Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413-37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Осьодло Г.В. 
Взаємозв'язок порушення кишкового мікробіоценозу та захворювань гепатопанкреатобіліарної зони у хворих військовослужбовців і цивільних та можливі шляхи терапевтичної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.В. Осьодло ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 23 с. — укp.

Встановлено особливості та частоту поєднання кишкового дисбактеріозу, а також фізико-хімічної та хірургічної стадій холестеринового калькульозу. Розроблено лікувальні рекомендації хворим на кишковий дисбактеріоз у поєднанні з захворюваннями жовчного міхура. Виявлено особливості та частоту поєднання хронічного панкреатиту з екзокринною недостатністю підшлункової залози та кишкового дисбактеріозу в даної категорії людей. Наведено рекомендації для хворих на хронічний пакреатит із зовнішньосекреторною недостатністю підшлункової залози, що супроводжується кишковим дисбактеріозом. Досліджено особливості клінічного перебігу хронічних токсичних гепатитів, що супроводжуються дисбактеріозом кишечнику та супутніми захворюваннями жовчного міхура. Виявлено наявність зв'язку між захворюваннями кишечнику, асоційованими з кишковим дисбактеріозом і жовчного міхура на основі архівних даних. З'ясовано частоту наявності кишковго дисбактеріозу у військововслужбовців строкової служби III періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-37
Шифр НБУВ: РА318288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Скринник О.В. 
Клініко-психопатологічні особливості хворих на соматоформну вегетативну дисфункцію органів травлення та їх комплексне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Скринник ; АМН України, Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу клініко-психопатологічних особливостей 92-х хворих на соматоформні розлади органів травлення виділено основні клінічні типи емоційних порушень, характерних для таких пацієнтів. У порівняльному аспекті розглянуто клініко-анамнестичні дані хворих на соматоформну патологію та невротичні розлади та визначено чинники, що сприяють розвиткові соматизації. Проаналізовано особливості клініко-психопатологічної симптоматики, їх зв'язок з вегетативними порушеннями у обстежених пацієнтів. Розглянуто порушення на інтер- та інтраіндивідуальних рівнях, їх зв'язок з алекситимією. Розроблено й опрацьовано комплексний диференційований підхід до терапії, який передбачає врахування клінічної структури, особистісних відмінностей і характеру порушення емоцій. Досліджено можливості його використання на практиці у поєднанні з фармакотерапією. Доведено, що комплексний підхід є більш ефективним у порівнянні з медикаментозним лікуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-37 + Р628-37 +
Шифр НБУВ: РА361699

Рубрики:

      
3.

Лихацька Т.В. 
Остеопороз і остеопенічний синдром у хворих на поєднану патологію гастродуоденопанкреатичної зони і печінки та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.В. Лихацька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Уперше встановлено зміни мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) осьового скелета та стегнової кістки у хворих на поєднану патологію гастродуоденопанкреатичної зони та печінки (хронічний гастродуоденіт з панкреатитом, хронічний панкреатит на тлі хронічних гепатитів) з використанням методу двофотонної рентгенівської денситометрії. Показано залежність стану кісткової тканини від ступеня остеодефіциту й особливостей клінічного перебігу мікст-патології. Установлено, що вираженість остеодефіциту за хронічних запальних захворювань гастродуоденопанкреатичної зони та печінки є більшою зі збільшенням віку пацієнтів, тривалості захворювання та наявності менопаузи у жінок. Оцінено роль чинників ризику виникнення остеопорозу за умов хронічних запальних захворювань гастродуоденопанкреатичної зони та печінки. Доведено, що зниження МЩКТ корелює зі зростанням показників ендогенної інтоксикації та обміну сполучної тканини у сироватці крові. Запропоновано алгоритм моніторингу (залежно від змін кісткової маси), лікування та профілактики остеодефіциту, доведено їх ефективність і наведено клініко-патогенетичне обгрунтування лікувально-профілактичних заходів з використанням остеотропних препаратів і антирезорбентів. Установлено, що запропоновані методи лікування запобігають подальшим втратам кісткової маси у хворих з остеодефіцитом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.11-37 + Р413-37 +
Шифр НБУВ: РА354848

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського