоагуляційного дисбалансу. Експериментально доведено можливість перорального застосування тималіну. Висвітлено високу клініко-функціональну ефективність та корекцію порушень імунітету і гемостазу замісною пероральною терапією тималіном у хворих на БА і ХОБ та елімінації з крові ендотоксину та комплексів ендотоксину і фібронектину за допомогою ДНК-сорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-25 + Р412.202-25
Шифр НБУВ: РА313977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Білоконь 
Оптимізація діагностики та лікування ерозивно-виразкових захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки на тлі хронічного необструктивного бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Таміла Михайлівна Білоконь ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА345839

Рубрики:

      
7.

Бобрик Л.М. 
Діагностична роль метаболічних продуктів оксиду азоту видихуваного повітря при бронхітах у моряків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / Л.М. Бобрик ; Держ. п-во "Укр. НДІ мор. медицини". — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням визначення діагностичних можливостей метаболічних продуктів оксиду азоту конденсату видихуваного повітря при різних формах бронхіту в моряків. Проведено аналіз соціально-епідеміологічних особливостей у моряків, хворих на хронічний бронхіт. Показано, що у структурі первинної та загальної захворюваності плавскладу захворювання органів дихання посідають 1-2 місце, а в останні роки відзначається стійка тенденція зростання питомої ваги хронічного бронхіту (ХБ). Розповсюдженість ХБ у моряків залежить від виду флоту, професії, віку та статі, стажу роботи на флоті, паління та ін. ХБ найбільш виражений серед стажованих судномехаників та судноводіїв, які працюють на суднах суховантажного флоту. Вивчено метаболізм неорганічних окислів азоту шляхом визначення нітратів, нітрітів та їх суми у конденсаті видихуваного повітря (КВП). В організмі здорових осіб виведення нітратів з експіратом у 3 рази вище, ніж нітрітів. Серед хворих на хронічний обструктивний бронхіт виведення з експіратом окислів азоту у 2 рази нижче, ніж у хворих на хронічний необструктивний бронхіт та здорових осіб. Визначена більша інтенсивність виділення нітратів та нітрітів легенями, ніж нирками у 8 разів у здорових осіб, та у 4 рази у хворих на ХБ. Обгрунтована доцільність розрахунку концентраційних показників екскреторних продуктів на одиницю креатинину в експіраті як нового для КВП діагностичного критерію, що дозволяє чітко розмежовувати групи хворих за виведенням окислених та неокислених сполук азоту. Розроблений нітрогліцериновий тест з оцінкою експірату може бути використано для контролю за ефективністю лікування хворих на ХБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-434

Рубрики:

      
8.

Бойко М.Г. 
Особливості розвитку запального процесу при різних формах хронічного бронхіту і методи диференційованого лікування (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / М.Г. Бойко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розроблено диференційовані методи комплексної терапії хворих на різні форми хронічного бронхіту з урахуванням особливостей розвитку запального процесу. Досліджено механізми, динаміку розвитку запального процесу та роль його окремих ланок патогенезу в легеневій тканині і бронхах. Розглянуто особливості перебігу запального процесу у хворих на різні форми хронічного бронхіту, можливість його корекції біологічно активним поліпептидним препаратом "Вермілат" та у разі трансплантації фетальних тканин. Встановлено, що даний препарат позитивно впливає на регенерацію сполучної тканини та має імуномодулювальну та антиоксидантну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА327128

Рубрики:

      
9.

Ботвінікова Л.А. 
Ефективність навчальних та реабілітаційних програм у комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.А. Ботвінікова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено матеріали клініко-функціональних і психологічних досліджень 174 хворих - 66 хворих на бронхіальну астму (БА) та 54 хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ), які отримали комплексне лікування із застосуванням навчальної та реабілітаційної програм за умов астма-школи, і 28 хворих на БА та 26 хворих на ХОБ, пролікованих за традиційних амбулаторних умов, без навчання у астма-школі. Створено методику групового навчання амбулаторних хворих на БА і ХОБ, яка дозволяє вивчити патогенез захворювання, з'ясувати принцип терапії та профілактики, опанувати хворим на БА і ХОБ основами самоконтролю та самоведення. Доведено, що регулярне клінічне спостереження хворих на БА і ХОБ і моніторинг показників функції зовнішнього дихання дозволяють підбирати раціональний обсяг підтримувальної медикаментозної терапії, вчасно її коригувати й уникнути зумовлених нею побічних ефектів. Проведено оцінку ефективності лікувально-профілактичних заходів за допомогою використання суб'єктивного критерію - якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА316004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бригар В.А. 
Ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з хронічним обструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / В.А. Бригар ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію, що розвинулася на фоні хронічного обструктивного бронхіту. Запропоновано новий спосіб комплексного лікування хворих на негоспітальну пневмонію з застосуванням ентеросорбенту ентеросгеля у малих дозах інтермітуючим курсом. Наведено віддалені результати лікування хворих з застосуванням ентеросорбентів, що свідчать про зменшення частоти повторних пневмоній і загострень хронічного обструктивного бронхіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА315247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ватанська І.Ю. 
Клініко-патогенетична характеристика та медикаментозна корекція метеопатичних реакцій у хворих на хронічний обструктивний бронхіт, сполучений з ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.Ю. Ватанська ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено клінічні прояви, стан вегетативної нервової системи, цитогенетичні особливості, показники імунітету, стан перекисного окислення ліпідів у метеочутливих хворих на хронічний обструктивний бронхіт зі сполученою ішемічною хворобою серця. Обгрунтовано необхідність застосування з лікувальною метою бемитилу - препарату з антигіпоксичною та імунокоригуючою діями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-37 + Р410.11-37
Шифр НБУВ: РА310659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ганьбергер І. І. 
Клінічний перебіг, зміни показників системного запалення, кістково-хрящового метаболізму у хворих на остеоартроз із супутніми хронічним обструктивним захворюванням легень і хронічними гепатитами та їх медикаментозна корекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / І. І. Ганьбергер ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) на клінічні прояви та перебіг остеартрозу (ОА), яке виявило, що наявність супутньої патології зумовлює більш важкий перебіг основного захворювання, і це супроводжується суттєвим підвищенням інтенсивності суглобового синдрому та зниженням функціональної активності хворих. Вперше встановлено, що рівень токсемії, деструктивних процесів сполучної тканини та запальних змін є вищим у пацієнтів із ОА в поєднанні з ХОЗЛ у порівнянні з хворими лише на ОА. Обтяжливий вплив супутніх хронічних гепатитів на клінічну картину та перебіг ОА виявляється змінами рівня маркерів ендотоксемії, кістково-хрящового метаболізму, системного запалення й ендотоксикозу, які за такого поєднання значно перевищують аналогічні показники хворих на ОА без клінічно-значущих супутніх захворювань. Вперше патогенетично обгрунтувано доцільність використання індуктора ендогенного інтерфероноутворення аміксину суглобового індексу у складі комбінованої стандартної терапії хворих на ОА на тлі ХОЗЛ. Доведено ефективність застосування комплексного лікування з використанням гепатопротектора антралю та вказаного індуктора ендогенного інтерфероноутворення. Вперше обгрунтовано диференційований підхід таких лікувальних заходів у хворих на ОА у поєднанні з вірусним ураженням печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р412.201.1-5 + Р514.16-5
Шифр НБУВ: РА380190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гашинова К.Ю. 
Особливості парасимпатичної регуляції і психологічного стану у хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / К.Ю. Гашинова ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

За допомогою комплексного клінічного та лабораторно-інструментального дослідження виявлені особливості холінергічного регулювання у хворих на бронхіальну астму (БА) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ). Встановлено, що холінергічний дисбаланс більш виражений у хворих на ХОБ, у яких підсилення парасимпатичного тонусу корелює з тяжкістю захворювання. При вивченні показників психологічного стану показано, що зміни вегетативної лабільності і рівня депресії більш виражені при ХОБ, в той час як при БА спостерігається більш висока ситуативна і особистісна тривожність. Визначений вплив тютюнопаління на показники парасимпатичної регуляції та психологічний стан. На підставі встановленої високої кореляції між холінергічною ативністю і психологічним станом запропонована комплексна індивідуальна програма лікування хворих на БА та ХОБ з використанням раціональної психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 + Р412.201.1-3

Рубрики:

      
14.

Дмуховська Т.М. 
Роль ендогенних, генетично зумовлених, факторів у розвитку хронічного бронхіту у робітників пилових професій машинобудування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.М. Дмуховська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-1

Рубрики:

      
15.

Долинська М.Г. 
Клініко-патогенетична характеристика і лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт з супутньою ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.Г. Долинська ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості патогенезу та перебігу хронічного обструктивного бронхіту (ХОБ) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). У обстежених хворих клінічна картина характеризувалась розвитком синдрому взаємного обтяження, виразнішими, ніж у групі порівняння, порушеннями клітинного та гуморального імунітету. Дослідження бронхоальвеолярних змивів хворих на ХОБ виявлено зміни неспецифічної резистентності бронхів, інтенсивніші на тлі ІХС: десквамацію епітелію бронхів та рекрутування АМ у поєднанні зі зниженням життєздатності та метаболічної активності зазначених клітинних типів, менш активною міграцією до бронхоальвеолярного простору нейтрофілів тощо. Аналіз інтегральних показників місцевої системи антиоксидантного захисту, що був проведений з використанням полярографічного методу дослідження бронхоальвеолярних змивів, засвідчив порівняно виразніший дисбаланс у бік перекисного окиснення ліпідів. На підгрунті спостереження терапевтичних ефектів кверцетину та бемитилу розроблено засади до призначення цих препаратів у комплексному лікуванні ХОБ у сукупності з ІХС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-37

Рубрики:

      
16.

Загорулько О.О. 
Ультраструктурна морфологія компонентів аерогематичного бар'єру при хронічному бронхіті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.О. Загорулько ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 17 с. — укp.

Визначено характер розвитку оборотних і необоротних морфологічних змін у компонентах аерогематичного бар'єру за хронічного бронхіту. Уточнено роль неорганічних частинок у патогенезі даної нозології. Проведено імуногістохімічне дослідження сурфактант-асоційованих білків. На підставі одержаних результатів доведено, що за хронічного бронхіту має місце пошкодження сурфактантної системи легень, обгрунтовано необхідність її корекції заміщувальною сурфактантною терапією, особливо на ранніх етапах розвитку хронічного бронхіту. Встановлено, що кількість неорганічних частинок, що виявляються в компонентах аерогематичного бар'єру на стадіях хронічного катарального та гранулюючого бронхіту є незначною і не відрізняється від неорганічних частинок, що виявляються в аерогематичному бар'єрі хворих контрольної групи. Встановлено, що стадії гнійного та фіброзного хронічного бронхіту характеризуються значною кількістю неорганічних речовин і широким їх хімічним спектром у поєднанні з склеротичними та деструктивними явищами в аерогематичному бар'єрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-2 +
Шифр НБУВ: РА348051

Рубрики:

      
17.

Калмиков О.О. 
Імунозапальні аспекти патогенезу професійного бронхіту у поєднанні з артеріальною гіпертензією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.О. Калмиков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено імунний гомеостаз та цитокінову систему за професійного бронхіту (ПБ) з супутньою артеріальною гіпертензією (АГ). Визначено роль імунного запалення у розвитку та прогресуванні поєднаної патології. З'ясовано особливості клінічного перебігу ПБ залежно від наявності супутньої АГ та професії обстежених осіб. Установлено вплив захворювання на якість життя робочих видових професій машинобудування. Наявність супутньої АГ у хворих на ПБ супроводжується активацією імунозапального процесу з посиленням гуморальної відповіді на фоні клітинної імуносупресії та більш вираженим дисбалансом у системі цитокінів. Імунозапальні зміни також взаїмопов'язані з умовами праці і визначають особливості клінічних проявів ПБ у осіб різних професійних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-4 + Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА353600

Рубрики:

      
18.

Коваленко С.В. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування хронічного обструктивного бронхіту у хворих різного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / С.В. Коваленко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати порівняльного аналізу інтенсивності вільнорадикального окиснення ліпідів, активності протирадикальних захисних систем у співвідношенні з морфофункціональними особливостями еритроцитів, їх катехоламіндепонуючою функцією, ультрамікроскопічним станом епітеліоцитів бронхіального дерева та вентиляційною функцією зовнішнього дихання у хворих на хронічний обструктивний бронхіт різного віку. Виявлено особливості патогенезу та перебігу хронічного обструктивного бронхіту у 136 хворих різного віку. Дослідження катехоламіндепонуючої функції еритроцитів виявило її зниження різного ступеня у всіх вікових групах хворих одночасно з наростанням важкості перебігу захворювання та бронхіальної обструкції. Електронно-мікроскопічне вивчення епітеліоцитів бронхіального дерева показало наростання з віком та прогресуванням захворювання дистрофічно-деструктивних змін війчастих епітеліоцитів. Доведено, що застосування комплексної терапії з використанням поліензимного препарату "Вобе Мугос Е", етимізолу й аскорбінової кислоти сприяє поліпшенню перебігу захворювання, нормалізації морфофункціональних властивостей еритроцитів, їх катехоламіндепонуючої функції, а також інгібує неконтрольовану пероксидацію ліпідів та активує глутатіонову ланку протиоксидантного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА315367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Коваль Г.Д. 
Комплексне обстеження і лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт з урахуванням показників імунного статусу та мікробіоценозу порожнини товстої кишки: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.03.08 / Г.Д. Коваль ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни неспецифічної резистентності, клітинної та гуморальної ланок системного імунітуту, про- та протизапальних цитокінів, каспазного механізму апоптозу лімфоцитів та гемостазу, фібринолізу і протеолізу у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) з різними ступенями дисбактеріозу кишечнику. Показано, що наявність супутнього дисбактеріозу кишечнику у хворих на ХОБ призводить до змін з боку імунного статусу, цитокінової регуляції, каспазного механізму апоптозу лімфоцитів, гемостазу та протеолізу. Визначено, що одним з патогенетичних механізмів формування змін у системі гемокоагуляції та фібринолізу є зміни ендотоксинового спектра крові внаслідок дисбактеріозу кишечнику. З метою усунення негативного впливу дисбактеріозу було проведено комплексне лікування хворих з використанням поряд зі стандартною терапією пробіотиків. Виявлено, що бібі-форм та біоспорин за рахунок нормалізації мікрофлори кишечнику проявляють високу ефективність щодо покращення клінічного перебігу захворювання та показників імунного статусу, концентрації цитокінів та каспаз, гемостазу, фібринолізу та протелізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-43 +
Шифр НБУВ: РА327847

Рубрики:

      
20.

Ковтушенко О.О. 
Використання прогестерону для лікування хворих на хронічне легеневе серце: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.О. Ковтушенко ; Крим. респ. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному (in vitro та in vivo) дослідженню впливу прогестерону на дисбаланс систем гемостазу та імунітету у чоловіків, які страждають на хронічний бронхіт, перебіг якого ускладнено формуванням хронічного легеневого серця. Виявлено залежність впливу прогестерону на системи гемостазу та імунітету від концентрації стероїду, наявності легенево-серцевої недостатності та рівня регуляції крові (кров, тканина бронхів, судинний регіон). Встановлено, що у хворих на хронічне легеневе серце застосування 14-денного курсу ін'єкцій прогестерону сприяє зниженню гіперкоагуляційних зсувів та зменшенню імунного дисбалансу, що супроводжується позитивною клінічною картиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА309731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського